» »

Samsung začel proizvodnjo 32-TB SSD-ja

1
2
»

krneki0001 ::

MrStein, za podatke je hitrosti dovolj za pisanje in branje. Če rabiš pa podatek takoj v tistem trenutku, ga pa lahko pustiš na SSD disku.

Oberyn, niti ni rariteta in za velike datoteke shranjevat pride zelo prav.
Pa kar se tiče MTBF, je velociraptor tam pri 1.4 milijona, tako da bodo 10 let brez problemov delovali. Zarad porabe se pa ne sekiram. Tiste 4W, ki porabi en disk je zanemarljivo, še posebej če gledam grafiko v tem računalniku (TitanX).

wrop, sem že napisat MrSteinu. Če hočeš podatke takoj, ampak res takoj, potem jih pustiš na SSD, če pa lahko počakaš na zamik 0.1 sekunde, pa jih imaš lahko tudi na navadnih diskih.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

nebivedu, pa ti veš, da samega sebe zajebavaš v glavo? :)
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Razlog?

Ker je SSD disk za shranjevanje velikih količin podatkov boljši kakor mehanski disk? Predvsem dražji je. Hitrost pa za shranjevanje podatkov ni bila nikoli pomembna, drugače nebi še vedno nekateri uporabljali tračnih enot.

Zgodovina sprememb…

Pebkac ::

Pa ima sploh smisel kupovat tiste 10k raptor diske? Navadni 7200rpm danes dosegajo sekvenčne hitrosti 150-200MB/s, si narediš RAID iz njih in imaš večjo kapaciteto za isti dnar.

krneki0001 ::

Če jih dobiš za cebno WD black, se splačajo. Drugače pa ne, ker so samo malo hitrejši. So pa velociraptorji približno 35% hitrejši od starih WD raptor. Edino 3.5" slote ti zasedajo, če jih uporabljaš na sata kablih.


Jaz imam 5.25 ohišje hot-swap za 4 komade 2.5 SAS diskov in sem velociraptorje ven vzel iz 3.5" ohišja, pa sem jih priklopil na SAS konektorje (ohišje velociraptorja je hkrati sas to sata pretvornik, ker sami diski brez 3.5" ohišja imajo SAS priklop), pa na raid kontroler.
https://www.icydock.com/product/mb994sp...


Mogoče bodo te štiri diske enkrat zamenjali SSD-ji, ko se še malo pocenijo.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Evo ga, pa je le priznal, da fora samo v tem, da je škrt do sebe :)
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Sej sem že v štartu napisal da za sistem je SSD, za domačo uporabo se pa ne splača SSD-jev imet za hrambo podatkov. Sploh pa ne za hranit slik in filmov.

In 400€ za 1TB SSD je stran vržen denar, ker za manj kot 400€ dobiš:
- 1x 250GB SSD Samsung 850 EVO - 100€
- 2x WD black 1TB - 2x 67€
- 1x 4TB zunanji disk seagate - 140€

Pa imaš veliko več prostora.

kuglvinkl ::

Sem dal 250e za 2x500 gb, 850 evo in 850 pro.

Ne meriva si lulckov glede na ceno, saj veva to, a ne.
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Si dal, kdaj? Pred letom in več. Ker danes je 500GB SSD Samsung evo za nekje 150€, pro pa nekje 30 do 50€ dražji. Danes bi dal konkretno več denarja ob nakupu.

Cene, ki sem jih jaz napisal, so danes prepisane iz naših trgovin. (torej ni treba čakat da ti pošljejo iz nemčije, ampak greš iskat in vzameš.

kuglvinkl ::

Oktobra 2017. En je bil nerablen Pro za 150 evrov (dobil v službi, potem ko je že kupil svojega), EVO je imel 4 ali 5 TB zapisov (=nov) za 100 evrov.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

rabljena roba? Jaz sem pisal pa za novo z garancijo iz štacune.

kuglvinkl ::

haha :) Ta roba je nova. Lahko se pa vrneva v čase vrtca, in se prepirava o tem, al je še nova, potem, ko je že izven štacune.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

za kugla je tud rabljena roba praktično nova iz štacune :P

kuglvinkl ::

Seveda, sej sem že iz vrtca. Zato pa imam Samsungov 1 TB za 250 evrov.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

kuglvinkl je izjavil:

haha :) Ta roba je nova. Lahko se pa vrneva v čase vrtca, in se prepirava o tem, al je še nova, potem, ko je že izven štacune.


Merjenje tiča, pa ravno ti, ki naj tega nebi počel.

Jaz ti pišem cene iz štacun, kjer sem robo kupoval, ti pa koliko si dal za kose preko bolhe ali pa ko ti je sodelavec dal kos po polovični ceni.

Zgodovina sprememb…

cegu ::

Izi je izjavil:

Točna kapaciteta je 30,72 TB
Predvidena cena pa je 20.000 €


Se spomnim ko smo debatirali ali ima DVD 4,7 GB ali 4,7*10^9B =~ 4,5GB.

Za 200MB je bila štala in zavajanje potrošnikov. Koliko pride do odstopanja pri teh 30,72 TB diskih? Je to 30,72*10^12 bajtov ali ~27,9 (3TB razlike, kar je en povprečni disk danes).

Hm...

pegasus ::

Storage se že kar nekaj časa meri v 10^3 (K) in ne v 2^10 (Ki) enotah. Če je to zate zavajanje, osveži svoj pogled na svet.

MrStein ::

Pa ne že spet ta "debata", no! :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungov najprostornejši SSD s 15 TB že naprodaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9523570 (19153) sodnicaN
»

Najprostornejši 2,5-palčni pogon na svetu je SSD

Oddelek: Novice / Diski
268779 (6089) Ghost7
»

OCZ z novimi pogoni Vertex 2 prodaja mačka v žaklju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8015767 (13213) Pyr0Beast
»

Western Digital s svojo serijo SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
143688 (2645) squngy
»

Eurosongkyiv@votingpoll

Oddelek: Sedem umetnosti
101086 (985) Ziga Dolhar

Več podobnih tem