» »

HowTo: Linux & win2k +(?winME/98 (install)?)

HowTo: Linux & win2k +(?winME/98 (install)?)

matic ::

Trenutno imam 2 diska. Na HDA imam 100% ntfs (win2k) na HDB pa ze pripravljenih 2gb za winME/98 in ostalo dalje naprej gor namescen Linux (md). Sistem bootam z grubom, kjer mam tut ze pripravljen ali boota linux, boota hda (win2k) ali bo bootal z hdb1 (winME/98).

Problem je kako nej instaleram zdej se gor win98/ME na hdb1 ne, da se mi bo ostalo podrl!!! Pri instalaciji win98 tezi da rab tut neki placa na hda, ceprov ko bootam win98 cd sploh ne vidi c-ja oz. je c: ze kar tistih 2gb, a ga vseeno moti ntfs particija na prvem disku (ki je ne vidi). Ma v glavnem.. Kako nej fuknem pofukane win98 ali winME gor??? Tko da bom mel win2k gor, linux in win98 ali ME! Pa res nebi rad podiral prvega diska z win2k!! Mirno pa lahko sesujem celoten 2 disk, kjer bi rad mel win98/me in pa linux!!

Win ME se nisem probal instalerat, ker jih trenutno nimam, me pa najprej zanima ce je sploh mozno, ker cene jih tut nebom sel iskat!

Upam da vse skupi ni prevec "to complicated"!! :O:O

Voranz ::

System commander ali Partition Magic !

matic ::

Jaja.. parton magic! In kaj pol? To me naprej zanima kaj nej naredim in se posebaj tako da se mi nebo podrl ves sistem z win2k in pa boot sectorji! Baje da rabim tudi nekaj diska na prvem disku (HDA) in ce nardim z partion magicom recimo 5% disk od 9gb bi mogl bit dost za bootanje.. samo potem se mi bo verjetno vse skupaj podrl (boot ups sitem)!!!
Kdo ve kaj vec?? :O:O ?!?!?!?!?

LinuxJet ::

Poglej si primer multi boot-a


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202175 (1793) Gapi
»

Rad bi bootal Win98 in Windows XP z Lilo

Oddelek: Operacijski sistemi
61611 (1538) Daedalus
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151479 (1337) Spajky
»

win2k + winMe

Oddelek: Pomoč in nasveti
71043 (953) Can
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161639 (1468) andrej

Več podobnih tem