» »

Najcenejša asistenca za stara vozila

Najcenejša asistenca za stara vozila

Temo vidijo: vsi
«
1
2

zobnik ::

Ve morda kdo za kako asistenco, avto imam star 16 let in bi prevetivno vzel eno asistenco in to tako, da avto peljejo domov in ne na najbližji servis. Občasno se peljem tud mal čez mejo, ampak samo kakih 100km.
Triglav pravi 30 evrov.

dprc ::

Jaz imam AMZS osnovno članstvo za 40€, kjer je vključena asistenca. Peljejo do 150km brezplačno, ostalo po ceniku na km. Nisem še potreboval, ampak mislim da je AMZS kar korekten - če je že kdo klical na amzs za asistenco ti lahko pove če je bilo vse ok.

matobeli ::

Meni je AMZS fajn. 40eur, od tega dajo 5eur popusta pri letni vinjeti, pa dostikrat še 10eur popusta pri članstvu, če se včlaniš še za nadlednje leto v promocijskem obdobju.

Par eur lahko privarčuješ še če koristiš njihovo ugodnost cenejšega tehničnega pregleda.

Torej, cca 22eur če koristiš vse najbolj splošne ugodnosti.

Pa 10številk revije dobiš. Ni ravno nek biser, ampak za kakšne pol urce je bila zmeraj dobra.

ginekk ::

dprc je izjavil:

Jaz imam AMZS osnovno članstvo za 40€, kjer je vključena asistenca. Peljejo do 150km brezplačno, ostalo po ceniku na km. Nisem še potreboval, ampak mislim da je AMZS kar korekten - če je že kdo klical na amzs za asistenco ti lahko pove če je bilo vse ok.



Jaz sem rabil AMZS že parkrat, tudi v tujini (Italija). Vse je šlo super.
Od vseh ima AMZS zagotovo največ izkušenj (tudi organizacija šteje, dasiravno so v asistencah podnajeti isti lokalci)

dprc ::

ginekk je izjavil:

dprc je izjavil:

Jaz imam AMZS osnovno članstvo za 40EUR, kjer je vključena asistenca. Peljejo do 150km brezplačno, ostalo po ceniku na km. Nisem še potreboval, ampak mislim da je AMZS kar korekten - če je že kdo klical na amzs za asistenco ti lahko pove če je bilo vse ok.



Jaz sem rabil AMZS že parkrat, tudi v tujini (Italija). Vse je šlo super.
Od vseh ima AMZS zagotovo največ izkušenj (tudi organizacija šteje, dasiravno so v asistencah podnajeti isti lokalci)


Lepo slišati. Poznam par primerov, kjer so imeli plačano asistenco okrog 20EUR pri zavarovalnici pa niso hoteli poklicati vleke - izgovori na miljon nekih pogojev. Avto je bil pa res nevozen in blizu doma in servisa. Razumem ja, droben tisk pa to ampak brezveze, raje dam amzsju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dprc ()

matobeli ::

Poleg tega ima amzs krite neumnosti voznika kot so zaklenjeni ključi, prazen tank, počena guma, prazen akumulator...

Najboljše pa je to da je članstvo vezano na osebo in ne avto. Kar pomeni da lahko ostaneš s kolegom na cesti pa brez problema kličeš amzs.

Če imaš staro kripo je dober podatek tudi to da ponujajo preventivni tehnični pregled. Če gre skoz plačaš in dobiš kartonček, če pa ne gre pa ne plačaš nič, odpelješ na servis in potem ponovno.

zobnik ::

Zdej imam zavarovanje pri G24, mogoče bi tam doplačal za asistenco.

gorazdkop ::

Imam AMZS plus, torej še tujina. Ko sem jo enkrat rabil, je bil odpeljan avto star 16 let. Nobenih nepotrebnih vprašanj s strani amzsja, razen tistih nujnih :)
Prišli, naložili avto in nas, odpeljali domov. Lahko samo pohvalim.
Pa še ena pozitivna stvar, asistenca je vezana na osebo in ne na avto. Tudi v mojem primeru avtu ni bil moj. Ravno zaradi take pozitivne izkušnje se mi je nehal smilit relativno visok letni znesek za asistenco.
Nekaj let nazaj, ko sem se odločil za asistenco, sem iskal informacije. Marsikaj sem izvedel o asistencah za 1€ oz. vključenih v zavarovanje. Takrat sem dobil sliko, da sta zanesljivi asistenci AMZS in Triglav.
Na AMZS-ju imaš konfigurator, si sam označiš potrebno in nekaj evrov znizaš ceno.
Na brzino AMZS po meri s tujino za 57€ letno. Malo naklikaš kombinacije do najnižje cene na https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava...

Invictus ::

AMZS je shit od shita. Traja 2-3 uri da te pobere. Če si blizu. Triglav asistenca je kul zadeva. Mene so pobrali v pol ure in odpeljali do mehanika. Pa je bilo to nekje v hribih...

Kolegovemu fotru, ki mu je crknil avto na hrvaški avtocesti, je AMZS rekel, da pridejo ponj čez 3 dni!!!!

AMZS nima nadomestnega avta. Triglav asistenca ga ima. Kolegu je to rešilo dopust. Pripeljali so mu nadomestni avto, preložili so prtljago in so šli naprej. Asistenca mu je odpeljala avto na servis in po dopustu je bil popravljen.

AMZS je še vedno ostanek socializma in se tako tudi obnašajo do strank. Na srečo nimajo več monopola... Če ne bi bilo toliko butastih penzionistov, bi že zdavnaj crknili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

solatko ::

Invictus - Spet nakladaš. Nobena asistenca nima vlečnih vozil razporejenih tako, da bi prišli v pol ure ali še prej, saj niso rešilci. AMZS v tujini uporablja tamkajšnja šoferska združenja in ne pride v Nemčijo njihov voznik, temveč te naloži ADAC-ov. Če imaš polno članstvo imajo tudi nadomestno vozilo.

Tudi pri zavarovalnicah ne boš vedno dobil pomoči v pol ure, lahko mine tudi 12 in več, tako kot pri AMZS, odvisno kateri dan v tednu in kako daleč od sedeža voznika z vozilom se nahajaš, da bi pa rekli 3 dni, pa morda, če si se nahajal v puščavi.
Delo krepa človeka

zobnik ::

da men crkne avto 100km stran me cenej pride če ga kar tam pustim kot naročim avtovleko, ni niti 200 evrov vreden.
sem pa zadnjič v enem dnevu prevozil skoraj 400km

Mare2 ::

Invictus je izjavil:



Kolegovemu fotru, ki mu je crknil avto na hrvaški avtocesti, je AMZS rekel, da pridejo ponj čez 3 dni!!!!

AMZS nima nadomestnega avta.


AMZS osnovno članstvo za 40 EUR sploh ne nudi asistence v tujini.

https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava...
Za tujino je treba vzeti druge opcije (PLUS, PREMIUM) ali kako zavarovalnico.

https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava...

Ganon ::

Jaz sem letos prvič vzel asistenco ob podaljšanju zavarovanja pri Triglavu. Njihova asistenca PLUS. Krije prevoz vozila doma in v tujini do vrednosti 1500 evrov, zagotovijo mi nadomestno vozilo itd.. Plačal sem 25 evrov s popustom.

Baja ::

jaz sem letos zraven zavarovanja pri Savi vzel še asistenco, ker mi je gospa zatrdila da te zastonj zapeljejo tudi iz kopra na goričko. zaenkrat še nisem rabil, tako da vzemite z rezervo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

starfotr ::

Preden sklenete, preverite pogoje. Nekateri imajo max. starost avta in podobne fore.

Siddh ::

Še celo za tipe okvar imajo določene pogoje in omejitve glede na kilometre od doma ali servisa.


MIHAc27 ::

starfotr je izjavil:

Preden sklenete, preverite pogoje. Nekateri imajo max. starost avta in podobne fore.


To sem se jaz nategnil pri Savi (takrat še Tilija). Spregledal da avto ne sme biti starejši kot 12 let kar je moj bil. Cene so mi dali take vsi, da te srat prime za avto, ki sem ga malo kasneje komaj prodal za 400€.

Privat avtovleka me je prišla pa ene 50€. Tako da takoj ko sem imel avto sem vzel AMZS članarino. Parkrat so mi že rešil rit, čeprav vleke na srečo še nisem rabil.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Tako da takoj ko sem imel avto sem vzel AMZS članarino. Parkrat so mi že rešil rit, čeprav vleke na srečo še nisem rabil.


Tudi pri AMZS je treba pazit, predvsem na število vlek v enem letu. :)

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Ve morda kdo za kako asistenco, avto imam star 16 let in bi prevetivno vzel eno asistenco in to tako, da avto peljejo domov in ne na najbližji servis. Občasno se peljem tud mal čez mejo, ampak samo kakih 100km.
Triglav pravi 30 evrov.



Samo trigkavova asistenca ima kritje v višini čez 1000EUR,

dprc je izjavil:

Jaz imam AMZS osnovno članstvo za 40EUR, kjer je vključena asistenca. Peljejo do 150km brezplačno, ostalo po ceniku na km. Nisem še potreboval, ampak mislim da je AMZS kar korekten - če je že kdo klical na amzs za asistenco ti lahko pove če je bilo vse ok.



Noro. Za 40 EUR more bit krit vsaj 1000 km. AMZS je nekonkurenčen povsem.

150 km za 40EUR. lol

matobeli je izjavil:

Poleg tega ima amzs krite neumnosti voznika kot so zaklenjeni ključi, prazen tank, počena guma, prazen akumulator...



vse to in še več je krito tudi pri zavarovalnicah za prmeijo 40EUR, plus še nastanitev v hotelu, nadomestno vozilo..


AMZS je nateg.

Mare2 je izjavil:

Invictus je izjavil:



Kolegovemu fotru, ki mu je crknil avto na hrvaški avtocesti, je AMZS rekel, da pridejo ponj čez 3 dni!!!!

AMZS nima nadomestnega avta.


AMZS osnovno članstvo za 40 EUR sploh ne nudi asistence v tujini.



Zato pa imaš za 40€ premium asistenco pri zavarovalnici, ki krije pomoč v tujini plus nočitev in mehek pojšterček. In nadomestno vozilo, in dostava vozila iz prvega servisa na drugega.

AMZS je nateg. Še optike na vozilu niso sposobni opravit kvalitetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

Katera zavarovalnica pa? Nisem ravno čustveno navezan na amzs in z veseljem stopim k konkurenci, če so boljši.
Triglav?

AMZS dostojno opravi menjavo akumulatorja in ostale zastonj zadeve, zaflika gumo, ampak na servis pa res ne bi k njim vozil avta.

Netrunner ::

Zanimivo kako nekateri zelo hvalijo amzs, drugi pa na polno kritizirajo ?

Sedaj pa vedi komu verjet, saj oboje ne more biti res.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

matobeli ::

Najbolš da pridemo zadevi do dna. Tko, empirično, excel tabele pa to. Da ne bo na koncu se izkazalo da ljudje ki niso v življenju koristili asistence samo slabo berejo.

fikus_ ::

Konkretno napišite, katera zavarovalnica in kakšno zavarovanje, vse ostalo je nabijanje!
Pomembne so podrobnosti v paketu.

rokko ::

TRIGLAV in .

Vse drugo je enostavno dražje in ne ponuja istih bonitet, konec zgodbe :).

2x vleka iz hrvaške, 1x split-mb, drugič mostar-mb v istem letu, brez da bi slišal a, čakal par urc da so prišli (vedno lokalne vleke), enostavno TOP.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Spet nakladaš. Nobena asistenca nima vlečnih vozil razporejenih tako, da bi prišli v pol ure ali še prej, saj niso rešilci. AMZS v tujini uporablja tamkajšnja šoferska združenja in ne pride v Nemčijo njihov voznik, temveč te naloži ADAC-ov. Če imaš polno članstvo imajo tudi nadomestno vozilo.

Kaj nabijam, če je pa prišel. In to ob 10 zvečer...

A zdaj bo pa en teoretik tukaj mene prepričeval, da se mi nekaj ni zgodilo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Katera zavarovalnica pa? Nisem ravno čustveno navezan na amzs in z veseljem stopim k konkurenci, če so boljši.
Triglav?



Vsaka.

matobeli je izjavil:

Da ne bo na koncu se izkazalo da ljudje ki niso v življenju koristili asistence samo slabo berejo.


Ja. če ne znaš brat, res ne veš kaj si plačal. Eni pa beremo in točno vemo, kaj asistenca pri zavarovalnici vsebuje.

Ti pa ar na AMZS!

Invictus je izjavil:

solatko je izjavil:

Invictus - Spet nakladaš. Nobena asistenca nima vlečnih vozil razporejenih tako, da bi prišli v pol ure ali še prej, saj niso rešilci. AMZS v tujini uporablja tamkajšnja šoferska združenja in ne pride v Nemčijo njihov voznik, temveč te naloži ADAC-ov. Če imaš polno članstvo imajo tudi nadomestno vozilo.

Kaj nabijam, če je pa prišel. In to ob 10 zvečer...

A zdaj bo pa en teoretik tukaj mene prepričeval, da se mi nekaj ni zgodilo?



Pusti človeka. Mal je že star pa ne razume tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Za nekoga, ki se ima za tako pametnega, je clovek precej zabit. Ce je enkrat nekam prisel mehanik v pol ure, ne pomeni da je pol ure garantirane po celi Evropi.
Kar naj klice pozimi zjutraj ob prvem snegu, postavljen 500 metrov od amzs ali adac baze, bo cakal do vecera. Isto na hrvaskem v sezoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Za nekoga, ki se ima za tako pametnega, je clovek precej zabit. Ce je enkrat nekam prisel mehanik v pol ure, ne pomeni da je pol ure garantirane po celi Evropi.



Trololo. Zavarovačlnice imajo pogodbe z lokalnimi vlečnimi službami. Res nisi ravno inteligenten.

Utk ::

Jasno, da majo, ampak zato ni nobene garancije na nic. Ce ti avto crkne na Hrvaskem, in ga treba privlect v Slovenijo, bo morda sel slovenski kamion dol, lahko pa hrvaski, razdalja za njih je ista, in ce je amzs prost, bojo peljali oni, ti pa dol cakal 3,4 ure. Ali pa cel dan. Amzs ali pa zavarovalnica, cisto isto je. Pelje tist, ki bo cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ginekk ::

AMZS ima več izkušenj, ker je dalj časa na trgu z asistenco.

Jaz predpostavljam, da ima AMZS bolj razvejano mrežo, ampak lahko da ni res. Lahko je zavarovalnica podnajetim izvajalcem ponudila kaj več in jo zaradi tega preferirajo. Ampak da bi ne AMZS, ne zavarovalnica bila občutljiva na slabo storitev lokalcev, ni verjetno.

AMZS ima manj "drobnega tiska", jasno je da so z vsemi zaposlenimi aktuarji in modeli zavarovanja zavarovalnice v prednosti v tem kako sebi ne pridelat izgube.

AMZS je verjetno cenejši, če se voziš z več vozili, ker je vezan na voznika.

Mare2 ::

ginekk je izjavil:


AMZS je verjetno cenejši, če se voziš z več vozili, ker je vezan na voznika.


Ti to kar na pamet? Ugibaš? :) hehehe

Ne bom te popravljal. Čisto mimo si užgal.

solatko ::

Zadeva je taka - AMZS je bil prvi in to že v ranjki yugi, zavarovalnice pa so zavohale dobiček in je to enako, kot če primerjaš Vzajemno z drugimi zdravstvenimi zavarovanji, ki so na trg vstopili, ko je bil posel videti dobičkonosen.

Prioriteta AMZS ni ravno pomoč na cesti, temveč celotna oskrba voznika v težavah, pri zavarovalnici pa plačaš samo asistenco in ker gre samo za eno storitev, so zavarovalnice lahko cenjše, ni pa nujno tudi boljše, sploh, če imajo omejitev starosti vozil.
Delo krepa človeka

gorazdkop ::

Mare2: AMZS JE vezan na voznika in NE na vozilo. V določenih situacijah je to lahko lepa prednost

zobnik ::

G24 za stara vozila nad 15 let nima

nsa_ag3nt ::

gorazdkop je izjavil:

Mare2: AMZS JE vezan na voznika in NE na vozilo. V določenih situacijah je to lahko lepa prednost

Če avto (amzs asistenca na fotra) vozi žena/sin/hčerka in pride do okvare, je taka asistenca neuporabna.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Mare2 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

gorazdkop je izjavil:

Mare2: AMZS JE vezan na voznika in NE na vozilo. V določenih situacijah je to lahko lepa prednost

Če avto (amzs asistenca na fotra) vozi žena/sin/hčerka in pride do okvare, je taka asistenca neuporabna.


Ma, saj jaz to vem. ginekk je navedel toliko nerealnih dejstev, da ni res. :)

fikus_ ::

Mare imaš ti kakšno konkretno ponudbo?!

zobnik ::

Pol je najboljš mal poklicat avtovleke in vprašat za predračun se zna zgodit da iz KG-LJ peljejo tudi za 50 evrov

solatko ::

Če je voznik družinski član člana, ravno tako velja. Preizkušeno - vleka iz Trojan, ko ji je crknu alternator.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

fikus_ je izjavil:

Mare imaš ti kakšno konkretno ponudbo?!


fikus, jaz sem član AMZS, imam čisto osnovno članstvo. Zraven kaska pa imam Premium asistenco od Zavarovalnice Sava. Asistenco nudijo v primeru okvare do starosti vozila 20 let. Sava je letos šla na "svoje" in nimajo več AXA asistence. Pogoji so sicer malce spremenjeni. :)

nsa_ag3nt ::

solatko je izjavil:

Če je voznik družinski član člana, ravno tako velja. Preizkušeno - vleka iz Trojan, ko ji je crknu alternator.

To velja pri "Osnovno družinsko članstvo za 60 EUR" https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava... .
Pri "Osnovno članstvo za 40 EUR" https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava... ne velja.


Kar se lepo vidi iz primerjalne tabele
https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

bambam20 ::

solatko je izjavil:

Zadeva je taka - AMZS je bil prvi in to že v ranjki yugi,



BIl je edini. Tako raje napiši. AMZS je dinozaver, nekonkurenčen. pa tudi zaposleni tam niso kaj prida usposobljeni. Njim ne bi dal niti samokolnice pregledat.

nsa_ag3nt je izjavil:

gorazdkop je izjavil:

Mare2: AMZS JE vezan na voznika in NE na vozilo. V določenih situacijah je to lahko lepa prednost

Če avto (amzs asistenca na fotra) vozi žena/sin/hčerka in pride do okvare, je taka asistenca neuporabna.



zato je asistenca pri zavarovalnici vezana na vozilo in ne voznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mare2 ::

Meni so 1x žarnico zamenjali. :)

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:

Meni so 1x žarnico zamenjali. :)



tega ne znaš sam? :)


Jaz bom vzel sam kombinacijo divjad. Pol mi bo srna razbila zraven še steklo, ki ga nimam zavarovanega pa bom jokal. :|:))

svecka ::

moje izkušnje: najboljšo asistenco za stare avtomobile ima Triglav in AMZS. Pri ostalih zavarovalnicah kar pozabi na asistenco, ker imajo v splošnih pogojih napisano, da asistenca velja samo za nesreče in ne okvare...a še to pri nekaterih samo za avtomobile do 10 let starosti!

m0LN4r ::

Kaj se vam tako pogosto kvarijo avti? Napiste se kaksen avto in tip okvare je bil. Mene to bolj zanima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Samo zarad asistence se ne splaca bit clan amzs. Ce pa izkorstis druge popuste, dobis to asistenco prakticno zastonj. Ce si veliko v tujini, doplacas za tujino in to je to.
Nobeno zavarovanje se ne splaca, ce se bi, bi zavarovalnice propadle. Edino pri hisi pac placas, ker je potencialna izguba res ogromna. Pri avtu in okvari ne more bit tako visoka.

ginekk ::

Mare2 je izjavil:

ginekk je izjavil:


AMZS je verjetno cenejši, če se voziš z več vozili, ker je vezan na voznika.


Ti to kar na pamet? Ugibaš? :) hehehe

Ne bom te popravljal. Čisto mimo si užgal.


No daj povej kolk je Triglav asistenca plus? Skrivajo cene in mrežijo popuste kot je za zavarovalnico zelo običajno (pod pretvezo da prilagodijo ponudbo stranki).
AMZS Plus je 69 EUR za enega voznika oziroma 89EUR za družino. Zdaj pa deli s številom vozil. Jaz imam recimo tri.

bambam20 ::

ginekk je izjavil:



No daj povej kolk je Triglav asistenca plus?
AMZS Plus je 69 EUR za enega voznika oziroma 89EUR za družino. Zdaj pa deli s številom vozil. Jaz imam recimo tri.


39,20EUR. Vezano na vozilo in ne na voznika. lp.

m0LN4r je izjavil:

Kaj se vam tako pogosto kvarijo avti? Napiste se kaksen avto in tip okvare je bil. Mene to bolj zanima.


Ni poanta , da ti se pokvari. Asistenco maš, če se slučajno pokvari , ker vleka je drugače draga. Men se je avto kvaril, ko je nisem mel.

svecka je izjavil:

moje izkušnje: najboljšo asistenco za stare avtomobile ima Triglav in AMZS. Pri ostalih zavarovalnicah kar pozabi na asistenco, ker imajo v splošnih pogojih napisano, da asistenca velja samo za nesreče in ne okvare...a še to pri nekaterih samo za avtomobile do 10 let starosti!



To seveda ni res. Obstaja vedno več tipov asistenc pri vseh zavarovalnicah. ne mal na pamet pisat.

Agetn ti mora dat asistenco, ki je velja za tvojo starost vozila! ne sme ti prodat asistence, ki ne velja za tvoje vozilo. To je goljufija, ki je kazniva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

janezvalva ::

mogoče se sprašujemo napačno vprašanje.
bolje bi bilo: kjerakoli asistenca ali plačaj iz svojega žepa.
kaj se bolj splača?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366074 (897) zobnik
»

Ali me AMZS nategnil?

Oddelek: Na cesti
244331 (2663) tony1
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
289781 (5671) lopov
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519213 (18005) AngelOfDeath

Več podobnih tem