» »

Amazon.it vprašanje

Amazon.it vprašanje

techuser ::

Je kdo že kupoval preko amazon.it? namreč ponavadi vzamem preko angleškega ali nemškega amazona robo, sem pa opazil, da ima tudi italijanski amazon vredu cene.

https://www.amazon.it/Seagate-ST1000DM0...

ToniT ::

Vseeno ti je, s katerega Amazona naročiš.

techuser ::

Ponavadi odpošljejo od centralnega skladišča amazona v Evropi kolikor vem potem je najbrž res vseeno kje naročiš.

Spy ::

Kupujem redno na amazon.it Do sedaj 100% zadovoljen. Po navadim narocam postno lezece v Italiji, dostava bliskovita. Tezava: posameznih izdelkov, ki presegajo maso 10kg in dolocene dimenzije, ni mozno dostaviti na ta nacin in jih je zato treba narocati na fizicni naslov. Kaj kupujes?

techuser ::

HDD, sem objavil link.

Spy ::

Ups, ja. Po mojem brez sekiranja, preveri le kako je s stroski postnine (pred zakljuckom nakupa se ti prikazejo). Za podobno ceno imas tudi WD Blue https://www.amazon.it/dp/B0088PUEPK/ref...

Gregex ::

Ni važno iz katerega naročiš. Sem naročil izdelek na nemškem, poslali iz Italije.

yayo ::

je pa zanimivo, da so cene kahko precej različne. Ko kupujem pri Amazonu redno primerjam uk, de, it, fr. UK ima pogosto najugodnejše popuste, s vso poštnino vred. IT, posebno marketplace, ima pogosto najnižjo poštnino ali noro nizko ceno na kak izdelek, ki ga italijansko tržišče ne šmirgla.

valdo ::

Ta vikend prvič naročil iz Amazon.it
moti me, da so rok dostave napisali ... Ordinato 23 mar- 20 apr ???
je to običajno za dostavo v SLO?

malo off topic,kako se prijavljate med različnimi amazoni(uk, de, it, fr)
za vsake je potrebno svoje geslo ali se da narediti eno skupno?

lp
Lp

frudi ::

Na vse amazon domene (.com, .co.uk, .de, .it, .es, .fr, .jp, itd.) se prijaviš z istim uporabniškim računom in geslom.

Glede naročanja iz različnih evropskih amazon domen, je pa itak tako, da ima amazon več evropskih distribucijskih centrov in ne glede na kateri domeni izdelek naročiš, ti ga bodo najverjetneje poslali iz istega centra. Tudi na rok dobave ne bi smelo bistveno vplivati, iz katere domene naročiš. Tako da naročajte od tam, kjer pride končni znesek, s poštnino vred, najceneje. To seveda velja le za izdelke, ki jih prodaja amazon direktno ("dispatched from and sold by amazon"). Če kupiš izdelek, ki ga prodaja recimo neka italjanska trgovina preko amazona, bo jasno poslano iz Italije.

Pa če naročate iz .co.uk, izberite plačilo v GBP, ne v €. Tako vam konverzijo opravi kar vaša banka in ne amazon, ki si pri tem vzame par % provizije. Isto velja za naročila iz .com ali katere koli druge domene, kjer cene niso v €.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

valdo ::

frudi je izjavil:

To seveda velja le za izdelke, ki jih prodaja amazon direktno ("dispatched from and sold by amazon"). Če kupiš izdelek, ki ga prodaja recimo neka italjanska trgovina preko amazona, bo jasno poslano iz Italije.
hvala za odgovor,
kje točno vidiš ta napis "dispatched from and sold by amazon", takoj na prvi strani ali kasneje pri plačilu?

brisan post

izbrisano

valdo je izjavil:

brisano
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

valdo ::

valdo je izjavil:

frudi je izjavil:

To seveda velja le za izdelke, ki jih prodaja amazon direktno ("dispatched from and sold by amazon"). Če kupiš izdelek, ki ga prodaja recimo neka italjanska trgovina preko amazona, bo jasno poslano iz Italije.
hvala za odgovor

valdo je izjavil:

brisano
Lp

frudi ::

Informacijo o prodajalcu imaš na vrhu, poleg cene in roka dobave, recimo:



Če izdelka ne prodaja direktno amazon, bo namesto tega pisalo nekaj kaj v smislu "Dispatched and sold by EnaDrugaTrgovina" ali "Sold by EnaDrugaTrgovina and fullfilled by Amazon". Slednje bo v primeru, da artikel sicer prodaja ta druga trgovina, skladišči in pošilja ga pa zanje amazon, tipično iz distribucijskega centra, ki se nahaja v isti državi, kot ta trgovina.
V prvem primeru pa trgovina sama skrbi za pošiljanje in bo poslala od kjer koli se pač nahaja. V tem primeru tudi lahko veljajo povsem drugačni stroški pošiljanja, kot če artikel pošilja amazon.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

crazyLIKEme ::

valdo je izjavil:

Ta vikend prvič naročil iz Amazon.it
moti me, da so rok dostave napisali ... Ordinato 23 mar- 20 apr ???
je to običajno za dostavo v SLO?

malo off topic,kako se prijavljate med različnimi amazoni(uk, de, it, fr)
za vsake je potrebno svoje geslo ali se da narediti eno skupno?

lp


Jaz ponavadi dobim takšen rok iz nemškega in italjanskega Amazona, ampak se takoj ko odpošljejo spremeni, da dobim zadevo v max dveh tednih, ponavadi pride v roku 1 tedna.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

yayo ::

Iz Italije zelo hitro ponavadi, v enem tednu. Ne vem če ima to kaj zveze s tem, da živim v Kopru, torej ob meji.

Matko ::

yayo je izjavil:

je pa zanimivo, da so cene kahko precej različne. Ko kupujem pri Amazonu redno primerjam uk, de, it, fr. UK ima pogosto najugodnejše popuste, s vso poštnino vred. IT, posebno marketplace, ima pogosto najnižjo poštnino ali noro nizko ceno na kak izdelek, ki ga italijansko tržišče ne šmirgla.

Obstaja stran, ki bi ti poiskala o vseh amazonih?

Matko ::

Verjetno bi šlo čisto lokalno.
Vpišem "izdelek" in stran odpre linke na posamezne strani.
https://www.amazon.de/s/field-keywords=izdelek
https://www.amazon.it/s/field-keywords=izdelek
https://www.amazon.fr/s/field-keywords=izdelek
https://www.amazon.es/s/field-keywords=izdelek
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

Raw ::

I am what I am and I do what I can

Looooooka ::

Probal. Gor so imeli izdelke, ki jih v Nemciji k nam sploh ne posiljajo. Se splaca pogledat vse tri in preverit vse cene s tem, da ce ni fulfilled by Amazon obstaja moznost natega(lahko se zgodi, da dobis opeko v paketu).

valdo ::

Looooooka je izjavil:

da ce ni fulfilled by Amazon obstaja moznost natega(lahko se zgodi, da dobis opeko v paketu).

Lahko pojasniš, prosim.
Hvala!
Lp

yayo ::

Looooooka je izjavil:

Probal. Gor so imeli izdelke, ki jih v Nemciji k nam sploh ne posiljajo. Se splaca pogledat vse tri in preverit vse cene s tem, da ce ni fulfilled by Amazon obstaja moznost natega(lahko se zgodi, da dobis opeko v paketu).

Kolega, ki nima nobene prakse pri nakupovanju na internetu si je enkrat zaželel usb ključek v obliki pravega ključa (Lacie) in ga je naročil preko Amazon.de od neke privat trgovine. 1. preplačal je izdelek, ključ bi lako dobil precej ceneje kje drugje. 2. kmalu po nakupu je dobil mail od trgovine, češ, da so nekaj zgrešili pri ceni in, da jim je dolžen še denarja. Naj plača, drugače bodo nevemkako ukrepali proti njemu. Naivnež je plačal. Ključek se je kmalu pokvaril.

techuser ::

Jaz sem imel slabe izkušnje z individualnimi prodajalci na amazonu, zato kupujem vedno od amazona direktno, imaš opcijo PRIME in če bi bilo karkoli narobe, ti vrnejo denar brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

petron ::

Naročal neke tepihe na amazon.it
Dobil druge tepihe kot navedeno.
Pisal mejl, mi odgovori da imajo iste lastnosti (nimajo).
Dobim na amazonu iste tepihe kot so mi poslali za par eur ceneje.
Pri 9 komadih naneslo 50€. Mu napišem da naj izenači ceno ali refund.
Mi je vsaj refundal brez kompliciranja (Sorry my friend :)) )
Fakin taljani. Kupujem z amazona že kup let. Prvič na .it že zajeb.
Pole smo mi kao cigani.

yayo ::

Si kupoval od Amazon.it ali od zasebnega trgovca preko Amazon marketplace? Kolega je na Amazon.de marketplace doživel totalni nateg, tako da...

Reaper ::

Za Chrome imaš plugin, ki se imenuje PriceSnoop. Greš na en EU amazon, poleg cene se ti pojavi oranžen vprašaj, ko se z miško zapelješ najn ti pokaže cene za izbrani izdelek na ostalih EU Amazon spletnih straneh. Uporabljam že dolgo.

Ales ::

yayo je izjavil:

Si kupoval od Amazon.it ali od zasebnega trgovca preko Amazon marketplace? Kolega je na Amazon.de marketplace doživel totalni nateg, tako da...

Tako da... *kaj*? "Kolega" je pri enem od praktično nešteto prodajalcev doživel slabo izkušnjo (po principu rekla - kazala, ampak ajde, naj ti bo) in zdaj je ves internet kriv? In 100x boš ponavljal eno in isto stvar vsakič ko nekdo omeni Amazon marketplace?

yayo ::

ne vem kaj te je tako razburilo. Človeku sem hotel povedati, da se neprijetnosti lahko zgodijo povsod in da je predsodek v zvezi z italijani le predsodek. Amazon je Amazon, pa naj bo iltalijanski, angleški ali nemški. Moje izkušnje z Amazon.it so do sedaj bile vedno pozitivne, prav tako z marketplace na amazon.it.

Mat2000 ::

Spy je izjavil:

Kupujem redno na amazon.it Do sedaj 100% zadovoljen. Po navadim narocam postno lezece v Italiji, dostava bliskovita. Tezava: posameznih izdelkov, ki presegajo maso 10kg in dolocene dimenzije, ni mozno dostaviti na ta nacin in jih je zato treba narocati na fizicni naslov. Kaj kupujes?


Spy kakšen naslov moraš napisati da prevzameš paket iz amazon.it v Muggi recimo ?
Oprosti, nisem še nikoli naročal poštno ležeče v Italijo.

Hvala za pomoč.

Spy ::

Ob registraciji vpises svoje podatke. Ob izbiri naslova za dostavo uporabi iskalnik prevzemnih tock in izberes Ufficio Postale MUGGIA, VIALE VENTICINQUE APRILE 2-B, MUGGIA, TS 34015, Italia.
Ta trenutek iskalec ne dela (na razlicnih browserjih).
LP

esel ::

Kupil bi https://www.amazon.it/Motorola-Moto-Sma... telefon preko amazon it pa me zanima kaj pomeni v oklepaju italia pri opisu telefona.

janezvalva ::

Spy je izjavil:

Ob registraciji vpises svoje podatke. Ob izbiri naslova za dostavo uporabi iskalnik prevzemnih tock in izberes Ufficio Postale MUGGIA, VIALE VENTICINQUE APRILE 2-B, MUGGIA, TS 34015, Italia.
Ta trenutek iskalec ne dela (na razlicnih browserjih).
LP

kako pa zgleda prevzemno mesto? je to v bistvu trgovina z zaposlenim pa ti preda paket? ali predalčnik, pa samo vtipkaš kodo in vzameš ven?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

bastadu ::

Na Amazon.it bi rad naročil en izdelek, ki je bistveno cenejši kot na ostalih Amazonih, ampak žal ne pošiljajo v SLO. Ali obstaja tudi za IT kakšna posredniška storitev kot je za DE mailboxde.com? Ali kako drugače naročiti zadevo? Do meje mi je tudi 2 uri vožnje v eno smer ...

stratosD ::

Lahko naročiš v Amazon Hub Locker blizu meje - npr. za KP/Trst imaš takoj na meji Hub Locker Almerigo in Hub Locker Brico Center - lahko poiščeš tudi za GO če ti je bližje. Naročiš na ta huvb locker in dobiš na mail obvestilo s kodo kadar roba prispe tja - greš, vtipkaš kodo in dvigneš robo.
JE tudi malo za taktizirat kdaj naročaš, če je Hub poln - potem ti Amazon kaže to opcijo rdeče - ponoviš vajo čez kak dan, dva...
Artikli velikih dimenzij seveda odpadejo ker so boxi pač omejeni...V primeru uporabe hub lockerja tudi NI poštnine :)

darkolord ::

Če je napisal, da ima 2 uri do tja ...

Alternativa mailboxde za Italijo je pa tole: brezmeje.si

stratosD ::

aha - ok....kok pa to "podraži" izdelek cca?

darkolord ::

En klik stran imaš cenik ...

bastadu ::

darkolord je izjavil:

Če je napisal, da ima 2 uri do tja ...

Alternativa mailboxde za Italijo je pa tole: brezmeje.si

Hvala, bom počekiral!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amazon prime? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8324873 (5360) Magic1
»

Amazon.it gift card

Oddelek: Loža
5883 (741) BuDi79
»

Amazon.it dostava in izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
202333 (1515) janezvalva
»

Amazon.de in carina?

Oddelek: Loža
124658 (4432) Blazz

Več podobnih tem