» »

Direktiva EU in slovenski IP naslov na Hrvaškem

Direktiva EU in slovenski IP naslov na Hrvaškem

Grega_K ::

Trenutno sem na Hrvaškem, pa sem opazil, da dobivam slovenske oglase (ponavadi sicer hrvaške na Hrvaškem), preverim IP: slovenski od mojega mobilnega operaterja.

Ugibam, da ima to povezavo s tisto direktivo EU, ki narekuje, da moramo imeti tudi drugje po EU dostop do istih vsebin kot doma. Zanimivo.
Lp

strom_15 ::

IP pri mobilnem operaterju je in je bil vedno slovenski. Saj tako deluje sistem LTE. Ne moreš pri LTE dobiti tujega IP

Ales ::

Ni povezano z direktivo, kadar si v roamingu imaš vedno slovenski IP, če si na Hrvaškem ali na Papui Novi Gvineji.

Dejansko gre v roamingu podatkovni promet vedno čez Slovenijo, torej npr. če dostopaš do spletne strani v ZDA, gre promet Hrvaška (tvoja lokacija) -> Slovenija (tvoj ponudnik mobilne telefonije) -> ZDA (spletna stran).

V nekaterih primerih zna to kar konkretno dodati k latenci pri dostopu do vsebin. Če si npr. v ZDA v roamingu in dostopaš do spletne strani v ZDA, gre zahtevek za ogled strani najprej čez pol planeta do Slovenije in potem čez pol planeta nazaj v ZDA, poslana vsebina pa ponovno po isti poti.

smacker ::

Tak more bit, da lahko slovenski operater spremlja količino prenosa in ustrezno zaračuna storitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250930 (41686) MrStein
»

Simobil EU neskončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213706 (12081) EdoK
»

Evropski parlament potrdil konec mobilnega gostovanja in nevtralnost interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4014128 (10428) MuadDib
»

Konec 2015, konec gostovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6123476 (19605) bluefish
»

Evropska komisija hoče odpraviti mobilno gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7219597 (16381) PrimozR

Več podobnih tem