» »

je tole napajalnik kaput ??

je tole napajalnik kaput ??

#000000 ::

kolegov komp ima 650w napajalnik, plata dokaj dobra, grafika neka amd 2gb, in kar naenkarat kripa vrže bluescreen kjer piše da je grafika kaput oz directx problem.

uglavnem pc dela če odstranim amd gonilnike, če pustim native oz win gonilnike dela pc brez mordih zaslonov, ko pa sem prištekal tester za napajalnike mi je zelo kratkm času zadeva pokazala da je PSU kaput.

Dopuščam možnost da je tester v riti, ker je nek kitajski no name brand, ampak res pe je da to nikol še ni naredu, tko da mu 80% verjamem.

anyway, zadeva dela perfektno, brez amd gonilnikov, testiral s furmark in dela občutno počasneje kot z amd gonilniki, IN ja ne falira vedno, ni vedno modrega zaslona, ko pa začne sračkat pa PC niti ne pride do namizja ko že vrže modri zaslon in se restarta.

link do video posnetka
https://streamable.com/xgeob
  • spremenilo: #000000 ()

Riff ::

thermaltake je dobra firma napajalnikov , probaj z drugim napjalnik če ga imaš na voljo drugače pa lahko slikaš blu skren al pa napiš točno eror kodo blu skrina to včas dost pove , lahko je grafična probaj še z drugo grafično, za kater model AMD grafične pa gre

#000000 ::

čaki mal sem skopiral bluescreen fajle, probam nekam upoladat al pa z NIX narest screenshoot

hojnikb ::

ce ti grafa mece bluescreene, ko mas driverje gor, je potem grafa kaput, ne pa napajalc. Lahko seveda tut driverji kej hecajo, ampak kr iz nenada najbrz ne
#brezpodpisa

#000000 ::

Ma men je sumljiv napajalnik, ta tester je prečekiral že mnoštvo napajalnikov, in noben se ni odzival tako, kr crkne ?

aja bluescreen pa pravi takole



Riff je izjavil:

thermaltake je dobra firma napajalnikov , probaj z drugim napjalnik če ga imaš na voljo drugače pa lahko slikaš blu skren al pa napiš točno eror kodo blu skrina to včas dost pove , lahko je grafična probaj še z drugo grafično, za kater model AMD grafične pa gre



@Riff Nimam tolk močnega, sem ga odprl (ni več v garanciji) in na videz vse okay, noben kondič ni napihnjen, kar sevede ne pomeni da 100% ni zanič, ampak videt je zdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

hojnikb je izjavil:

ce ti grafa mece bluescreene, ko mas driverje gor, je potem grafa kaput, ne pa napajalc. Lahko seveda tut driverji kej hecajo, ampak kr iz nenada najbrz ne



Jest mam idejo da če dela na native win gonilnikih, ni zime, ko pa preide na amd gonilnike pa začne kurit (ne vedno očitno) več štroma in enostavno zaštrika, sem ga gonil na furmark brez amd gonilnikov cca 35 min, več kot 56°C ni šlo, brez errorjev na HD, grafika je stara dve leti, nekaj dec je igral večino špila WOT, tko dvakrat na teden, ma kot pozna grafike ponavad ko je enkrat kaput se ne popravi sama os sebe, vedno ostane kaput. Ne vem lahko se motim ampak bolj me skrbi napajalnik. !!!!????

darkolord ::

Glej, takole na daljavo je težko rečt.

Tam na videu mi sicer ni jasno, kje je videti, da bi bil PSU "kaput". Po 10 sekundah gre v standby, ampak to skoraj zagotovo zaradi tega, ker je na njem premajhna obremenitev.

Najlažje zadevo preizkusiš z drugim računalnikom - grafo daš v drug komp, poinstaliraš driverje in boš videl, če je to to.

#000000 ::

darkolord je izjavil:

Glej, takole na daljavo je težko rečt.

Tam na videu mi sicer ni jasno, kje je videti, da bi bil PSU "kaput". Po 10 sekundah gre v standby, ampak to skoraj zagotovo zaradi tega, ker je na njem premajhna obremenitev.

Najlažje zadevo preizkusiš z drugim računalnikom - grafo daš v drug komp, poinstaliraš driverje in boš videl, če je to to.


Ta china tester, pokaže katera voltaža ni prisotna, zato te lučke 5,12 ipd voltov, še nikol pa ni tkole kr po nekem času enostavno zgubil napetosti (bom probal jutri na zdravem našajalniki, samo nima nobenega 650w ampak nima veze) uglavnem zadeva pokaže dokaj (do zdaj) točno ali je PSU v riti, jest sem skor prepričan da ta PSU občasno dovaja dovolj štroma, ne pa vedno, to se pokaže predvsem če je dlje časa izštekan iz 220v ker pol neki cajta rabi da pride k sebi, nekje minuto dve, se PC noče štartat, ko se pa nafila pa začne, ampak pod obremenitvijeo spet krepne, in vrže bluescreen.

Ma mi ni do tega da kupi človk novo grafo na koncu pa ugotovimo da je krepal PSU, rezerve pa nimam na žalost.

edit; očitno tipkovnica ne sledi in zato malo napak.

EDIT: aja ko ugasnejo lučke na testerju, zadeva tudi ZAPISKA, tako da sem 95% da je napajalnik kriv.

še video s tonom

https://streamable.com/jutum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

darkolord ::

Ja, seveda napetosti niso prisotne, ker se napajalnik ugasne. Če bi se ti to zgodilo, ko je priklopljena plata, se ne bi PC niti prižgal do konca.

Preveri, če lahko v BIOSu gledaš napetosti - večinoma jih lahko.

Lahko probaš gor priklučit kakšno 12V halogenko (ali nekaj diskov), pa bo skoraj sigurno drugače.

Za preizkusit ne rabiš 650 W napajalnika - glede na tisto, kar si naštel, ne bi smelo kuriti kaj več kot 250-300 W.

#000000 ::

Ok testiram zjutraj. Hvala in lp

#000000 ::

Evo šel po nov napajalnik, obremenil enako kot prej in dela BP

thx za support

Riff ::

dobro pol je pa res bil napajalnik kriv, sm da si rešil zdj to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov PC bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
7668 (443) Seba22
»

Prenova namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71322 (1010) denisbegood
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
233997 (3726) hojnikb
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161252 (1036) BmN
»

WinXP ne Linux ne bootata [AM2]

Oddelek: Pomoč in nasveti
111003 (884) balocom

Več podobnih tem