» »

dopolnilno zavarovanje, kje in zakaj?

dopolnilno zavarovanje, kje in zakaj?

1
2
»

zavajon ::

starfotr je izjavil:

Mene pa boli ta nateg države. Že tako vsak mesec plačujem kat lep znesek za zavarovanje, ki ne krije skoraj nič, nato pa še dodatno, ki krije pa večino. Oziroma kljub temu, da imam obe zavarovanji, moram doplačati za "nadstandard", kot so čisto navadne bele zalivke ali pa kaj podobnega. Za pobruhat.

Najraje bi bi imel celoletni coris in šel v avstrijo, če se mi kaj zgodi. Za par 10 eur na leto, kar je res drobiž v primerjavi s tem "poštenim in javnim državnim nategom". Skratka za pobruhat. Poleg tega, da mi kolegi iz zdravstva govorijo, kako je naše zdravstvo na psu... Kar mine me. Da ne omenjam čakalnih vrst in nemogočih pogojev za paciente...

Tukaj si lahko prebereš, kaj je po tvoji definiciji "skoraj nič" in "večino".

zobnik ::

Doplačila so majhna, od 2-10-20 evrov, v najhujšem primeru 400-500 evrov:

Tole berite, ko odg. zavarovalnica Triglav:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

MisterM ::

avtek je izjavil:


Sicer se ne tiče direktno teme, ampak kako? Zvin gležnja in je bil gibs in šivi? Kaj so pa odpirali in gibsali? :)


Šivi zato, ker si je ob padcu hudo porezala nogo. Zakaj pa gibs, bi moral pač zdravnika vprašati. Tudi meni so ga namestili za zvin gležnja v gimnaziji.

zobnik ::

avtek je izjavil:

MisterM je izjavil:

Sem napisal, da so ji rešilca poklicali mimoidoči. Gibs in šivi so bili pokriti, prevoz pač ne.


Sicer se ne tiče direktno teme, ampak kako? Zvin gležnja in je bil gibs in šivi? Kaj so pa odpirali in gibsali? :)


, ker ni nujen prevoz, se ta prevoz povečini plačuje iz dodatnega.

rađo ::

bom šel kar zavarovati tole. Najbolj me je prepričal komentar, da če dajem za cigarete bom pa še tistih 30€ za zdravje.
Če bom bil manj pri zdravniku kolikor bom plačeval pa jebat ga. bomo šparali drugje

Alien123 ::

Nimaš kaj šparat, če daješ 30e na mesec.. razen če zapravljaš za bwz pa ti do naslednje place nic ne ostane

rađo ::

jah veš kako 30€ za to 30 za uno 10€ za tretje 10 za četrto 5 za peto 50 spet za neki

pa samo poplačam "osnove" pa zabijem 200€

Machete ::

Dobrodošel med odraslo populacijo. Naj bo pa dopolnilno zadnje kar si omisliš neplačevat imho.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Alien123 ::

rađo je izjavil:

jah veš kako 30€ za to 30 za uno 10€ za tretje 10 za četrto 5 za peto 50 spet za neki

pa samo poplačam "osnove" pa zabijem 200€


cjah tak je.. dobrodošel v odrasli svet.

Ganon ::

rađo je izjavil:

jah veš kako 30€ za to 30 za uno 10€ za tretje 10 za četrto 5 za peto 50 spet za neki

pa samo poplačam "osnove" pa zabijem 200€


:)) Daj naj zaupaj, koliko si star.

Glugy ::

Zdravstvo je draga reč ; s tem se ni za hecat. Res je če si zdrav da prihraniš če nisi dopolnino zavarovan ampak če se ti pa krkol zgodi gre pa hitro za velike denarja. Mjhn prihranek pa veliko tveganje če mene vprašaš. Res pa je da imamo neumno narejen sistem da moramo dvakrat plačevat ; enkrat javni blagajni ; drugič pa še zasebnim zavarovalnicam katerih glavni cilj je dobiček. Mogl bi imet javno zavarovalnico; fejst nazdorovano pa bi bilo to to ; ne pa da se dobičke iz tega kuje. Ampak to je že druga zgodba. Pa še tak je no..pač zavarovalnica ni sam tisto koliko imaš ti koristi od nje direktno ampak tud to da je to solidarnostni sklad; s tem pomagaš tud drugim ; ta denar ki ga mesečno vplačuješ gre tud za druge če ga rabijo; če pa ti rabiš pa gre denar od drugih zate in to je lepo.

shadeX ::

rađo je izjavil:

bom šel kar zavarovati tole. Najbolj me je prepričal komentar, da če dajem za cigarete bom pa še tistih 30€ za zdravje.
Če bom bil manj pri zdravniku kolikor bom plačeval pa jebat ga. bomo šparali drugje


Če kadiš potem pa sploh moraš biti zavarovan. Imaš namreč statistično bolj verjetne možnosti, da zboliš kot nekadilec.

zobnik ::

Predlagam določenim, da se prej pozanimajo kaj krije obvezno in kaj dodatno na PRIMERIH.
In bodo ŠOKIRAN, ker se večinoam financira iz obveznega in tudi doplačila so majhna, res majhna.
Vse kar ni nujno se lahko tudi na drug način znajde.
Mene so pred 10 let pustil v nemilosti, v resnici mi je pestila da me bo možganska al srčna kap in imel sem vsaj 10 zdrav.težava doktor pa nič.
Mene k zdravniku ne spravjo več, če ni res NUJNO.
Danes v zahvalo drugim, ki se spoznajo na zdrav način lahko se preko ZS pogovarjamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

tryhard ::

Zgolj znanost se spozna na življenje. Drugi yi prodajajo zrak. Dokaži nasprotno!

zobnik ::

tryhard je izjavil:

Zgolj znanost se spozna na življenje. Drugi yi prodajajo zrak. Dokaži nasprotno!



če pokažeš evre:D

tryhard ::

In kateri znanstvenik ti pomaga ohranjati zdravje? Vidoviti Milan?

zobnik ::

Če šparaš 360 evrov/leto, greš lahko v treh letih na 4 operacije tolk je doplačila

in še to se zna zgodit da krije 100%obvezno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

avtek ::

zobnik je izjavil:

Če šparaš 360 evrov/leto, greš lahko v treh letih na 4 operacije tolk je doplačila

in še to se zna zgodit da krije 100%obvezno


Ko sem bil operiran sam (spiralni zlom roke), sem po operaciji dobil domov po pošti "račun", ubistvu obvestilo koliko bi me stalo vse skupaj.
1380€ za operacijo + dva dni bolnišnične oskrbe...

Mogoče je bil sam poseg zahtevnejši, ne vem, ampak sem si takrat oddahnil da imam zavarovanje pokrito :)

zobnik ::

večina krije obvezno, za dotični primer bi se moral na zavarovalnico obrnit, kolk plača obvezno, kolk dodatno, ampak mislim da 100% gre iz obveznega

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

večina krije obvezno, za dotični primer bi se moral na zavarovalnico obrnit, kolk plača obvezno, kolk dodatno, ampak mislim da 100% gre iz obveznega


Še dobro da misliš. S čim to? :)

jakan123 ::

Bil predlani skoraj en mesec v bolnišnici. Brez dopolnilnega bi moral plačati skoraj 3k €...

MisterM ::

No, zadosti primerov smo navedli, da je fajn imeti dopolnilno zavarovanje. Osebno imam veliko raje natančno predviden mesečni ali letni strošek, kot pa da me ob morebitni nesreči doleti še plačilo računa za zdravstvene storitve.

zobnik ::

jakan123 je izjavil:

Bil predlani skoraj en mesec v bolnišnici. Brez dopolnilnega bi moral plačati skoraj 3k €...



obvezno krije samo nekaj časa, potem greš v domačo oskrbo, če si dober že po 1 tednu je vsa nadaljno bivanje v UKC krito iz dodatnega.

zobnik ::

Ko greste v tujino na dopust vam naše zavarovanje bolj malo pomaga, ŽAL.

Machete ::

Plačaš tisto evropsko zavarovanje in imaš mir. To ve vsaka frizerka, če jo zbudiš ob polnoči.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

[D]emon ::

Osebno bi bil samo z osnovnim v zadnjih par letih konkretno v pizdi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jakan123 ::

zobnik je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Bil predlani skoraj en mesec v bolnišnici. Brez dopolnilnega bi moral plačati skoraj 3k €...



obvezno krije samo nekaj časa, potem greš v domačo oskrbo, če si dober že po 1 tednu je vsa nadaljno bivanje v UKC krito iz dodatnega.


3 tedne v bolnišnici. Kasneje sem sem hodil še na preglede in jemal zdravila. Pri težjih poškodbah ali boleznih pač nanese nekaj €. Brat je pred leti imel poškodovano hrbtenico. Tam je bil šele visok znesek...

zobnik ::

V tujini naše obvezno in dodatno ne velja.
Treba se posebaj zavarovati

zobnik ::

V tujini naše obvezno in dodatno ne velja.
Treba se posebaj zavarovati

zobnik ::

če imaš evropsko kartico je malenkost bolje, bi moral pogledat kaj vse krije dotična država v obsegu samo obveznega.
Vsekakor je to premalo.

[D]emon ::

zobnik je izjavil:

če imaš evropsko kartico je malenkost bolje, bi moral pogledat kaj vse krije dotična država v obsegu samo obveznega.
Vsekakor je to premalo.


Jaz ti lahko iz prve roke povem, da sem navkljub evropskemu zavarovanju in evropski kartici zavarovanja leta 2003 v Bruslju imel probleme. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zobnik ::

Poteme je boljš sklenit za 1dan ali več pri Triglavu, je zgleda najcenejši, nekje 3.5 evra, Adriatic 4.5 in Vzajemna nekaj čez 5 evrov/dan, letne premije so konkretne.

MIHAc27 ::

Mene je v zadnjih 15.letih 2x peljal rešilec. Zadnjič je to bilo celo letos.
Kljub samo obveznemu zavarovanju nisem nikoli doplačal nič. Glede nujnosti pa teško ocenim. Preživel bi zagotovo, tudi do urgence bi lahko pripeškal.

Doplačal sem edino pri zobarju, običajno par €

MostWanted ::

tryhard je izjavil:

In kateri znanstvenik ti pomaga ohranjati zdravje? Vidoviti Milan?


ne ne, un danny. :D

tryhard ::

zobnik je izjavil:

Poteme je boljš sklenit za 1dan ali več pri Triglavu, je zgleda najcenejši, nekje 3.5 evra, Adriatic 4.5 in Vzajemna nekaj čez 5 evrov/dan, letne premije so konkretne.

Vzajemna Multitrip XXL Milijon dobiš za nekje 75 eur, če imaš dobrega agenta. Izven Evrope je priporočljivo, da se pozanimaš s kom ima zavarovalnica pogodbe. Je možno, da je nima in moraš stroške plačati sam, naknadno ti jih vrne zavarovalnica.
V primeru, ki ga osebno poznam, je to zavarovanje osebo odrešila za 8 čukov stroškov.

borisk ::

shadeX je izjavil:

rađo je izjavil:

bom šel kar zavarovati tole. Najbolj me je prepričal komentar, da če dajem za cigarete bom pa še tistih 30€ za zdravje.
Če bom bil manj pri zdravniku kolikor bom plačeval pa jebat ga. bomo šparali drugje


Če kadiš potem pa sploh moraš biti zavarovan. Imaš namreč statistično bolj verjetne možnosti, da zboliš kot nekadilec.


kadilci bi tako ali tako morali plačevati več.

Machete ::

Saj plačujejo krepke trošarine. Vse ostalo je pandorina skrinjica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

borisk je izjavil:

shadeX je izjavil:

rađo je izjavil:

bom šel kar zavarovati tole. Najbolj me je prepričal komentar, da če dajem za cigarete bom pa še tistih 30€ za zdravje.
Če bom bil manj pri zdravniku kolikor bom plačeval pa jebat ga. bomo šparali drugje


Če kadiš potem pa sploh moraš biti zavarovan. Imaš namreč statistično bolj verjetne možnosti, da zboliš kot nekadilec.


kadilci bi tako ali tako morali plačevati več.


Pravtako požeruhi, pa adrenalinci, pa alkoholiki, pa hipohonderi.. itd

[D]emon ::

Slovnica ni ravno tvoja vrlina, kaj ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

Niti ne grammar nazi

[D]emon ::

Pa razmisljanje z lastno glavo ti je tudi tuje, vidim...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

Dobro vidiš demonček
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937736 (9576) jocoj
»

dodatno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612652 (11269) zobnik
»

Kaj nam krije dodatno zdravstveno zavarovanje - vzajemna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318833 (17859) [D]emon

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723718 (22195) Gandalfar

Več podobnih tem