» »

Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

Tr0n ::

Grave of the Fireflies (Hotaru no haka)

Cudovit anime. Po besedah mnogih kritikov najbolje napisana in prikazana drama na filmu. Tragicno zivljenje dveh otrok na Japonskem med drugo svetovno vojno. Priporocam.

Pa se:

Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
Castle in the Sky (Tenku no shiro Rapyuta)
Ghost in the Shell (Kôkaku kidôtai)

Kvaliteta teh anime filmov zlahka prekasa marsikateri hollywodski film v zadnjem casu.

gumby ::

ja, to so Animeji z velikim A na začetku... gledal sem vse in so res odlični (tako glede zgodbe, kot animacije). Spirited away je celo #42 na imdb.com top-listi, in to povsem zasluženo.
kdor z animeji povezuje pokemon in podobno solato, naj tele naslove obvezno ogleda - spremenil si bo mnenje:)

frudi ::

Grave of the Fireflies... že ko preberem naslov se mi zasolzijo oči. najboljši film, kar sem jih gledal, čeprav sem ga gledal samo enkrat... enostavno ga ne upam še enkrat, ker sem že prvič rabil par dni, da sem prišel k sebi. srceparajoča mojstrovina
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

NoUse4AName ::

Meni je tisti fant bil prevec antipaticen, zato mi tudi film ni bil nic kaj ekstra.

Slaine ::

Hum.. tut jaz nisem bil kaj dosti ganjen, čeprav sem po kritikah pričakoval da bom :) Drugače je pa ta anime res odličen.
Drugače mi je bil pa še (poleg zgoraj naštetih) všeč tudi Vampire hunter D - Bloodlust
Slaine - The King of Kings ...........''Some of us are born to die''


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božični filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
63095 (2261) pivmik
»

Waking life in risani dramski filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
61541 (1493) Tr0n
»

Palm se je preimenoval v pa1m0ne.

Oddelek: Novice / Ostale najave
52155 (2155) skyy779
»

Danes ob 21.50 Hamlet na TV

Oddelek: Sedem umetnosti
51256 (1173) DavidJ
»

Poletni filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
232066 (1700) snow

Več podobnih tem