» »

Promet na youtube kanalu

Promet na youtube kanalu

techuser ::

Koliko časa traja, da dobiš nek spodoben promet na youtube kanalu, če vsak dan recimo dodajaš nove filme? Pri spletni strani vem, da je trajalo recimo 4 mesece preden je google začel pošiljat promet. Prej si pa delal lahko kakor koli pa nisi dobil skoraj nobenega prometa.

Je pri youtubu podobno?

pegasus ::

Odvisno od tega, za kakšen krog gledalcev so tvoje vsebine zanimive. Večje bedarije ko objavljaš, več in hitreje boš pridobival gledalce. To je ena stvar, ki jo zamerim googlu - ta sistem je idealen za pospeševanje idiocracy.

Jaz imam recimo kanal s tematiko, zanimivo za mogoče 5k ljudi na svetu in širi se samo preko teh ljudi, na tematskih forumih in fejsbukih. Sploh ne računam na to, da bi mi bil yt kakorkoli koristen pri dvigu prometa, zato tudi nimam vklopljene monetizacije in fehtam prostovoljne prispevke.

techuser ::

Sem opazil, da bolj kot je stvar namenjena zabavi bolje za obisk, drugače pa ne dobiš skoraj nič. Vseeno pa me zanima, če misli youtube pošiljat promet, ker se vse skupaj premika zelo počasi.

blackbfm ::

Ni nobenih fiksnih casovnih okvirjev (razen to da se osvezi search cache) .. Treba se je enostavno sprijaznit, bolj kot imas crap in nezanimive vsebine težje bos dobil promet in manj ga bo

janig ::

Ce se bo youtubu zdelo, da je userjem tvoja vsebina zanimiva bo posiljal promet, drugace lahko cakas se 10 let pa ne bos imel vec kot dva ogleda na dan.

The Player ::

Zato, Da dobiš promet na YT je potrebno imeti tudi malo sreče. Imaš ljudi, ki delajo videje več let in stagnirajo s številom ogledov, po drugi strani pa imaš ljudi ki zaslovijo že s prvim posnetkom.

Dober in kvaliteten video ti tudi ne bo kaj preveč pomagal, tudi, če se nanaša na temo, ki je zelo gledljiva/iskana, če videa nihče ne bo našel ali pa da bi ti jo YT predlagal.

moj prvi video je bil relativno uspešen, so ga ljudje nekako našli in dobil kar nekaj ogledov, ampak naslednji videi recimo niso bili tako uspešni, čeprav sem probal, da se nanašajo na popularne teme po svetu, ki so ostalim prninašali veliko ogledov.

Nekako ti je najboljša varianta, da dobiš oglede, da dobro naštudiraš YT algoritem, pa še to ni 100%, da ti rata.

Jaz imam recimo kanal s tematiko, zanimivo za mogoče 5k ljudi na svetu in širi se samo preko teh ljudi, na tematskih forumih in fejsbukih. Sploh ne računam na to, da bi mi bil yt kakorkoli koristen pri dvigu prometa, zato tudi nimam vklopljene monetizacije in fehtam prostovoljne prispevke.


Se mogoče da videti tvoj YT kanal Pegasus?
Preko česa pa dobivaš prostovoljne prispevke? Patreon mogoče?

pegasus ::

Se da ja ... f5j.eu. Ne, ne uporabljam nobene platforme, enostavno sem objavil svoj eth naslov in upam, da kdaj mogoče kaj kapne nanj.

Matevz96 ::

pegasus je izjavil:

Odvisno od tega, za kakšen krog gledalcev so tvoje vsebine zanimive. Večje bedarije ko objavljaš, več in hitreje boš pridobival gledalce. To je ena stvar, ki jo zamerim googlu - ta sistem je idealen za pospeševanje idiocracy.

Jaz imam recimo kanal s tematiko, zanimivo za mogoče 5k ljudi na svetu in širi se samo preko teh ljudi, na tematskih forumih in fejsbukih. Sploh ne računam na to, da bi mi bil yt kakorkoli koristen pri dvigu prometa, zato tudi nimam vklopljene monetizacije in fehtam prostovoljne prispevke.


Se ne strinjam, poglej kanal Strange Parts ima nekaj čez 10 posnetkov in vel kot pol milijona naročnikov!

https://www.youtube.com/channel/UCO8DQr...
#hooldthedoor

opeter ::

Jaz imam že skoraj od začetka svoj YT kanal, vsebin je sicer malo. Naročnikov imam prek 30, moj najbolj gledan posnetek ima okoli 100k pogledov.
Na Vimeno sem bil bolj uspešen, žal pa tam nisem mogel naredit recovery accounta, ko sem ga slučajno izbrisal. Heh, to so bili še tisti surovi začetki.

Ločeno sem predlani odprl še en kanal, kjer poskušam mesečno vsaj enkrat naložit videoposnetek igranja iger ali pa kakšen nasvet v zvezi s tem . Na tem kanalu imam 5 naročnikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Magic1 ::

Na Youtubu lahko imaš dokaj neumno vsebino in 10+ miljonov naročnikov. Samo za plačilo si večinoma odvisen od počutja Youtuba in koliko reklam ti namenijo. Lahko pa imaš zelo kvalitetno vsebino in "le" nekaj 100k naročnikov pa lahko dobiš preko Patreona kar nekaj tisočakov vsak mesec. En ima miljon subov na Youtubu in dobiva 100k$ na mesec preko Patrona.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

shadeX ::

Koliko časa traja, da dobiš nek spodoben promet na youtube kanalu


1. Odvisno koliko si pripravljen delat.
2. Odvisno koliko zanimanja je za tvoje videje oz. če citiram pegausa "Odvisno od tega, za kakšen krog gledalcev so tvoje vsebine zanimive."

Nikoli se ne podaj v ta posel v upanju, da bo promet čudežno kapnil na tvoj kanal.

shintaro ::

@OP

Ker še nobeden ni omenil, ti jaz povem en 'haxx', bolj za 'kickstart' kot neko dolgoročno strategijo.

Google Ad Words Video Ad YT... ampak beware , je ful komplicirano.. naredit en oglas k ma učinek, oz. ugotovit kako ga nastavit (Države itd, mobile al tablet al desktop itd. interests. itd.)

Ti pa povem iz prve roke da 100% deluje, edino kar je ...konkretno narediš minus, odvisno od oglasa , sreče itd. Vsekakor boš tako kickstart problem vsaj delno rešil. Dolgoročno moreš gledat, ne pa kolko si zgubil ta moment na oglasih.
Potem ko je nek minimalen promet upaš na suggested itd. algoritme k bojo mal pomagal.

Seveda je glavna stvar kot marsikje, VSEBINA VSEBINA VSEBINA. Tukaj se najbolj potrudi.

edit: bi ti pokazal nekaj uspešnih kampanj, ampak sem spet dal neko nemogoče novo geslo k še jaz ga nevem in trenutno se mi ne da mučit z login-om. Če te zanima povej pa bom postal ko mam voljo login rešit
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

xx23 ::

Uporaben nasvet je, da si aktiven komentator pri drugih kanalih. Tako te bo nekdo opazil in te kliknil. Potem, ko youtube vidi, da so tvoji posnetki zanimivi, jih začne rangirat višje in potem gre lažje naprej. Kar tako samo pa ne bo šlo.

pegasus ::

Evo, dobil prvi prispevek zaradi vsebin ... mimo youtuba, direkt na paypal. Od osebe, ki fura ameriško ekipo in sem mu pred nekaj meseci po mailu razložil vse o tem, kako naj izbere reprezentanco. Pravi, da so mu moji nasveti že obrodili sadove ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska Youtube scena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111199 (8064) 2dark
»

Monetizacija Youtube acounta v SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523342 (12310) otago
»

Youtube "kariera" (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
589816 (6943) Unknown_001
»

Google Contributor za splet brez reklam

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257910 (6153) McClane

Več podobnih tem