» »

Parkiranje v Mariboru za več dni

Parkiranje v Mariboru za več dni

sirod ::

Pozdravljeni,
zanima me kje v Mariboru lahko parkiraš za več dni, da je kar varno in ni zelo drago. Najboljše bi bilo okrog avtobusne oz. železniške postaje.
Hvala.
  • spremenilo: sirod ()

kingsix ::

Varno in zelo drago?

Mogoče kolosej.

otago ::

Kar varno in zelo drago je v placljivih garaznih hisah,npr. City, ploscad pri EPF/UE, Kolosej.

Brezplacno in relativno varno parkirisce v okolici avtobusne in zelezniske postaje je pod dvoetaznim mostom (med Henkel in MLM). Najlazje bos sparkiral v petek/soboto, cez teden je polno zaradi delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

sirod ::

Parkiralo bi se z četrtka na petek v noči za ca 1 teden.
Kaj pa to parkirišče pri železniški postaji z rampo. A tu ni moč parkirati za več dni?

Vazelin ::

za več dni se ti potem splača it v eno garažno hišo. potem se narediš francoza in rečeš, da si zgubil kartico in potem plačaš samo kartico, ker bi bilo parkiranje dražje.:))

otago ::

A letis z VLM :D

Za taksno stvar se ti ze splaca avto parkirat doma, pa placat kolegu za gorivo+pir za prevoz. Ali prevoz.org/taksi.

Pri zelezniski je odprt vstop(ni rampe) na parkirisce, pravilnik/cene so na netu (guglaj javno parkirisce maribor). Listek mora biti na armaturki, placuje se vnaprej. Ne vem, ce je mogoce placati za vec dni.

Morebiti ima Aerodrom kaksen placljiv parking (domnevam, da bolj varno kakor puscat nekje v mestu na ulici)?

Glede dvoetaznega mosta... ce bi parkiral v cetrtek od 22.30 dalje, bi nasel prostor. Avto pa bo svinjski (veliko prasnih delcev). Kaksen delavec zna s kljucem potegnit, ce bo nedomorodna registracija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če je mišljeno parkirišče pred železniško postajo tja do pošte, tam ni nobenih ramp več (so bile v preteklosti za zelo kratek čas). Je pa plačljivo, parkomat je ob parkirišču. Polovica parkirišča je namenjena avtodomom. Drugače je pa brezplačno parkiranje v MB skoraj mission impossible, vse so neke plave cone in podobno. Trenutno se spomnim samo parkirišča pod dvonastropnim mostom pri Mariborski Livarni....

Ali pa da se narediš toša in parkiraš pri kakšnem trgovskem centru, Jager v Melju je še najbižje železniški postaji...

LP

Jože

Baja ::

jaz bi naredil kot pravi @otago.

drugače pa imamo pred našo bajto večji parking in je vedno plac. če te zanima javi, je pa v bližini koroškega mosta.

Ted ::

sirod je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me kje v Mariboru lahko parkiraš za več dni, da je kar varno in ni zelo drago. Najboljše bi bilo okrog avtobusne oz. železniške postaje.
Hvala.


Europark če boš prišel in odšel v obratovalnem času...
Mah...

Smurf ::

Ce ukradem temo, ali se da pri Lentu v naprej placat tistih nekaj ur parkirnine (ie. v ned zvecer placas za pon zjutraj)?

fx3zRejSz0cS ::

Lahko,
predpostavimo, da je delovni čas 08:00-17:00. Avtomat ti sam preračuna delovni čas... recimo če ob 16:30 kupiš 1 uro ti listek velja do 08:30 naslednji dan...

otago ::

@Smurf
poglej pri Studentskih domovih/kopalisce Pristan.. tam je placljiva garazna hisa, v smeri SZ na pol klanca je makedamska ulica..se da sparkirat za par ur, kak dan max. brezplacno. Je relativno polno, polno studentarije in obiskovalcev Pristana.

Najbolj varna in poceni je verjetno ce poznas kaksnega studenta z daljincem, da te sparkira na svoje parkirno mesto v garazni hisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Miha 333 ::

otago je izjavil:

A letis z VLM :D

Za taksno stvar se ti ze splaca avto parkirat doma, pa placat kolegu za gorivo+pir za prevoz. Ali prevoz.org/taksi.

Če letiš z VLM, lahko brezplačno parkiraš na letališču, vsaj lani je bilo tako.

sirod ::

Na kratko ugotavljam da v MB ni ravno možnosti nekega ugodnega in varnega parkiranja avta za več dni...ali moraš nekoga poznati ali pa...

Tilen ::

sirod je izjavil:

Na kratko ugotavljam da v MB ni ravno možnosti nekega ugodnega in varnega parkiranja avta za več dni...ali moraš nekoga poznati ali pa...


Seveda je. Garažna hiša City. Samo tam je enako, kot v temi o POP TV. Uporabnike moti cena. Vsi bi luksuz, le plačali ne bi.

Ugodno, varno, na toplem, skratka vse, samo EUR ne bi dal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pirlo ::

100% varno ni nikjer. Zastonj maš tudi pri rutarju oz. pri tistih trgovinah, pa 21-ka vozi do avtobusne.

sm4rt4ss ::

Europark pa se sprehodiš do želežniške. 10min max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

kingsix ::

Jaz ti oddam svojo garažo..glede na to, da hočeš , da je drago - 250€ na dan. Bo ok? Za 5 dni ti dam popust in skupno 1000€. Je pa 7 min hoje do železniške =).

FireSnake ::

Zatipkal se je, poceni išče.

Potem je bolje parkirati tam pri Košakih, ali kaj podobnega.
Tam nekje za Livarno je tudi ena trgovina in je parkirišče.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Tomaz3 ::

Tako kot so ze mnogi omenili je najceneje aka gratis v Garazni hisi Europark.
Najbolj komot - Garazna hisa maribox pa dnevno parkiranje niti ni tako drago (5,00 EUR)
https://www.maribox.si/generic_page/gar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

Smurf ::

otago je izjavil:

@Smurf
poglej pri Studentskih domovih/kopalisce Pristan.. tam je placljiva garazna hisa, v smeri SZ na pol klanca je makedamska ulica..se da sparkirat za par ur, kak dan max. brezplacno. Je relativno polno, polno studentarije in obiskovalcev Pristana.

Najbolj varna in poceni je verjetno ce poznas kaksnega studenta z daljincem, da te sparkira na svoje parkirno mesto v garazni hisi.

Fora je, da bom v hotelu Lent, od petka zvecer do pon zjutraj. Kolikor vem je tam parkiranje za vikend zastonj, problem nastane samo v pon zjutraj tistih nekaj ur preden se spakiram. Zato me zanima ali je mozno placati parkirnino v naprej (nekatere parkirne ure delujejo tako, da je to mozno, ne vem pa kako je v mariboru), recimo v ned zvecer.

jernejl ::

Fora je, da bom v hotelu Lent, od petka zvecer do pon zjutraj. Kolikor vem je tam parkiranje za vikend zastonj, problem nastane samo v pon zjutraj tistih nekaj ur preden se spakiram. Zato me zanima ali je mozno placati parkirnino v naprej (nekatere parkirne ure delujejo tako, da je to mozno, ne vem pa kako je v mariboru), recimo v ned zvecer.

Lahko. Niti ni treba plačati na avtomatu, ampak lahko plačaš s poslanim SMS-om (ure pa se prav tako prenesejo v naslednji dan).

Tilen ::

Tomaz3 je izjavil:

Tako kot so ze mnogi omenili je najceneje aka gratis v Garazni hisi Europark.

Seveda je to tam prepovedano in lahko dobiš gratis tudi odvoz avtomobila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomaz3 ::

Tilen je izjavil:

Tomaz3 je izjavil:

Tako kot so ze mnogi omenili je najceneje aka gratis v Garazni hisi Europark.

Seveda je to tam prepovedano in lahko dobiš gratis tudi odvoz avtomobila.



Prepovedano je marsikaj.. :) To se ne pomeni da tega ne pocnemo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

Glugy ::

Tilen je izjavil:

]Uporabnike moti cena. Vsi bi luksuz, le plačali ne bi.

Ugodno, varno, na toplem, skratka vse, samo EUR ne bi dal.


Nekoč smo imeli po velikih mestih vsepovsod tak "luksuz". Zdej ko bi pa vsi služil na vse možne načine pa nekaj čisto normalnega ratuje luksuz.

Poleg tega pa nimaš kej kritizirat da stranka išče zanj najbolj ugodno ponudbo. Tako deluje trg. Ni trg samo oh ponudnik se odloč za nenormalne visoke cene stranka mora pa te hecne cene za slovenski standard sprejet. Normalno da lahko vsaj poskuša najti ugodnejšo opcijo.

Luksuz je da si privoščiš nadstandard. Parkirat za par dni pa res ni noben nadstandard. Če bi izkusil luksuz bi imel osebnega voznika in ti nikol ne bi bilo treba skrbet za parkiranje. To je luksuz. Da lahk nekje za normalno ceno za normalni slovenski standard parkiraš je pa največ kar je minimum.

Tilen ::

Parkirat za pet dni pozimi na toplem in varovanem je sigurno nadstandard in luksuz, ki se ga plača. Ne samo pri nas.

Da lahk nekje za normalno ceno za normalni slovenski standard parkiraš je pa največ kar je minimum.


Saj to obstaja, samo je za OP predaleč, plačal več pa ne bi. To je problem. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Na tem bomo morali v Sloveniji še veliko narediti. Sicer zadeva, ki jo rabi OP ni čisto ista kot moja izkušnja a ključna komponenta, poceni parkiranje za dalj časa, je pa le podobna.

Ko sva lani jeseni z ženo šla na večdnevni ogled Dunaja, sva avto pustila v garažni hiši, ki jih je okoli Dunaja ob vpadnicah kar nekaj, ravno z namenom nuditi parkiranje za dalj časa. Parkiranje je stalo 3,48€/dan. Kar sva z veseljem plačala, uporabljala pa sva odlični javni prevoz. No,to nam še v veliki meri manjka....

LP

Jože

Smurf ::

jernejl je izjavil:

Fora je, da bom v hotelu Lent, od petka zvecer do pon zjutraj. Kolikor vem je tam parkiranje za vikend zastonj, problem nastane samo v pon zjutraj tistih nekaj ur preden se spakiram. Zato me zanima ali je mozno placati parkirnino v naprej (nekatere parkirne ure delujejo tako, da je to mozno, ne vem pa kako je v mariboru), recimo v ned zvecer.

Lahko. Niti ni treba plačati na avtomatu, ampak lahko plačaš s poslanim SMS-om (ure pa se prav tako prenesejo v naslednji dan).

O super. To je po novem? Mislim, da lani placevanja bo telefonu se ni bilo.

jernejl ::

O super. To je po novem? Mislim, da lani placevanja bo telefonu se ni bilo.

http://www.marprom.si/javna-parkirisca/

sirod ::

Tilen je izjavil:

sirod je izjavil:

Na kratko ugotavljam da v MB ni ravno možnosti nekega ugodnega in varnega parkiranja avta za več dni...ali moraš nekoga poznati ali pa...


Seveda je. Garažna hiša City. Samo tam je enako, kot v temi o POP TV. Uporabnike moti cena. Vsi bi luksuz, le plačali ne bi.

Ugodno, varno, na toplem, skratka vse, samo EUR ne bi dal.



Ne gre se za par €, in ne potrebujem luksuz le normalen platz, kjer lahko pustiš avto za nekaj dni, da te ne skrbi zanj...

Tomaz3 je izjavil:

Tako kot so ze mnogi omenili je najceneje aka gratis v Garazni hisi Europark.
Najbolj komot - Garazna hisa maribox pa dnevno parkiranje niti ni tako drago (5,00 EUR)
https://www.maribox.si/generic_page/gar...



5€/na dan se mi zdi ok, hvala za informacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sirod ()

mmcmmc ::

Za ta dnevni parking v Mariboxu, moraš kaj prej poklicat in si rezervirat mesto? Ali kako plačaš, da plačaš fiksno tarifo in ne urno postavko?

Excavator ::

@mmcmmc

Dnevni parking je 5e, mislim da se lahko samo zapeljes tja, vzames kartico in placas na koncu(cash only).


Mesečno parkiranje - fizične osebe 60,00 €
Zakup 100 ur parkiranja 40,00 €
Za najem parkirnega mesta nas lahko pokličete na telefonsko številko 040 840 283 ali pošljete mail na info@maribox.si.

Zgodovina sprememb…

SmotaniJanez ::

Na podbrežju, malo naprej od Špara je parkirišče. Predcej pred Evroparkom... Tam maš lah avto cel teden. Pač bo treba peš do centra ampak če je parkiranje zastojn se splača ane. Se vidi s ceste na levi ko greš s te strani proti EUP.

Zgodovina sprememb…

Elizabeth0 ::

Pozdravljeni!
Ker sem redno zaposlena v Mariboru v zdravstvenem domu bi potrebovala parking, povsod so cene šle obupno gor in mi je res škoda takega denarja. Me pa zanima, če ima kdo kljub temu vsaj malo cenejši parking?Super bi blo če je čimbližje ZD.. Res bi bila vesela vseh predlogov, to iskanje me res ubija?
Najlepša hvala!
Lep pozdrav

FireSnake ::

Katerem zdravstvenem domu?
Če v mestu: parkirna hiša Union je 50€ na mesec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kamiKaZaA ::

@Elizabeth0

Na tej strani se malo poigraj in poklikaj parkirišča, kjer ti izpiše cene:
https://si.parkopedia.com/parking/carpa...

Primer - Sodna ulica, kjer je ZD:
Mon-Fri: 06:00 - 22:00
1 Hour: €1.20
6 Months: €390.00
Year: €702.00
Bank Holiday: Free

Info
Mesečni najem parkirišča:
12 mesecev ali več: 55,25 € mesečno

Ali pa festivalna dvorana Lent (Parkirišče Festivalna Dvorana Maribor):
Mon-Sun - All day
15 Mins: €0.15
1 Hour: €0.60
Month: €45.00

wcpapir ::

Elizabeth0 je izjavil:

Pozdravljeni!
Ker sem redno zaposlena v Mariboru v zdravstvenem domu bi potrebovala parking, povsod so cene šle obupno gor in mi je res škoda takega denarja. Me pa zanima, če ima kdo kljub temu vsaj malo cenejši parking?Super bi blo če je čimbližje ZD.. Res bi bila vesela vseh predlogov, to iskanje me res ubija?
Najlepša hvala!
Lep pozdrav

Naša dela v ZD AD, našla je parking za 50eur mesečno - tam od ZS proti Bus postaji, rampa, lahko imaš zabeležena dva avta s katerima se voziš.

Alenci ::

Baja je izjavil:

jaz bi naredil kot pravi @otago.

drugače pa imamo pred našo bajto večji parking in je vedno plac. če te zanima javi, je pa v bližini koroškega mosta.


Zdravo
Bi se še dalo kaj zmeniti na to temo? Hodim na eno izmed srednjih šol v centru iz 30km oddaljenega kraja in bi mi res prav prišlo.
Lp. Alenci

Sparkxl ::

V centru in bližnji okolici so letos zaprli še zadnje brezplačne luknje. To pomeni množičen exodus študentskih gajb in avtov dnevnih migrantov. Določene ulice so zdaj ulice duhov. Edino brezplačno parkirišče ostaja še vedno v Melju ob hitri cesti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje za 14dni v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814184 (6856) joze67
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911142 (9388) no comment
»

Kje parkirati v mariboru za dalj časa?

Oddelek: Na cesti
1813019 (10782) xmojca
»

Lisičenje v Stožicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221237 (17640) Gregor P
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221072 (18892) solatko

Več podobnih tem