» »

Sledljivost predplačniških kartic

Sledljivost predplačniških kartic

delpero ::

Pozdravljeni!
Zanima me sledeče. Neznana oseba mi je preko SMS sporočil grozila. Zadevo sem prijavil policiji, ki je naredila zapisnik, odgovorila, da je številka predplačniška in našla bazno postajo s katere je bilo poslano. To je vse. Ker sem ponovno prejel sporočilo, mi vsekakor ni vseeno..
Kljub predplačniškim podatkom je nekdo moral kupiti SIM, polniti kartico in se prijaviti preko telefona ki pusti svoj IMEI.
Torej imamo kartico, IMEI in morda polnjenje računa ki je spet nakup.
Vprašanje je:
- ali je možno na podlagi tega izvedeti kje se je prodalo/ katerega dne? Bi lahko policija naredila več? Kaj naredijo, če isto prejme predsednik?;)

Scorpia ::

Policija ve za imei itn... samo taksne podatke tebi ne bojo posredovali. In tudi ce poznajo imei ni nujno, da bojo odkrili storilca, lahko gre za 10 let star telefon, ki je zamenjal x lastnikov...
Ce bi slo za predsednika, bi zaceli stalno slediti telefonu naceloma sim kartico ali pa imei in tudi dolociti njegovo lokacijo, ter nekaj dni opazovali osebo, prisluskovanje bi najbrz tudi, ter lazna bazna postaja ce je to se aktualno. Vse to, da so ziher ce je ta oseba. Pa seveda se od sodisca mores dobiti nalog.
Sicer pa najbrz ves komu si se zameril, drugace pa ce grozi, nima namena groziti ampak ustrahovati. Tisti ki resno misli, ponavadi ne opozori. So pa tudi izjeme.
////

Mare2 ::

Lahko pogooglaš telefonsko, če je kaj objavljal na internetu. :)

111111111111 ::

Blokiraš številko in prijaviš še telekomu. Pa naj grozi.

delpero ::

Scorpia je izjavil:

Policija ve za imei itn... samo taksne podatke tebi ne bojo posredovali. In tudi ce poznajo imei ni nujno, da bojo odkrili storilca, lahko gre za 10 let star telefon, ki je zamenjal x lastnikov...
Ce bi slo za predsednika, bi zaceli stalno slediti telefonu naceloma sim kartico ali pa imei in tudi dolociti njegovo lokacijo, ter nekaj dni opazovali osebo, prisluskovanje bi najbrz tudi, ter lazna bazna postaja ce je to se aktualno. Vse to, da so ziher ce je ta oseba. Pa seveda se od sodisca mores dobiti nalog.
Sicer pa najbrz ves komu si se zameril, drugace pa ce grozi, nima namena groziti ampak ustrahovati. Tisti ki resno misli, ponavadi ne opozori. So pa tudi izjeme.


Zanimiv odgovor, vendar ne odgovori na moje vprasanje.

111111111111 je izjavil:

Blokiraš številko in prijaviš še telekomu. Pa naj grozi.

To znam narediti. Če bo menjaval številke pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delpero ()

Scorpia ::

delpero je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Policija ve za imei itn... samo taksne podatke tebi ne bojo posredovali. In tudi ce poznajo imei ni nujno, da bojo odkrili storilca, lahko gre za 10 let star telefon, ki je zamenjal x lastnikov...
Ce bi slo za predsednika, bi zaceli stalno slediti telefonu naceloma sim kartico ali pa imei in tudi dolociti njegovo lokacijo, ter nekaj dni opazovali osebo, prisluskovanje bi najbrz tudi, ter lazna bazna postaja ce je to se aktualno. Vse to, da so ziher ce je ta oseba. Pa seveda se od sodisca mores dobiti nalog.
Sicer pa najbrz ves komu si se zameril, drugace pa ce grozi, nima namena groziti ampak ustrahovati. Tisti ki resno misli, ponavadi ne opozori. So pa tudi izjeme.


Zanimiv odgovor, vendar ne odgovori na moje vprasanje.

111111111111 je izjavil:

Blokiraš številko in prijaviš še telekomu. Pa naj grozi.

To znam narediti. Če bo menjaval številke pa?


Kako da ne? Drugače povedano, policija ne bo porabljala sredstva in časa, da bojo odkrili storilca oziroma kdo je kupil sim in sploh posebej, da bi nekoga iskali, ki ni storil konkretnega kaznivega dejanja (lahko je bil obakrat neprišteven, ko je pisal), da bi se jim splačalo. Lahko poskusiš s sofinanciranjem. Pa tudi ce odkrijejo osebo, bo ostalo samo pri zapisniku, lastne izkusnje...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

111111111111 ::

delpero je izjavil:


To znam narediti. Če bo menjaval številke pa?

Jo zamenjaš še ti. Poglej, noben ne bo iskal storilca po 2-3 sms-ih. Če bo začel pa menjavati številke in spet groziti imaš pa večjo moč, nekdo se potrudi in ti greni življenje, bodo na policiji vzeli bistveno bolj resno. Če si bo pa telefone sposojal, pa ti samo javljaj na policijo in telekom in slej kot prej bodo nekoga stisnili v kot. Ampak verjemi, da se toliko ne bo spuščal.

Mislim da moraš telekomu javit 5x potem pa mu ugasnejo številko.

fosil ::

Imei ti ne pomaga dosti.
Poleg predpačniške kartice lahko kupiš tudi predplačniški telefon.
Tako je!

delpero ::

Saj ravno dobro informiranje me zanima. Kaj v primeru, da se zadeva stopnjuje, menjavajo se številke pošiljatelja... recimo, da tudi jaz menjam številko, pa preko nekoga izve spet. Poanta je, ali ga lahko izsledijo na zgoraj omenjeni način?

reeves ::

To ti je odgovoril že @Scorpia.
Da se, ampak nisi dovolj pomemben, da bi se policija in sodišče ukvarjalo s tem. Je dolgotrajen in zapleten postopek. Pa še to ne 100%.
Pač blokiraš št. Če zamenja blokiraš tudi to. Me zanima kdo se bo prej naveličal.
Zakaj pa ne prijaviš osebe? Zagotovo ti ne grozi nek popoln neznanec brez vsakega razloga, ampak ti prav dobro veš oz. vsaj sumiš kdo je.

GrX ::

delpero je izjavil:

Pozdravljeni!
Zanima me sledeče. Neznana oseba mi je preko SMS sporočil grozila. Zadevo sem prijavil policiji, ki je naredila zapisnik, odgovorila, da je številka predplačniška in našla bazno postajo s katere je bilo poslano. To je vse. Ker sem ponovno prejel sporočilo, mi vsekakor ni vseeno..
Kljub predplačniškim podatkom je nekdo moral kupiti SIM, polniti kartico in se prijaviti preko telefona ki pusti svoj IMEI.
Torej imamo kartico, IMEI in morda polnjenje računa ki je spet nakup.
Vprašanje je:
- ali je možno na podlagi tega izvedeti kje se je prodalo/ katerega dne? Bi lahko policija naredila več? Kaj naredijo, če isto prejme predsednik?;)


Sem imel pred leti podobno situacijo. Sicer zadeve nisem prijavil policiji ampak številko preprosto zablokiral. Čez čas se je izkazalo, da ni grozil samo meni, ampak je to počel sistematično. Šlo pa naj bi za enega neuravnovešenega mulca iz vasi..

Sicer pa kolikor mi je znano policija in tožilstvo večino groženj ne obravnavata resno, razen v primeru, da so grožnje utemeljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026269 (8182) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327231 (10635) Mare2
»

Ukradli iPhone 6 Plus

Oddelek: Mobilne tehnologije
318547 (6555) blackbfm
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115323 (13691) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629641 (27915) St235

Več podobnih tem