» »

Amazon odprl prvo fizično trgovino brez blagajn

1
2
»

-valvoline- ::

Utk je izjavil:

Mene pa ne preseneca, da ima mercator se tolk strank kot jih ima. Ocitno ljudje tam ne hodijo kupovat, ampak se druzit. Morda sem jaz cuden, ampak jaz imam za to dnevno sobo, vrt in sank.

Ker je skoraj edini ki zaposluje starejse prodajalke/ce, ki bi drugace cepili na zavodu brez moznosti zaposlitve?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Starost nima nic s tem. Tam so tudi studentke pocasne v mp3. Hofer, lidl in podobni imajo neke tecaje za trgovce, mercator jih ocitno samo na cepljenje poslje.

Magic1 ::

Jah ni vsak folk isto sposoben. Veliko iz Mercatorja ni sposobnih delat v Hoferju/Lidlu. Sej tudi plačilo je različno. Za isti denar ne bi nihče delal v Hoferju/Lidlu.
Magic

LeQuack ::

Ganon je izjavil:

Zakaj kamere? Ne bi bilo lažje, če bi na izhodu bil senzor, ki bi zaznal, katere izdelke imaš pri sebi in avtomatsko bremenil plačilno kartico?

Je pa to zame popolna trgovina. Sovražim blagajne.


Ja ampak še vedno se moraš drenjat s soljudmi na omejenem prostoru.
Quack !

vostok_1 ::

Utk je izjavil:

Starost nima nic s tem. Tam so tudi studentke pocasne v mp3. Hofer, lidl in podobni imajo neke tecaje za trgovce, mercator jih ocitno samo na cepljenje poslje.


mp3? tiste, s katerim sem jz imel opravka so bolj .ogg.



Šalo na stran.

Že te samopostrežne blagajne v naših trgovinah so konkretno zbile število prodajalk.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

otago ::

Zadeva je creepy.

Karkoli bos kupil, bo AI belezil. Kmalu bos videl na smartphonu reklame, na desktopu svojih priljubljenih znamk. Premija za zavarovanje bo sla gor, ker bo zabelezeno, da si ljubitelj alkohola, tobaka, mastne hrane. Delodajalec te ne bo zaposlil, ker si imas prevelik riziko srcne kapi.

Zato upajmo, da ne dozivim brezgotivnske druzbe. 2 dni pred napovedjo protestov kupis sprej, gasmasko.... bos dobil vabilo na policijo, ker tvoj nakup izstopa od rednih dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

nekikr ::

Ampak bo pa 1 cent ceneje in ne bo ti treba imeti interakcije z drugimi ljudi. Win-win za "moderno" družbo.

dexterboy ::

Če si ljudje ne želijo druženja z drugimi homo sapiensi, zakaj ne grejo pasti ovce v Afganistan ali pa Avstralijo?
Drugače je pa res, kar je napisal @otago; ljudje bodo pod nadzorom! Ampak enim to pač ne bo nikoli potegnilo...
Raje se pustijo voditi kot pa, da bi uporabljali lastno glavo. Če pa to vodenje pride "od zadaj", je užitek še toliko večji :))
Smo pozabili, kaj je napisal Benjamin Franklin, ustanovitveni oče ZDA (ki so danes vse kaj drugega...);
- Without freedom of thought, there can be no such thing as wisdom - and no such thing as public liberty without freedom of speech.
- Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

NikolormousB ::

Karkoli bos kupil, bo AI belezil. Kmalu bos videl na smartphonu reklame, na desktopu svojih priljubljenih znamk. Premija za zavarovanje bo sla gor, ker bo zabelezeno, da si ljubitelj alkohola, tobaka, mastne hrane. Delodajalec te ne bo zaposlil, ker si imas prevelik riziko srcne kapi.


Kje ti živiš zadnjih 15, 20 let? Pod kamnom?

Tole ni nič drugega kot podakjšek amazonove spletne trgovine z možnostjo osebnega prevzema. Podatki, ki naj bi jih "AI" in zlobne korporacije izkoriščale se beležijo že zadnjih 20+ let, profiliranje kupcev na podlagi nakupovalnih navad pa je koncept, ki se masovno uporablja že vsaj od 1960ih let. Zakaj misliš, da obstajajo kuponi?

dexterboy ::

Te kupone ne dobivaš ti direktno na tvoj telefon. Z novimi nakupi pa bodo beležili vsak "Bazuka čigumi" artikel, ki ga boš kupil...
Sedaj jaz lahko grem v trgovino in kupim artikle z gotovino, pa ne bo NIHČE vedel, kaj sem kupil.
Z novim sistemom... imagine.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

otago ::

NikolormousB je izjavil:

Karkoli bos kupil, bo AI belezil. Kmalu bos videl na smartphonu reklame, na desktopu svojih priljubljenih znamk. Premija za zavarovanje bo sla gor, ker bo zabelezeno, da si ljubitelj alkohola, tobaka, mastne hrane. Delodajalec te ne bo zaposlil, ker si imas prevelik riziko srcne kapi.


Kje ti živiš zadnjih 15, 20 let? Pod kamnom?

Tole ni nič drugega kot podakjšek amazonove spletne trgovine z možnostjo osebnega prevzema. Podatki, ki naj bi jih "AI" in zlobne korporacije izkoriščale se beležijo že zadnjih 20+ let, profiliranje kupcev na podlagi nakupovalnih navad pa je koncept, ki se masovno uporablja že vsaj od 1960ih let. Zakaj misliš, da obstajajo kuponi?


V Sloveniji kuponi in kartice ugodnosti ne palijo.* Vsak ima od vseh vecjih trgovskih verig. Ne mores enolicno slediti posamezniku, niti isti starostni skupini. (Npr. Janez kupuje svojo malice med tednom v najblizjem mercatorju, placa s pika kartico. Vsak drugi mesec gre na vikend v okolice Rogaske, kjer je najblizji Tus (kartica). 10x letno pomaga bratu pri njegovem vinogradu v Halozah, tam nakupuje v Jagru. Dnevni nakup opravlja v vec trgovinah Spar(kartica), Tus(kartica), Mercator(kartica) odvisno od dnevnih opravkov, dela -random. V petek popoldne gre v vecji center(Leclerc, Mercator, Spar), da opravi vecji nakup. vse opravi s kartico. Cigarete kupuje skupaj z zivili oz. pri lokalni trafiki, vecje kolicine pa mu bolj ugodne prinese sodelavec Izmet z Bosne na vsake nekaj mesecov. Anonimnost zagotovljena, dokler se placuje z gotovino, cetudi s kartico ugodnosti.)

Dodaten faktor nakljucnosti je, da vecje lahko druzine uporabljajo eno ali vec kartic. Stereotipen primer, pri trgovcu A je mozno kupiti pralni prasek po izjemno ugodni ceni, vendar le 1kom na upravicenca. Druzinski clan gre kupiti s tremi razlicnimi karticami, cetudi v 3 nakupih. Ali pa da student nakupuje na druzinsko kartico alkohol in tobak, starsa pa skoraj izkljucno bio-bio izdelke. Taksni podatki sami zameglijo uporabnost modeliranja profila strank.

* Ne dolgo nazaj je bil nekje clanek, kjer so ugotovili zgornjo miselnost. Da Slovenci nismo zvesti svoj kartici. Podoben starejsi clanek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Mr.B ::

otago je izjavil:

Zadeva je creepy.

Karkoli bos kupil, bo AI belezil. Kmalu bos videl na smartphonu reklame, na desktopu svojih priljubljenih znamk. Premija za zavarovanje bo sla gor, ker bo zabelezeno, da si ljubitelj alkohola, tobaka, mastne hrane. Delodajalec te ne bo zaposlil, ker si imas prevelik riziko srcne kapi.

Zato upajmo, da ne dozivim brezgotivnske druzbe. 2 dni pred napovedjo protestov kupis sprej, gasmasko.... bos dobil vabilo na policijo, ker tvoj nakup izstopa od rednih dejavnosti.

Sej to ve tudi Merkator. A misliš ker kupuješ preo App, si zato bolj nadzorovan ?

dexterboy je izjavil:

Če si ljudje ne želijo druženja z drugimi homo sapiensi, zakaj ne grejo pasti ovce v Afganistan ali pa Avstralijo?
Drugače je pa res, kar je napisal @otago; ljudje bodo pod nadzorom! Ampak enim to pač ne bo nikoli potegnilo...
Raje se pustijo voditi kot pa, da bi uporabljali lastno glavo. Če pa to vodenje pride "od zadaj", je užitek še toliko večji :))
Smo pozabili, kaj je napisal Benjamin Franklin, ustanovitveni oče ZDA (ki so danes vse kaj drugega...);
- Without freedom of thought, there can be no such thing as wisdom - and no such thing as public liberty without freedom of speech.
- Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.

Ajde povej, kolik teh kartic s popusti imaš ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

NikolormousB ::

Sedaj jaz lahko grem v trgovino in kupim artikle z gotovino, pa ne bo NIHČE vedel, kaj sem kupil.


Lahko greš. Ampak veliko ljudi vseeno že leta kupuje večinoma online.

Za tiste, ki želite anonimno kupovati bazuka čigumije bodo pa sigurno še dolgo obstajale trgovine, ki bodo to ponujale. Če ne, pa je tukaj poslovna priložnost.

V Sloveniji kuponi in kartice ugodnosti ne palijo.* Vsak ima od vseh vecjih trgovskih verig. Ne mores enolicno slediti posamezniku, niti isti starostni skupini.


Yeah, right :) Verjemi, da lahko na podlagi kartice zvestobe precej dobro profiliramo nakupne navade. Če kupuješ v 5 različmnih verigah to pomeni le, da ima 5 različnih trgovcev tvoje podatke.

Mr.B ::

Vprašanje, če nimajo izmenjave "anonimiziranih" podatkov.
Sicer pa prej ali slej bodo denar v fizični obliki ukinili, pot pretvezo takih in drugačnih grožen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Mene pa ne preseneca, da ima mercator se tolk strank kot jih ima. Ocitno ljudje tam ne hodijo kupovat, ampak se druzit. Morda sem jaz cuden, ampak jaz imam za to dnevno sobo, vrt in sank.



Mercator nima strank, ker je predrag. Tam kupuje javni sektor, ker jim dajo na obroke.

Utk je izjavil:

Starost nima nic s tem. Tam so tudi studentke pocasne v mp3. Hofer, lidl in podobni imajo neke tecaje za trgovce, mercator jih ocitno samo na cepljenje poslje.



mercator je super. delajo umirjeno, pa lahko kašno rečeš na blagajni. Lidl/hofer so norci.. Nimajo normalnih pogojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

dexterboy ::

@Mr.B; imam karico Leclerc, ker se skozi leto nabere za gratis Vinjeto, Tuš kartico pa imam na telefonu, ker je enkrat na teden en izdelek 25% off.
Si sedaj vesel? Erekcija zdrava, dolgotrajna in trdna?
Že pred mnogimi leti sem tu na ST nekajkrat napisal, da bi poleg user imena morala biti dodana številka starosti. Tako bi komunikacija bila veliko bolj razumljivejša. Do takrat pa še enkrat ponavljam; bojim se, da bi procentualno velikemu številu ljudi bila matrica najugodnejša oblika bivanja na tem planetu...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bambam20 ::

dexterboy je izjavil:


Že pred mnogimi leti sem tu na ST nekajkrat napisal, da bi poleg user imena morala biti dodana številka starosti.


Če si kreten si kreten in ti nobena starost ne pomaga.

Mr.B ::

dexterboy je izjavil:

@Mr.B; imam karico Leclerc, ker se skozi leto nabere za gratis Vinjeto, Tuš kartico pa imam na telefonu, ker je enkrat na teden en izdelek 25% off.
Si sedaj vesel? Erekcija zdrava, dolgotrajna in trdna?
Že pred mnogimi leti sem tu na ST nekajkrat napisal, da bi poleg user imena morala biti dodana številka starosti. Tako bi komunikacija bila veliko bolj razumljivejša. Do takrat pa še enkrat ponavljam; bojim se, da bi procentualno velikemu številu ljudi bila matrica najugodnejša oblika bivanja na tem planetu...

Torej si se za ceno vinjete , prpravljen nadzirati. Se sreca da ne kupujes kondomov, potem bi vefeli tudi kaksno je tvoje seksualno zivljenje. A uporabljas free wifi ?,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Torej si se za ceno vinjete , prpravljen nadzirati. Se sreca da ne kupujes kondomov, potem bi vefeli tudi kaksno je tvoje seksualno zivljenje. A uporabljas free wifi ?,

Kaj točno je s tem narobe, če smo oboji na profitu? Jaz sem, če mislijo, da so tudi oni, so what. Ko bo pa kdo to izkoristil proti meni, ga bo pa najebal.

Mr.B ::

Utk je izjavil:

Torej si se za ceno vinjete , prpravljen nadzirati. Se sreca da ne kupujes kondomov, potem bi vefeli tudi kaksno je tvoje seksualno zivljenje. A uporabljas free wifi ?,

Kaj točno je s tem narobe, če smo oboji na profitu? Jaz sem, če mislijo, da so tudi oni, so what. Ko bo pa kdo to izkoristil proti meni, ga bo pa najebal.

Torej dajmo potem reci, da naj vsi ki za male pare, prodajo osebne podatke za ocitni nacin profiliranja, nsj se vzdrzijo raznih komentiranj na temo teh grdih kapitalistov.Oh v kameni dobi, danes nekateri mislijo da se dela profiliranje samo ko kopujes online. A ni bilo na tem forumu tudi neki link, kjer vpises par svojih podatkov, pa povejo ves o tebi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Še zmeraj nisi odgovoril kaj točno je narobe s tem. Profiliranje, če hočejo, lahko delajo na sto načinov. Na internetu ti itak povsod sledijo, na telefonu tudi, če nimaš glih stare 3310. Paranoiki, ki grejo na slo-tech preko sedmih VPN-jev, se naj prosim vzdržijo komentiranja in raje vzamejo kakšno tableto.

NikolormousB ::

Kaj točno je s tem narobe, če smo oboji na profitu?


Ne vem, vprašaj DexterBoya in ostale, ki očitno govorijo eno delajo pa drugo.

dexterboy ::

@rupsi31; še veliko žgancev boš moral pojesti, young padawan :))
@Mr.B; če sem proti čemu, je to proti nadzoru. Sploh še, če je to nadzirano iz strani ljudi, ki niso normalni.
Zgleda, da je bilo moje pisanje napačno razloženo ali pa razumljeno....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

looser ::

Mi pa vedno čisto vse (no, ne čisto vse) na kartice zvestobe, nič ne moti, če nas profilirajo kaj posebej, včasih se moramo sicer legitimirat, če je res kakšen (malo) večji nakup...

metalc ::

Zanimivo. Ravno eden izmed pionirjev online nakupovanja (in, če se ne motim, tudi dostavljanja z droni) odpira "brick & mortar" trgovine. :) Ali morda z vsemi silnimi AI podprti recommender sistemi še niso tako učinkoviti kot že dobro znani psihološki triki v "običajnih" trgovinah?

MrStein ::

dexterboy je izjavil:

Do takrat pa še enkrat ponavljam; bojim se, da bi procentualno velikemu številu ljudi bila matrica najugodnejša oblika bivanja na tem planetu...

Vesoljska vojna napram normalnemu življenju?
Seveda.
Samo... kaj si sploh hotel povedati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

kuglvinkl ::

blackbfm je izjavil:

https://twitter.com/typesfast/status/95...

Fail:))


V čem točno? Ko bo tak model vseprisoten, bo pa res brez vrst. Zdaj vse zanima, kako to zgleda. Jeeeez.
Your focus determines your reallity

SimplyRF ::

Kot že povedano, interakcija s prodajnim osebjem je še vedno prioriteta mnogih. V kolikor se že odločiš obiskati trgovino, pričakuješ tudi ustrezno podporo na lokaciji. V splošnem je RFID tehnologija pri takšnih avtomatizacijah dokaj enostavna za potencialne kradljivce. Zaradi mentalitete mnogih menim, da to še dolgo ne bo pri nas. Vedno je potrebno poizkusiti s čem novim, ampak glede trgovin bo verjetno prej zaživelo online nakupovanje in dostava na dom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10719453 (14313) MrStein
»

Amazon nadaljuje preizkuse trgovin brez blagajn

Oddelek: Novice / Ostale najave
134349 (2764) bambam20
»

Tudi Microsoft bi nadomestil blagajničarje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
266389 (4536) billy
»

Amazon postavil fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7725980 (22570) DamijanD

Več podobnih tem