» »

Informacije glede carinske pošte (problem z vrednostjo paketa in davkom)

Informacije glede carinske pošte (problem z vrednostjo paketa in davkom)

squid2g ::

Kupil sem par stvari iz Aliexpressa in v kolikor je to mogoče bi se rad izognil davku. Dejanska vrednost paketa je 49€, poštnina brezplačna.

Kitajska trgovina je paket označila kot da je vreden 16€ in napisala, da je v paketu druga stvar kot sem jo dejansko naročil (vsaj tako mi je pisalo, ko sem številko paketa vnesel na "https://carinska.posta.si/").

Kitajska trgovina mi je poslala račun (v Excelu) kjer je vrednost prav tako pod 20€, tam je razvidna dejanska vsebina paketa (zgolj cena in količina ni prava.), to sem posredoval na carino tam pa zahtevajo še screenshot orderja (iz Aliexpress strani).

Sedaj nevem kaj narediti. dobili so že 2 "računa", oba sta imela drugačno ceno sedaj pa jim bom poslal še screenshot iz Aliexpress strani kjer je cena ponovno drugačna. (problem je tudi ker je dejanska cena 49€ sepravi bi moral plačat davek).

Je davek sploh obračunan pri carinski službi? ali je tam obračunana zgolj carina? Kaj se zgodi, če jim pošljem screenshot, ki pa ni pravi (spremenjena vrednost), tukaj se zagotovo ne bi mogel zgovarjat, da so mi že kitajci poslali tako ker račun na Aliexpress strani ne laže. Bi imel kakšne težave z zakonom? Ali bi mi samo zaračunali davek?


TL;DR: Kaj se zgodi, če te carinska služba dobi, da si ponaredil/poslal napačen screenshot računa iz Aliexpressa, ki ima nižjo ceno? Dobiš kazen? Problemi zakonom? Ti samo zaračunajo davek in to je to?

PS: tema je nekoliko controversial, prosim za odgovore na vprašanje in ne nepotrebnih "mnenj", hvala že v naprej :)...

darkolord ::

Globa za to je 300 do 1200 eurov.

Davek, ki ga moraš plačati, je 10 eur.

opeter ::

Pošlji normalno povezavo do oglas in plačaj DDV. Drugače bodo samo problemi, ki si jih boš ti sam nakopal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IL_DIAVOLO ::

Smrdi po goljufiji. Te prijavim jaz ali se bos sam?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

bobby ::

Sej na carinski dobr poznajo trike, zato pa hocejo screenshote in podobno ne pa kvazi racune.
Ce bos hotel dobit, bos moral prtscnr narest pa ja, se davek bos dobil pa obdelavo pa se kaj.. Tko da okoli 60eur skupaj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mare2 ::

squid2g je izjavil:

Kupil sem par stvari iz Aliexpressa in v kolikor je to mogoče bi se rad izognil davku. Dejanska vrednost paketa je 49€, poštnina brezplačna.


Sicer je bolje naročat vsako stvar posebej oz do 22 EUR. Pa še jaz vedno napišem, naj napišejo na CN obrazec dejansko vrednost.

krucymucy ::

Mare2 je izjavil:


Sicer je bolje naročat vsako stvar posebej oz do 22 EUR. Pa še jaz vedno napišem, naj napišejo na CN obrazec dejansko vrednost.

Jaz sem danes dobil za plačat 5€. Paket je v vrednosti 21,35€. 5€ racunajo zato ker so odprli.
Je to normalno?

St235 ::

Ce obrazec cn22 ni bil pravilno izpolnjen in so zato imeli dodatno delo je normalno.

krucymucy ::

Seveda ni bil. Pri kitajcih nisem se videl nikoli. Tudi ko jim v opombo napisem ne.

Nic, naj posljejo nazaj ali karkoli. Jaz tega ne mislim placat. Svoje bom pa od paypala terjal.

Mare2 ::

krucymucy je izjavil:

Seveda ni bil. Pri kitajcih nisem se videl nikoli. Tudi ko jim v opombo napisem ne.

Nic, naj posljejo nazaj ali karkoli. Jaz tega ne mislim placat. Svoje bom pa od paypala terjal.


Če si jim napisal, naj pravilno deklarirajo, zahtevaj, naj ti povrnejo 5 EUR. Upam, da ti rata. :)

Tudi meni, kjub zahtevi redko kdo napiše pravo vrednost. Se na pošti že pripravljajo na novo zakonodajo, ko bodo zaračunali stroške v vsakem primeru, tudi če bo deklaracija pravilna. :)

MadMax ::

Paraziti...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Seveda ni bil. Pri kitajcih nisem se videl nikoli. Tudi ko jim v opombo napisem ne.

Nic, naj posljejo nazaj ali karkoli. Jaz tega ne mislim placat. Svoje bom pa od paypala terjal.


Če si jim napisal, naj pravilno deklarirajo, zahtevaj, naj ti povrnejo 5 EUR. Upam, da ti rata. :)

Tudi meni, kjub zahtevi redko kdo napiše pravo vrednost. Se na pošti že pripravljajo na novo zakonodajo, ko bodo zaračunali stroške v vsakem primeru, tudi če bo deklaracija pravilna. :)


Mas za to kak vir al meglo prodajas? Ce govorimo o spremembi 2021, pa gre to za spremembo na ravni EU in nima nicesar z samim pregledevanjem paketov. Ravno obratno, ce oprostitve ne bo vec, bo posledicno vec pravilno delkariranih paketov, ker goljufanje v veliki meri zgubi smisel in posledicno bo za posto manj dela.

Mare2 ::

Si tudi en kekec. Pa tudi logika ti je tuja. Malo pogoooglaj, saj znaš. V vsakem primeru bodo zaračunavali storitev. Samo to sem napisal in nič drugega. Pa tudi ne da se mi več s tabo it idiotskih pogovorov. Sem tu to že 12x napisal. Najdi si kako drugo žrtev. Prosim, prizanesi mi. :)

St235 ::

Spet sem te dobil, da meglo prodajas in kot ponavadi namesto argumentov dobimo slaboumno pizdakanje...

DeeCoy ::

Mare2 je izjavil:

Si tudi en kekec. Pa tudi logika ti je tuja. Malo pogoooglaj, saj znaš. V vsakem primeru bodo zaračunavali storitev. Samo to sem napisal in nič drugega. Pa tudi ne da se mi več s tabo it idiotskih pogovorov. Sem tu to že 12x napisal. Najdi si kako drugo žrtev. Prosim, prizanesi mi. :)

Kekec si ti.. Od kdaj lahko na pošti pripravljajo "zakonodajo"?? Pošta Slovenije po novem piše zakone? Oni še svojim zaposlenim niso sposobni zagotovit zakonsko predpisanih zaščitnih sredstev za delo, pa bojo še zakone pisal? Glede googlanja: http://bfy.tw/KH4H

Mare2 ::

DeeCoy je izjavil:

Od kdaj lahko na pošti pripravljajo "zakonodajo"??


DeeCoy, aja, sem napisal, da na pošti pripravljajo zakonodajo?

Kje si pa to videl?
Aja, spustil si besedo "se". :)

Sem padel med ... polpismene osebke?

St235 ::

Se na pošti že pripravljajo na novo zakonodajo, ko bodo zaračunali stroške v vsakem primeru, tudi če bo deklaracija pravilna.

Kekec, še vedno čakamo da vidimo vir za tole. Ker za pripravo zakonodaje, ki bi predpisala zaračunavanje stroškov v vsakem primeru, razen v tvojih blodnjah, še nisem slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:


Kekec, še vedno čakamo da vidimo vir za tole. Ker za pripravo zakonodaje, ki bi predpisala zaračunavanje stroškov v vsakem primeru, razen v tvojih blodnjah, še nisem slišal.


Si nepismen? Sem ti že napisal, da ti je logika tuja. :)
Ne vem, kaj sta navalila name. Kaj, a bo carinjenje kar naenkrat zastonj? :)

EDIT: Lakotnik, noben se noče pogovarjat se s tabo, sedaj si pa spet mene najdu. Najdi si drugo žrtev. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

mihec87 ::

Paket boš najhitreje dobil če pošlješ pravi račun namesto da vlečeš čas z pošiljanjem "fake" računov...
Včasih mora bit na carini prav zabavno ko preverijo ceno artikla na aliexpress in račun ki jim ga gdo pošlje ter palamudenje..In ja obvladajo aliex,ebay itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:


Kekec, še vedno čakamo da vidimo vir za tole. Ker za pripravo zakonodaje, ki bi predpisala zaračunavanje stroškov v vsakem primeru, razen v tvojih blodnjah, še nisem slišal.


Si nepismen? Sem ti že napisal, da ti je logika tuja. :)
Ne vem, kaj sta navalila name. Kaj, a bo carinjenje kar naenkrat zastonj? :)

EDIT: Lakotnik, noben se noče pogovarjat se s tabo, sedaj si pa spet mene najdu. Najdi si drugo žrtev. Hvala.


In se kar ni virov, pa ce se slaboumni trol se tako napihuje. A ni zanimivo, da imamo v sorodni temi brez tezav konstruktivno debato? In kar je se bolj zanimivo je, da ni tebe da bi v tri dni nakladal.

In ja, tudi danes posta nic ekstra ne racuna ce so dajatve urejene v naprej in ce bo prislo do prehoda na nov sistem, bo prodajalcu to lahko stimulacija da stvari Uredi na tak nacin. Ravno tako ne bo razloga, oziroma bo bistveno manj dodane vrednosti v manipulaciji cn22 obrazcev, kar pomeni hitrejse in praviloma cenejse postopke. Nenavsezadnje znajo zato storitve uvoza tudi pri teh izdelkih postat zanimive za konkurencne firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sirotka ::

zdravo,
da ne odpiram nove teme:

namen imam kupit par Dahua kamer. Skupni znesek s poštnino prek DHL-a bi bil med 700 in 800$. Koliko bi si na ta znesek vzela še država, oz. kolikšna je carinska stopnja na kamere?
hvala!

Stari89 ::

Ni več relavantno, pa vseeno ... Dejansko so screenshoti spletnih strani veljavna verifikacija? Ker res ne rabiš bit genius mastermind, da v brskalniku popraviš statičen tekst.

Ales ::

Moraš pa biti genious mastermind da misliš, da na carini ne znajo odpreti strani izdelka in primerjati prave cene.

Stari89 ::

Cene se lahko spreminjajo večkrat dnevno, zato dvomim, da bi se preveč obešali na to.

dc10 ::

sirotka je izjavil:

zdravo,
da ne odpiram nove teme:

namen imam kupit par Dahua kamer. Skupni znesek s poštnino prek DHL-a bi bil med 700 in 800$. Koliko bi si na ta znesek vzela še država, oz. kolikšna je carinska stopnja na kamere?
hvala!


Lahko se temu izogneš tako, da kupiš npr. po 2 kameri v paketu, verjetno bo brezplačna poštnina, glej pa, da bo vrednost do 150 €, potem boš na vsak paket, ki ti ga bo carina odprla, plačal DDV in stroške carinjenja. Če bo vrednost nad 150€, potem bo verjetno poleg ostalih dveh postavk še carina, koliko znaša, pa ne vem, lp

sirotka ::

Ja, žal je že ena kamera 135$ in potem še dhl gor, bom probal se zmenit, če mi pošljejo po navadni pošti, samo vprašanje koliko so fleksibilni.

dc10 ::

Pa si preveril ceno podobnih kamer pri nas, npr. pri digitklik? Sedaj imajo akcijo -10% do konca meseca, če je razlika v ceni (upoštevaj še DDV, carino in stroške carinjenja + garancijo imaš v SLO namesto na kitajskem !)sprejemljiva, potem raje kupi pri nas, ali pa se probaj dogovorit za kakšen boljši popust, če boš več tega vzel....

lp

jero_no1 ::

Stari89 je izjavil:

Cene se lahko spreminjajo večkrat dnevno, zato dvomim, da bi se preveč obešali na to.


Seveda se ne bodo obešali na to, če bo razlika v ceni npr. 5-10%. Ampak tudi tukaj gor se najdejo pametni mojstri, ki popravljajo cene za 50% in podobne neumnosti...

sirotka ::

dc10 je izjavil:

Pa si preveril ceno podobnih kamer pri nas, npr. pri digitklik? Sedaj imajo akcijo -10% do konca meseca, če je razlika v ceni (upoštevaj še DDV, carino in stroške carinjenja + garancijo imaš v SLO namesto na kitajskem !)sprejemljiva, potem raje kupi pri nas, ali pa se probaj dogovorit za kakšen boljši popust, če boš več tega vzel....

lp


Sem, sicer jo imajo v ponudbi, a brez cene. Ne vem kaj naše trgovine tako rade skrivajo cene, če si konkurenčen si, ali pa pač nisi. Jim bom pa za foro pisal, samo drugje po EU so cene teh kamer kar tam okoli 400€.

dc10 ::

... pokliči jih po telefonu, da vidiš za kakšno ceno ti lahko ponudijo... Samo ne kupuj tistih EZ modelov, nimajo možnosti http dostopa, samo preko aplikacije, so pa ceneje, sicer pa delujejo s snemalniki dahua, tako da lahko sicer potem preko snemalnika dostopaš do kamer preko http... Pa pri kitajskih kamerah upoštevaj, da ne boš mogel posodobiti firmwera, ker so "shekane" kitajske verzije, drugače ne bi bilo ENG jezika na kameri...

lp

sirotka ::

hvala, bom zvrcnil. Gre za https://www.dahuasecurity.com/products/... Pomoje vrh glave za moje potrebe. So pa kitajske tudi originalne, ne maram shekanih modelov.

AndrejO ::

V loži imamo že tri teme o carini in drugih uvoznij dajatvah.

Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559383 (4140) hotig
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719529 (2957) ElNuncio
»

5€ carinskih stroškov za 7.8€ vredno blago (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648968 (6792) louser
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499556 (54417) Mare2

Več podobnih tem