» »

HI-FI Sistem po komponentah POMOČ

HI-FI Sistem po komponentah POMOČ

edi45 ::

Sestavljam si HI-FI sistem,

stoječa zvočnika bom vzel ta:

https://www.bigbang.si/zvocniki/zensor-...

edino, če je kakšna boljša alternativa za isti denar.

Ojačevalec iz avstrije, ker ne dam 700€ za njega v Big Bangu:

https://www.electronic4you.si/denon-avr...

Hočem vzet tega, ker je dober in če se še odločim čez čas dodat kakšna 2 zvočnika in center ali pa več, saj podpira do 7.2 sisteme.

Pri subwooferju pa sem rahlo v dilemi, gledal sem tega, ni slab, vendar me pa vseeno ni prepričal, ni dosti močan za mene osebno.

https://www.bigbang.si/zvocniki/sube12f...

hočem nekaj z več RMS, vsaj 500, ampak nočem dat 1000€ za sub, je kakšna alternativa?

za par zvočnikov zensor 7 in ta subwoofer bi dal s popusti v Big Bangu 1150€, vendar bi rad močnejši subwoofer, kaj naj vzamem?

jamiroq ::

112dB ni dovolj glasno?

Hynix ::

Vzemi Monitor Audio Bronze 6 KLIK Review

Vzemi Sunfire SDS-10 KLIK
Review

Kolegu sestavu ta sistem in je ekstremno zadovoljen. Kar se pa wooferja tiče, pa vedno Sunfire. Doma imam HRS-10 in v cenovnem razredu res nima konkurence za moj okus.

icko ::

Boxi bodo verjetno kar ok. Predlagam pa namesto 7.1 receiverja le hifi ojačevalec. Je čisto druga zgodba. Mogoče sploh ne boš rabil suba.
Sam imam marantz pm7005 in heco aleva gt pa je basa too much čez glavo, glasnosti pa itak.

pegasus ::

Za price/performance sube v absolutnem smislu se gleda svsound.com.

kuglvinkl ::

content pride pa od kje?
Your focus determines your reallity

Hynix ::

pegasus je izjavil:

Za price/performance sube v absolutnem smislu se gleda svsound.com.


True that. Se jih da dobit kje v Slo?

2f4u ::

Hynix je izjavil:

Vzemi Monitor Audio Bronze 6 KLIK Review

Vzemi Sunfire SDS-10 KLIK
Review

Kolegu sestavu ta sistem in je ekstremno zadovoljen. Kar se pa wooferja tiče, pa vedno Sunfire. Doma imam HRS-10 in v cenovnem razredu res nima konkurence za moj okus.


GLAS za Monitor Audio; samo ne MR... Bronze BX2 al pa samostoječga; MX če se prav spomnim....

Wufer sem sam izklopil... ker nisem rabil! Čez glavo je bilo

edi45 ::

icko je izjavil:

Boxi bodo verjetno kar ok. Predlagam pa namesto 7.1 receiverja le hifi ojačevalec. Je čisto druga zgodba. Mogoče sploh ne boš rabil suba.
Sam imam marantz pm7005 in heco aleva gt pa je basa too much čez glavo, glasnosti pa itak.


bom bom rabil sub, če ni bassa da trese vse in doni je brezveze poslušat sploh glasbo. Včasih sem imel na Z5500 vezan še avto woofer RE audio 15" 2kw 1kw RMS:)) jaz osebno sem obseden z bassom in zato more bit, študiram da bi mogoče kar 2 suba še vzel poleg.

kuglvinkl je izjavil:

content pride pa od kje?


PC, TV, oboje preko optičnega kabla ter seveda preko bluetootha telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

pegasus ::

Osebno tudi odsvetujem pretiran bas, ni preveč zdrav. Sem pa pri kolegu videl, kako SVS spravi v ples po sobi staro masivno leseno omaro (150kg+, eden je ne premakne).

andromedar ::

Če misliš glasbo popačit do nerazpoznavnosti z basom, kot praviš - potem gledaš čisto predrage komponente. V bistvu jih je škoda za tvoj namen uporabe. Kupi si nekaj za 500 Eur vse skup. Ne boš videl razlike, garantiram.
Eh?

neo5468 ::

550€ za subwoofer ki gre do 30 hz je največji fail kar sem jih videl.

mat xxl ::

Poglej si nubert.de

2f4u ::

Poglej izkoristke zvočnikov pri nizki obremenitvi/različnih obremenitvah/ ala 20, 30, 60% nazivne moči; če se spoznaš boš videl(slišal), da bas pri nizki obremenitvi ne spravi nič iz sebe; potem je majhen del super, kjer bas dobro dela... potem pa na hitro pride do popačenja in resonanc.
Kolega; B&W 6xx nekaj; na 60% moči Marantz; pa sem mu dal tonegenerator in je slišal kako mu zvočnik nekje 60Hz malo(nič) igra; sin pulse. Primerjal potem z mojim in ja... Danes posluša vse brez basa.
Tako da ja - uporabi tone generator pa ti take base naredi, da ti bo slabo! Pa BT, al pa 4.0 obe strani, vseeno ni glih referenca---> kabli.

icko ::

andromedar je izjavil:

Če misliš glasbo popačit do nerazpoznavnosti z basom, kot praviš - potem gledaš čisto predrage komponente. V bistvu jih je škoda za tvoj namen uporabe. Kupi si nekaj za 500 Eur vse skup. Ne boš videl razlike, garantiram.


+1
Predvsem pa pojdi nekam poslušat vse skupaj preden kupiš. In tisti logitechi ki si jih dal za primerjavo sploh niso vredni pogovora. Tu gre za bolj resne stvari.
Razen če si "unc unc" frik seveda pa še potem boš s pravimi akustičnimi zvočniki razočaran.

pegasus ::

Also, ko se pogovarjate o nizkih frekvencah, je izjemno pomemben prostor (dimenzije, pohištvo, tapete, zavese, etc), v katerem jih želite poslušati. Treba je malo preračunati kako se bodo pozicionirali stojni valovi in kje basa enostavno nebo ter kje bo plesala omara. Tudi resonance vseh potencialno škleptajočih stvari je treba vzeti v zakup. Tako da če se lahko dogovoriš za sposojo in preizkus željne opreme doma, je to daleč najboljša opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
111499 (1080) mihec87
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253894 (3049) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319188 (16898) car100
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613752 (12498) krepki

Več podobnih tem