» »

Starši in otrok podjetnik

Starši in otrok podjetnik

1
2
»

r3dkv1c4 ::

Hakai je izjavil:

Jaz sem strogo proti forsiranju (fizicnem in psihicnem). Tudi za pocitnisko delo. Ce zeli delat prav. Ce ne pa ne. Ni treba zlorabljat otrok.

Ja, se vidi tako razmisljanje na otrocih.
Vsi bi steli dinarcke, delal ne bi nihce. clap clap

stara mama ::

Seveda, otroka je treba že od malega navajat na vse stvari. Na pod prisilo, ampak skozi igro in njegovo lastno raziskovanje dobi veselje do stvari in jih s staranjem še krepi.
Tako naprimer mehanik pelje otroka zraven v delavnico se malo igrat s šravfi, na kmetiji že od malega skačejo po hlevih in po strojih, če hočeš da bo lovec, ga večkrat pelješ v gozd, če pa je doma firma, pa tud ni nič slabga, če se dosti zadržuje in odrašča tam. S tem dobi določene navade in veselje do stvari, ne kot vse več otrok po mestu zaprtih med 4 stene ki visijo na telefonih.
Pol je samo rezultat, da se novi generaciji nič ne da in nimajo pojma, kaj v življenju sploh počet.
Otrok ko je majhen še nima skoraj nič odpora do ničesar. Tistega razvije z leti in s forsiranjem.
Ekologija™ in Trajnost™

Furbo ::

next3steps je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne, samo zanimivo mi je, kako nehvaležni so lahko otroci.

Starse odstranit v kolikor skodijo otroku. Tvoje mnenje je en drek vredno.

Malo dela otrokom ne škodi, tisti brez delovnih navad in bontona so pa potem persone non grate po forumih in dripci v RL.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

ginekk ::

shadeX je izjavil:

Je prav, da starši podjetniki že nekje okoli 10. leta začnejo prenašat svoje znanje na otroka v tem področju in ga pripravljajo, na to da bi se znal čimprej že sam "preživeti" oz. postal finančno neodvisen?

Vse to za ceno tega, da bi bil nekoliko prikrajšan pri drugih stvareh, pri katerih bi (verjetno) bolj užival?


Sem hotel odgovorit ne. Ampak znanje je znanje, bolje ga je več kot manj, v vsakem primeru.
Tudi šolo je treba dostikrat kar forsirat ker bi se raje morda igrali, ždeli pred TV, ipd.

Prenest posel na otroka pa je dvorezen meč, po eni strani odgovornost in pričakovanja nanj dasiravno ga ne bi zanimalo področje, po drugi strani pa tudi priložnost in korak pred ostalimi otroki. Čimanj prisile pri slednjem seveda, lahko ga uvedeš že precej ko spozna okolje in način dela.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19025489 (20697) stalker
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241775 (22413) bambam20
»

Otroka na rit. Kje je meja? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
596109497 (94699) mailer

Več podobnih tem