» »

USB 3.0 konektor

USB 3.0 konektor

lolipop2 ::

Hej!

Spet jaz in spet s težavami. Očitno je to mesec, ko mi vse crkuje :(

Tokrat mi je očitno šla Transcend TS-PDU3 USB 3.0 Expansion Card. To je USB 3.0 kartica, ker na moji matični (maximus III gene) nimam USB3 vhodov in sem tako kompenziral.
Prilagam fotko.



Nikakor ne uspem to usposobiti. Očitno je zadeva fuč ali pa nekompatibilna z WIN10.

Vprašanje:
- kaj mi priporočate, da kupim namesto tega? Podobno zadevo, da jo fiksiram na matično? (katero?)
- je mogoče bolje, da kupim kak USB 3 hub? (kateri?)
- kakšen USB 2 to USB 3 vtikač?

Aja, še podvprašanje (verjetno neumno, pa vseeno), če USB3 vklopim v usb2, vseeno dela? Počasneje?

Hvala!

MadMax ::

Odg. na podvprašanje: dela, ja. S hitrostjo 2.0 .
Problemček je le pri napravah, ki rabijo več kot 0.5A toka, saj USB3 zagotavlja nekajkrat toliko, 2.0 pa uradno le 0.5A, kar v praksi pomeni da se npr. kak zunanji 2.5" HDD pač ne bo zavrtel.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lolipop2 ::

MadMax, hvala. Se pravi, bo treba verjetno nekaj od usb 3.0 kartic vgraditi.
ČE me lahko kdo usmeri, pod kaj naj iščem, bom hvaležen. Da bi pasalo na WIN10 pa mojo matično. Slovensko ali angleško ime

lolipop2 ::

Tale bi bila OK za mojo plato?
https://www.mimovrste.com/razsiritvene-...

ali je mogoče tale boljša:
https://www.mimovrste.com/razsiritvene-...

Hvala.

Han ::

Da ti ni zgolj šofer (driver) "iztiril"?!?

Prva je bolj šrot z VLI čipom. Druga je oderuško draga, ima prav tako en šrot VLI čip in en dober Asmedia čip. Nanjo lahko sicer priklopiš še npr. tole ali tole.

Za znosno ceno mogoče tale, ki ima spodoben NEC/Renesas uPD720202 čip in je verjetno še najbolj podobna stari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Da ti ni zgolj šofer (driver) "iztiril"?!?


Kako pa to preverim? Poklikal sem že razne "right-click" opcije, pregledal z WInUSB.... več pa ne vem, kaj narediti. :-/

OvCa77 ::

Če imaš proctor za x4 kartico vzami to: https://www.ebay.com/itm/2Port-10Gb-s-U...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Han ::

Če odstraniš gonilnik, znova zaženeš sistem in pustiš polknom, da šoferje nemstijo nazaj, še vedno ne deluje?

Vidim, da nimaš Windows 7, a če imaš možnost preizkusiti kartico v njem, bi s tem šoferjem morala delovati, v kolikor ni defektna. Poskusiš lahko še s kakšnim Live Linuxom, predno jo dokončno upokojiš.

lolipop2 ::

Ravnokar naredil to in ne morem verjeti, sedaj dela. Jao bože.... Upam, da bo sedaj delalo. ČE ne, grem pa v nakup nove kartice. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s grafiko na PC za več monitorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
8922 (806) zvezdav
»

prenovitev

Oddelek: Strojna oprema
181832 (1304) hojnikb
»

SATA na plati, IDE disk. Kaj rabim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151141 (1003) hojnikb
»

Vprašanje - grafična kartica in pice reža

Oddelek: Pomoč in nasveti
121136 (1007) d0rK
»

Zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
62423 (2017) Stark

Več podobnih tem