» »

Padanje prodaje osebnih računanikov se nadaljuje, telefone menjamo vse redkeje

1
2
»

nejodagreat ::

To je res, ampak telefoni starejši od dveh let imajo praktično vsi < 6.0, zato od njih ne moreš pričakovat da delajo "kot novi", če njihov sistem dovoli prosto izvajanje appov v ozadju.

LeQuack ::

nejodagreat je izjavil:

blackbfm je izjavil:

A hoces rect da ios blokira izvajanje aplikacij v ozadju.. To zna danes tut vsak spodoben andorid


Delam zadnjih 5 let kot ios app dev, pa ti lahko povem da je dosti težje držat iOS aplikacijo "živo" v ozadju. Za zadeve kot so npr location services ali VoIP (seznam maš tu) še gre, ni pa "sticky services", ki so bili možni na androidu še pred kratkim (ne spremljam več dovolj androida da bi vedel kak je trenutno s tem, na 5.0 mislim da ni bilo problem izvajat aplikacijo nonstop v ozadju).


Ja to sem opazil recimo pri IRC aplikacijah, namreč IRC je še starejši protokol ki zahteva aktivno povezavo do strežnika. Na Android deluje brez problema v ozadju in ne kuri skoraj nič baterije/pdoatkov. Na iOS pa se povezava prekine po nekaj minutah v ozadju in ni rešitve, da jo obdržiš, tudi če je uporabnik pripravljen žrtvovati baterijo, mu iOS ne pusti.
Quack !

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

5.0 je ze zgodovina


Mogoče kakšen argument več? Mene tudi zanima če "sticky servici" še delujejo na novejših Androidih. Pred 4 leti ko sem spisal app za Android (ki uporablja ta flag to ni bilo problem (app še vedno deluje na najnovejšem androidu bp - vsaj po feedbackih sodeč).

In ja, kot je zgoraj nekdo omenil, iOS app je težko držat v ozadju živo, medtem ko si na Androidu v Intent parameter dodal samo "sticky service" in service se je v ozadju zagnal avtomatsko nazaj (če ga je OS pokončal zaradi primanjkovanja resourcov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

FireSnake ::

PlayTheGame je izjavil:

Povsem logično se mi zdi, da prodaja računalnikov že 6. leto stagnira, ker s približno tako starim računalnikom lahko poganjaš vse kar povprečen uporabnik potrebuje, teh pa je 90% ali več.


Pred dnevi sem prodal Dell Optiplex 755.
V nem je Core 2 Quad in 4GB RAMa.

Ko sem namestil windowse sem bil presenečen, kako zadeva deluje (na HDD).
Novi lastnik je rekel, da bo dal notri SSD in dobil povsem spodobno mašinco.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

Mimogrede, prodajam en Q6600 z 8GB RAM-a. 640GB disk, Radeon 6770, bogata oprema... (bom dal v oglase kmalu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

blackbfm je izjavil:

5.0 je ze zgodovina

Ja, ampak s tem je zgodovina tudi to, da aplikacije lahko normalno dostopajo do SD kartice :(

MrStein ::

Kako zgodovina? Četrtina vseh sistemov ga še ima: https://developer.android.com/about/das...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

shadeX je izjavil:


Mogoče kakšen argument več? Mene tudi zanima če "sticky servici" še delujejo na novejših Androidih. Pred 4 leti ko sem spisal app za Android (ki uporablja ta flag to ni bilo problem (app še vedno deluje na najnovejšem androidu bp - vsaj po feedbackih sodeč).


Novi telefoni grejo v t.i. Doze mode kjer se servisi ne zaganjajo. (Razen če so eksplicitno označeni kot foreground in kažejo nekaj v seznamu obvestil).

nejodagreat je izjavil:

To je res, ampak telefoni starejši od dveh let imajo praktično vsi < 6.0, zato od njih ne moreš pričakovat da delajo "kot novi", če njihov sistem dovoli prosto izvajanje appov v ozadju.


To v resnici nima praktično nobene veze (ker se čez čas te karakteristike ne spreminjajo). V večini primerov je problem v degradaciji poceni eMMC flash pomnilnikov zaradi poceni čipov in slabih poceni kontrolerjev.

zavajon je izjavil:

blackbfm je izjavil:

5.0 je ze zgodovina

Ja, ampak s tem je zgodovina tudi to, da aplikacije lahko normalno dostopajo do SD kartice :(


Aplikacije komot "normalno" dostopajo do SD kartice. Le srati več ne morejo vsepoprek in ti krasti osebne podatke z drugih aplikacij.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shadeX ::

Novi telefoni grejo v t.i. Doze mode kjer se servisi ne zaganjajo.


Torej nima pomena če je uporabljen "START_STICKY"? A mora user "START_STICKY" posebej odobrit? (da se service lahko sam zažene)?

(Razen če so eksplicitno označeni kot foreground in kažejo nekaj v seznamu obvestil).


Kdo to označi? Uporabnik z dovoljenjem?

A na to delovanje vpliva tudi "targetSDKVersion" označen v manifestu? (kakor sem omenil moja app še deluje na novih OS-jih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

Novi telefoni grejo v t.i. Doze mode kjer se servisi ne zaganjajo.


Torej nima pomena če je uporabljen "START_STICKY"? A mora user "START_STICKY" posebej odobrit? (da se service lahko sam zažene)?


START_STICKY samo pomeni da prosiš sistem da ti enkrat restarta service po tistem ko ga s keregakoli razloga ubije. Nimaš pa nobene garancije kdaj to bo. Tako v primeru Doza (ko telefon spi v tvojem žepu ali na mizi) pač sistem ne poštarta tvojega servisa in čaka do naslednjega t.i. "maintenance" okna. Potem pa v paketu poštarta vse čakajoče storitve. "maintenance" okno se ponavadi zgodi ko uporabnik telefon prižge, dobi kakšen notification ali pa priklopi telefon na polnilec. Tako da lahko traja tudi par ur preden pride do restarta.

Več info: https://developer.android.com/training/...

shadeX je izjavil:


(Razen če so eksplicitno označeni kot foreground in kažejo nekaj v seznamu obvestil).


Kdo to označi? Uporabnik z dovoljenjem?

A na to delovanje vpliva tudi "targetSDKVersion" označen v manifestu? (kakor sem omenil moja app še deluje na novih OS-jih).


Ne, to nastavi razvijalec - namesto startService() moraš uporabiti startForeground() ki zahteva "Notification" kot parameter. Taki servisi imajo višjo prioriteto in jih sistem ne bo ubijal. Prav tako preprečijo da gre sistem v Doze in jasno kurijo več baterije. Dokler pa laufajo pa sistem kaže njihov notification (tipični primeri teh so predvajalniki glasbe ali pa recimo servisi ki uploadajo slike na FB/Instagram/itd - cel čas vidiš notification dokler stvar laufa).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

nejodagreat ::

Mavrik je izjavil:

To v resnici nima praktično nobene veze (ker se čez čas te karakteristike ne spreminjajo). V večini primerov je problem v degradaciji poceni eMMC flash pomnilnikov zaradi poceni čipov in slabih poceni kontrolerjev.


Good point. Ampak vseeno, zakaj potem factory reset precej pomaga za nekaj časa?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819479 (14837) kanarin
»

Prodaja osebnih računalnikov upada, pametnih telefonov pa ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6227912 (24952) čuhalev
»

Prodaja osebnih računalnikov potonila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14337514 (31099) Glugy
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422429 (19571) nekikr
»

Pametni telefoni vedno bolj priljubljeni

Oddelek: Novice / Ostale najave
104556 (3649) Bor H

Več podobnih tem