» »

Apple že ob izidu iPhona 6 vedel za težave z zvijanjem

1
2
»

xmetallic ::

poweroff je izjavil:

Chipset je samo del hardwera. Ne trdim, da iPhone ni dober telefon. Da bi bil pa best-of-the best je pa bosa. To preprosto ne more biti res, že sama logika ti pove, da je kje gotovo kakšen boljši kos strojne opreme. Od baterije, do zaslona, ohišja, bluetootha, priključka za slušalke,... No, razen vernikom...

Na tvojo žalost je best of the best, kar se tiče performance-a. Apple ima srečo, da ima lasten HW, in lasten SW. Tako lahko SW izpopolnijo in prilagodijo HW-ju. Android nikoli ne bo dosegel take stopnje učinkovitosti. Zato pa mečejo noter 4, 6 in 8 GB rama. Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

poweroff je izjavil:


Glede softwera - iOS je na nekaterih mestih zelo nelogičen in neintiutiven. Nekateri forki Androida so precej boljši. Ubuntu Phone je imel boljšo zasnovo, seveda pa je to mrtev sistem. iOS ima določene omejitve, zaradi katerih 3rd party razvijalci aplikacij z določenimi funkcionalnostmi sploh ne morejo razviti. Security je kar na nivoju, ampak če vzameš varnostno ojačan Android (npr. Copperhead), je iOS zadaj. Nasproti GSMK Cryptophonu se pa Apple kar lepo skrije.

iOS ima kar nekaj neumnih in nelogičnih zadev. Vendar je kot OS zelo odziven, in kot že zgoraj napisano zna učinkovito izkoristiti HW v celoti. O varnosti pri Androidih nima smisla govoriti. Če se moraš strinjati s pošiljanjem podatkov Googlu zato, da boš lahko sploh prenesel aplikacijo na telefon...

tryhard ::

Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

Ti bereš kar pišeš? Ravno pomanjkanje rama drži ta takozvani superioren HW nazaj.

Če se moraš strinjati s pošiljanjem podatkov Googlu zato, da boš lahko sploh prenesel aplikacijo na telefon...

Kar nikakor ni res.

xmetallic ::

tryhard je izjavil:

Ti bereš kar pišeš? Ravno pomanjkanje rama drži ta takozvani superioren HW nazaj.

Očitno nikoli nisi uporabljal jabolka. Sicer bi vedel, da 2GB rama (3GB v novejših napravah) nikoli ni predstavljalo težav z delovanjem. Medtem ko je Android z 2GB primeren zgolj za na smetišče. Najmanjši problem je v telefon dat 6GB rama. Če bi to imelo vpliv na performance jabolka bi Apple že zdavnaj povečal RAM na 6GB.

tryhard je izjavil:


Kar nikakor ni res.

Oh, seveda je. Če to ne bi bilo res bi jaz imel na telefonu custom Android brez vsega kar vsebuje Google v imenu. Določene aplikacije brez tega sranja namreč ne delujejo, ali pa ne delujejo pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

hojnikb ::

tryhard je izjavil:

Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

Ti bereš kar pišeš? Ravno pomanjkanje rama drži ta takozvani superioren HW nazaj.

Če se moraš strinjati s pošiljanjem podatkov Googlu zato, da boš lahko sploh prenesel aplikacijo na telefon...

Kar nikakor ni res.

ahem play services ahem

tryhard je izjavil:

Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

Ti bereš kar pišeš? Ravno pomanjkanje rama drži ta takozvani superioren HW nazaj.

Če se moraš strinjati s pošiljanjem podatkov Googlu zato, da boš lahko sploh prenesel aplikacijo na telefon...

Kar nikakor ni res.

iOS je uporaben ze z 1GB rama, medtem ko android pod 2gb ni nic druga kot neuporaben brick (z izjemo android go).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Nasproti GSMK Cryptophonu se pa Apple kar lepo skrije.

razn ce ma zadeva open source gsm stack, je glih tako "nevarna" kot tipicen iphone ali androidnez.
#brezpodpisa

Master_Yoda ::

ahem play services ahem


Da si vlacis aplikacije dol iz google play stora ne rabis play services.

poweroff ::

xmetallic je izjavil:

Na tvojo žalost je best of the best, kar se tiče performance-a. Apple ima srečo, da ima lasten HW, in lasten SW. Tako lahko SW izpopolnijo in prilagodijo HW-ju.

Zakaj hudiča pa tega potem ne naredijo? Mimogrede, pri računalnikih gre od Mavericka kar se tiče performans z vsako verzijo na slabše...

xmetallic je izjavil:

Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

Ne, jih ne. Mimogrede, ravno te težave z RAMom so razlog zakaj ljudje iz Applov prehajajo na Windows sisteme. Ravno ta vikend sem neki firmi pomagal iti iz Macov na Windows 10. Pri telefonih ta problem ni tako očiten, je pa vsekakor prisoten.

xmetallic je izjavil:

O varnosti pri Androidih nima smisla govoriti. Če se moraš strinjati s pošiljanjem podatkov Googlu zato, da boš lahko sploh prenesel aplikacijo na telefon...

Govoril sem o forkih Androida. Lineage z MicroG patchem in F-Droidom pošilja Googlu kaj? CopperheadOS pošilja Googlu kaj?

hojnikb je izjavil:

Nasproti GSMK Cryptophonu se pa Apple kar lepo skrije.

razn ce ma zadeva open source gsm stack, je glih tako "nevarna" kot tipicen iphone ali androidnez.

Ni opensource, ima pa implementiran baseband firewall. Apple po drugi strani določenih stvari niti nima dokumentiranih...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Furbo ::

Oh ja, vedno je zabavno gledati kako android ovce obkladajo apple ovce z ovcami. :)) isti isti isti
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

Furbo je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Apple je tipično podjetje, kjer je glavna stvar marketing in služenje denarja ter ostala megla, ki spada zraven (ustvarjanje kulta...), produkt pa je zgolj nujno zlo.

Ja doh,.. kaj pa misliš, da je cilj podjetij, če ne služenje denarja?

Da, ampak običajno na podlagi kakovostnega produkta ali stroritve, poudarek je bil na zadnjem delu stavka.

Furbo ::

Hmm, produkt je povsod nujno imeti, drugače ne gre za podjetje, ampak cerkev.

Če bi držale teorije o vernikih, Apple ne bi rabil proizvajati ničesar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xmetallic ::

poweroff je izjavil:

Na tvojo žalost je best of the best, kar se tiče performance-a. Apple ima srečo, da ima lasten HW, in lasten SW. Tako lahko SW izpopolnijo in prilagodijo HW-ju.
Zakaj hudiča pa tega potem ne naredijo? Mimogrede, pri računalnikih gre od Mavericka kar se tiče performans z vsako verzijo na slabše...

Ne, jih ne. Mimogrede, ravno te težave z RAMom so razlog zakaj ljudje iz Applov prehajajo na Windows sisteme. Ravno ta vikend sem neki firmi pomagal iti iz Macov na Windows 10. Pri telefonih ta problem ni tako očiten, je pa vsekakor prisoten.

Za Mac ne vem ker ga ne uporabljam. Za iPhone pa lahko rečem da je ta trditev bullshit. Sem ga uporabljal in ni bilo nobenih težav. Sej niso pri applu neumni. Če bi bilo potrebno bi povečali RAM. Najnovejša verzija ga ima le 3GB. So ocenili da to zadostuje za nemoteno uporabo.

poweroff je izjavil:


Govoril sem o forkih Androida. Lineage z MicroG patchem in F-Droidom pošilja Googlu kaj? CopperheadOS pošilja Googlu kaj?

Kaj naj počnem z operacijskim sistemom na katerem mi ne delujejo nujno potrebne aplikacije kot npr. bančne aplikacije? Pa ne pozabit da garancija gre pa-pa če na telefon naložiš custom verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

poweroff ::

Jaz bančnih aplikacij ne uporabljam, me pa zanima zakaj ne bi delovala na Lineage ali Copperheadu?

Glede garancije pa ne nakladaj. V EU velja. Copperhead pa tako ali tako lahko celo kupiš (v resnici je telefon Pixel).
sudo poweroff

aborko ::

Na tvojo žalost je best of the best, kar se tiče performance-a. Android nikoli ne bo dosegel take stopnje učinkovitosti. Zato pa mečejo noter 4, 6 in 8 GB rama. Apple z 2GB brez težav zvozi vse taske.

Haha brez težav zvozi vse taske :D Kaj ti glavo kam tišiš? Na prejšnji strani sem nalimal video, kjer je polovico cenejši OP6 bistveno hitrejši od X-a... Tam se tudi vidi, da X-u niti 3GB rama ne pomaga v primerjavi z polovico cenejšim androidom v obliki Oneplus 6 in reloada appe kot za šalo,...
Apple ima srečo, da ima lasten HW, in lasten SW. Tako lahko SW izpopolnijo in prilagodijo HW-ju.

Pa userji so tudi izjemno srečni ...

Taki bugi, da že niti smešno ni več... Sam še WTF si misliš in zmajuješ z glavo.

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Jaz bančnih aplikacij ne uporabljam, me pa zanima zakaj ne bi delovala na Lineage ali Copperheadu?
Bancne aplikacije znajo preverjati za root oz. custom ROM, kjer se zanasajo na SafetyNet in podobne APIje.

Verjamem da je podobno tudi pri aplikacijah za ogled DRM video vsebin kot npr. Telemachov EON in HBO GO.

techfreak :) ::

aborko je izjavil:

Haha brez težav zvozi vse taske :D Kaj ti glavo kam tišiš? Na prejšnji strani sem nalimal video, kjer je polovico cenejši OP6 bistveno hitrejši od X-a... Tam se tudi vidi, da X-u niti 3GB rama ne pomaga v primerjavi z polovico cenejšim androidom v obliki Oneplus 6 in reloada appe kot za šalo,...
Zalosno je da rabimo 4 jedrne procesorje in 3-6 GB RAMa, da lahko dosezemo tekoce animacije na ~1080p/1440p zaslonih.

Bi pa verjel da na sam obcutek tekocega delovanja vplivajo animacije, ki jih je pri iOSu (tako na samem sistemu kot pri veliki vecini aplikacij) veliko vec. Ce primerjas isto aplikacijo (vse razen iger, kjer ima verjetno Android prednost zaradi boljsega HWja) na obeh platformah bos videl da tiste za iOS izgledajo boljse ter imajo lepse transitione med screeni ter pri raznih interakcijah.

hojnikb ::

stari dumbphoni so delali čisto tekoče z par 10MB rama. Bloatware in nič drugega.
#brezpodpisa

xmetallic ::

poweroff je izjavil:

Glede garancije pa ne nakladaj. V EU velja.

Ne, ne velja. Preverjeno direktno pri proizvajalcu. Garancija v primeru šaranja po telefonu kamor se šteje tudi uporaba nepredpisanih operacijskih sistemov (vsi razen proizvajalčevega) izničijo garancijo.

IL_DIAVOLO ::

Saj pa je že bilo povedano, da apple stane izdelava enega iphona cca 300 dolarjev. Ostalo je profit oz. plačevanje branda.

Produkt od drugih firm je bolj ali manj enak, za nekatere tudi boljši zaradi "odprtosti" androida.

xmetallic ::

aborko je izjavil:

Haha brez težav zvozi vse taske :D Kaj ti glavo kam tišiš? Na prejšnji strani sem nalimal video, kjer je polovico cenejši OP6 bistveno hitrejši od X-a... Tam se tudi vidi, da X-u niti 3GB rama ne pomaga v primerjavi z polovico cenejšim androidom v obliki Oneplus 6 in reloada appe kot za šalo,...

Nisem gledal posnetka ampak stavim, da je oseba na posnetku aplikacije zapirala. Vsak Apple uporabnik ve, da se to na jabolku ne počne. iOS ima dober memory management, ki poskrbi da aplikacije, ki niso na zaslonu ne porabljajo resoursov, zato ni nobene potrebe po zapiranju aplikacij.

aborko je izjavil:


Taki bugi, da že niti smešno ni več... Sam še WTF si misliš in zmajuješ z glavo.

Sej ne da Android ni nič boljši. Ko mi je nov telefon najvišjega cenovnega ranga že prvi dan zaštekal sem bil ravno tako... WTF? Apple bo to popravil, Android bo pa še naprej resource hungry spyware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

poweroff je izjavil:

Jaz bančnih aplikacij ne uporabljam, me pa zanima zakaj ne bi delovala na Lineage ali Copperheadu?
Bancne aplikacije znajo preverjati za root oz. custom ROM, kjer se zanasajo na SafetyNet in podobne APIje.

Hmm, da se tudi nastaviti tako, da določene aplikacije po preverjanju ugotovijo, da telefon ni rootan, ostale pa lahko vidijo, daje rootan. Kolega na ta način uspešno "igra" Pokemone (z GPS simulatorjem)...

xmetallic je izjavil:

Ne, ne velja. Preverjeno direktno pri proizvajalcu. Garancija v primeru šaranja po telefonu kamor se šteje tudi uporaba nepredpisanih operacijskih sistemov (vsi razen proizvajalčevega) izničijo garancijo.

Če se prav spomnim, je matijaadmin imel drugačne informacije. Je pa res, da se proizvajalci temu upirajo in je treba tožit.

xmetallic je izjavil:

Sej ne da Android ni nič boljši. Ko mi je nov telefon najvišjega cenovnega ranga že prvi dan zaštekal sem bil ravno tako... WTF? Apple bo to popravil, Android bo pa še naprej resource hungry spyware.

Ah, torej priznavaš, da sta iOS in Android približno enako sranje ("Android ni nič boljši"). In pa, seveda bi lahko enako rekli "Google bo to popravil, iOS bo pa še naprej resource hungry spyware" (Siri,...).
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple nehal prodajati iPhone v Rusiji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2713208 (9285) nekikr
»

Kako odporen je v resnici iPhone 6 na upogibanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6828513 (23685) MatH
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12946873 (39359) amacar
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795491 (84589) amacar

Več podobnih tem