» »

Tiha kišta

Tiha kišta

Scaramouche ::

Kupil sem pri Funtech kišto, obljubili so mi da bo tiha, pred tem sem omenil da sem imel prej laptope in da sem navajen da se nič ne sliši..

Seveda se zdaj sliši, zanima me ali se z nakupom boljšega hladilnika za proc(I5), res lahko znatno stiša kom ali je to bolj obliž na rano in se to bolj malo pozna.

Nimam grafične not ker ne igram igric!

jype ::

A imaš navaden disk? To je pogosto najglasnejši del.

https://www.amazon.com/quiet-BK019-Dark... je (vsaj zame) neslišen (izberi toliko W, kot je TDP od procesorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Machete ::

Pri meni je aftermarket cpu hladilnik še najglasnejša zadeva v PCju. Tako, da bodi dokaj previden, ker stock ni tako glasen. Sklopil sem tudi vente ohišja, ker so bili precej glasni. Ampak je ohišje res že staro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scaramouche ::

jype je izjavil:

A imaš navaden disk? To je pogosto najglasnejši del.

https://www.amazon.com/quiet-BK019-Dark... je (vsaj zame) neslišen.


ja imam navaden disk!

Samo imam tudi v drugem laptopu navaden disk pa se tako ne sliši!

mihec87 ::

Za pameten odgovor bo treba napisat kaj več okoli konfiguracije..Lahko da sploh ni kriv hladilnik za cpu..

krneki ::

Ventilatorije na 7V, na proc neki velik hladilnik pa spet vent na 7V, ssd....imas potem praktično neslisno kišto.

mihec87 ::

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

A imaš navaden disk? To je pogosto najglasnejši del.

https://www.amazon.com/quiet-BK019-Dark... je (vsaj zame) neslišen.


ja imam navaden disk!

Samo imam tudi v drugem laptopu navaden disk pa se tako ne sliši!


2.5" 5400rpm disk je tišji kot 3.5" 7200rpm..

Scaramouche ::

INTEL Core i5-7400


Seagate BarraCuda 1TB 3,5

http://www.lc-power.com/en/product/geha...

To so stvari ki bi lahko vplivale na zvok...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Scaramouche je izjavil:

Samo imam tudi v drugem laptopu navaden disk pa se tako ne sliši!
Laptop diski niso "navadni". Če imaš v desktopu 3.5" disk, potem ga montiraj na "gumijaste šraufe", pa bo precej tišji, vsekakor pa priporočam zamenjat za SSD.

Napajalnike preslabo poznam, da bi vedel, ali tvoj LC power dela hrup, obstajajo pa ne pretirano dragi napajalniki, ki so zelo tihi v primerjavi s povprečjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zavajon ::

Disk obesi z vezicami v 5,25" slot, bo precej tišji.

TheBlueOne ::

Jaz ti predlagam, da odpres kisto in poslusas kaj brni. Potem ti bo kdo lazje svetoval. Ventilator na procesorju je lahko najglasnejsi ali pa celo edini ki brni, ali pa najtisi.

Heavy ::

Disk pa naljlažje preveriš tako, da narediš linux boot usb ključek. Izklopiš disk (iztakneš mu napajanje), ter zaženeš računalnik, da boota iz usb ključka v linux.

V idle (spletno brskanje...) se procesor upočasni, z tem pade poraba, temperatura in posledično obrati ventilatorja. Bi znal biti krivec napajalnik.
#TeamFelix

Machete ::

Ma menda loči zovk diska in ventov?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scaramouche ::

Heavy je izjavil:

Disk pa naljlažje preveriš tako, da narediš linux boot usb ključek. Izklopiš disk (iztakneš mu napajanje), ter zaženeš računalnik, da boota iz usb ključka v linux.

V idle (spletno brskanje...) se procesor upočasni, z tem pade poraba, temperatura in posledično obrati ventilatorja. Bi znal biti krivec napajalnik.


napajalnik je CORSAIR VS450 450W 80Plus ATX

jype je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Samo imam tudi v drugem laptopu navaden disk pa se tako ne sliši!
Laptop diski niso "navadni". Če imaš v desktopu 3.5" disk, potem ga montiraj na "gumijaste šraufe", pa bo precej tišji, vsekakor pa priporočam zamenjat za SSD.

Napajalnike preslabo poznam, da bi vedel, ali tvoj LC power dela hrup, obstajajo pa ne pretirano dragi napajalniki, ki so zelo tihi v primerjavi s povprečjem.



Problem je v tem da sem kišto kupil za osnovno uporabo, če zdaj dodam še 200€ za dodatne nakupe zgubi pomen.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Za osnovno uporabo je najboljši deal še vedno rabljen T420 z ebaya, a-ware iz kakšne banke za 300-400, b-ware iz kakšne fabrike za 1500-300.

Disk daj na vezice, kot so ti svetovali zgoraj, to bo, če je glasen disk, še najbolj pomagalo.

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Za osnovno uporabo je najboljši deal še vedno rabljen T420 z ebaya, a-ware iz kakšne banke za 300-400, b-ware iz kakšne fabrike za 1500-300.

Disk daj na vezice, kot so ti svetovali zgoraj, to bo, če je glasen disk, še najbolj pomagalo.


kaj je strokoven naziv za vezice?

jype ::

Scaramouche je izjavil:

kaj je strokoven naziv za vezice?
Cable ties, zip ties.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

kaj je strokoven naziv za vezice?
Cable ties, zip ties.


je kje kak tutorial?

jype ::

http://www.overclockers.com/step-by-ste... ti razloži osnove, ni ti pa treba tolk komplicirat.

bambam20 ::

Mogoče ti ventilatorji delajo na previsokih obratih. Nastavi , da se ti ob neobremenitvi vrtijo z nizkimi obrati.

Han ::

V firmi imamo kište brez HDD in so praktično neslišne z Intel hladilnikom in BeQuiet napajalcem. Če rabiš HDD v ohišju, ga zamenjaj s takim za prenosnik.

TheBlueOne ::

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

Za osnovno uporabo je najboljši deal še vedno rabljen T420 z ebaya, a-ware iz kakšne banke za 300-400, b-ware iz kakšne fabrike za 1500-300.

Disk daj na vezice, kot so ti svetovali zgoraj, to bo, če je glasen disk, še najbolj pomagalo.


kaj je strokoven naziv za vezice?


Kabelske vezice. :)

vres.ales ::

z prstom ustavi ventilatorje, vsakega posebej pa boš takoj vedel kateri je glasen. Tistih par sekund, ko kateri vent nebo laufal ni nič narobe.

Največkrat pa je tu samo prah in mora vent na procu bolj laufat, da ohladi vse skup

MatH ::

Ponavadi imajo matične plošče v biosu nastavitve za ventilatorje nekaj v smislu
Temperature regulated fans:
-Off (100% speed)
-Performance
-Optimal
-Silent

Če lahko, nastavi "silent" profil in preveri temperature procesorja in grafike po obremenitvijo.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo (pre)dolg zagon oken v prenosniku ASUS X550JK

Oddelek: Pomoč in nasveti
141823 (1501) [D]emon
»

Krajšanje kabla razdelilca

Oddelek: Pomoč in nasveti
151853 (1576) Ganon
»

blazilec za trdi disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7676 (651) heero
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639104 (7850) Tomson
»

neslišen računalnik + monitor

Oddelek: Kaj kupiti
241763 (1360) Pro_moted

Več podobnih tem