» »

Volitve 2018, drugič

Volitve 2018, drugič

Temo vidijo: vsi
««
4 / 121
»»

poweroff ::

Smrekar1 je izjavil:

- Postopno poenotenje obdavčitev vseh vrst dela (avtorskega, podjemnega, iz delovnega razmerja)

Se pravi vse bodo navili do maksimuma? :))
sudo poweroff

Zheegec ::

Pregledal sem program SMC. Nekatere stvari sicer manjkajo, ampak jih gre kar nekaj v pravo smer:

- Nadzorovana privatizacija bank in zavarovalnic


Bolj je važno, kakšen je njihov odnos do reševanja bank. Torej do možnih programov v prihodnosti in pa do trenutno aktivnega programa (~15 bilijonov EUR) reševanja bank s strani ECB. Privatizacija ne pomeni nič, če bomo še vedno socializirali njihove izgube.

- Posvetovalni referendum o izgradnji 2. bloka NEK

Zakaj bi to rabili, naj dajo 2. blok NEK v svoj program in če zmagajo naj ga zgradijo - zmaga na volitvah s programom za NEK2 bi jim že dala mandat za izgradnjo.

- Vzpostavitev možnosti elektronskega glasovanja (e-volitve)


Preveč riskantno. Rabimo 100% papirnate glasovnice z možnostjo preverjanja.

- Pobuda za proporcionalni volilni sistem s preferenčnim glasom


OK, to je good.

- Postopno poenotenje obdavčitev vseh vrst dela (avtorskega, podjemnega, iz delovnega razmerja)


Kaj pa obdavčitev mednarodnih korporacij in tax dodgerjev?


Na splošno se mi zdi ta program ukvarjanje z manjšimi težavami in ignoriranje večjih težav. Še kaj novega? Saj ne, da bodo kmalu volitve, oni imajo pa takšen program, kot bi ga lahko 5 forumašev vrglo skupaj v 15 minutah.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

nekikr je izjavil:


Za trenutek sem že mislil, da mi računalnik ne dela pravilno in mi meče stare prispevke kar vsepovprek. Potem pa vidim, da ni tako in da dejansko nekdo leta 2018, se pravi po štirih letih vladavine SMC še vedno bere njihov program in pravi, da gre v pravo smer. Kako bi se najbolje izrazil.....pa ne morš da verjameš.


Velik problem slovenske politike je v tem, da velik del elektorata prikriva lastno nesposobnost s cinizmom. Tu zgoraj vidimo tipičen primer tega pojava. Klasični pristop je, da označiš nekaj kot "samoumevno" in potem nočeš razložiti zakaj je nekaj samoumevno, češ da je to tako ali tako očitno in ne potrebuje razlage.

Me boš poskusil postaviti na laž? Dvomim. :D

poweroff je izjavil:


Se pravi vse bodo navili do maksimuma? :))


Tole je v bistvu liberalizacija trga dela, kjer bodo različne tipe zaposlitev naredili bolj podobne drugo drugi in s tem omogočili večjo fleksibilnost trga dela. Riginost zaposlovanja je dejansko ena izmed šibkosti našega gospodarstva. Seveda je zakamuflirano v nekaj povsem drugega, ker se "liberalizacija (nekaj gospodarskega)" v Sloveniji razume kot fuj in kak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Bolj je važno, kakšen je njihov odnos do reševanja bank. Torej do možnih programov v prihodnosti in pa do trenutno aktivnega programa (~15 bilijonov EUR) reševanja bank s strani ECB. Privatizacija ne pomeni nič, če bomo še vedno socializirali njihove izgube.


To načeloma drži, ampak reševanje bank trenutno ni potrebno. Če se jih najprej privatizira je seveda veliko lažje zavrniti državno pomoč.

Zakaj bi to rabili, naj dajo 2. blok NEK v svoj program in če zmagajo naj ga zgradijo - zmaga na volitvah s programom za NEK2 bi jim že dala mandat za izgradnjo.




Referendum bomo imeli v vsakem primeru, nasprotnike napredka Slovenije in dežurne prisklednike je najbolje kastrirati na začetku.

Preveč riskantno. Rabimo 100% papirnate glasovnice z možnostjo preverjanja.


Stvar debate, v Estoniji kar deluje. Vsekakor je možnost e-glasovanja dobrodošel način spopadanja s padajočo volilno udeležbo.

Kaj pa obdavčitev mednarodnih korporacij in tax dodgerjev?


Kakšnih mednarodnih korporacij to?
Boj proti davčnim oazam manjka, se strinjam, ampak to bo bolj nekaj, kar se rešuje na nivoju Evropske Unije. Trenutna zakonodaja je dovolj stroga, manjka predvsem kakšna finančna policija ali kaj podobnega. Nikakor ne trdim, da je program odličen, ampak je nekako sprejemljiv.

Na splošno se mi zdi ta program ukvarjanje z manjšimi težavami in ignoriranje večjih težav. Še kaj novega? Saj ne, da bodo kmalu volitve, oni imajo pa takšen program, kot bi ga lahko 5 forumašev vrglo skupaj v 15 minutah.


No, no, no. Krčenje košarice pravic zdravstvenega zavarovanja (če je to prevetritev odhodkov ZZZS) je ukvarjanje z veliko težavo. Reforma trga dela tudi, če je to zakamuflirano v poenoteno obdavčevanje različnih zaposlitev. To sta dve veliki težavi države od štirih. Manjka spodobna pokojninska reforma, se strinjam, sam bi tudi bolj razdelal privatizacijo, ampak vsaj banke in zavarovalnice bi oni privatizirali, nekaj je. Kaj tako velikega ignorirajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cervantes ::

Se strinjam.
Pri SDS so desni samo domobranci.

jernejl ::

No, no, no. Krčenje košarice pravic zdravstvenega zavarovanja (če je to prevetritev odhodkov ZZZS) je ukvarjanje z veliko težavo. Reforma trga dela tudi, če je to zakamuflirano v poenoteno obdavčevanje različnih zaposlitev. To sta dve veliki težavi države od štirih. Manjka spodobna pokojninska reforma, se strinjam, sam bi tudi bolj razdelal privatizacijo, ampak vsaj banke in zavarovalnice bi oni privatizirali, nekaj je. Kaj tako velikega ignorirajo?

Krčenje košarice pravic ni niti R od Reforme zdravstvenega sistema. Izenačitev obdavčitve avtorskih in podjemnih pogodb z delovnim razmerjem ni R od Reforme trga dela. Kaj torej ignorirajo? Vse.
Lahko pa pogledamo še, kaj od omenjenih reform so uspeli sproducirati v zadnjih nekaj letih, ko so zato imeli priložnost. Očitno nič, glede na to, da so te težave še zmeraj odprte.

Smrekar1 ::

jernejl je izjavil:


Krčenje košarice pravic ni niti R od Reforme zdravstvenega sistema.


Je še dosti, dosti več kot to. ~90% težav našega zdravstva je, da hočemo nivo zdravstva nad tem kar ima Švica za drobiž, ki ga plačujemo. Za trenutno košarico pravic bi potrebovali ~2x več denarja. Krčenje pravic je težji od obeh možnih ukrepov, lažji je povišanje prispevka, še posebej samo za premožnejše. Čiščenje raznih predragih nabav in ostali ukrepi (čudne zaposlitve v UKC) o katerih je govora ti reši ~10% vsega. Vsekakor je treba tudi tam narediti red, ampak ne smemo se pretvarjati, da gre tam za veliko več kot načela, kaj šele da bi s tem "rešili" zdravstvo.

Izenačitev obdavčitve avtorskih in podjemnih pogodb z delovnim razmerjem ni R od Reforme trga dela.


Je precej manj kot to, kar potrebujemo, se strinjam. Kljub temu je korak v pravo smer, nisem prepričan, da katera od strank (SDS ne šteje, ker je bolj verska ustanova) ponuja kaj boljšega.

Lahko pa pogledamo še, kaj od omenjenih reform so uspeli sproducirati v zadnjih nekaj letih, ko so zato imeli priložnost. Očitno nič, glede na to, da so te težave še zmeraj odprte.


Naprej je šlo po polžje, se strinjam. So daleč od ideala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Zheegec ::

Krčenje košarice pravic je ravno obratno od rešitve. 20 let nazaj smo si lahko privoščili iste pravice, sedaj pa (z veliko večjim BDP) si jih naenkrat ne moremo? Itak, da lahko. Obdavčit bogate in mednarodne korporacije (po možnosti na ravni EU, nekaj lahko tudi sama Slo naredi glede tega) in pa seveda obdavčit noro pogoltne kapitalistične veleposestnike (nadškofija Maribor in nadškofija Ljubljana sta dva klasična primera noro bogatih mednarnodnih korporacij, ki ne plačujeta nič davka, hkrati pa prejemata državne subvencije).

Pa narediti maksimalno vse, da se ustavi trenutne programe reševanja bank na ravni EU, torej bistvena reforma in demokratizacija ECB mora biti na programu vseh resnih EU strank. Naj plačajo vsaj kakšne obresti na 15 biljonov EUR, ki smo jim jih dali. Ali pa naj ECB začne dajati brezobrestni denar vsem državljanom EU, da bo vsaj občutek, da ECB deluje za državljane EU. Imam en star kavč doma, zihr ga lahko ECB odkupi za 1.5mio EUR, kajne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:

Krčenje košarice pravic je ravno obratno od rešitve. 20 let nazaj smo si lahko privoščili iste pravice,


:)):)):))

Zdravstvo 20 let nazaj je bilo marsikje ranocelništvo v primerjavi s sedanjim. Ne predstavljaš si kako hitro gre to naprej. Seveda tu zraven gre gor tudi cena. Poleg tega je struktura prebivalstva sedaj drugačna kot pred 20 leti.

Obdavčit bogate in mednarodne korporacije (po možnosti na ravni EU, nekaj lahko tudi sama Slo naredi glede tega)


Oboje moraš najprej imeti, potem ju šele lahko obdavčiš. Iza in Samo Login ter Gorenje so premalo za to kar potrebujemo.

in pa seveda obdavčit noro pogoltne kapitalistične veleposestnike (nadškofija Maribor in nadškofija Ljubljana sta dva klasična primera).


Ehm. Če ju obdavčiš jima moraš tudi dovoliti donacije strankam. Donacije so lahko materialne, lahko so tudi v obliki propagande. Si želiš mesec dni molitev in tedenskega agitiranja naj verniki volijo za neko stranko? Kaj pa obisk ducata kardinalov in agitiranje za njihove kandidate po celi državi? Ne? Potem boš stisnil zobe in jim pustil naj ne plačujejo davkov. To je cena, da agitirajo le na skrivaj in pomalem.

Pa narediti maksimalno vse, da se ustavi trenutne programe reševanja bank na ravni EU, torej bistvena reforma in demokratizacija ECB mora biti na programu vseh resnih EU strank. Naj plačajo vsaj kakšne obresti na 15 biljonov EUR, ki smo jim jih dali. Ali pa naj ECB začne dajati brezobrestni denar vsem državljanom EU, da bo vsaj občutek, da ECB deluje za državljane EU. Imam en star kavč doma, zihr ga lahko ECB odkupi za 1.5mio EUR, kajne?


Saj ECB to dela. Po nizki ceni namreč odkupuje državne obveznice, ne daje denarja bankam. Pač nasedel si levaški propagandi, kaj naj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Zheegec ::

Saj ECB to dela. Po nizki ceni namreč odkupuje državne obveznice, ne daje denarja bankam. Pač nasedel si levaški propagandi, kaj naj.


Še sama ECB ne more lagati glede tega;

https://www.ecb.europa.eu/explainers/sh...


"The European Central Bank buys bonds from banks."

"The ECB started buying assets from commercial banks in March 2015 as part of its non-standard monetary policy measures. These asset purchases, also known as quantitative easing or QE, support economic growth across the euro area and help us return to inflation levels below, but close to, 2%."

"On 10 March 2016, ECB increased its monthly bond purchases to €80 billion from €60 billion and started to include corporate bonds under the asset purchasing programme and announced new ultra-cheap four-year loans to banks."
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:



Še sama ECB ne more lagati glede tega;

https://www.ecb.europa.eu/explainers/sh...

"The European Central Bank buys bonds from banks."


Ja, saj. Od bank kupujejo državne obveznice. Po tvoje je to darilo banki ali kaj?

"The ECB started buying assets from commercial banks in March 2015 as part of its non-standard monetary policy measures. These asset purchases, also known as quantitative easing or QE, support economic growth across the euro area and help us return to inflation levels below, but close to, 2%."


http://www.dictionary.com/browse/buying
http://www.dictionary.com/browse/asset

Tisti "s" na koncu označuje množino, v angleščini pomeni več kot enega.
Potrebuješ še kakšno razlago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Zheegec ::

Zanimivo. Torej misliš, da obstaja samo ena vrsta "bonds" (državne) in samo ena vrsta "assets" (državne obveznice)?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:

Zanimivo. Torej misliš, da obstaja samo ena vrsta "bonds" (državne) in samo ena vrsta "assets" (državne obveznice)?


Jao..

Glej, tako se bova zmenila. Podaril ti bom 20€, v zameno hočem samo to, jih od mene kupiš za 200€. Si za? 20€ boš zaslužil*, kaj torej čakaš?.

*če tvoja logika zgoraj drži

maco-maco ::

Si želiš mesec dni molitev in tedenskega agitiranja naj verniki volijo za neko stranko? ... To je cena, da agitirajo le na skrivaj in pomalem.


https://twitter.com/Stolnica/status/995...

Sedaj pa pač parkrat retweetaš, pa je sporočilo jasno.
Kaj?

Smrekar1 ::

maco-maco je izjavil:


https://twitter.com/Stolnica/status/995...

Sedaj pa pač parkrat retweetaš, pa je sporočilo jasno.


Vem, ja. Sedaj si pa predstavljaj kaj bi počeli, če ne bi imeli nobenih omejitev na predvolilno propagando.

jype ::

Izravnali bi horizont na fotografiji in očistili senzor na fotoaparatu, da ne bi bilo pack na nebu.

Zheegec ::

Smrekar1 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Zanimivo. Torej misliš, da obstaja samo ena vrsta "bonds" (državne) in samo ena vrsta "assets" (državne obveznice)?


Jao..

Glej, tako se bova zmenila. Podaril ti bom 20€, v zameno hočem samo to, jih od mene kupiš za 200€. Si za? 20€ boš zaslužil*, kaj torej čakaš?.

*če tvoja logika zgoraj drži


Dejstvo je, da ECB kupuje vse možne assets od bank, zato je tudi balance sheet od ECB naenkrat poskočil, odkar se je to začelo - https://www.ecb.europa.eu/pub/annual/ba...

Da ne omenimo 0% posojil (ali celo z negativnimi obrestmi) za banke s strani ECB od leta 2009 dalje.

Dajmo se raje tako zmenit - ECB mi da posojilo z -0,1% obrestmi, jaz pa s tem počnem kar želim.

Kaj pa naj bi tvoj primer sploh prikazoval? Misliš, da je ECB kupila bančne naložbe pod njihovo realno vrednostjo? Potem jih banke ne bi prodale. Ne samo to, če imam jaz doma 5 starih kavčev, pa ECB enega kupi za 1mio €, lahko potem trdim, da so ostali štirje kavči vredni 4mio €, ker sem pač ravnokar enega istega prodal za 1mio €. To mi poveča računovodsko vrednost kapitala (in ker sem banka mi to omogoča več posojanja) in pa hkrati zviša ceno vseh podobnih kavčev po celi EU. To je dober program za ohranitev vrednosti naložb bogatim (sploh nepremičnin). Dokler se seveda trg z umetno napihnjenimi cenami ne sesuje, kot se je 2008. Potem gremo pa spet novo rundo.

Vem, ja. Sedaj si pa predstavljaj kaj bi počeli, če ne bi imeli nobenih omejitev na predvolilno propagando.


Itak že sedaj kršijo to, v zameno pa dobijo denar in pa niso obdavčeni, kljub temu da so najbogatejša mednarodna korporacija na planetu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Dejstvo je, da ECB kupuje


Tu je točka, kjer tvoj argument propade na celi črti.

Da ne omenimo 0% posojil (ali celo z negativnimi obrestmi) za banke s strani ECB od leta 2009 dalje.

Dajmo se raje tako zmenit - ECB mi da posojilo z -0,1% obrestmi, jaz pa s tem počnem kar želim.


Jaz imam tako posojilo, samo da je pri komercialni banki. Hvala ECB. Medbančna obrestna mera je negativna že nekaj let.

Kaj pa naj bi tvoj primer sploh prikazoval?


Da ECB bankam denarja ni daroval, temveč so morale nekaj dati v zameno. Povsem vseeno je ali je pri tem ECB pošteno zaslužil ali je šlo za nekaj kjer sta obe strani enako na boljšem.

Ne samo to, če imam jaz doma 5 starih kavčev, pa ECB enega kupi za 1mio EUR, lahko potem trdim, da so ostali štirje kavči vredni 4mio EUR, ker sem pač ravnokar enega istega prodal za 1mio EUR. To mi poveča računovodsko vrednost kapitala in pa hkrati zviša ceno vseh podobnih kavčev po celi EU. To je dober program za ohranitev vrednosti naložb bogatim (sploh nepremičnin). Dokler se seveda trg z umetno napihnjenimi cenami ne sesuje, kot se je 2008. Potem gremo pa spet novo rundo.


Najprej razjasniva prvo točko. Ko si govoril o tem kako je ECB daroval denar bankam si nabijal, kajne?

Zheegec je izjavil:


Itak že sedaj kršijo to, v zameno pa dobijo denar in pa niso obdavčeni, kljub temu da so najbogatejša mednarodna korporacija na planetu.


Mislim, da si ne predstavljaš v kakšen obsegu bi potem agitirali za svoje opcije. Primanjkljaj domišljije ni znak kakovostnega argumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Zheegec ::

Tu je točka, kjer tvoj argument propade na celi črti.

Sem ti že dal link na stran ECB, kjer sama ECB to trdi. Praviš, da se ECB laže v lastno škodo, balance sheet ECB se pa "misteriozno" zvišuje "iz neznanih razlogov"?

https://www.ecb.europa.eu/explainers/sh...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Sem ti že dal link na stran ECB, kjer sama ECB to trdi.


Jup.

Problem je v tem, da oni pravijo, da kupujejo stvari, kar ti prevajaš kot da darujejo denar.

Če ti ni jasno moja ponudba še vedno velja. Poklonim ti 20EUR, če jih kupiš od mene za 200EUR. Po tvoje boš 20EUR na boljšem, kaj še čakaš? Lahko greva seveda tudi višje, 100EUR za 1000EUR, si za? Pomisli kaj lahko dobiš za 100EUR, to ni tako malo denarja. Ni dovolj? 5000EUR za 50 000EUR? Nebo je meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Zheegec ::

Problem je v tem, da oni pravijo, da kupujejo stvari, kar ti prevajaš kot da darujejo denar.


Super. ECB kupi moj star kavč za 1mio€ in ti temu ne bi rekel darovanje denarja? Kje se prijavim? Samo ne se potem pritoževati, če boš ti hotel kupiti nov kavč in bo cena vseh kavčev noro visoka, ker pač ECB kupuje kavče od "izbranih".

Če ti ni jasno moja ponudba še vedno velja. Poklonim ti 20EUR, če jih kupiš od mene za 200EUR.


To je analogija katerega finančnega programa? Zakaj mi predlagaš neko transakcijo, ki je očitno v mojo škodo, hkrati pa ne poveš, čemu je analogna?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:



Super. ECB kupi moj star kavč za 1mio€ in ti temu ne bi rekel darovanje denarja? Kje se prijavim? Samo ne se potem pritoževati, če boš ti hotel kupiti nov kavč in bo cena vseh kavčev noro visoka, ker pač ECB kupuje kavče od "izbranih".


Cene obveznic so zaradi programa rekordno nizke. Tvoje 'rezoniranje' je že drugič zapovrstjo klavrno propadlo.

To je analogija katerega finančnega programa? Zakaj mi predlagaš neko transakcijo, ki je očitno v mojo škodo, hkrati pa ne poveš, čemu je analogna?


A glej no, zdaj pa znaš upoštevati tisti del, ko moraš ti nekaj dati.

Smešno, res.

Zheegec ::

Cene obveznic so zaradi programa rekordno nizke. Tvoje 'rezoniranje' je že drugič zapovrstjo klavrno propadlo.


Ah, sedaj smo prešli iz "to se ne dogaja" do "to se dogaja, ampak je zaradi tega zadolževanje noro poceni". Ja, vem da je zaradi tega zadolževanje noro poceni. Če mi daš 1mio € za moj kavč, dam nekomu drugemu 100k € posojilo po 1% obrestni meri. Kaj praviš? Zakon, kajne? Pa še vrednost vseh kavčev bo šla gor, ampak ta bubble pa nikoli ne bo počil, obljubimo!!

A glej no, zdaj pa znaš upoštevati tisti del, ko moraš ti nekaj dati.

V tvojem izmišljenem primeru da, samo nisi povedal čemu je tvoj primer analogen? Ga primerjaš s QE? Potem je tvoj primer čisto zgrešen. Je moj primer s kavčem bolj točen.

P.s.: Kaj bo tvoje mnenje, ko bo cela EU morala reševati Deutsche Bank? "Ja, moramo jih reševati, ampak poglej to poceni posojilo, ki ga lahko dobiš"?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Ah, sedaj smo prešli iz "to se ne dogaja" do "to se dogaja, ampak je zaradi tega zadolževanje noro poceni".


Kar si ti trdil se ne dogaja, to kar se dogaja naredi zadolževanje noro poceni.

Tretji fail. Po pravilih baseballa greš zdaj ven iz igre.

P.s.: Kaj bo tvoje mnenje, ko bo cela EU morala reševati Deutsche Bank? "Ja, moramo jih reševati, ampak poglej to poceni posojilo, ki ga lahko dobiš"?


Za začetek bi bilo dobro, da Deutsche Bank ne bi bilo potrebno reševati.

Zheegec ::

Kar si ti trdil se ne dogaja, to kar se dogaja naredi zadolževanje noro poceni.

Kaj naredi zadolževanje noro poceni? To, kar ECB oglašuje na svoji spletni strani in kar ti praviš, da se ne dogaja? Da, to (QE) dela zadolževanje noro poceni;

"The ECB started buying assets from commercial banks in March 2015 as part of its non-standard monetary policy measures. These asset purchases, also known as quantitative easing or QE"

https://www.ecb.europa.eu/explainers/sh...

Za začetek bi bilo dobro, da Deutsche Bank ne bi bilo potrebno reševati.


Sedijo na biljonih assetov, katerih cena je bila napihnjena s strani centralnih bank, denar za nakup pa so dobili od teh istih centralnih bank (ali kot posojila z negativnimi obrestnimi merami ali pa kot direkten odkup assetov, ki jih niso morali prodati nikomur drugemu). Seveda jih bo treba reševati, ali iz proračuna ali pa preko novih "zelo poštenih" finančnih intervencij.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Smrekar1 je izjavil:

nekikr je izjavil:


Za trenutek sem že mislil, da mi računalnik ne dela pravilno in mi meče stare prispevke kar vsepovprek. Potem pa vidim, da ni tako in da dejansko nekdo leta 2018, se pravi po štirih letih vladavine SMC še vedno bere njihov program in pravi, da gre v pravo smer. Kako bi se najbolje izrazil.....pa ne morš da verjameš.


Velik problem slovenske politike je v tem, da velik del elektorata prikriva lastno nesposobnost s cinizmom. Tu zgoraj vidimo tipičen primer tega pojava. Klasični pristop je, da označiš nekaj kot "samoumevno" in potem nočeš razložiti zakaj je nekaj samoumevno, češ da je to tako ali tako očitno in ne potrebuje razlage.

Me boš poskusil postaviti na laž? Dvomim. :D

Zakaj bi te moral postaviti na laž, če si si nekaj izmislil? In kaj ni samoumevnega tukaj? Si spal pod skalo zadnja 4 leta? Naredilo se ni absolutno nič in zdaj bereš pildek, na katerem je nekdo nakracal nekaj želja in povzameš, da je kar pozitiven? Če nekdo ne naredi ničesar v 4 letih, potem mu nihče pri zdravi pameti ne more dati še 4 leta časa, če zdaj pa mogoče bo. No, pri nas je vse možno. Če po 12 letih še vedno ne bo nič, a bodo napisali lepo Slovenija 2070 pravljico, boš še vedno zadovoljen s programom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Kaj naredi zadolževanje noro poceni? To, kar ECB oglašuje na svoji spletni strani in kar ti praviš, da se ne dogaja? Da, to (QE) dela zadolževanje noro poceni;

"The ECB started buying assets from commercial banks in March 2015 as part of its non-standard monetary policy measures. These asset purchases, also known as quantitative easing or QE"

https://www.ecb.europa.eu/explainers/sh...


Kater del citiranega pokaže, da je ECB bankam dajala denar zastonj? Prosim obrazloži malo bolj podrobno.

Sedijo na biljonih assetov, katerih cena je bila napihnjena s strani centralnih bank, denar za nakup pa so dobili od teh istih centralnih bank (ali kot posojila z negativnimi obrestnimi merami ali pa kot direkten odkup assetov, ki jih niso morali prodati nikomur drugemu). Seveda jih bo treba reševati, ali iz proračuna ali pa preko novih "zelo poštenih" finančnih intervencij.


Če pogledaš tole gor se mi zdi kot da je ECB enkrat že pošteno nategnila DB in na njenih plečih pošteno zaslužila. To precej težko združim s tvojo prejšnjo trditvijo, da je ECB bankam poklonila težke milijarde evrov.

Priporočam obisk kvalificiranega strokovnjaka. Ne govorim o gospodarstveniku.

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Zdravstvo 20 let nazaj je bilo marsikje ranocelništvo v primerjavi s sedanjim. Ne predstavljaš si kako hitro gre to naprej. Seveda tu zraven gre gor tudi cena. Poleg tega je struktura prebivalstva sedaj drugačna kot pred 20 leti.


Prav tako pred 20 leti (mladi) zdravniki niso imeli tahko lahke poti v okolja, kjer so tako dobro plačani, da lahko postanejo bogati. Da se jih lahko obdavči. ;((

Zheegec ::

Kater del citiranega pokaže, da je ECB bankam dajala denar zastonj? Prosim obrazloži malo bolj podrobno.

Torej če ECB kupi moj stari kavč za 1mio € (kavča ne morem niti za 1€ prodati nikomur na bolha.com), se to tebi ne bi zdel "zastonj denar"?

Če pogledaš tole gor se mi zdi kot da je ECB enkrat že pošteno nategnila DB in na njenih plečih pošteno zaslužila.

ECB je delala cel kup uslug za DB, sedaj se pa bojijo kako nadomestiti biljone EUR na trgih, ko se mora DB umikati iz njih. Primarno ECB še vedno skrbi, kako zadržati nerealno vrednost assetov in s tem poskrbeti, da lahko banke (kot na primer DB) več posojajo in tvegajo.

Konec koncev, zakaj ne bi dovolili DB da razkira? Saj ima ogromne asset reserves v obliki mojih rabljenih kavčev, ki jih vrednoti na milijarde €, na prostem trgu pa jih lahko proda za celih (checks Bolha.com) 0€!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

MrStein ::

Smrekar1 je izjavil:

Pregledal sem program SMC. Nekatere stvari sicer manjkajo, ampak jih gre kar nekaj v pravo smer:

- Nadzorovana privatizacija bank in zavarovalnic

Privatizirali bi tako, da ne bi privatizirali.
Ker so bili 4 leta na oblasti, vemo, kaj v resnici mislijo narediti.

- Posvetovalni referendum o izgradnji 2. bloka NEK
- Vzpostavitev možnosti elektronskega glasovanja (e-volitve)

Če v Estoniji deluje, ni nujno, da bo delovalo tudi pri nas.
A imajo kake argumente, zakaj bi to bilo pri nas dobro? Recimo tega v Avstriji nimajo. Ali Italiji. Ali, uh, Švici.

- Pobuda za proporcionalni volilni sistem s preferenčnim glasom

A je to sorodstvu z ono neustavnostjo?
- Postopno poenotenje obdavčitev vseh vrst dela (avtorskega, podjemnega, iz delovnega razmerja)

http://www.strankasmc.si/images/Dokumen...


Tu bi jaz vprašal, v čem se ta program razlikuje od njihovega prejšnjega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joze67 ::

MrStein je izjavil:



- Posvetovalni referendum o izgradnji 2. bloka NEK
- Vzpostavitev možnosti elektronskega glasovanja (e-volitve)

Če v Estoniji deluje, ni nujno, da bo delovalo tudi pri nas.
A imajo kake argumente, zakaj bi to bilo pri nas dobro? Recimo tega v Avstriji nimajo. Ali Italiji. Ali, uh, Švici.

Seveda. Veliki uspeh e-Davkov med prebivalstvom jasno kaže, da si ljudje želijo takih storitev. Poleg tega SRC/... potrebuje posel, SMC/... pa denar.

thramos ::

Smrekar1 je izjavil:

Pregledal sem program SMC.


Pri stranki, ki je ravno sestopila z oblasti, se da preverit rajši, kaj od svojega prejšnjega volilnega programa so dejansko uresničili.

https://siol.net/novice/slovenija/kaj-v...

Tkole čez palec bi rekel da malo oziroma nič.

Kakšna je verjetnost, da bodo kaj uresničili po naslednjih volitvah, ko se jim obeta še bistveno manjša politična moč?

Vazelin ::

Smc je poraz odkar so izgnali švede in mramorja. Plenilska klika, zadnje leto jim je pa tako važno samo da si zagarantirajo udobne službice. Globoko razočaran kot ostalih 2/3 slovencev. Ob tako dobrih zunanjih razmerah in gospodarski rasti niso bili sposobni da bi ostali eni od kandidatov za zmago na volitvah - meni je to misterij

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Šarec se lahko preimenuje v Cimperman, pa ne bo treba menjat vlade.

tryhard ::

thramos je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Pregledal sem program SMC.


Pri stranki, ki je ravno sestopila z oblasti, se da preverit rajši, kaj od svojega prejšnjega volilnega programa so dejansko uresničili.

https://siol.net/novice/slovenija/kaj-v...

Tkole čez palec bi rekel da malo oziroma nič.

Kakšna je verjetnost, da bodo kaj uresničili po naslednjih volitvah, ko se jim obeta še bistveno manjša politična moč?

Vprašanje, kaj lahko oblast kot taka stori v štirih letah, že ima odgovor: Bolj malo!

MrStein ::

Zakaj je dr. Aleksandar Kešeljević omenjen na prvi strani programa SMC?
Je avtor zadeve?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Sicer ne spremljam teme, zato se opravičujem če je že kdo tole prilepil. Uglavnem, zadnji dan vztrajno na Youtube videjih dobivam reklamo za SDS. Toliko natolčevanja in zgodbic še nisem slišal v skoraj celih dveh minutah.

- Plače bodo višje
- Po diplomi delo za vse
- Nižji davki
- Višje pokojnine
- SDS Obljublja božičnico
- Država bo poskrbela za višjo rodnost

"Kaj dela levica? Prodaja prazne obljube"



:))

Zheegec ::

Hmm, torej je platforma SDS bolj "leva" od skoraj 99% svetovnih strank?

Bernie Sanders je ravno oznanil svoj plan za "job guarantee" v USA in pa za višjo minimalno plačo v USA. Sanders tudi namerava zvišati pokojnine (ampak si ne domišlja, da bi zraven še znižal davke, ker je to pač nemogoče, davki - sploh na bogate - bodo šli gor). Sanders in Corbyn ne obljubljata, da bosta prisilila podjetja v izplačevanje božičnice, ne obljubljata nižjih davkov in pa ne obljubljata, da bosta ženske silila v nezaščitene spolne odnose. Torej od 6 obljub so 3 na ravni najbolj "levih" politikov v USA in UK, 2 sta bistveno bolj "levi", zadnja pa bistveno preveč posega v osebno svobodo ljudi, da bi jo levica zagovarjala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jype ::

Desnica z legalizacijo posilstev nima nobenih težav, po drugi strani.

Zheegec ::

Nezaščitena posilstva! In pa brez možnosti splava! Damn, Stalin would be proud!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kingsix ::

Sedaj, ko sem videl tisti reklamni posnetek SDS definitivno volim za njih.
Reklame namreč nikoli ne lažejo.

nekikr ::

jype je izjavil:

Šarec se lahko preimenuje v Cimperman, pa ne bo treba menjat vlade.

A veš kaj, Šarec je pa čisto ok. Nov obraz je, ki bo prinesel tako težko pričakovane spremembe in reforme. Ima dober program ki...no, pač, ga ima, nekje, sigurno...ampak to ni bistveno, ima dobre in sposobne ljudi, ki so....no, pač počeli dobre in sposobne stvari verjetno. Tako kot SMC pred njim in PS še pred njimi, bo tudi on Slovenijo s svojim novim obrazom ponesel v višave. Skupaj s Karlom, brez njega tako ali tako ne gre.

joze67 ::

thramos je izjavil:

Pri stranki, ki je ravno sestopila z oblasti, se da preverit rajši, kaj od svojega prejšnjega volilnega programa so dejansko uresničili.

https://siol.net/novice/slovenija/kaj-v...

Tkole čez palec bi rekel da malo oziroma nič.

Kakšna je verjetnost, da bodo kaj uresničili po naslednjih volitvah, ko se jim obeta še bistveno manjša politična moč?

Glede na to, da volilci takoj po TEŠ6 podpišejo še za 2TIR, ni strahu, da bi SMC ne imela dobrih možnosti. "Vsaj(*) škode ne delajo" (*: "uni ta drugi - vaši - bi je naredili več").

jype ::

nekikr je izjavil:

A veš kaj, Šarec je pa čisto ok.
Ja, saj je, samo LMŠ bo treba pleskat povsod, namesto da bi bil še naprej SMC, z novimi obrazi.

No, pa katolik je, to mu zamerim. Sej ne, da mam kej prot katolikom, par mojih najboljših prjatlov je katolikov, ampak sej veste kako je z njimi, ane.

Zheegec ::

They are not bringing their best!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jernejl ::

jype je izjavil:

Desnica z legalizacijo posilstev nima nobenih težav, po drugi strani.

Zheegec je izjavil:

Nezaščitena posilstva! In pa brez možnosti splava! Damn, Stalin would be proud!!

Nič bat, tudi levica spodbuja spolne odnose.
Ne sicer v programu, ampak v dejanjih.

jype ::

jernejl je izjavil:

Nič bat, tudi levica spodbuja spolne odnose.
V katerem programu pa to piše?

jernejl je izjavil:

Ne sicer v programu, ampak v dejanjih.
Desničarji itak ne razumete, kaj pomeni "sporazumno", kaj šele, da bi sploh imeli dovoljšnjo kognitivno kapaciteto za osvojiti razliko med posameznikom in skupino.

gus5 ::

Smrekar1 je izjavil:

ampak reševanje bank trenutno ni potrebno. Če se jih najprej privatizira je seveda veliko lažje zavrniti državno pomoč.
Sanacija bank po finančni krizi 2008. ni bila odvisna od lastniške strukture. Države so socializirale izgubo sistemskih bank preprosto zato, ker so bile prevelike, da bi smele propasti (too big to fail). Pravzaprav so bile postavljene pred (izsiljevalsko) dejstvo. A ne le zato. Na območju evra je bila socializacija bank tako rekoč zaukazana s strani ECB oz. 'trojke'. Naj spomnim, da Pahorjeva vlada ni socializirala bančnih izgub, da se je za socializacijo odločila druga Jajova vlada, da je bila slaba banka, ki je služila socializaciji dolgov, ustanovljena nezakonito in da je bila vlada Alenke B. podvržena pritiskom 'finančnih trgov' in evropskih institucij, vladi so omenjeni dejavniki močno zožili manevrski prostor. V sled tega je tvezenje, da bi država lahko zavrnila sanacijo bank, če bi te ne bile v večinski državni lasti, nesmiselno.

Smrekar1 je izjavil:

Kakšnih mednarodnih korporacij to?
Boj proti davčnim oazam manjka, se strinjam, ampak to bo bolj nekaj, kar se rešuje na nivoju Evropske Unije. Trenutna zakonodaja je dovolj stroga, manjka predvsem kakšna finančna policija ali kaj podobnega.
Ne manjka finančna policija, pač pa politična volja v EU. Luksemburg denimo, je davčna oaza, ki ji nobena finančna policija ne more do živega. Primer prodaje NKBM: država je za sanacijo NKBM namenila 870 mio €, prodala za 250 mio € špekulativnemu ameriškemu skladu, ki se s pomočjo kreativnega knjigovodstva in v Luksemburgu registriranega slamnatega podjetja, prek katerega upravlja banko, izogiba plačevanju davkov v RS. Finančna policija, resno? :)) :)) :))

Smrekar1 je izjavil:

vsaj banke in zavarovalnice bi oni privatizirali
Banke so že privatizirane, NLB d. d. denimo, je pravna oseba zasebnega prava. Alora si pršu več kasno… :))

Smrekar1 je izjavil:

~90% težav našega zdravstva je, da hočemo nivo zdravstva nad tem kar ima Švica za drobiž, ki ga plačujemo. Za trenutno košarico pravic bi potrebovali ~2x več denarja. Krčenje pravic je težji od obeh možnih ukrepov, lažji je povišanje prispevka, še posebej samo za premožnejše
Za zdravstveno košarico, približno enako polno kot so košarice v Franciji, Avstriji, Nemčiji, bi potrebovali približno 2,5-3 % BDP več denarja za zdravstvo na leto. Problem je politične narave, saj se v RS za zdravstvo namenja bistveno manj, kot znaša povprečje EU. Leta 2014 je slo-država za javno zdravstvo namenila približno 6,5 % BDP, države, s katerimi se tako radi primerjamo (Nemčija, Francija, Avstrija), pa so namenile približno 9 oz. 9,5 % BDP. Celo Cameronova Britanija je namenila več kot 'socialna' Slovenija, 7,5 % BDP. Slovenski zavarovanci iz svojih žepov prispevajo približno 2,5 % BDP letno, v RS se torej za zdravstvo nameni približno 9 % BDP (6,5 % BDP država + 2,5 % BDP zavarovanci). Podobna obremenitev zavarovancev je tudi v Avstriji, Nemčiji, Franciji, levji delež za zdravstvo pa gre iz javnih blagajn. V RS pa bi (skrajna) sredina (s SMC na čelu) in desnica povišali prispevke zavarovancev, država pa bi še naprej varčevala pri zdravstvu, hkrati pa namenjala na stotine milijonov za vojsko npr. Hvala za takšno anti-socialno politiko.

ADIJOOO1 ::

Zanimivo, da režimski mediji MMC 24 ur nič ne poročajo o tem.

http://nova24tv.si/slovenija/crna-kroni...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk...

Cenzura pred volitvami >:D

gus5 ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Zanimivo, da režimski mediji MMC 24 ur nič ne poročajo o tem.

http://nova24tv.si/slovenija/crna-kroni...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk...

Cenzura pred volitvami >:D
Prišleki z vzhoda niso problem, problem so škodljivci drugačne vrste.

««
4 / 121
»»