» »

Najcenejša asistenca za stara vozila

Najcenejša asistenca za stara vozila

Temo vidijo: vsi
1
2
»

bambam20 ::

janezvalva je izjavil:

mogoče se sprašujemo napačno vprašanje.
bolje bi bilo: kjerakoli asistenca ali plačaj iz svojega žepa.
kaj se bolj splača?


Pa ti veš, kok je cena 1 km ? Mislim, da ne. Me zanima, ko ti bo avto počaku 100 km od doma, če se boš spraševal, če je zadeva uporabna za 70 centov na km.

"Konkretnejši so bili na AMZS, kjer so zapisali, da kilometer vleke za vozila, lažja od v Sloveniji stane 1,03 evra, po Hrvaški 1,10 evra in po Evropski uniji 1,32 evra."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Utk ::

Zakaj bi pokvarjen avto vlekel domov? Ce ze, si ga naj odvlecejo na najblizji amzs oz kdorkoli vlece, ima skoraj vsak svojo delavnico, tam se za silo zrihta in gres domov. Ja, v tujini je to lahko drago, ampak kaksne so sanse da se ti bo zgodilo pogosteje kot enkrat na 20 let. Ce se ti pa redno dogaja, resitev ni v asistenci, ampak kje drugje.

Asistenca je predvsem koristna za tiste, ki se sluzbeno vozijo. Da poklicejo, vzamejo rentacar in picijo naprej, s pokvarjenim avtom se pa ne bojo ukvarjali. Ostali, ki hodimo v tujino na izlete, smo cisto druga kategorija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

šernk ::

AMZS že lep čas nima več omejitve km pri vleki, tako da ne zavajajte, tudi nadomestno vozilo dobiš.

kot drugo: zavarovalnice te peljejo izključno na servis, AMZS ne briga kam te peljejo. Meni je to ugodneje, ker popravljam avte sam (no imam tudi backup servis, če bi bilo nujno, katerega lahko koristim in mi naredi za 20eur ampak zakaj bi koristil uslugo če ni treba).

AMZS me stane -6 eur. Ko je akcija -10eur se včlanim in plačam 30eur. Na telekom slovenije dobim 3eur popusta na mesec. 12x3=36 eur. Drugače asistence niti ne bi imel, ker me prepeljejo za nafto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

Vsi majo omejitve kilometrine. NE na pamet. Kolimetrina je omejenea z višino zneska zavarovanja.

Spet ni res. Lahko se odločiš, kam ti bo avtovleka peljala avto in to večkrat. Spet eni pišete nekaj, kar nimate pojam.

no res sem prvič in zadnjič to uporabil cca 6 let nazaj, ampak takrat vem da je vsaj triglav zahteval prevoz do mehanika in domov recimo nisi upal peljati (uradno, kaj je možno neuradno me bolj malo briga, ker kot sem rekel neuradno tudi meni avtovleka pelje za stroške nafte)

glede omejitve km AMZS:
Prevoz pokvarjenega vozila Ne glede na število kilometrov. Vključuje tudi intervencijsko reševanje s ceste. Kjer je to mogoče, je pomoč na cesti zagotovljena tudi do 25 kilometrov izven slovenskih meja.
Število prevozov pokvarjenega vozila je odvisno od članske kategorije.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi pokvarjen avto vlekel domov? Ce ze, si ga naj odvlecejo na najblizji amzs oz kdorkoli vlece, ima skoraj vsak svojo delavnico, tam se za silo zrihta in gres domov.


Recimo, da se ne da zrihtat v petih dneh, tudi, ker ni rezervnih delov.

V takih primerih pride prav asistenca, ki poskrbi za vleko do domačega servisa, dobiš nadomestni avto...

Utk ::

Odvisno kolk takih primerov bos imel v zivljenju. Asistenca zmeraj lahko prav pride, ni pa nujno da se jo splaca placevat.

msjr ::

Jest imam Triglav asistenco za motor star preko 30 let (oldtimer) - 40 eur letno. Lani jeseni mi je spustila tekočina za sklopko in so me plus motor brez problemov odpeljali iz Karlobaga domov. Tako da priporočam.

krneki0001 ::

AMZS - 89 evrov družinski paket za vse tri avtomobile in vseeno, kdo vozi (jaz ali žena). Do 1500km zastonj, dvakrat zastonj iz tujine, ostale ugodnosti,...

gorazdkop ::

Jaz sem si naklikal AMZS družinski s tujino na paketu "po meri" za 65€. Lani septembra, mislim da od takrat ni bilo sprememb cen

laguna1 ::

jaz imam osnovni paket pri AMZS, torej paket za 40 EUR, če preračunam mi dejansko ta paket plačuje v znesku 6 EUR AMZS, saj koristim bonus 10 EUR za podaljšanje in imam pri SIOLU trojčka, kjer uveljavljam 3 EUR popusta na mesec, torej 36 EUR popusta. Če to zračunam je dejansko plačilo -6 EUR, torej ob podaljšanju plačam 30 EUR, oni mi pa častijo 36 EUR, tak da če bom kdaj kaj koristil ali ne sem že v plusu, pa revija tudi ni tako slaba malce da jo prelistaš, pa tehnični pregled, pa podaljšanje registracije.... ostalo pa še nisem koristil, je pa možnosti dosti za koristit v Sloveniji... pa akcija menjanva pnevmatik za 10 EUR... kaj vem, meni se izplača...

Miha 333 ::

Sveža izkušnja, imam Asistenco Plus od Zavarovalnice Sava. Na Hrvaškem se mi je pokvaril avto, od prvega klica na asistenčno številko do dostave nadomestnega vozila je trajalo 8 ur. To je bilo na celini, ne na kakšnem otoku.

Počila je zavorna cev in opazil sem, da se zavorni pedal pogreza. Sam sem zavil na servis, ki sem ga videl ob cesti. Tam sem se z mojstri že vse zmenil, potreboval bi samo nadomestni avto. Vendar ta servis za zavarovalnico ni bil sprejemljiv. Nato sem komaj doklical (sobota popoldan) nek drug servis 60 km stran, ki je za njih bil OK, in se dogovoril, da avtovleka pripelje avto tja. Ker sem bil namenjen v drug kraj, sem prosil za dostavo nadomestnega vozila na kraj asistenčnega primera (kar imam krito). Voznik avtovleke je moral zavarovalnici najprej potrditi, da je vozilo nevozno, šele potem so začeli iskati nek rent-a-car. Avto so mi nato dostavili iz kraja, oddaljenega ca. 100 km. Na koncu sicer vse OK, vendar 8 ur je malo veliko za čakati s prtljago ob cesti.

Bye ::

Izkušnja z AMZS kot nečlan...
Pred nekaj dnevi mi je avto odpovedal na AC, uspelo mi ga je polvozno/inertno zapeljati do Petrola Starine-sever. Poklical sem AMZS, prišli čez ca. pol ure. Avto so odpeljali najprej v njihovo bazo v Otočcu, potem pa na najbližji reciklažni center. Račun: 96 EUR.

Tilen ::

To se mi zdi ugodno, glede na število takšnih dogodkov v življenju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bye ::

Po besedah šoferja je bila 40 EUR štartnina, kilometre pa obračunavajo v obe smeri, tako da tudi meni se je zdelo sprejemljivo.

-valvoline- ::

Kasen klump od avta mate da se vam tolk kvarijo pa klicete vleko oz mate potrebo po asistenci. Zamenjajte avto.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz imam asistenco zaradi lepšega :D

Bye ::

-valvoline- je izjavil:

Kasen klump od avta mate da se vam tolk kvarijo pa klicete vleko oz mate potrebo po asistenci. Zamenjajte avto.


Kako si ti pameten. Zakaj nisi prišel pa ga sam odšlepal?
Isto kot če bi vprašal, čemu se kupuje zelenjava in sadje v trgovini, naj si vsakdo sam prideluje. Kr neki.

Mare2 ::

Bye je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kasen klump od avta mate da se vam tolk kvarijo pa klicete vleko oz mate potrebo po asistenci. Zamenjajte avto.


Kako si ti pameten. Zakaj nisi prišel pa ga sam odšlepal?
Isto kot če bi vprašal, čemu se kupuje zelenjava in sadje v trgovini, naj si vsakdo sam prideluje. Kr neki.

Asistenca je včasih potrebna tudi, ko je avto sicer brezhiben, pa je udeležen v prometni nesreči. :) Npr. sredi avtoceste ne moreš pustiti karamboliranega vozila.

Drugo pa je, če se voziš pijan v isti - svoji vasi, od ene gostilne do druge z vaškimi posebneži, in ga žingate do konca. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zobnik ::

asistenca, poči guma, karambol okvara, ali samo pomoč na cesti brez vleke, mislim30 evrov...cena vleke 100km od doma je pa kakih 200 evrov.

MIHAc27 ::

Jaz sem dal enkrat 50€ za to da so mi avto peljali dober km do servisa. Pač štartnina je toliko in nimaš kaj.
Ko mi je drugič pustil sredi Vršiča so vsi hotli med po 200€. Sem potem našel sam enega iz Kranjske gore/Martuljka... je računal tudi enih 50€ za vleko.

zobnik ::

Jp tudi sam se daleč vozim in dam raj 30 evrov pa sem brezskrbi. Lani sem že koristil, pa sem počakal 3/4 ure in zadevo smo rešil.
Če bi se vozil samo v dolino in v mesto pa vrjetno asistence nebi vzel, tu pa včasih anredim 100-200km+++ v eno smer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

starfotr ::

Mare2 je izjavil:

Bye je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kasen klump od avta mate da se vam tolk kvarijo pa klicete vleko oz mate potrebo po asistenci. Zamenjajte avto.


Kako si ti pameten. Zakaj nisi prišel pa ga sam odšlepal?
Isto kot če bi vprašal, čemu se kupuje zelenjava in sadje v trgovini, naj si vsakdo sam prideluje. Kr neki.

Asistenca je včasih potrebna tudi, ko je avto sicer brezhiben, pa je udeležen v prometni nesreči. :) Npr. sredi avtoceste ne moreš pustiti karamboliranega vozila.

Drugo pa je, če se voziš pijan v isti - svoji vasi, od ene gostilne do druge z vaškimi posebneži, in ga žingate do konca. :)


Na AC ima DARS pogodbo z avtovlekami, da se odpelje vse avte, ki ovirajo. Nato pa račun izstavi zavarovalnicam. Ne rabiš asistence.

Pac-Man ::

zobnik je izjavil:

asistenca, poči guma, karambol okvara, ali samo pomoč na cesti brez vleke, mislim30 evrov...cena vleke 100km od doma je pa kakih 200 evrov.


Ugrica, 60€ za 50 km. Nobene posebne ponudbe, štarta takoj ko pokličeš.

Sem iskal najcenejšo varianto, ker je šlo za neregistriran avto in ni bilo time sensitive. Na koncu je bilo to to.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bye ::

starfotr je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Bye je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kasen klump od avta mate da se vam tolk kvarijo pa klicete vleko oz mate potrebo po asistenci. Zamenjajte avto.


Kako si ti pameten. Zakaj nisi prišel pa ga sam odšlepal?
Isto kot če bi vprašal, čemu se kupuje zelenjava in sadje v trgovini, naj si vsakdo sam prideluje. Kr neki.

Asistenca je včasih potrebna tudi, ko je avto sicer brezhiben, pa je udeležen v prometni nesreči. :) Npr. sredi avtoceste ne moreš pustiti karamboliranega vozila.

Drugo pa je, če se voziš pijan v isti - svoji vasi, od ene gostilne do druge z vaškimi posebneži, in ga žingate do konca. :)


Na AC ima DARS pogodbo z avtovlekami, da se odpelje vse avte, ki ovirajo. Nato pa račun izstavi zavarovalnicam. Ne rabiš asistence.

Izven AC se avto ne more pokvariti? DARS te bo tudi peljal, kamor boš hotel, kajne? Al si imel v mislih pešačenje s tovorom iz avta, ki je na AC in sicer po drugih cestnih površinah prepovedano.
Zavarovalnice ti same ne bodo krile asistence - zato jo imajo posebej v ponudbi; za doplačilo, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Mare2 ::

Bye je izjavil:



Na AC ima DARS pogodbo z avtovlekami, da se odpelje vse avte, ki ovirajo. Nato pa račun izstavi zavarovalnicam. Ne rabiš asistence.
Izven AC se avto ne more pokvariti? DARS te bo tudi peljal, kamor boš hotel, kajne?


Nekateri bluzijo po tem forumu, morda človek sploh nima avta. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bye ::

Mare2 je izjavil:

Bye je izjavil:



Na AC ima DARS pogodbo z avtovlekami, da se odpelje vse avte, ki ovirajo. Nato pa račun izstavi zavarovalnicam. Ne rabiš asistence.
Izven AC se avto ne more pokvariti? DARS te bo tudi peljal, kamor boš hotel, kajne?


Nekateri bluzijo po tem forumu, morda človek sploh nima avta. :)

Si kaj spil? Kr neki...

zobnik ::

Pac-Man je izjavil:

zobnik je izjavil:

asistenca, poči guma, karambol okvara, ali samo pomoč na cesti brez vleke, mislim30 evrov...cena vleke 100km od doma je pa kakih 200 evrov.


Ugrica, 60€ za 50 km. Nobene posebne ponudbe, štarta takoj ko pokličeš.

Sem iskal najcenejšo varianto, ker je šlo za neregistriran avto in ni bilo time sensitive. Na koncu je bilo to to.


Moraš vedet, da lahko asistenco koristiš večkrat,
drugače pa moraš računat tako, če ti crkne avto v Kranjski Gori in ga moraš pelat v Logatec je to 150 evrov+. Avtovleka štarta v LJ-KG-Logatec in nazaj v LJ, torej prevozi 200km.

Če imaš asistenco pa te boli ku*ac, vse zrihtajo in brez panike, Triglav seveda ZAKON.

Utk ::

Na AC ima DARS pogodbo z avtovlekami, da se odpelje vse avte, ki ovirajo. Nato pa račun izstavi zavarovalnicam. Ne rabiš asistence.

Ja, odpelje, ampak kam, in koliko od tega potem zavarovalnica izterja od tebe.

starfotr ::

To pa pač ni več njihov problem.

Janezn1 ::

Ima morda kdo izkušnje z avtovleka-lj.si
Potrebujem vleko vozila v okvari do mehanika in iščem nekoga ugodnega.

kixs ::

Mehnika vprasaj, ce ima on kaksno moznost. Moj mehanik ima to moznost.

wcpapir ::

Asistenca se vrjetno ne splača, je pa luksus, ker za teh 70eur pri savi premium vem, da si rok na poti ne bom mazal in menjaval gume.

MIHAc27 ::

AMZS stane osnovni 50€.. 1x te vlečejo v okvari, 1x karamboliran, 3x menjava gume ali manjša napaka.... Že leta nazaj, ko nisem imel asistence, sem moral nekaj podobnega plačat avtovleki, da me je zvlekel cca 2km stran.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366083 (906) zobnik
»

Ali me AMZS nategnil?

Oddelek: Na cesti
244331 (2663) tony1
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
289782 (5672) lopov
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519215 (18007) AngelOfDeath

Več podobnih tem