» »

Avto za 1000€

Avto za 1000€

1
2
3 4

Spxy ::

hojnikb je izjavil:

Včasih niti ni tako slaba ideja gledat za kakšnen bolj obskuren model/znamko, saj zaradi nezaželjenosti lažje najdeše ceneje ohranjen primerek. Je pa seveda obvezno treba prej preverit znane hibe in potencialno sanacijo le teh.


True, je pa posledično težje najt dele. Tako da se je dobro še okoli tega malo pozanimat če se greš "eksotiko". :)

scenic16 ::

hojnikb ::

Spxy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Včasih niti ni tako slaba ideja gledat za kakšnen bolj obskuren model/znamko, saj zaradi nezaželjenosti lažje najdeše ceneje ohranjen primerek. Je pa seveda obvezno treba prej preverit znane hibe in potencialno sanacijo le teh.


True, je pa posledično težje najt dele. Tako da se je dobro še okoli tega malo pozanimat če se greš "eksotiko". :)

potrošni material je ponavadi bp dobit, za vse ostalo je pa najbolje kupit še en takšen avto v nedelujočem stanju za 100€ :)
#brezpodpisa

Spxy ::

hojnikb je izjavil:

Spxy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Včasih niti ni tako slaba ideja gledat za kakšnen bolj obskuren model/znamko, saj zaradi nezaželjenosti lažje najdeše ceneje ohranjen primerek. Je pa seveda obvezno treba prej preverit znane hibe in potencialno sanacijo le teh.


True, je pa posledično težje najt dele. Tako da se je dobro še okoli tega malo pozanimat če se greš "eksotiko". :)

potrošni material je ponavadi bp dobit, za vse ostalo je pa najbolje kupit še en takšen avto v nedelujočem stanju za 100€ :)


Tako nekako ja. Zato sem pa predlagal Volvota.. za 1000€ dobiš 2 v voznem stanju. :D

marvin42 ::

PacificBlue je izjavil:

>nsa_ag3nt
Prodajalec se bere kot izkušen preprodajalec, ki bi se rad znebil klumpa.


"Potem, ko sklenemo prepis ga plačate, ga odpeljete z vlečno službo, saj kot rečeno, ni registriran. Nakup-prodaja je po principu videno-kupljeno, kasnejše reklamacije odpadejo.":))


Tip bi se s takim opisom rad samo znebil ciganov, ki bi avto "kupili", potem pa izsiljevali.
Mostly Harmless

Blinder ::

Raje skoda fabia kot hyu getz.

Mislim nevem zakaj ljudje imajo radi getza.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

zobnik ::

accenta kupi:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

sem imel dva sicer l.98 pa to ne moreš uničt

facepalm ::

Blinder je izjavil:

Raje skoda fabia kot hyu getz.

Mislim nevem zakaj ljudje imajo radi getza.

Isti razlog, zakaj imajo raje cliota.
Preprost, hvalezen avto:) za ceno fabie, dobis 2 getza.
Ce hoces poceni in reliable avto, ne mores gledat nemca.

anketar ::

blackbfm je izjavil:

da ne bi niti slučajno polet boš umru v vročini, pozim pa ne boš vidu ker se ti bo meglil non stop, vzem avto ka ma delujočo klimo pa vsaj 1 airbag


jz mam poleti raje odprta okna kot klimo, razen na AC..

kakšno vezo ima meglenje pozimi s klimo mi pa tut ni čist jasno:))


linku je punta 55 brez opreme, pozim ti ventilatorji v tok starem avtu ne pomagajo pol kurca da ti ne megli stekel, medtem ko novejši avto s klimo teh problemov nima

jackasclever ::

Bom pisal kar v temo, ki je aktualna. Torej ravnotako gledam poceni avto, s katerim bo minimalno stroškov. Torej pravite, da so clioti od let. 2000 naprej dokaj zanesljivi, dele se pa tudi poceni dobi.

Torej gledam nekaj takega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Kaj pravite? Mi zna kdo povedat, na kaj je dobro biti pozoren, preden se odločiš za nakup.

hojnikb ::

kolesni lezaji..
#brezpodpisa

zobnik ::

Kolesni ležaj je 15 evrov, se prav 60 evrov vsi 4. Tolk pride pri novejšem avtu sam 1 zadaj, razen če vzameš no nam pol ene 30-40 evrov. Spredaj pa so vprešan v pesto. Brez preše je doma težko menjat ležaj, no jaz sem oba zadnja sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

material ni problem, delo bo tule nanesl, če nemorš nardit sam...
#brezpodpisa

zobnik ::

fušarju pelješ

matobeli ::

Tud fušarji ne delajo zastonj.

IL_DIAVOLO ::

facepalm je izjavil:

Blinder je izjavil:

Raje skoda fabia kot hyu getz.

Mislim nevem zakaj ljudje imajo radi getza.

Isti razlog, zakaj imajo raje cliota.
Preprost, hvalezen avto:) za ceno fabie, dobis 2 getza.
Ce hoces poceni in reliable avto, ne mores gledat nemca.


Ja ce se znas samo drajsat z avtom. Nemca je treba vzdrzevat.

zobnik ::

10-15 evrov na uro majo
servis pod 30 evrov nima
Lahko pa vzameš dol oba bobna, pesti in neseš, pa ti vzame 30 evrov, namesto 80

Isotropic ::

jackasclever je izjavil:

Bom pisal kar v temo, ki je aktualna. Torej ravnotako gledam poceni avto, s katerim bo minimalno stroškov. Torej pravite, da so clioti od let. 2000 naprej dokaj zanesljivi, dele se pa tudi poceni dobi.

Torej gledam nekaj takega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Kaj pravite? Mi zna kdo povedat, na kaj je dobro biti pozoren, preden se odločiš za nakup.

najdi malo novejšega, magar eno generacijo naprej, k so isti kot clio storia.

Gregor P ::

Kaj pa kakšna Mitsubishi Carisma, tiste okoli letnika 1998, pa morda še kasnejši model. Motorji držijo dobro, ostalo je pa res "potrošni material".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

facepalm je izjavil:

Blinder je izjavil:

Raje skoda fabia kot hyu getz.

Mislim nevem zakaj ljudje imajo radi getza.

Isti razlog, zakaj imajo raje cliota.
Preprost, hvalezen avto:) za ceno fabie, dobis 2 getza.
Ce hoces poceni in reliable avto, ne mores gledat nemca.


Ja ce se znas samo drajsat z avtom. Nemca je treba vzdrzevat.


My point exactly. S temi malimi jajcki naredis redni servis in imas vec ali manj mir. Pri nemcu lahko to samo sanjas.

zobnik ::

pa še ene 200 evrov je treba imet na stran poleg velikega servisa in ostalega....za izpušni še pri vsakem avtu je razpadu, sam da mi je pri ostalih sam prdel, pri tem renaultu pa dobesedno dol pade, tko mi je zadnji lonc padu in zaropotal po tleh, ko je drgnil po asfaltu, sem ga sam pobral in dal v prtljažnik.

tko da renaulta nikol več...ni zastonj nov pocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

facepalm ::

Zanimivo, da pri meni so vsi izpusni ostali na svojem mestu:)
Razen pri getzu, je pocla gibka cev (znana hiba). Ampak sem skocil na banko po kredit in popravil za 16eur. Se 2 obroka, pa bo odplacano.

Utk ::

Zobnik, renault bo propadel, lastniki delnic pa jokali, ker ti nikoli vec ne bos kupil polnoletnega renaulta za 500 evrov. Tragedija res.

zobnik ::

za jurja sem vozil že olala znamka, od Honde do Škode, seata, Forda, Suzukija, Hyundai, vw, fiat, citroen, tko da renault je en tak ko mora razpadt, če ne nebi vedu, da je renault.
Ni panike, se zrihta naslednji dan in tera naprej.

;-) ::

zobnik je izjavil:

Kolesni ležaj je 15 evrov, se prav 60 evrov vsi 4. Tolk pride pri novejšem avtu sam 1 zadaj, razen če vzameš no nam pol ene 30-40 evrov. Spredaj pa so vprešan v pesto. Brez preše je doma težko menjat ležaj, no jaz sem oba zadnja sam.

Ni problem ce snames pesto. Pesto z brenerjem zagrejes lezaj das v skrinjo in pade noter

facepalm ::

@zobnik
Res kupujes dobre primerke, ce si imel z vsakim tezave z izpuhom:)

zobnik ::

;-) je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kolesni ležaj je 15 evrov, se prav 60 evrov vsi 4. Tolk pride pri novejšem avtu sam 1 zadaj, razen če vzameš no nam pol ene 30-40 evrov. Spredaj pa so vprešan v pesto. Brez preše je doma težko menjat ležaj, no jaz sem oba zadnja sam.

Ni problem ce snames pesto. Pesto z brenerjem zagrejes lezaj das v skrinjo in pade noter


ne gre, že probal, vseeno rabiš prešo al pa z maticami in eno navojno palico si pomaga

facepalm je izjavil:

@zobnik
Res kupujes dobre primerke, ce si imel z vsakim tezave z izpuhom:)


ni blo tko kriza pri drugih avtih, kot sem napisal, kot na tem renaultu, tle mi je najprej padu dol sprednji izpušni, čez 1 mesec pa še zadnji.
Sam to ni vse, menjal še prednji kom.amortizer, oba zgloba, polosovino, še roke moram, oba kolesna ležaja, diske menjam spomlad, ploščice sem že, tud hladilnik...je*iga to je renalt....vse sam menjam razen izpušni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Drugic kupi avto mlajsi od 16 let.

zobnik ::

sej to so bli avti tud za 3000 evrov komaj 9 let star.

Pol sem prešaltal an cenene avte in vložil 200-300 evrov pa je bil mir, itak sam šranfam, razen zobatega jermena se ne upam menjat,

saj, če tako pogledaš nekdo da samo 400 evrov za velik servis, jaz pa dam 200 evrov samo za material in imam za nekaj časa mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Ja glede na to kolk avtov si nastel, je nekaj casa zelo relativno. Ali si pa star 60.

xx23 ::

Lani spomladi kupoval prvi avto in sprva mislu dat do 1000 EUR za neki, kar bo zdržalo 2 do 3 leta. Potem pa ugotovil, da so za to ceno zelo stari ali pa imajo veliko prevoženih km.

Pol sem najdu Getza 2006 za 1500 EUR. Imel je 113000 km na števcu in bi reku, da kar realno glede na stanje. Doslej menjal edino en ležaj, drugo vse OK. Tehnični narejen 2 tedna nazaj. Mi pa paše en tak rabljen za po makadamu, da me ne skrbi, če se nardi kaka nova praska ali kaj hujšega. Velik sem v hribih in če kdo pozna recimo cesto od Kamniške Bistrice do spodnje postaje žičnice za Kokrško sedlo, ve, da je že kar strošena. Ne vem, če bi si upal z novim tam.

facepalm ::

zobnik je izjavil:

ni blo tko kriza pri drugih avtih, kot sem napisal, kot na tem renaultu, tle mi je najprej padu dol sprednji izpušni, čez 1 mesec pa še zadnji.
Sam to ni vse, menjal še prednji kom.amortizer, oba zgloba, polosovino, še roke moram, oba kolesna ležaja, diske menjam spomlad, ploščice sem že, tud hladilnik...je*iga to je renalt....vse sam menjam razen izpušni.


Uh pol si fasal ravno tistega, delanega v Franciji.
Jaz sem jih imel 3 in so zgleda vse sestavili Nemci v Nemciji z Nemsko kontrolo kakovosti. Mogoce so bili celo razviti v Nemciji pa so samo znakec Renault napopali gor. Ker nisem imel z nobenim nikakrsnih problemov. Tazadnjega bi ga verjetno se danes vozil, ce mi ga nebi Slovenec, z Nemskim avtom, razbil.

Ce kupis star in zjahan avto, ni kriva znamka ampak naivnost.

matobeli ::

Res je, vsak avto je lahko dober ali slab.

Ampak eni avtki so pač bolj "mehki", oziroma se slabše starajo. Če primerjamo eno hondo civic in enega renault clia iz sredine 90h je honda narejen kot mali tankec in delujejo tudi še daleč čez 300kkm.

Utk ::

Ja, edino tricetrt rocic in stikal je ze popokalo, kar zna tudi bit drago.
In ne vem zakaj bi jaz dal za nov avto 3, 5, 8 jurjev vec, da bo cez 20 let vreden 200 evrov vec. To nikogar ne zanima. Avto mora delat 10, 15 let brez prevelikih stroskov, potem itak ni vec nic vreden, zastarel, navelicas se ga, in ni nobena skoda ce gre na odpad ali pa v Bosno.

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Res je, vsak avto je lahko dober ali slab.

Ampak eni avtki so pač bolj "mehki", oziroma se slabše starajo. Če primerjamo eno hondo civic in enega renault clia iz sredine 90h je honda narejen kot mali tankec in delujejo tudi še daleč čez 300kkm.


Hondo iz sredine devetdesetih je pojedla rja že par let nazaj. Enako kot renaulta.

Problem starih japonskih avtomobilov je, da prej zgnijejo, kot pa jim mašina odpove.

zobnik ::

Na vsakem avtu je treba menjat amortizerje, končnike, manšete, in ko to porihtaš maš zrihtan.

Men renault popolnoma nič ne rjavi star 16 let.

IL_DIAVOLO ::

Garazirani avti ne gnijejo.

TOP ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Garazirani avti ne gnijejo.

Lih tako gnijejo če mokrega zapiraš noter in če ga pozimi ne spiraš,ker je sol gori.

jackasclever ::

Bom malo trg spremljal, da vidim kakšne cene lahko pričakujem.

Priznam pa da bi si želel malo večji avto.
Mogoče kakšen ford focus.

Kaj pa pravite na škodo octavio, sicer diesel, pokuri zelo malo, pa baje so kar zanesljive, je pa malo izven mojega budgeta:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

zobnik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Garazirani avti ne gnijejo.


odvisno kako se bivši lastniki delal z njim.

matobeli je izjavil:

Res je, vsak avto je lahko dober ali slab.

Ampak eni avtki so pač bolj "mehki", oziroma se slabše starajo. Če primerjamo eno hondo civic in enega renault clia iz sredine 90h je honda narejen kot mali tankec in delujejo tudi še daleč čez 300kkm.


ko je treba Hondo popravt te glava boli, ko menjaš dele pri renaultu se ti smeje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

matobeli ::

Ne ni res. Če pa furaš 23let star avto na uradni servis pa to ni problem znamke.

Lahko pa poveš strošek menjave diskov in bobnov pri cliotu (novi deli+delo!), pa jaz vprašam za hondo.

Blinder ::

Vprasaj se za roke, kolesne lezaje, amortizerje, hladilnik vode, to bi zanimivo vedet ceno
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Bom. Če sploh ve. Ker je lastnik avta samo zadnjih 10let.

Če te pa res zanima lahko vprašam še enega drugega kolega ki jih ima 450+, na LPG, in je večino njegovih. On je zih menjal vsaj kakšno roko.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, kaj delate z avtom, da menjavate lezaje, roke in ne vem kaj se vse.

Utk ::

Bos zvedel ko bos imel avto in izpit vec kot leto pa pol.

krneki0001 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, kaj delate z avtom, da menjavate lezaje, roke in ne vem kaj se vse.

Ti voziš traktor, pa še to tok starega, da ležajev niti slišat ne moreš, ker jih mašina preglasi. Boš čutil, ko bo kolo stran odletelo. :))

IL_DIAVOLO ::

Ves, nekateri ne menjavamo komplet podvozja iz preventive.

krneki0001 ::

Seveda da ne. Vi se raje vozite naokoli z vozili, ki niso izpravna za na cesto.

IL_DIAVOLO ::

Avto je zato da se ga vozi, ne pa sraufa za vsako pesjo figo.

Pika na i ::

OP, upam da kupiš avto po svojih željah, ok, trenutnih zmožnostih
Tule modeli hvalijo svoje in grajajo tuje. Primerjave, kako je kak avto dober in kako ni, pa delajo na tistih dveh, treh(če sploh), ki so jih vozili in imeli. Tako da, vzemi z rezervo tukajšne napotke. Bo čisto ok, če s seboj vzameš, brata, očeta, strica, prijatelja. Se zagotovo vsaj tako dobro spoznajo kot modeli tu gor.

Pa srečno vožnjo!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22122808 (312) KTr1sk
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464307 (3088) bambam20
»

Avto do 3000 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
507629 (5064) hojnikb
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114956 (11504) krneki0001

Več podobnih tem