» »

Kateri CPU cooler

Kateri CPU cooler

Grimlord ::

OK. Stvar je taka, rabim en dober in poceni HSF (Heatsink+fan). Denarja je okrog 12 ksit.

Razmišljam sem takole: Vulcano 11+
Aero 7
in seveda če bi še kje stakno denar SLK900U


Pa mora dober hladit ker bom sem, in še navijam. :D


Sistem:

Abit NF7-S v2.0
AXP2500+@2GHz (gre do 2.455MHz, samo brez hlajenja ne upam tvegat)
2*256MB PC3200 Winbond/TwinMOS
GV-R9000PRO 64MB
Pa en 60mm Spire cooler @5k rpm 36,5°C ma proc
.....
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.
  • zaklenil: boštjan ()

kihc ::

Živijo,
sam sem v podobni situaciji (Barton 2500+) in razmišlajm v smeri Thermalright sk7 + TT smart fan2.
Sk7 stane okoli 7 tisočakov, od tebe pa je odvisno koliko boš dal še za ventilator.
Pravijo da je najzmoglivejša delta, vendar je zelo glasna, tako da sam se bom odločil za zgornjo kombinacijo.
Volcano 11+/- je po mojih informacijah čisto povprečen.

Drugače pa poglej malo po forumu, je že odprtih nekaj podobnih tem.

thezerox ::

Jaz imam enak proc in plato kot Grimlord, volcano 11+ xaser edition, chieftec dragon, 80mm zalman zm-f1 in imam sedaj 31.5c.

Delam pa pod linuxom. Pravim pa zato, ker so pod linuxom temp. nizje kot v win. Sicer v win na tej masini temperatur se nisem meril, sem pa na drugi masini, kjer imam tudi enako plato in proc, sk7, le ohisje je cist navadno, in sem v win imel 37-39c.

Kar je zgoraj napisano velja za bios v16!!! Z v17 se stvari malo spremenijo, ker se obcutno zvisajo temperature.

V chieftecu pa imam 27c.

Grimlord ::

OK. Zdaj me en teden ne bo. Prosim da dotedaj napišete kateri cooler naj si kupim za hladit Bartona 2500+ (navitega).

Denarja okrog 10-12k sit.

Ali je res Vulcano 11+ tak glasen? Bi dobro hladil Bartona ?

Termalright SK7 in kateri vent je dobra kombinacija?

OK.

PLease, napišite nekaj, da bom mel kaj za brat ko pridem domov z morja.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

nodes ::

Jest bi dal npr. neki taknega:

iz mlacoma cenika

ZALMAN CNPS7000-CU 8.200 9.840

P.S.

ce ni sam za sockreta 700+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

nodes ::

Volcano 11 ni kaj posebnega, v namenu se razume..

DjTonic ::

Kupi kar Vulcanota 11+, zato ker povsem spodobno hladi procesor, lahko pa izbereš tudi kakšnega Vulcanota 7+ (Baker če rabiš sporoči ker ga kolega prodaja). Jam mam trenutno Colermasterja X-Dream z bakrenim jedrom (+ potenciometer) in hladi tudi zelo dobro. Povsem stvar okusa katerega boš vzel. Naj še omenim, da so vsi našteti coolerji glasni saj delujejo na High obratih (Vulcanoti tudi po 6k- hladijo pa super) kateri so pa te tihi pri takšnih obratih>:D
Glede ventilatorja za SK7 pa lahko izbereš Delta fan, Papst (So ful tihi in še kar dragi) lahko pa tudi kakšnega drugega malo povprašaj v trgovini, bye ;)

TribesMan ::

Ma sem mel volcano 7+ in zadeva je tolk glasna da se po dveh tednih obupal in prešaltal na vodo. Sej hladi dobro sam ga moraš met na 6000rpm, to je pa tko kot bi mel v računalniku palični mešalnik, čist mim. Mogoče če bi vzel Volcano 11, ki ima bolj standarden 8cm ventilator, nato pa zamenjaš ventilator z nečem tišjim, sam pol si pa ob performance. Drgač pa če ti ni škoda dnarja en SK7 in en papst ventilator pa bo.

Al pa voda >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Cranchi ::

volcano 11+ (je baker, nekdo je govoril v smislu kukr da ni..)

[SkA] ::

Tudi jaz sem malce v dilemi kateri CPU fan kupiti, predvsem se mi gre za "neslišnost" (in bemti, če lahko compaq sestavi "neslišen" računalnik z AMD procesorjem, ga bo ratalo tudi meni :D ). Trenutno se ogrevam za kombinacijo TT SLK-900U z čim tišjim 80mm ventilatorjem (Panaflo od Panasonica so baje tihi). Samo vprašanje če to spravim na Abitko. Drugače pa naj bi potem zadeva laufala na 12V pri 21dBA.. kar pomenid a na 5V bi mogl bit precej tišje.. kar je pa že kr nice.

Aja.. more about this here!

Aja..če ma kdo kako boljšo idejo na dan z besedo :D

thezerox ::

Kaj naj povem, veliko je dejavnikov, ki vplivajo na temperaturo, tako v ohisju kot na temp. proca. Danes sem si nabavil se en zalman zm-f1, tako, da ima sedaj 2 zm-f1 v chieftecu, in se en ventilator na stranici, ki je ze tovarnisko prilozen, samo jaz sem ga danes obrnil in mi piha zrak ven iz ohisja.

Kot sem ze povedal, temperatura v ohisju tudi zelo vpliva na to, kako se bo proc segrel. Brat ima npr. sk7 in inno 3d gf 4 ti 4200 in slednji oddaja zelo veliko toplote, ker se zelo segreje, prav tako disk WD 40 Gb.

Jaz sem danes imel pri idle procu v linuxu 30c, volcano 11+ 3200 rpm. Verjemi mi, ce ga das na 4800 rpm, se ti lahko edino zmesa, tako je glasen. Je pa po drugi strani res, da lahko na volcano 11+ zmontiras katerkoli 80x80mm ventilator, kar se glasnosti tice, se da pomagat.

Toda jaz bi na tvojem mestu vzel sk7 in 80 mm ventilator + fanmate. Amapk pazi, ne se zanasat na moje zgornje temperature, ker drugace mam v win xp 40c, kjer pa itak nic ne delam.

Zdaj laufam seti v linuxu, proc 43c, ohisje 33c.

[SkA] ::

Mogoče še kot zanimivost.. ampak zgolj kot zanimivost. Compaq je za AMDje 1600+ uporabil ventilatorje proizvajalca Taisol ... naj bi deloval pri 30+ dBA .. jaz imam TT Vulcano 6 CU, ki je seveda precej glasnejši.. kar pomeni da so spemenili napetost kar na MBju... verjetno na 5V. Saj ne reče da je precej prazna mašina.. ampak geezus.. kera milina od tišine. No ja.. saj pravim. Zgolj kot zanimivost. Moj "mission" letos je utišati računalnik na nivo compaqov/dellov :D

TribesMan ::

Ja v službi mamo same compaqe pa majo vsi 3 ventilatorje notr, ki se glih tolk da se vrtijo, zadeva je popolnoma hladna in čist tiha. Zadnjič sem mal prime 95 laufal pa ni panike tud po 8 urah, mrzu ko špricar. Drgač so pa to 1.8GHz mašine.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

T0RN4D0 ::

je x dream wredi...

js bom tud ta mesc kupu nov cooler...low budget...

kd ve al je boljš cooler master (x dream) a zalman (pahlača ?6000?):\

staneta prbližno enak 300 sit razlike


amd box cooler ma bakren podnožje8-O :O 8-) cool
(sam hladi pa ne preveč>:D :D )
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Boki_ ::

Nekaj ti povem. Rešitev ni najbolj poceni bo pa dobro hladila in boš zadovoljen. Najbolje je do si narediš vodno hlajenje.
Tudi jaz sem imel podobno težavo. Kupoval sem komp pa nisem vedel kateri hladilnik naj vzamem. Pa tudi za komp sem porabil vse denarce do zadnje muhice (50 stotinov). Vzel sem box proc in sem imel spodoben hladilnik. Potem pa sem prečaral še malo fonančnih sredstev in če je volja je vse. Nov komp bi moral dobiti že drugi teden, vodno pa se že pripravlja.
I'm back

schurda ::

Ej Linuxači, s katerim programom gledaš temperature pod linuxom? A je slučajno že priložen distribuciji?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Gandalfar ::

lm sensors drugace pa mislim, da je tole malo offtopic vprasanje..

schurda ::

Sej v bistvu je, samo ker je toliko folka lih omenjalo, da meri temperature, pa nisem hotel nove teme odpirat. Drugače pa hvala.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Grimlord ::

Fajn ste se razpisali.

Samo jaz še vseeno nevem.

SK7 mi zgleda bolj OCjarsko, + tega pa moram še vent kupit zanj (Xtra strošek).

V11+ pa ma full stuffa poleg, pa poceni je.



Gre zdaj za zadostno hlajenje OCjanega proca.


Kak SLK900U za zdaj ne pride v poštev ker mam midi ohišje pa ne gre not, pomoje. Če ma tota Abitka socket čist na vrhu plate, jaz pa nad plato že kr napjalnik. Damn ;((



AJA, tak čist Off topic, na morju (Vodice) sem videl prvič da bi serijsko sestavljen comp vseboval NF7-S 2.0, AXP2500+, TwinMOS DDR400, 9600PRO 128MB, pa full stuffa poleg, za okrog 6.780 KN = približno 210k sit.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Jackass ::

Najbolš je definitivno ZALMAN!!!

Za Pentiume CNPS7000-AlCu/7000-Cu in je to definitivno najbolš hladilnik.

Za Athlone pa CNPS6000-Cu! Ta je že mal str, tko da ga kšn zdej sihr že preseže! Sam je pa tih!

ZALMAN, ZALMAN, ZALMAN, ZALMAN!!!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

boštjan ::

a ni ta zalmana CNPS7000-AlCu/7000-Cu tudi za AMD (socket A)?. Vsaj tako na zalman strani piše

nodes ::

Če se ga da še kje kupit v SLO, je rešitev blizu, za kar spodoben denar. :)

Treba je bit pozoren na A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

boštjan ::

nodes, to misliš za zalman CNPS7000-AlCu/7000-Cu?

Dr_M ::

Najbolš je definitivno ZALMAN!!!

usak kos starga zeleza je bolsi kot katerikoli zalman, razn mogoce serija 7000cu, pa se to zato ker je ogromen.

popravljeno za voljo ljubega miru... -- kuglvinkl
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

Grimlord ::

Sem kr kupo V11+, pa še nekaj ventov bom, da bo fajn prepih. Ko pa bom večje ohišje kupil pa obvezno SLK900U oz. nekaj podobnega ali pa kr vodno.

TNX 4 UR HLP ! ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Jackass ::

Dr_M:

No prov smartASS! Pol si pa mal poglej t nove teste v PCFormatu, pa še eno dejstvo: Mogoče res kšn bolš hladi, sam je pa glasn pol tut kt da bi mel letalski propeler v kompu.

Sm mel Vulcano 7, cel tedn sm zdržu, pol sm ga pa nesu zamenjat. Zalman je pol tiši, pa ma proc samo 1°C več kt pr Vulcanu 7, k se ga je slišal po celm stanvanju. Da sploh ne izgubljam besed o kšnm Vulcanu 7+, k se cela krajevna skupnost nate sprav zarad povzročanja hrupa! >:D

Sicer je pa to le moje mnenje.
jAcKaSS

Dr_M ::

[by moderator:prosim brez žalitev ali namigovanj]

drugac pa jest se nikol nism slisu ksnga hladilnika ropotat, kvecjemu ventilator, tko da je hrup vec ali manj odvisen od ventilatorja.

aja pa tist test...ce niso meril s kalibriranim senzorjem, nej si ga kr nekam utaknejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Saladin ::

Kot prvo, če ti ne gre SLK 900U na plato ti tudi Zalman CNPS 7000 ne bo šel gor.
Drugo:
SLK 900U z Vantec Tornadom 92mm ti absolutno najbolje hladi od vseh napisanih možnosti, problem pa je pač hrup. Pa dokupiš fan mate od zalmana ali kak baybus pa je problem rešen.
Vedi pa, da so 92mm ventilatorji pri nas težko dobavljivi, tako da boš težko do konca izkoristil hladilnik.
Najbolj versatilen ti je SLK 900U. Gra na AMD, P4 proc. in ima vso dodatno opremo za pričvrstitev tako procesorja kot 70, 80 in 92 mm ventilatorjev, ki jih pa moraš dokupit. Lahko ga tudi prišraufaš skozi matično, če ti ta to dopušča.
Zalman CNPS 7000 pa je še težja zadeva z omejenim možnostim pritrjanja, ni mu mogoče zamenjat ventilator in še ogromen je.
Res pa je, da je najtišji in da najbolj hladi v tem rangu hrupa. Sam bi ga kupil, če ne bi imel tako bogega načina namestitve, ki je prirejen za P4 in mu ne zaupam preveč. Definitivno si ne bi upal premikat računalnika z njem nameščenim.
Če maš AMD, ploščo z luknjami okoli procesorja ter lahko nabaviš pošten 92 mm ventilator, ti je to EDINA poštena varijanta zračnega hlajenja. Če hočeš performance, daš gor 80 ali 92 mm Vantec Tornado, ki ga po potrebi utišaš. Če hočeš tišino, daš gor Zalmanov 92 mm ventilator.
Sam ga imam in zadeva je tiha in zelo učinkovita.
Je pa tudi drag.

Saladin ::

Aja, ko rečeš da ti ne gre SLK 900U not. LAhko ga postaviš vodoravno ali navpišno, odvisno od prostora na voljo. Vendar je vseeno bolje da so rebra navpično, da se toplota lažje odvaja navzgor.

Saladin ::

Pa še nekaj: Zakaj vsi priporočajo Delte, ki so 2x dražji od Tornadov, so pa le malo tišji in manj učinkoviti.
Če že kupuje tak ventilator, bo itak dokupil še kakšen regulator pa bo mu Vantec Tornado za manjšo ceno bolje hladil.

nodes ::

CNPS7000A-Cu najhladnejši in najtišji zračen hladilnik na svetu; ima kakšen kaj proti?

btw

Dr_M ::

CNPS7000A-Cu najhladnejši in najtišji zračen hladilnik na svetu

teb tut ni jasn ane?? dokler ne postekas zadeve, nimas kej govort kaj je najbols in kaj najtisje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

>drugac pa jest se nikol nism slisu ksnga hladilnika ropotat, kvecjemu ventilator, tko da je hrup vec ali manj odvisen od ventilatorja.

Ka pa vent ropota? Da hladi. Ka pa hladi? Procesor...
Sam po potrebi ropota. Koliko mora ropotat pa ni od venta odvisen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

DjTonic ::

Moram povedati, da zelo mamljivo zgleda tudi ta Zadevica => Nova TT pogruntavščina Klik ;)

boštjan ::

jackass,če ne moreš držat govora na normalni ravni,prosim ne piši takih postov v javnem forumu,ampak se zmeni prek maila ali PM. Ne smeti po nepotrebnem, če te kaj muči mi piši PM.
DR.M,vsak ma pravico do svojega mnenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

kuglvinkl ::

Strani, ki zmorejo izvesti relevatne teste HSF je malo. Med nje absolutno sodijo overclockers.com in dansdata.com iz preprostega razloga. Pobje imajo CPU Die simulator in vedo kaj počnejo. Upam dodati še frostytech.com.

+ tu gre za empirijo, nič drugega.

Dan's data

Overclockers.com
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Še nekaj.

Svoje trditve potrdite z meritvami, linki, ... Če komu link ne bo všeč, bo pač povedal mnenje o tem. Sicer pa, to menda že veste...
Your focus determines your reallity

boštjan ::

vidim da to ne pelje nikamor,zato zaklepam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402098 (1415) G@MER
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351813 (1254) Grimlord
»

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
51065 (1023) log2
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492673 (1798) profii
»

Hladilnik za XP2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
514184 (3261) T0RN4D0

Več podobnih tem