» »

Endoskopska kamera

Endoskopska kamera

perci ::

Rad bi nekaj cenovno dostopnega pa kljub vsemu ucinkovitega za domaco uporabo. Recimo pregled odtocnih cevi, vgradnih kotlickov, jaskov, instalacijskih cevi in drugih skritih prostorckov v stanovanju ali v avtu.

So kitajske zadeve za 10 eur uporabne ali se je za ta namen potrebno bolj stegnit?

Ima kdo kaksne ozkusnje s temi zadevami?

Kak konkreten predlog take kamere?
  • spremenil: perci ()

techuser ::

Ravno iskal sem danes zase, približno 5 EUR te pride 5mm pa vse do nekje 10 EUR na aliexpress.

perci ::

Ja, to vem. Sam a je ok zadeva?

techuser ::

To pa ne vem, imam pa dobre izkušnje s kupovanjem preko aliexpressa. Ponavadi najdeš kitajske izdelke z visokimi maržami pri nas, kupljeni pa pri podobnih dobaviteljih iz kitajske.

Utk ::

Ce rabis nekaj zares in bi dal tudi par sto evrov za pravo stvar, pol dej par sto evrov. Ce je 50 maksimum, je pa cist vseeno ce kupis po specifikacijah enako kitajsko za 10, 20. Nekaj takega poceni imam, sama kamera ni slaba, morda je pri boljsih se malo boljsa osvetlitev.

GRT ::

Imam tole:

8LED WirelessEndoscope Wifi Borescope Inspection HD Camera IP68 Waterproof
https://www.ebay.co.uk/itm/8LED-Wireles...
Za ta denar v redu.

perci ::

Iščem zadevo zgolj za doma, ne zares. Ampak toliko, da pogledam domače odtočne cevi pa že.

GRT, Utk - za kaj pa jo uporabljata?

;-) ::

Jaz sem sprobal razne ua 4-15€ iz alija. Razn v odtoku je bolj bogo. Mpra bito v tesnem temnem prostoru da kaj vidis

GRT ::

perci je izjavil:


GRT, Utk - za kaj pa jo uporabljata?

Podobne želje kot ti: "za doma, ne zares", za kakšne zakotne prostore, za omaro, za hladilnikom... v odtok prav deleč še nisem upal it, ker se bojim, da je ne dobim več ven, sem se pa igral po samem sifonu in je zelo zanimivo. V službi imamo eno za cca 500€ pa povem, da ni vredna tega denarja.
Pri tej kateri jo imam jaz je možen priklop na telefon preko Wifija ali direktno v sam telefon. Na GP dobiš kar nekaj aplikacij, ki delujejo zelo dobro. Ne pa pričakovat čudežev, ker sam vidni, da temu rečem "kot" je dejansko najboljši na razdalji cca 5cm bližje ali dalj se zelo slabo vidi. So možne manjše nastavitve toda kot sem rekel ne pričakuj čudežev, za kaj več razni "vodovodarji" uporabljajo kamere v vrednosti 2-3 tisoč €.

perci ::

Thx. Uporaben odgovor. Tocno to me je zanimalo.

Sem narocil eno (brez wifi) pa da vidimo.

GRT ::

Wifi je uporaben razen v tem, da ni potreba po direktnem priklopu na napravo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13529635 (23323) radmannsdorf
»

Premik pralnega stroja

Oddelek: Loža
122502 (1878) Badwolff
»

Nasvet pri težavah z sosedom

Oddelek: Loža
386636 (4612) Blum
»

sifon v tušu počasi požira

Oddelek: Loža
118098 (7832) floyd1
»

Smrad iz kuhinjskih odtokov

Oddelek: Loža
77226 (7074) Dr.S

Več podobnih tem