» »

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X

«
1
2

Jakob1 ::

Lep pozdrav vsem skupaj

Možno, da je že bilo govora na takšno temo, ampak sam sem v malo posebni dilemi. Trenutno sem zadovoljen uporabnik 2,5 let starega telefona Huawei p8. Sicer je batarija že zelo slabo, občasno ga je treba resetirati ker dela počasi, prav tako ni več ravno primerljivo hiter s novimi modeli. Opravičeno pa lahko rečem, da je telefon kar precej obremenjen (prostor na telefonu, SD kartici, SIM je popolnoma zaseden). Kljub temu, da mi sedaj marsikdaj dvigne pritisk, ker "zataji" ravno ko je najman potrebno (npr. noče snemati...), sem relativno zadovoljen. Ampak prišel je čas za zamenjavo.
Prepričan sem bil v nakup Mate 10 pro, namreč po testih je dober telefon, zagotavljajo odlično delovanje tudi po 2 letih. Ima praktično vse kar potrebujem, razen wirless polnjenja. Glede na to, da bi ga financiral iz lastnega žepa, nisem niti razmišljal o iPhonu.
Ampak... kdaj pa kdaj se zgodi tudi kaj lepega. V službi so mi ponudili službeni telefon - imam na izbiro. Sedaj je v izbor prišla tudi jabka :P Definitivno črtam model 8/8 plus. Edini pametni se mi zdi X, čeprav je razlika večinoma le v dizajnu. Pregledal sem kup primerjalnih testov, ampak odločiti se ne moram.
Telefon uporabljam za surfanje, socialna omrežja, dosti tudi slikam (nujna mora biti tudi sinhronizacija v google foto). Poleg te privatne uporabe, telefon uporabljam tudi za službene namene: TemViewer (predvsem opravljanje Win PC-jev), vpogled v nadrzorne kamere (tukaj ima IOS prednost), skeniranje omrežji (WiFi analizer); v prihodnje bo morebitna povezava z raznimi kontrolerji (reflektorji, fontante,..).
Da ne bom dolgovezil: Rad bi čim bolj zanesljivega partnerja vsaj za dve leti, kater lahko opravlja več funkciji kakor le dolgočasenje na socialnih omrežjih.

PROSIM POMAGAJTE! :D hehe hvala!

Ted ::

Premisli še o Lg V30 in Note-u, Android je boljša opcija če želiš za uporabnika bolj prilagodljiv OS. Videz UI lahko precej prilagodiš z različnimi launcherji.
Mah...

klinker ::

Ted je izjavil:

Premisli še o Lg V30 in Note-u, Android je boljša opcija če želiš za uporabnika bolj prilagodljiv OS. Videz UI lahko precej prilagodiš z različnimi launcherji.


+1
Oba sta boljsa opcija napram Mate 10 ali Xa. Opcija je se S8+.

shintaro ::

totalno iPhone X !! nimaš kaj razmišljat. Če si ga lahko privoščiš , si narediš veliko uslugo kot Huawei k je Spyware in Kitajska škatla.

iPhone X obvezno!!! Ne nasedaj na te fore da boš kaj prišparal z Kitajci, telefon uporabljaš vsak dan veliko in pri temu manj boš šparal bolje ti bo.

klinker je izjavil:

Ted je izjavil:

Premisli še o Lg V30 in Note-u, Android je boljša opcija če želiš za uporabnika bolj prilagodljiv OS. Videz UI lahko precej prilagodiš z različnimi launcherji.


+1
Oba sta boljsa opcija napram Mate 10 ali Xa. Opcija je se S8+.


Ja S8+ je vrhunski.. ampak on sprašuje med dve modeli.. in v tem primeru iphone x...

mene pa boli levi palec pri s8+, majhne roke in prsti.. Mogoče pa na iphone x me ne bi! (je kr manjši)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Dimnik ::

Ti nujno vzemi helex....

shintaro ::

Dimnik je izjavil:

Ti nujno vzemi helex....


a ti je ati plačal stroške faxa ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

mmcmmc ::

Še buba prst?

edi45 ::

iphone X. IOS je le IOS, če hočeš zanesljiv in hiter operacijski sistem sploh nimaš kaj za študirat o čem drugim kot o iPhonu. Imam X-a in je super. Drugače pa razlika med X in 8 je v več rama, X ima boljši display saj ima super AMOLED, ki je tudi večji od 8+ in večja resolucija, HDR10, Dolby Vision podpora. Boljša kamera, boljši stabilizator, če dosti slikaš in pa seveda močnejšo baterijo. Prvo sem si kupil 8+, samo mi je bil prevelik, ni več eleganten kot je bil mišljen iphone, potem sem vzel navadno 8, ki sem ga imel 3 mesce vendar je me zamikal X in sem si kupil X-a in sem zadovoljen. Face recognition pa tudi dela boljše kot sem si mislil. Še v temi zazna obraz in odklene. To da nima več "home" gumba, me pa tudi ni motlo, saj sem imel par mescov lani Galaxy S8 ko je prišel ven, ki je tudi brez gumbov in ti lahko povem da ga še iphone 6s in 7 povozi v samem delovanju. Po 3 mescih je že začel malo štekat, sam zapirat aplikacije in parkrat se mi je sam restartno. Pač android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Dimnik ::

Ti si sploh prebral prvi post....ali si pač spisal hvalospev jabučka?

veqlargh ::

Mate 10 pro. Vsaj vidiš stanje baterije v procentih. Tud ko ga imaš v rokah, pobije iPhone X na vseh linijah. V uporabnosti pa je android > iOS. :)

Jakob1 ::

sem pričakoval takšne mešane odgovore hehe :D
Torej, trenutno grem v smer iPhona X. V primeru, da pride do kakršne koli spremembe, da bo potrebno poseči po android telefonu, se bom nekoliko bol posvetil Note - Mate primerjavi. LG-ju nekako ne zaupam (imam slabo izkušnjo s mobitelom in TV-jem). iPhone 8+ pa verjetno kar ne pride v upoštev, zaradi precej majhnega zaslonga, glede na to kakšna kišta je?

edi45 ::

veqlargh je izjavil:

Mate 10 pro. Vsaj vidiš stanje baterije v procentih. Tud ko ga imaš v rokah, pobije iPhone X na vseh linijah. V uporabnosti pa je android > iOS. :)


Na X pa ne vidiš procentov? haha..prvo sprobaj telefon pol bodi pameten, command control dol potegneš na zgornji desni strani ekrana in ti kaže procente. Huawei se res ne more primerjat z iphonom.

Dimnik ::

To lahko reče samo nekdo, ki huaweia še od blizu ni videl....

shadeX ::

Definitivno črtam model 8/8 plus.


Kaj je narobe z 8 plus in zakaj bi se potem raje odločil za X v tem primeru?

veqlargh ::

edi45: Hahaha, buthurt much? :D Pač ja, nared še par akcij zraven, da vidiš procente. No, bo v naslednji reviziji iOS Apple dodal tekst znotraj znaka za baterijo in prodal kot nekaj uber novega pa šik :D

Mam par tehX-ov okol vsak dan pri sodelovcih, noben preveč zadovoljen. Dobr, ta s procenti je taka, da apple trole mal v pogon človek spravi, je vedno zabavno, ampak nasploh priznajo, da jim gre na živce sploh baterija, zalson ni noben presežek, ima Galaxy serija neprimerljivo boljšega, sploh pa ima telefon precej velke robove okol ekrana. In to za zelo fino ceno. Je 8+ boljša izbira, če že iPhone.

Aja, a zdaj že lahko applovci telefone uporabljate kot USB diska, brez, da tlačte na PC-je brezvezen software? Verjetno še vedno rabiš čorav app iz stora? :D Mmmmmmmmmmmm. Advancements at its finest. Buy buy buy.

Kupi Mate 10 Pro. Prekaža 10ko v VSAKEM pogledu. In tudi veliko bol uporaben je! Ima tud IR blaster! :D Pa omenjaš sinhronizacijo z google photos... kaj sploh razmišljaš no! Stran od teh iPhonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

edi45 ::

veqlargh je izjavil:

edi45: Hahaha, buthurt much? :D Pač ja, nared še par akcij zraven, da vidiš procente. No, bo v naslednji reviziji iOS Apple dodal tekst znotraj znaka za baterijo in prodal kot nekaj uber novega pa šik :D

Mam par tehX-ov okol vsak dan pri sodelovcih, noben preveč zadovoljen. Dobr, ta s procenti je taka, da apple trole mal v pogon človek spravi, je vedno zabavno, ampak nasploh priznajo, da jim gre na živce sploh baterija, zalson ni noben presežek, ima Galaxy serija neprimerljivo boljšega, sploh pa ima telefon precej velke robove okol ekrana. In to za zelo fino ceno. Je 8+ boljša izbira, če že iPhone.

Aja, a zdaj že lahko applovci telefone uporabljate kot USB diska, brez, da tlačte na PC-je brezvezen software? Verjetno še vedno rabiš čorav app iz stora? :D Mmmmmmmmmmmm. Advancements at its finest. Buy buy buy.

Kupi Mate 10 Pro. Prekaža 10ko v VSAKEM pogledu. In tudi veliko bol uporaben je! Ima tud IR blaster! :D Pa omenjaš sinhronizacijo z google photos... kaj sploh razmišljaš no! Stran od teh iPhonov.


Bedak , en poteg z prstom naredis za procente..ne nic ne rabis nobenga programa ali aplikacije telefon sam povezes z kablom na racunalnik. Joj kak ste smesni taksni revezi ko nimate nikoli nic ampak vedno je nekaj podobnega "ja sem slisal" "sodelavci imajo" "kolega je kupil". Prvo sam kupi pa sprobaj pol pa siri neke fikcije po forumih ;))

blackbfm ::

Bedak , en poteg z prstom naredis za procente


Pri ostalih telefonih ni treba delat potega s prstom. Just saying.

Tac20 ::

Če dobiš enega ali drugega zastonj, z nobenim ne boš falil, gre samo za preferenco android/ios, v praksi pa dejanskih razlik v kvaliteti in uporabniški izkušnji ne boš opazil (če si navajen na androide je mate 10 pro top in obratno za apple).

veqlargh ::

edi: pardon no, pač, sem se odločil, da je crap na podlagi mnenj parih, ki ga imajo in smo vsak dan skupaj. Me pa veseli, da se zdaj iPhone obnaša kot USB disk brez dodatnega bloata na računalnikih. Enkratno. A so patentiral?

DrSergioDJ ::

leta 2018 je prednost telefona, da vidiš procente baterije, srsly? :D

to se sliši še bolj primitivno kot pred leti, ko so pubeci skupaj tlačili telefone, da so primerjali in se kregali, čigavi ekran kaže "bolj črno" črno.
...

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

veqlargh je izjavil:

edi: pardon no, pač, sem se odločil, da je crap na podlagi mnenj parih, ki ga imajo in smo vsak dan skupaj. Me pa veseli, da se zdaj iPhone obnaša kot USB disk brez dodatnega bloata na računalnikih. Enkratno. A so patentiral?

Če mene vprašaš je večji problem da še vedno ni USB OTG, ali pač? >:D

Edit: da nebom offtopic :) Kot android user ti priporočam X, in to samo zaradi Huawei android OS-a, ki ga osebno ne prebavljam. Slabše kot Samsungov, pa se mi že tam zdi da slabše ne more biti :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

blackbfm ::

DrSergioDJ je izjavil:

leta 2018 je prednost telefona, da vidiš procente baterije, srsly? :D

to se sliši še bolj primitivno kot pred leti, ko so pubeci skupaj tlačili telefone, da so primerjali in se kregali, čigavi ekran kaže "bolj črno" črno.


če so gledal amoled, ta ima res neprimerljivo boljšo črno v primerjavi s klasičnim lcd .. ne razumem kaj naj bi blo tu primitivnega

da pa apple reže ven neke uporabne funkcije pa ni nič novega.. čudim se sam to da kupci skoraj vse požrejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

shadeX ::

da pa apple reže ven neke uporabne funkcije pa ni nič novega.. čudim se sam to da kupci skoraj vse požrejo


Samo Apple ve kako njegovi uporabniki navigirajo po sistemu in katere funkcije uporabljajo. Če Apple vidi da določeno funkcijo uporablja npr 2% ljudi (med katerimi si seveda tudi ti), še ne pomeni, da je za druge uporabnike tiste funkcija uporabna.

"Požrejo" pa zato, ker jim ni potrebno nič "požirat", če pa funkcije ne uporabljajo. Apple ni neumen, da bo funkcijo ki uporablja večina ljudi vrgel ven, "samo zato ker se jim je tisti trenutek tako dvignil".

Dejte mal razmišljat, saj ste pametni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Dimnik ::

jizzer je izjavil:

veqlargh je izjavil:

edi: pardon no, pač, sem se odločil, da je crap na podlagi mnenj parih, ki ga imajo in smo vsak dan skupaj. Me pa veseli, da se zdaj iPhone obnaša kot USB disk brez dodatnega bloata na računalnikih. Enkratno. A so patentiral?

Če mene vprašaš je večji problem da še vedno ni USB OTG, ali pač? >:D

Edit: da nebom offtopic :) Kot android user ti priporočam X, in to samo zaradi Huawei android OS-a, ki ga osebno ne prebavljam. Slabše kot Samsungov, pa se mi že tam zdi da slabše ne more biti :/


Če ti ne prebavljaš os od huawei, še ne pomeni, da ga drugi tudi ne...

veqlargh ::

Pa saj je napisal no, obvezna sinhronizacija z google photos. Valda ne boš tega delal na iOS biseru no. To je pa ja blasphemy prve klase. Ne moreš na Apple zadevi gurat od konkurence stvari. Me pa vedno veseli, kako apple fani zagovarjate apple pri krnenju funkcionalnosti. Če je procent tako passe, bi ga odstranil tud iz drop downa, kajneda :)

Jakob1, resno, pejd v telekomov center, ali pa od A1, imajo oboji, kolikor se spomnim, na otip tudi Mate 10 Pro. Zadeva je res super. Od kamere do OS-ja. Pa en redkih, ki s časom res ne postaja počasnejši. Boš imel seamless integracijo z googlom (:)) pa IR blaster!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

Dimnik ::

Samo res je zanimivo, kako vsi sprejemajo kikse...redkokateri je fer in prizna..

shadeX ::

kako vsi sprejemajo kikse


O kakšnih "kiksih" govorimo to?

Goody ::

@google photos, in zakaj ne če ti apple da brezplačno samo 5Gb za celoten backup vključno s fotkami, google photos pa ima načeloma neomejeno (povsem zadostne kvalitete). Sem v bajti na 3 apple dal gor google photos in izklopil sihnronizacijo fotk na apple (pač zmanjkalo placa). Sam imam android ampak apple v bajti jaz rihtam pa ne bi vedel da se iphone sedaj obnaša kot USB disk. Zna dol potegnit fotke, da bi dal pa kaj gor pa še vedno rabiš itunes al pa moraš kaj preko oblaka čarat.

Dimnik ::

O tistih, ki se je že miljonkrat debatiralo na forumu...

shadeX ::

Nimam pojma. Jaz nimam nobenih problemov oz "kiksov". Mogoče jih imaš ti. Kateri iPhone oz. iOS pa uporabljaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

dvihtelic ::

Očitno bo zmeraj vojna med ios in pa android. Sam sem imel vrsto telefonov od Samsunga in htc....na koncu sem par let na iphonu...Zakaj? Ker še vsakič je na Samsungu začel štekat in počasi delat vse skupajin je ZAME šrot od telefona. Na vsakem iphonu ki sem ga imel do danes pa mi je vse delovalo tekoče...kljub polno zasedenemu prostoru na telefonu. In bom težko šel stran od iosa, dokler ne zrihtajo kaj na androidu glede tega...Je pa res, da na androidu lahko marsikaj več dobiš že na aplikacijah kaj šele drugje...Me pa mika, priznam, tale huawei 10 mate da bi ga sprobal, amoak bom raje počakal na 11....to je moje mnenje in mišljenje...če se odločaš med raznovrstnimi stvarmi da bi jih lhko brez težav nameščal, potem android, če pa tekoče in pa stabilno potem pa ios...
Pa še to, glede baterije ko ste se kregal, na iphonu 8 plus mi daleč dalj časa zdrži kot na note 8....

next3steps ::

Mate 10 Pro je 300 eur cenejši , če ti to kaj pove.

Goody ::

Jaz bi imel samo željo da ios uporabniki ne bi android enačili s Samsung, HTC, Huawei...in razlagali o štekanju. Pravi Android je zgolj Pixel oz. včasih Nexus. Le-ti pa vsaj zadnjih nekaj let ne štekajo. Drugače pa po mojih izkušnjah (kot sem rekel v bajti vodijo 3+1, vse ženske na iphončkih ;)) je iphone (sedaj ena 7, en 6splus in en 6) daleč od brezmadežnega delovanja (ja tudi šteka, povsem zmrzne, se recimo naenkrat odloči da ne bo sprejemal smsjev, se ekranu zmeša in začne pisat sam od sebe (no to je bila HW napaka)...).

blackbfm ::

Samo Apple ve kako njegovi uporabniki navigirajo po sistemu in katere funkcije uporabljajo. Če Apple vidi da določeno funkcijo uporablja npr 2% ljudi (med katerimi si seveda tudi ti), še ne pomeni, da je za druge uporabnike tiste funkcija uporabna.


A copy paste se obstaja? Uporablja to dovolj velik % ljudi? Ker na 4ki sem ga mel

Nehajte zagovarjat neumne applove poteze

dvihtelic ::

blackbfm je izjavil:

Samo Apple ve kako njegovi uporabniki navigirajo po sistemu in katere funkcije uporabljajo. Če Apple vidi da določeno funkcijo uporablja npr 2% ljudi (med katerimi si seveda tudi ti), še ne pomeni, da je za druge uporabnike tiste funkcija uporabna.


A copy paste se obstaja? Uporablja to dovolj velik % ljudi? Ker na 4ki sem ga mel

Nehajte zagovarjat neumne applove poteze

ne zagovarjam nobenega samo povem mnenje

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

Samo Apple ve kako njegovi uporabniki navigirajo po sistemu in katere funkcije uporabljajo. Če Apple vidi da določeno funkcijo uporablja npr 2% ljudi (med katerimi si seveda tudi ti), še ne pomeni, da je za druge uporabnike tiste funkcija uporabna.


A copy paste se obstaja? Uporablja to dovolj velik % ljudi? Ker na 4ki sem ga mel

Nehajte zagovarjat neumne applove poteze


Kot sem napisal... normalno da bojo funkcijo "ven" vrgli, če jo noben ne uporablja, neumna poteza gor ali dol..za tistih 0.5% uporabnikov med katerimi si tudi ti.

TOP ::

Mam doma Iphone 7 in Samsung S7 oba delasta brez štekanje tekoče,slike so na Samsungu lepše in če rabiš razne aplikacje kot jaz potem tukaj ni debate.Če pa rabiš fon samo za klicat pisat pa nobene posebne aplikacje potem Jabku.

Egidij88 ::

Kaj dosti ne moreš zgrešiti, pa še zastonj dobiš. Če bi pa sam plačal, potem zakaj nebi vzel OnePlus 5T za 500€.

shadeX ::

pa nobene posebne aplikacje


Kaj pa lahko delaš na Androidu kar na iPhonu recimo ne moreš, velja pa za povprečnega mobilnega uporabnika?

blackbfm ::

Kot sem napisal... normalno da bojo funkcijo "ven" vrgli, če jo noben ne uporablja, neumna poteza gor ali dol..za tistih 0.5% uporabnikov med katerimi si tudi ti.


poglej 10 random screenshotov na googlu pa povej če se ujema s tvojo statistiko potegnjeno iz riti:))

shadeX ::

Statistika je zagotovo potegnjena iz riti, zagotovo pa vem, da si nobeno podjetje ne bi delalo škode na ta račun. Ko je funkcija "obsolete", jo Apple zagotovo ne bo držal noter samo zaradi tebe.

Misliš, da bi Apple še držal side gumb za hiter izklop zvoka, če ga folk ne bi uporabljal? Dvomim. Se pa lahko % ljudi, ki tisti gumb uporabljajo z leti niža in normalno da ga ne bodo tam pustili še celo stoletje, samo zato ker ga tistih nekaj % ljudi še vedno strogo uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Ko je funkcija "obsolete", jo Apple zagotovo ne bo držal noter samo zaradi tebe.


ta funkcija bo obsolete ko baterije ne bo več treba filat..khm nikoli

edi45 ::

blackbfm je izjavil:

Ko je funkcija "obsolete", jo Apple zagotovo ne bo držal noter samo zaradi tebe.


ta funkcija bo obsolete ko baterije ne bo več treba filat..khm nikoli


Apple ni odstranil te funkcije, X preprosto prostora nima na zgornji strani prikazovat procente baterije, zato pa ko control command potegneš navzdol(včasih je bilo navzgor) prikaže procente.

veqlargh ::

cink44: tx za info (glede USB OTG), se mi je zdel, da nabijajo tile apple fenčki. Drugače sem pa glede google photos rekel samo zato, ker je valda applova rešitev mnogo boljša, bi človek mislil. Pa 5GB placa je čez glavo in še čez :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

sm4rt4ss ::

Samo nekaj bom rekel: Sony XZ Premium. Konec debate.

blackbfm ::

sm4rt4ss je izjavil:

Samo nekaj bom rekel: Sony XZ Premium. Konec debate.


sony..čudno da sploh se izdelujejo telefone:)):))

shadeX ::

In kateri Android je sedaj boljši. Samsung ali Huawei?

Jenga ::

Kaj pa HTC 11?

next3steps ::

shadeX je izjavil:

In kateri Android je sedaj boljši. Samsung ali Huawei?

Če je boljši, ne vem. Proizvajalec, ki daje redne posodobitve ven ima pa vsekakor bolj varen telefon. Za Huaweijev lanski flagship traja od splavitve patcha pa do prihoda na mobilnik nekje 3 tedne. Za Samsung ne vem.

Jakob1 ::

veqlargh je izjavil:

cink44: tx za info (glede USB OTG), se mi je zdel, da nabijajo tile apple fenčki. Drugače sem pa glede google photos rekel samo zato, ker je valda applova rešitev mnogo boljša, bi človek mislil. Pa 5GB placa je čez glavo in še čez :)



Huh 5GB slik je minimalno. iz računalnika sem prenesel cca 500GB slik (ukvarjam se tudi s fotografijo), katere rad pogledam in pokažem tudi preko telefona. Prav tako se 5GB prostora pri takšnih velikostih slik in snemanja s mobilnim telefonom prehitro zapolni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790578 (76446) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023975 (20790) Mavrik
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202593 (167341) shadeX
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4
»

Apple priznal, da v starih iPhonih upočasni procesor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20857905 (48853) Jst

Več podobnih tem