» »

lasten web in mail server v winXP

lasten web in mail server v winXP

kleDo ::

Živjo!

Rad bi si postavil lasten Web in mail server za, predvsem, lastno uporabo.
Trenutno še nimam nobene domene, tako da bi v začetku, kakšen teden ali dva vse delalo pod IPjem. Trenutno tudi še nimam fiksnega IPja.
Kar pa imam pa so naslednja vprašanja:

1. Imam switcher na katerega sta priklopljena (trenutno) dva računalnika. Zanima me, če bom imel fiksen IP, ali bosta še vedno lahko oba računalnika HKRATI dostopala do interneta (SiOL ADSL), tako kot je to možno sedaj?

2. Instaliran imam IIS in to naj bi bil nositelj mojega "web serverja". Zanima me, kakšne so nastavitve, da bo moja stran na netu normalno vidna?

3. Ali lahko IIS nastavim tako, da bo lahko moj računalnik gostil strani več uporabnikov in da bo vsak sam naložil strani na moj računalnik s svojim uporabniškim imenom in geslom? Kako?

4. Rad bi imel tudi "e-mail server" z ca. 10 - 15 mail naslovi. Vsak mail bi imel npr. 100 MB prostora, lasten username in psw. Kako to naredim, rabim kakše dodaten program...?

6. Ko pridobim fiksen IP, registriram domeno... kaj moram storiti, da bo stran dosegljiva pod domeno (npr. stran.org)?


Hvala za pomoč na vseh področjih...

Verjetno ste opazili (glede na vprašanja), da s serverji (kakršnimikoli) nimam nikakršnih izkušenj, zato so dobrodošla kakršna koli opozorila, nasveti, URLji s pomočjo, navodili... vse kar bi mi lahko pomagalo.

Za konec pa še... server nebi bil komercialen. Laufal bi na kakšnem ne preveč zahtevnem računalniku pod WinXP (za sedaj, kasneje morda linuxom), namenjen pa bi bil mojim sorodnikom, saj nameravamo registrirati skupno domeno...

Še enkrat hvala za pomoč!

LP, kledo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna stran in domač server

Oddelek: Omrežja in internet
173467 (3303) Seljak
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123661 (3392) Klemzz
»

home page

Oddelek: Izdelava spletišč
91514 (1297) Seadoo
»

Spletni srežnik za gostovanje javnih domen

Oddelek: Omrežja in internet
51586 (1473) SLOWWWeb.net
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353345 (2615) SubOrbit

Več podobnih tem