» »

Usb C kabel iz kitajske

Usb C kabel iz kitajske

zzbil ::

Zdravo!
Imam telefon z usb c priključkom in bi kupil dodatne kable in adapterje. V sloveniji so tudi 10x drazji kot iz kitajske. Zanima me ce se splaca vzet usb c kabel in adapter iz aliekspressa? Je kvaliteta uredu, torej poceni kabel ne poskoduje baterije/telefona?

gusto ::

Jaz sem kupil tega s spodnjega linka, uporabljam za polnjenje iz powerbanka, deluje brez problema, polni hitro, skratka brez pripomb.

https://www.aliexpress.com/item/USB-3-1...

rozman ::

Jaz sem tudi gledal te poceni kable, pa sem potem tak razmišljal: Dal sem za telefon 350€ (verjetno nekaj podobnega ali več tudi ti). Tvoj telefon verjetno uporablja tehnologijo hitrega polnjenja (quick charge etc), ki polni telefon z 5A (zgornja teoretična meja seveda). Ti Kitajski kabli so narejeni za 2A. Ne pravim, da ti Kitajc ne bo polnil, bo polnil, ob tem se bo pa še segreval, večja je tudi možnost da se stopi, zagori in ti skuri telefon.
Zdaj pa pretehtaj možnost, ali se ti splača škrtarit na kablu, glede na to, da je na drugi strani draga naprava.

Originalec Huaweiov kabel: https://www.ebay.com/itm/Original-HUAWE...

Če sem po vaše napisal bullshit, mi prosim povejte :)

r3dkv1c4 ::

zzbil je izjavil:

Zdravo!
Imam telefon z usb c priključkom in bi kupil dodatne kable in adapterje. V sloveniji so tudi 10x drazji kot iz kitajske. Zanima me ce se splaca vzet usb c kabel in adapter iz aliekspressa? Je kvaliteta uredu, torej poceni kabel ne poskoduje baterije/telefona?

huawei

dela ko šus

kar se raznih adapterjev tiče.....opazil sem da se huawejevi dosti lepše vsedejo od ostalih ta poceni....

ne govorim zato, ker si lastim to znamko ampak čisto iz funkcionalnega stališča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Ted ::

Naročil sem cca. 5 najbolj poceni kablov na aliju/ebayu(~1 €) in vsak dela bp in polni po QC 3.0 standardu. Strah je odveč.
Mah...

Karen ::

Meni recimo Oneplus 5T ne polni hitro (Dash charge) z noname usb-c kablom. Originalen seveda fila k nor...

blackbfm ::

Ti Kitajski kabli so narejeni za 2A. Ne pravim, da ti Kitajc ne bo polnil, bo polnil, ob tem se bo pa še segreval, večja je tudi možnost da se stopi, zagori in ti skuri telefon


Telefon viša tok postopoma in preverja potek polnjenja. Ce je karkoli narobe s kablom se zniza tok na minimum.. S quick charge tehnologijami gre kvecjem manjsi tok skoz. Prakticno ni sanse da se skuri/vzge kabel. Vzge se ti loh bodisi defekten charger ali pa defektna baterija

Problem s poceni kabli je da lahko telefon z usb hosta potegne prevec amp (2a) in ga poskoduje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dope1337 ::

Definitivno je neka razlika v kablih.

Meni se je 1x Nexus 5x totalno izpraznil in ga nisem moral nafilati s kablom iz aliexpressa, prikljucenim na original LG polnilec. Poizkusil sem tudi original kabel ter polnilec za Huawei P10 (utripala rdeca lucka, ni zacel polniti - pustil cez noc, se kar isto v obeh primerih), sele ko sem ga priklopil na LGjev adapter s tocno originalnim prilozenim kablom, se je po 10 minutah koncno na ekranu prikazala slika za polnjenje baterije.

Nisem verjel da je to mogoce, dokler nisem dozivel.

P.S. Vkolikor se cisto ne iztrosi telefon, tudi ostali polnilnci + kabli opravijo svoje delo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

_Denny_ ::

Glede kablov priporočam Ugreen. Imam njihove AUX, HDMI in razne USB kable, adapterje, razdelilce, polnilce, itd. in do zdaj še nisem videl boljše kvalitete. Micro USB kabli garantirano zdržijo vsaj 2A (sem testiral z bremenom in ampermetrom) in se nič ne grejejo, medtem, ko bi mi original kabel od Taba S2 skoraj zažgal hišo...

Ugreen USB Type-C Cable

zzbil je izjavil:

V sloveniji so tudi 10x drazji kot iz kitajske

Hec je v tem, da za to 10x večjo ceno dobiš ČISTO ISTO stvar, kot če bi vzel najcenejšo z Ebaya/Aliexpressa. Pred leti sem hotel zamenjati 5€ 5m Ebay HDMI kabel za nekaj boljšega...pač, če sem že dal 2,4k za novi tv, bom pa tudi vzel malo bolj kvalitetne kable. Naročim pri Enaa enega za ~20€ (Digitus ali Goobay, se ne spomnim) in potem sledi šok - kabel, ki ga dobim je celo tanjši od tistega z Ebaya in ima starejši standard (1.3 namesto 1.4)...stvar je delala, sicer z občasnimi handhake errorji, če sem vklopil pc pred tv-jem, a sem mislil, da je to zaradi razdalje in zato se nisem pritoževal. Čez nekaj časa sem slučajno tu na ST-ju zvedel za obstoj Aliexpressa in videl trgovino Ugreen. Za 18€ sem dobil 10m HDMI 1.4, ki ima 3x večji fi od kabla kupljenega pri nas in na enkrat daljši razdalji nima handshake problemov.
 Zgoraj Ugreen, spodaj Enaa

Zgoraj Ugreen, spodaj Enaa


Žal že dolgo več ne velja "dražje = boljše", ker so trgovci postali preveč požrešni...

@rozman: Nikoli se ne kupuje poceni Ebay/Aliexpress stvari, ki imajo v imenu original, genuine in podobno, ker garantirano niso. Primer z baterijami - 5-15€ "Genuine Samsung" so se napihnile po manj kot enem letu in niso zdržale niti pol toliko časa kot nemške PolarCell in MTEC baterije za enako ceno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

dope1337 ::

Jz tudi narocam izkljucno uGreen iz aliexpressa.

Sej dela vse super fajn, cene so dobre. Ampak v zgoraj omenjenem pripetljaju so sodelovali tudi njihovi kabli xD

P.S. ostali njihovi (HDMI, mini HDMI, DisplayPort, mini DisplayPort, jack/jack, etc. delujejo brez pripomb. Pri USB-C pa ne morem samo in izkljucno zaradi zgornjega pripetljaja dati roko v ogenj)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

blackbfm ::

Definitivno je neka razlika v kablih.

Meni se je 1x Nexus 5x totalno izpraznil in ga nisem moral nafilati s kablom iz aliexpressa, prikljucenim na original LG polnilec. Poizkusil sem tudi original kabel ter polnilec za Huawei P10 (utripala rdeca lucka, ni zacel polniti - pustil cez noc, se kar isto v obeh primerih), sele ko sem ga priklopil na LGjev adapter s tocno originalnim prilozenim kablom, se je po 10 minutah koncno na ekranu prikazala slika za polnjenje baterije.


nima veze original,ce telefon kjerkoli zazna slab stik ti ne bo filu oz bo pocasi, lahko je zgolj slab stik na data pinu pa ne bo slo nikamor, čeprav je kabel zmožen 100amp:))

ce polnilec daje ven 5v, lahko skoz kabel pade tok da telefon lih dovolj zmede da ne fila dobro.. nekateri polnilci dajo ven zgornjo mejo 5.25v (kar je se vedno znotraj standarda) da pride čimvečja voltaža do tel

[SkA] ::

To, da se je pametno izogibati USB C kablov nepreverjene kvalitete so že 2015 čivkali. https://www.theverge.com/2015/11/5/9674...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

zzbil ::

dope1337 ne razumem te cisto. Je torej ugreen ok ali ne?

Imam huawei honor 9 z quick charge

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

blackbfm ::

[SkA] je izjavil:

To, da se je pametno izogibati USB C kablov nepreverjene kvalitete so že 2015 čivkali. https://www.theverge.com/2015/11/5/9674...


če naprava dopušča večje tokove kot jih zmožna dati od sebe, narest kratek stik, zakurit napravo, je to problem same naprave in ne kabla

r3dkv1c4 ::

dope1337 je izjavil:

Definitivno je neka razlika v kablih.

Meni se je 1x Nexus 5x totalno izpraznil in ga nisem moral nafilati s kablom iz aliexpressa, prikljucenim na original LG polnilec. Poizkusil sem tudi original kabel ter polnilec za Huawei P10 (utripala rdeca lucka, ni zacel polniti - pustil cez noc, se kar isto v obeh primerih), sele ko sem ga priklopil na LGjev adapter s tocno originalnim prilozenim kablom, se je po 10 minutah koncno na ekranu prikazala slika za polnjenje baterije.

Nisem verjel da je to mogoce, dokler nisem dozivel.

P.S. Vkolikor se cisto ne iztrosi telefon, tudi ostali polnilnci + kabli opravijo svoje delo.

Si pogledal specifikacije polnilcev, ker to kar ti razlagas, ni problem v kablu ampak v polnilcu.

Dolocene naprave imajo problem s polnenjem, ce polnilci samo malenkost odstopajo od original polnilcev.
Ni samo 1A, 2A,.....vec dejavnikov vpliva na polnenje.

[SkA] ::

blackbfm je izjavil:

[SkA] je izjavil:

To, da se je pametno izogibati USB C kablov nepreverjene kvalitete so že 2015 čivkali. https://www.theverge.com/2015/11/5/9674...


če naprava dopušča večje tokove kot jih zmožna dati od sebe, narest kratek stik, zakurit napravo, je to problem same naprave in ne kabla

Da, seveda, ker prevodnik elektrike nikakor ne more vplivat na to da to, kar na enem koncu prejme, pravilno prenese na drug konec, ane.

Zato je Benson Leung raje šel 500 kablov na Amazonu vestno reviewat. Ker se mu designa telefona ne da popravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

_Denny_ ::

Človek je testiral s polnjenjem laptopa, ki ima zraven 60W polnilec. Pokaži mi telefon/tablico, ki iz polnilca potegne več od 2,4A.

Pri večjih voltažah (QC 2.0, 3.0) je kvečjemu še manjši tok, ker imajo omejitev 18W.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

blackbfm ::

Da, seveda, ker prevodnik elektrike nikakor ne more vplivat na to da to, kar na enem koncu prejme, pravilno prenese na drug konec, ane.


Saj zato se pričakuje da imata obe povezani napravi vgrajene neke varnostne mehanizme. Ce slab kabel lahko skuri napravo, potem jo loh tut neka smet ki zaide v usb port. Si zelis met tako napravo?

steev ::

_Denny_ je izjavil:

Glede kablov priporočam Ugreen. Imam njihove AUX, HDMI in razne USB kable, adapterje, razdelilce, polnilce, itd. in do zdaj še nisem videl boljše kvalitete. Micro USB kabli garantirano zdržijo vsaj 2A (sem testiral z bremenom in ampermetrom) in se nič ne grejejo, medtem, ko bi mi original kabel od Taba S2 skoraj zažgal hišo...

Ugreen USB Type-C Cable

zzbil je izjavil:

V sloveniji so tudi 10x drazji kot iz kitajske

Hec je v tem, da za to 10x večjo ceno dobiš ČISTO ISTO stvar, kot če bi vzel najcenejšo z Ebaya/Aliexpressa. Pred leti sem hotel zamenjati 5€ 5m Ebay HDMI kabel za nekaj boljšega...pač, če sem že dal 2,4k za novi tv, bom pa tudi vzel malo bolj kvalitetne kable. Naročim pri Enaa enega za ~20€ (Digitus ali Goobay, se ne spomnim) in potem sledi šok - kabel, ki ga dobim je celo tanjši od tistega z Ebaya in ima starejši standard (1.3 namesto 1.4)...stvar je delala, sicer z občasnimi handhake errorji, če sem vklopil pc pred tv-jem, a sem mislil, da je to zaradi razdalje in zato se nisem pritoževal. Čez nekaj časa sem slučajno tu na ST-ju zvedel za obstoj Aliexpressa in videl trgovino Ugreen. Za 18€ sem dobil 10m HDMI 1.4, ki ima 3x večji fi od kabla kupljenega pri nas in na enkrat daljši razdalji nima handshake problemov.
 Zgoraj Ugreen, spodaj Enaa

Zgoraj Ugreen, spodaj Enaa


Žal že dolgo več ne velja "dražje = boljše", ker so trgovci postali preveč požrešni...

@rozman: Nikoli se ne kupuje poceni Ebay/Aliexpress stvari, ki imajo v imenu original, genuine in podobno, ker garantirano niso. Primer z baterijami - 5-15€ "Genuine Samsung" so se napihnile po manj kot enem letu in niso zdržale niti pol toliko časa kot nemške PolarCell in MTEC baterije za enako ceno.


Se podpišem pod tole. Že več kot to 10 Ugren kablov kupil zame in familijo. Delajo vsi odlično. Tudi kolegu njihov avtopolnilec s kablom polni v redu Nexus 5, za katerega v Sloveniji ni in ni mogel dobiti kabla in polnilca, ki bi delal dobro.
:|

MTB ::

Imam 2 kabla blitzwolf z bangooda, BW-TC9 3A, zaenkrat nimam težav.

VIP58 ::

Tudi jaz samo še Ugreen kable, enaka težava z Nexus 5, Ugreen rešil težavo.
Too much of everything is just enough.

dope1337 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Definitivno je neka razlika v kablih.

Meni se je 1x Nexus 5x totalno izpraznil in ga nisem moral nafilati s kablom iz aliexpressa, prikljucenim na original LG polnilec. Poizkusil sem tudi original kabel ter polnilec za Huawei P10 (utripala rdeca lucka, ni zacel polniti - pustil cez noc, se kar isto v obeh primerih), sele ko sem ga priklopil na LGjev adapter s tocno originalnim prilozenim kablom, se je po 10 minutah koncno na ekranu prikazala slika za polnjenje baterije.

Nisem verjel da je to mogoce, dokler nisem dozivel.

P.S. Vkolikor se cisto ne iztrosi telefon, tudi ostali polnilnci + kabli opravijo svoje delo.

Si pogledal specifikacije polnilcev, ker to kar ti razlagas, ni problem v kablu ampak v polnilcu.

Dolocene naprave imajo problem s polnenjem, ce polnilci samo malenkost odstopajo od original polnilcev.
Ni samo 1A, 2A,.....vec dejavnikov vpliva na polnenje.


Original polnilec, uGreen kabel

Pa ce je original polnilec 2A npr, pa imam jz rezervnega z vecjim outputom, ni nbene frke - porabnik (telefon v tem primeru) si bo vedno vzel toliko kot potrebuje. Jeba je, ce je manjsi izhodni el. tok (ti to pomoje ves, za kirga xyz sm to napisu).

Sej, ta dogodek (full battery discharge) je prej anomalija, kot pa karkoli drugega, in obstaja moznost, da ne bi zacelo polniti na noben drug kabel kot original prilozen.

@zzbil - vseeno izmed vseh ... bi ti vseeno priporocal uGreen.
P.S. imas usbC-usbC ali usb3-usbC?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

r3dkv1c4 ::

No name kablov se ne kupuje v poplavi poceni kablov znanih proizvajalcev.

@dope1337, kaj si profitiral, ko si kupil no name kabel?
Nic, en kup slabe volje, na koncu si kupil se dober kabel.
Super deal si naredil. clap clap

dope1337 ::

Kak si ti trmast pa svojeglav ej :))

Original Nexus 5x kabel sem ob discharge-u baterije imel 30km stran in sem bil prelen, da bi ga sel iskati, zato sem probal z ostalimi variantami pri roki (kar se je izkazalo za neucinkovito takrat).

15€ za 1meter usbC/usbC kabla v BigBangu pa ne mislim dat, ker se tukaj placa cena na budale, zato sem se raje zapeljal na drugo lokacijo po kabel in dal raje 5€ za bencin.

V 99,9% me pa tudi "noname" kabli niso razocaral - ti bil edini primer, ki so me (med njih spadata tudi original polnilec + kabel od huawei).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

VIP58 ::

Kateri magnetni USB kabel kupit, ima kdo kakšne izkušnje?
Do sedaj uporabljal v glavnem Ugreen kable, magnetnih pa nimajo.
Morda kaj podobnega:
https://www.aliexpress.com/store/produc...
Too much of everything is just enough.

filip007 ::

Jaz raje aplikacije blokiram, kot pa da bi se posluževal takih metod.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

VIP58 ::

@filip
Sicer nisem nič razumel, ampak verjetno obstaja nek razlog za zapis :|
Too much of everything is just enough.

filip007 ::

Manj aplikacij aktivnih, manjša poraba. Gor uporabljam samo Opera brskalnik in še to vklopljeno blokada reklam in kompresija podatkov, tako da, bolje skoraj ne gre.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Machete ::

Samo na splošno odgovor ustrezajoči temi. Jaz sem kupil ene (zastonj, take malo pisane iz nekega ovoja iz tekstila) s kitajske, in mi ne prenašajo podatkov s telefona na PC ali v avtu. Ga ne zazna. Samo polni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VIP58 ::

Če imaš še tako malo aktivnih aplikacij, telefon je treba polnit.
Konektor na telefonu je občutljiv, zato bi rad kabelski konektor vtaknil v telefon in ga potem priklapljal samo preko magneta.
Za prenos podatkov je dovolj enkrat ali dvakrat mesečno preklopit na navaden kabel.
Bom nekaj nabavil, pa da vidim kako bo šlo.
Too much of everything is just enough.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817643 (8428) rdecaluc
»

Avtopolnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
284079 (2178) Stari maček
»

Kater USB C PD napajalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
9903 (712) matobeli
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223400 (2805) Lonsarg
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
212939 (2299) Mare2

Več podobnih tem