» »

Dohodnina

Dohodnina

urosz ::

Oj, a ve kdo kdaj dobimo izračun tisti, ki ga nismo dobili še v 1. rundi? Tudi v eDavkih ne vidim še nič za 2018.

GupeM ::

Sekunda googlanja:

Finančna uprava RS je v prvem svežnju z datumom odpreme 29. 3. 2019 poslala 953.500 informativnih izračunov dohodnine za leto 2018. Zavezanci jih bodo na dom prejeli po navadni pošti v prvih dneh aprila. Rok za vložitev ugovora se izteče 29. aprila 2019. Rok za doplačilo premalo plačane dohodnine je 29. maj 2019, preveč plačana dohodnina pa bo zavezancem nakazana na TRR do 29. maja 2019. Naslednji sveženj informativnih izračunov bo odpremljen 31. maja 2019.

urosz ::

Thx, zgleda ne vem več zguglat ničesar kar ni povezano z računalniškimi problemi :D

urosh ::

Oj, a ve kdo, kdaj dobimo izracun migranti, ki smo vse potrebne papirje oddali pravocasno (se pravi do 31.7.) in se zmeraj cakamo na izracun za leto 2017 (oddano do 31.7.2018)? No, eni se celo na 2017 in 2016... Zakaj tu furs nima nekih zakonskih rokov, do kdaj moraj vlogo resiti (oz. pozvati za dopolnila v kolikor kaj manjka?), ce imamo pa vsi drzavljani neke roke?
In zakaj recimo za vsa leta po tem, ko delamo v tujini v edavkih ni nobenih podatkov o dohodnini?

/sarcasm off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

St235 ::

Zakaj tu furs nima nekih zakonskih rokov, do kdaj morajo vlogo resiti (oz. pozvati za dopolnila v kolikor kaj manjka?), ce imamo pa vsi drzavljani neke roke?

ne pozabi, da obstaja tudi za FURS rok, ki je zate precej zanimiv - zastaranje.

urosh ::

@Lakotnik - se nobenega niso tako dolgo pustili. Takrat se pa potrudijo, da to resijo. Samo res me zanima, zakaj nimajo nekih "normalnih" rokov - recimo zadnje do konca leta - to je celih 5 mesecev. Potem pa ze tak dobijo pocasi nove slovenske... Ostali slovenski pa so v 99% do avgusta ze reseni...

St235 ::

To seveda ni res, ravno pri čezmejnih zgodba sem urejal 2 zadevi, kjer je prišlo do zastaranja. Verjamem, da ni pogosto, ni pa nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

XLapse ::

jaz poskušam zračunat dohodnino za razne zneske na leto in nikakor je nevem več zračunat..

Bi lahko kdo zračunal kok bi prišlo za plačat davka za

35.000EUR letno
30.000EUR letno
25.000EUR letno

plačam pa nekje 23% akontacije mesečno
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

codeMonkey ::

St235 je izjavil:

To seveda ni res, ravno pri čezmejnih zgodba sem urejal 2 zadevi, kjer je prišlo do zastaranja. Verjamem, da ni pogosto, ni pa nemogoče.


Kaksna je pa praksa glede samoprijave? Kot sem jaz razumel, imas po zakonu 15 dni casa od prejema prihodka, nato pa lahko prijavis zadeve v obliki samoprijave, in nisi odgovoren za prekrsek. Vmes seveda tvegas, da ti ga prej ne izdajo. Je to priblizno tako? Ne razumem namrec zakaj potem na FURSU nekateri svetujejo, da cakas na odmero dohodnine in nato podas ugovor, ce je to v nasprotju z zakonom in s tem celo tvegas kazen.

Se bolj zanimivo je pa to, da so mi povedali, da bom kljub temu moral podati ugovor, ceprav sem sproti vse napovedoval...

Zgodovina sprememb…

Gregor5816 ::

XLapse je izjavil:

jaz poskušam zračunat dohodnino za razne zneske na leto in nikakor je nevem več zračunat..

Bi lahko kdo zračunal kok bi prišlo za plačat davka za

35.000EUR letno
30.000EUR letno
25.000EUR letno

plačam pa nekje 23% akontacije mesečno


35.000EUR letno - doplačilo 325.5€
30.000EUR letno - vračilo 79.66€
25.000EUR letno - vračilo 235.46€

Ob predpostavki, da imaš le splošno davčno olajšavo, plačane prispevke v višini 22.1% in vsak mesec 23% akontacije.

St235 ::

codeMonkey je izjavil:

St235 je izjavil:

To seveda ni res, ravno pri čezmejnih zgodba sem urejal 2 zadevi, kjer je prišlo do zastaranja. Verjamem, da ni pogosto, ni pa nemogoče.


Kaksna je pa praksa glede samoprijave? Kot sem jaz razumel, imas po zakonu 15 dni casa od prejema prihodka, nato pa lahko prijavis zadeve v obliki samoprijave, in nisi odgovoren za prekrsek. Vmes seveda tvegas, da ti ga prej ne izdajo. Je to priblizno tako? Ne razumem namrec zakaj potem na FURSU nekateri svetujejo, da cakas na odmero dohodnine in nato podas ugovor, ce je to v nasprotju z zakonom in s tem celo tvegas kazen.

Se bolj zanimivo je pa to, da so mi povedali, da bom kljub temu moral podati ugovor, ceprav sem sproti vse napovedoval...


ja, samoprijava pomeni, da lahko javiš kadarkoli in ne boš sankcioniran, če to narediš preden uvedeje postopek proti tebi.

To nekateri svetujejo zato, da ne plačuješ sprotne akontacije ampak poračunaš ob napovedi dohodnine. Ker je med letom zelo majhna verjetnost, da se bodo vtaknili v zadevo, ta nasvet načeloma pije vodo, da ne kreditiraš države. Namreč s tem, da kdo sprotno ne prijavlja dohodkov se bolj malo ukvarjajo. Z vidika FURS je bistveno bolj pomembno in je tudi bistveno hujša kršitev, če ti pri obračunu dohodnine kaj mutiš z dohodki za preteklo leto. Pravilno pa ugotavljaš, da je to prekršek.

Glede ugovora. Če imaš v tujini plačo, ti FURSU ravno ne najavljaš vsake plače posebej, ampak to narediš prvič in pošlješ plačilno listo in pogodbo. Ker ti pri obračunu dohodnine priznajo v tujini plačano dohodnino in socialne prispevke, kakor ti tudi kot olašavo priznajo kilometrino in malico je praktično nemogoče, da bi na podlagi enega plačilnega lista in pogodbe pravilno izračunali dohodnino. Dodatno imaš lahko v tujini različno obdavčeno 13 in/ali 14 plačo in podobno. Ker nimajo vpogleda v zgornje podatke (za dohodke v RS namreč vse vidijo) bi bil vsak informativni izračun zgolj in le ugibanje in bi posledično moral v vsakem primeru podajat ugovor. Je pa res, da se kar malo ustrašiš ko prvič dobiš informativni izračun in je narejen, kot da nisi v tujini plačal nobenega prispevka.

XLapse ::

to samoprijavo sm jaz naredu prvič in nism dobil nobene kazni ne nič... so bili tako prizanesljivi da nism mogu verjet v glavnem FURS največji prijazni carji na svetu.



Mam vprašanje :


Meni so rekli da vsak mesec oddajam in zdej mi ne pošiljajo sproti , je bolje da plačam sproti al da sm tiho in čakam na 1/2x letno veliko cifro za plačat.
Npr : Za Januar še niti ni prišla odločba za akontacijo. Smo že Maja. Nič me niti ne kličejo , k ponavadi me kličejo če kaj rabijo. Torej vse štima , odločb pa še ni.


Sem razmišljal pisat moji kontrolorki , da naj mi pošiljajo sproti. Ker če mi pošljejo šele konec leta bom imel najmanj 6.000EUR za plačat v enem mahu... Ok sej ni konec sveta, bi pa raje sproti.

Da jih dregnem al pustim tako? (Če nič ne zatežim za sproti bo verjetno konec leta en big fat račun za plačat)
S tem da je možno da bodo začele kmalu prihajat odločbe, mam pa občutek da bodo ful z zamikom poslali. Za 2018 sem dobil šele Februarja 2019 odločbo za plačat.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

BorutO ::

Invictus je izjavil:

Tukaj nekateri nekaj ne razumejo.

Napoved dohodnine moraš vedno sam oddati, seveda je to obvezno, ampak za večino ljudi to uredi podjetje, kjer so zaposleni.

FURS sam nič od sebe ne izračunava dohodnine. Samo opozori, če napoved ni oddana in kaznuje, če jih ignoriraš.

Zato je urejen dostop do eDavkov ena od nujnih stvari za miren spanec :).

Hebeš te eDavke in vse, kar je na eBlabla … Ko sem si prvič zrihtal, je bilo vse super in ok … sem si mogel na novo namestiti windows, pa je prišlo do problema … vse na eBlabla več ni delovalo … spet sem mogel na občino … in spet je bilo isto čez dva tri mesece, ko sem mogel na novo windows gor naložiti … in od takrat sem proti malemu e-ju.

Invictus ::

XLapse je izjavil:

jaz poskušam zračunat dohodnino za razne zneske na leto in nikakor je nevem več zračunat..

Bi lahko kdo zračunal kok bi prišlo za plačat davka za

35.000EUR letno
30.000EUR letno
25.000EUR letno

plačam pa nekje 23% akontacije mesečno

Na edavkih imaš informativen izračun dohodnine...

BorutO je izjavil:


Hebeš te eDavke in vse, kar je na eBlabla … Ko sem si prvič zrihtal, je bilo vse super in ok … sem si mogel na novo namestiti windows, pa je prišlo do problema … vse na eBlabla več ni delovalo … spet sem mogel na občino … in spet je bilo isto čez dva tri mesece, ko sem mogel na novo windows gor naložiti … in od takrat sem proti malemu e-ju.

Hebeš take uporabnike Slo-Techa, ki ne znajo certifikate zbackapirat :P...

Za to ni kriv FURS, ampak butast uporabnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

buttcrack ::

pa myetherwallet je imel tut v mapi mybackups na sistem particij, potem pa je po formatu čudežno izginila :)

kaj vsega ne vidiš/slišiš/prebereš danes

BFVV ::

Fantje, upam da ste bili letos pridni, da dobim čim več nazaj 8-)

XLapse ::

je kdo že dobil nakazano ????
alien technology

krucymucy ::

XLapse je izjavil:

je kdo že dobil nakazano ????

Da. 16.5. sem prejel vracilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

XLapse ::

sem prejel danes zjutraj ob 8.30 ... juhej.. gremo po avto
alien technology

fikus_ ::

Kaj še nisi šel po onega Forda?! In še fotografije si obljubil!

keba ::

Kolikor razumem naj bi bila druga runda dohodnine vročena danes. Oddal sem elektronsko pa mi piše da je dokument še vedno v obdelavi, drugi ste morda že dobili?

urosz ::

keba, jaz sem en izmed tistih iz druge runde. pošte domov še ni bilo (najbrž bo v pon, ker danes je FURS razposlal), vidim pa v eDavkih že izračun.

Anney ::

Elektronsko sem dobil danes okoli 14 ure.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gorazdkop ::

Jaz vidim izračun dohodnine za 2018 na edavkih. Druga tranša

Blumper ::

Hej hej. Tudi jaz sem oddal na netu, pa še nimam nič vpisano. Dokument je pač v obdelavi.
Sem se pa danes z kolegi pogovarjal o tem kdo ima pisanega otroka, pa so kar vsi v en glas rekli da imajo z partnerjem/ko vsak enega otroka oz. kdor ima samo enega,vpiše vsak pol leta. naj bi dobili povrnjeno konkretno več. Ima kdo prakso? V to ne verjamem, sam si pa nisem delal nobenih izračunov(pol/pol) ko sem oddajal vlogo...

Sc0ut ::

Sem lani med letom enega otroka uveljavljal, drugega pa sem prijavil januarja kot ponavadi. In morem doplačat. Res da sem vmes še jubilejno nagrado dobil, vendar bi moral tudi brez nje doplačat. Sem kar malo shockt. Ker lani ko sem še oba prijavljam januarja sem dobil polet konkretno nazaj.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

St235 ::

Blumper je izjavil:

Hej hej. Tudi jaz sem oddal na netu, pa še nimam nič vpisano. Dokument je pač v obdelavi.
Sem se pa danes z kolegi pogovarjal o tem kdo ima pisanega otroka, pa so kar vsi v en glas rekli da imajo z partnerjem/ko vsak enega otroka oz. kdor ima samo enega,vpiše vsak pol leta. naj bi dobili povrnjeno konkretno več. Ima kdo prakso? V to ne verjamem, sam si pa nisem delal nobenih izračunov(pol/pol) ko sem oddajal vlogo...


Temu rece gostilnisko nakladanje. Kaj je bolj ugodno je mozno presodit samo in le case by case. Zgornji scenarij se poide samo pod pogojem, da sta oba enakem dohodninskem razredu in bi celotna olajsava oba porinila v nizji razred.

Pod crto je vedno najbolj ugodno, da uveljavljas otroke na tistem delu dohodka, ki je v najvisjem dohodninskem razredu.

Je pa res da imas tudi pametnjakovice, ki verjamejo, da je boljsea da oba dobita nazaj po 50e, kot da jih eden mora placat 100, drugi pa dobi vrnjeno 300.

Sc0ut je izjavil:

Sem lani med letom enega otroka uveljavljal, drugega pa sem prijavil januarja kot ponavadi. In morem doplačat. Res da sem vmes še jubilejno nagrado dobil, vendar bi moral tudi brez nje doplačat. Sem kar malo shockt. Ker lani ko sem še oba prijavljam januarja sem dobil polet konkretno nazaj.

Jao...
Tega, da si imel celo leto vsak mesec visje nakazilo na trr pa nisi opazil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DamijanD ::

keba je izjavil:

Kolikor razumem naj bi bila druga runda dohodnine vročena danes. Oddal sem elektronsko pa mi piše da je dokument še vedno v obdelavi, drugi ste morda že dobili?

Moj je tudi še v obdelavi.

Sc0ut ::

St235 je izjavil:

Blumper je izjavil:

Hej hej. Tudi jaz sem oddal na netu, pa še nimam nič vpisano. Dokument je pač v obdelavi.
Sem se pa danes z kolegi pogovarjal o tem kdo ima pisanega otroka, pa so kar vsi v en glas rekli da imajo z partnerjem/ko vsak enega otroka oz. kdor ima samo enega,vpiše vsak pol leta. naj bi dobili povrnjeno konkretno več. Ima kdo prakso? V to ne verjamem, sam si pa nisem delal nobenih izračunov(pol/pol) ko sem oddajal vlogo...


Temu rece gostilnisko nakladanje. Kaj je bolj ugodno je mozno presodit samo in le case by case. Zgornji scenarij se poide samo pod pogojem, da sta oba enakem dohodninskem razredu in bi celotna olajsava oba porinila v nizji razred.

Pod crto je vedno najbolj ugodno, da uveljavljas otroke na tistem delu dohodka, ki je v najvisjem dohodninskem razredu.

Je pa res da imas tudi pametnjakovice, ki verjamejo, da je boljsea da oba dobita nazaj po 50e, kot da jih eden mora placat 100, drugi pa dobi vrnjeno 300.

Sc0ut je izjavil:

Sem lani med letom enega otroka uveljavljal, drugega pa sem prijavil januarja kot ponavadi. In morem doplačat. Res da sem vmes še jubilejno nagrado dobil, vendar bi moral tudi brez nje doplačat. Sem kar malo shockt. Ker lani ko sem še oba prijavljam januarja sem dobil polet konkretno nazaj.

Jao...
Tega, da si imel celo leto vsak mesec visje nakazilo na trr pa nisi opazil?


Ja, vem, sem mislil da bom namesto huge vracila dobil bolj minor vračilo, nisem pa mislil da bo doplačilo :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Groot ::

Blumper je izjavil:

Hej hej. Tudi jaz sem oddal na netu, pa še nimam nič vpisano. Dokument je pač v obdelavi.
Sem se pa danes z kolegi pogovarjal o tem kdo ima pisanega otroka, pa so kar vsi v en glas rekli da imajo z partnerjem/ko vsak enega otroka oz. kdor ima samo enega,vpiše vsak pol leta. naj bi dobili povrnjeno konkretno več. Ima kdo prakso? V to ne verjamem, sam si pa nisem delal nobenih izračunov(pol/pol) ko sem oddajal vlogo...


Pri enem otroku razlike samo zaradi razdelitve med zakoncema ni. Je pa razlika v primeru, da imaš dva otroka. V tem primeru se najbolj splača, da si starša razdelita tako da določen starš hkrati uveljavlja oba otroka. Olajšava za drugega vzdrževanega člana je namreč večja kot za prvega.

fikus_ ::

"Olajšava za drugega vzdrževanega člana je namreč večja kot za prvega."

In če si matematično (davčno) pismen, si lahko izračunaš, koliko mesecev je potrebno, da maksimalno izkoristiš olajšavo, preostali čas pa pa drug starš.

Kleemen ::

Konec Maja so poslali zadnje izpiske? Ker še vedno nisem nič prejel.

Blumper ::

Jaz sem dobil na appu znesek vračila(v koledarčku) ampak, se razlikuje za cca 200 euru od informatovnega. Naj preverim in se pritožim ali ni nič iz te pritožbe?

DamijanD ::

Jaz sem dobil danes pošto (na strani pa še vedno v obdelavi)

Kleemen ::

Kje na strani se lahko to pogleda? Ker me zanima kdaj oz. če sploh dobim.

Groot ::

Kleemen je izjavil:

Kje na strani se lahko to pogleda? Ker me zanima kdaj oz. če sploh dobim.


Vpogledi in potem čisto na vrhu je možnost izbrati Informativni izračun dohodnine.

Kleemen ::

Sem videl na edavkih, da se da pogledat preko davčne številke ja. Hvala. Piše pa da informativni izračun ni bil pripravljen, kaj to pomeni? In zakaj ga ne bi prejel?

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

tale furs oz. vsaj en izmed njihovih zaposlenih je totalna banana...

sem revčku poenostavil delo in mu v en pdf združil tri odločbe pa je cepec seveda upošteval samo prvo (za 2 meseca), za ostalih 10 pa ne. Bog ne daj, da mu ne bi pdf poimenoval odločbE in da ni uvidel, da je dokument dolg 6 strani in ne samo 2.

In zdaj mi bodo denar žvečli skor do konca leta... Nič čudnega da tak pajac dela v JU, saj mu(ji) nobena napol resna firma ne bi niti CVja prebrala.

Invictus ::

Cepec si ti...

Kaj pa jim združuješ dokumente...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

pa kaj ma to veze, če sem mu združil???

Če ima dokument 6 strani, mora pogledat 6 strani, sploh ker je bilo zapisano v množini.

Očitno pa vsaj pol tvojega kroga tam dela in sem ti nekoga od bližnjih užalil. Jebi ga, pač je površen do amena.

Držim pesti, da mu ne podaljšajo pogodbe!

Machete ::

Človek kje ti delaš? Ljudje naredijo po svoje oz. narobe, ali preprosto pozabijo jasno determinirane stvari po načrtih s katerimi se stroka zelo poglobljeno ukvarja, da so predvsem jasni za izvajalce in ni zapletov. In to izvajalci, ki berejo te načrte že vse življenje. Ti pa pričakuješ loviti enega birokratka, ki šiba na stotine dokumenotv na neko končnico.. Z več ljudmi kot delaš, bolj se naučiš pričakovati nepismenost in površnost. To je za natančneže zelo frustrijajoče, ampak prej kot to vkomponiraš v naravo dela in se osebno izločiš iz odgovornosti, kjer nimaš moči vplivati, lažje boš živel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

Delam nekje, kjer je taka malomarnost nedopustna... pa ne govorim o tem, da je "uradnik" spregledal končnico, ampak da niti ni poskrolal do konca. Poleg tega pa če ti označiš, da velja olajšava za celo leto, ta bompajazkarmaloposvojenaredil gre pa to spreminjati, ker se mu očitno ni dalo pogledati št. strani oz. poskrolati do malo dlje potem pa res ne vem no...
Imel(a) je 3 različne indice, kjer bi lahko (da ne rečem moral) vsaj malo pozornosti psvetiti.

Dejstvo pa je, da so tiste klasične dohodnine že precej časa nazaj šle v promet, te z uveljavljanjem, kjer je verjetno malo več dela pa šele sedaj in vsaj pri teh bi lahko eno celico več vklopil/a (če jo seveda premore).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

buttcrack je izjavil:

pa kaj ma to veze, če sem mu združil???

Če si mu združil 3 ločene dokumente v enega, si v bistvu sam zajebal.

On je prišel do konca 2. strani, kjer je konec prve odločbe. In je zadevo zaključil.

Pravzaprav si oddal neveljaven dokument, format je predpisan z razlogom,, in si lahko srečen, da ti je upošteval vsaj prvega...

Kake idiotizme se pa ti greš, pa ni naloga uslužbenca JU...

Pravzaprav si mu celo otežil delo, saj bi on moral tvoj združeni dokument razbiti na 3 dele, in obravnavati vsakega posebej, kot mu za različna obdobja predpisuje poslovni proces.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

buttcrack ::

namesto 3× shranit in 3× odpirat dokument, sem mu otežil delo, da mu je to treba storiti samo 1×?

WTF pa ti sanjaš?

A mi slučajno hočeš povedat, da bi moral istega otroka 3× uveljavljati za 3 različna (neprekinjena) obdobja v enem letu zaradi treh enakih odločb, ki skupaj (neprekinjeno) trajajo celo leto?

Invictus ::

On mora v svojem programu 3x odpreti za 3 odločbe in vsaki mora priložiti pravi dokument. Ne gre drugače...

Dokument je bil pravi samo za prvo obdobje. Za ostala 2 ni bil.

Ne mešaj uradnih papirjev in dajaj butastih primerjav. Tudi on opravlja samo svoje delo. In nisi mu ga olajšal. Pravzaprav si olajšal delo sebi, ker si samo 1x oddal... Sicer se pa uradniku na JU jebe zate, si pač oddal nepravilne vloge. Posledice trpiš ti, ne on, tudi finančne, če gre dovolj daleč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Kleemen ::

Machete je izjavil:

http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk...


Torej predvidevam, da bi jaz moral prejeti, glede na to da imam s.p.?

buttcrack ::

Invictus je izjavil:

On mora v svojem programu 3x odpreti za 3 odločbe in vsaki mora priložiti pravi dokument. Ne gre drugače...

Dokument je bil pravi samo za prvo obdobje. Za ostala 2 ni bil.

Ne mešaj uradnih papirjev in dajaj butastih primerjav. Tudi on opravlja samo svoje delo. In nisi mu ga olajšal. Pravzaprav si olajšal delo sebi, ker si samo 1x oddal... Sicer se pa uradniku na JU jebe zate, si pač oddal nepravilne vloge. Posledice trpiš ti, ne on, tudi finančne, če gre dovolj daleč.

ti bi rad še zmer rad prodal, da istega otroka 3× vpišem za 3 obdobja in zato pripnem vsako odločbo posebej?

Imaš pa prav kar se tiče trpljenja, to tele ga sigurno čuti. Posledice bo pa sedaj nosil naslednji naključni, ki bo moral za tem popravljat napako.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Kleemen je izjavil:

Machete je izjavil:

http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk...


Torej predvidevam, da bi jaz moral prejeti, glede na to da imam s.p.?


Če imaš odprt s.p., informativnega izračuna dohodnine ne prejmeš ker ob koncu poslovnega leta doplačaš ali pa dobiš vrnjen ustrezni del akontacije dohodnine iz naslova plačevanja med letom. Na kratko: osebno si obdavčen v okviru s.p.

Bi pa prejel informativni izračun, če bi imel še dohodke iz kakšnega drugega naslova poleg s.p.

Kleemen ::

Ahaa odlično, hvala za odgovor. Good to know. Potem če je to res ne bom niti pisal na Furs za več info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS: vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
223575 (2512) buttcrack
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435348 (3570) XLapse
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346577 (4216) harvey
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143799 (3252) smacker
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195497 (4742) harmony

Več podobnih tem