» »

PiHole

PiHole

1
2
»

Karen ::

Če imaš Synology ga zalaufaš kar v Dockerju, v configu tista 2 IPja popraviš pa po želji naložiš liste. Za kit pa ne vem, kak ebay poglej.

Daniel ::

Potrudi se in instaliraj. Ne bo te pobralo, če se kaj novega naučiš.

Geho ::

Daniel je izjavil:

Potrudi se in instaliraj. Ne bo te pobralo, če se kaj novega naučiš.

Sem že porabu preveč časa... nisem jaz kriv, da tutoriale napišejo na splošno ne predvidevajo pa da ti lahko manjka kak XY paket ali update. Pač waste of time vse to na roke delat. My time is worth much more.

Daniel ::

Če instaliraš na raspbian mora s tistim instalacijskim ukazom delati iz prve. Sicer pa, po želji.

Apple ::

Karen je izjavil:

Če imaš Synology ga zalaufaš kar v Dockerju, v configu tista 2 IPja popraviš pa po želji naložiš liste. Za kit pa ne vem, kak ebay poglej.

A ti v dockerju shrani nastavitve?

Meni jih ne... in po restartu moram spet poklikat nastavitve...

Sem pa delal vse po navodilih :)
LP, Apple

Geho ::

Daniel je izjavil:

Če instaliraš na raspbian mora s tistim instalacijskim ukazom delati iz prve. Sicer pa, po želji.

Ne ne dela, ker imaš miljon nekih dependency-jev in če niso vsi prave verzije ti zadeve failajo. Prav tako moraš imeti OS in vse njegove pritikline na pravi verziji. Ampak install program tolk butast, da ne zna prej pogledat pa potegnit dol kar rabi in moraš ponavaljat dokler ti ne dela.
In vsak tak poizkus je pol par ur lahko, ker vleče po vsak kB velik file dol in potem sam download stvari traja celo uro, namesto da bi potegnu dol en zip ali iso in iz tistega pol pobiral fajle... Skratka precej obupono narejena zadeva in najbolje, da imaš še en dodaten monitor, miško in tipkovnico nekje zraven, da pustil laufat vmes ko delaš kaj bolj produktivnega drugje. No jaz nimam dodatnega monitorja in periferije, niti ne časa, da bi nadziral kaj in kako. Jaz rabim samo delujočo zadevo, ruknem not statičen IP, prklopm na router in da dela.

Ales ::

Geho je izjavil:

Daniel je izjavil:

Če instaliraš na raspbian mora s tistim instalacijskim ukazom delati iz prve. Sicer pa, po želji.

Ne ne dela, ker imaš miljon nekih dependency-jev in če niso vsi prave verzije ti zadeve failajo. Prav tako moraš imeti OS in vse njegove pritikline na pravi verziji. Ampak install program tolk butast, da ne zna prej pogledat pa potegnit dol kar rabi in moraš ponavaljat dokler ti ne dela.
In vsak tak poizkus je pol par ur lahko, ker vleče po vsak kB velik file dol in potem sam download stvari traja celo uro, namesto da bi potegnu dol en zip ali iso in iz tistega pol pobiral fajle... Skratka precej obupono narejena zadeva in najbolje, da imaš še en dodaten monitor, miško in tipkovnico nekje zraven, da pustil laufat vmes ko delaš kaj bolj produktivnega drugje. No jaz nimam dodatnega monitorja in periferije, niti ne časa, da bi nadziral kaj in kako. Jaz rabim samo delujočo zadevo, ruknem not statičen IP, prklopm na router in da dela.

Potem pa pač uporabi nekaj drugega. S pritoževanjem tu ne boš prišel bližje cilju.

Daniel ::

Res zanimivo. Meni je zmeraj delalo iz prve. Tudi na DietPi.

Sedaj sem presedlal na Adguard, ki ga kot Container poganjam direkt na Mikrotiku RB5009. Dela kar ok edino po nekaj tednih se ve včasih dogajati, da se container ne zažene več, če zmanjka elektrike in se Mikrotik reboota. Potem ga ponovno namestim, kar je tam ene 5 minut dela. Filtrira približno 1,5 miljona domen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

predi ::

Geho je izjavil:

Da ne delam nove teme.
Moj pi-hole je očitno izpustil dušo (sveti rdeč LED za power ampak ni ne slike, niti LED na ethernetu se ne vžgejo).
Gledam po internetu, nikjer nobenih kitov več za dobit. Zakaj rabim kit? Ker se mi preprost ne da ubadat z inštalacijo in linux problemi (enkrat zagonu cel dan za breveze).
Se še kje sploh da dobit kak pi-hole kit?
SD kartico si poskusil zamenjat?

Ravno včeraj sem zadevo namestil na Pi 2 model B v1.1 iz nule. Kakšnih deset - petnajst minut mi je vzelo, če odmislim čas same inštalacije (del, ki ne zahteva interakcije) in formatiranje kartice. Skupaj je trajalo kako uro in pol, dve max.

https://www.raspberrypi.com/software/ (Pi Imager)
https://www.raspberrypi.com/tutorials/r...

Je pa res, da sem bil razkurjen, ker me je pred tem raz*izdil Docker Desktop na drugi mašini. Do te mere, da sem ga bil odločen odinštalirat za zmeraj. En od containerjev je laufal pihole, ki sem ga moral nadomestit.

Karen ::

Apple je izjavil:

Karen je izjavil:

Če imaš Synology ga zalaufaš kar v Dockerju, v configu tista 2 IPja popraviš pa po želji naložiš liste. Za kit pa ne vem, kak ebay poglej.

A ti v dockerju shrani nastavitve?
Meni jih ne... in po restartu moram spet poklikat nastavitve...
Sem pa delal vse po navodilih :)

Pri meni vse shrani; Docker config file se popravlja. Tako da ne vem kje je težava, sem pa tudi jaz bolj noob, ampak sem iz prve uredil.

Geho ::

predi je izjavil:

Geho je izjavil:

Da ne delam nove teme.
Moj pi-hole je očitno izpustil dušo (sveti rdeč LED za power ampak ni ne slike, niti LED na ethernetu se ne vžgejo).
Gledam po internetu, nikjer nobenih kitov več za dobit. Zakaj rabim kit? Ker se mi preprost ne da ubadat z inštalacijo in linux problemi (enkrat zagonu cel dan za breveze).
Se še kje sploh da dobit kak pi-hole kit?
SD kartico si poskusil zamenjat?

Ravno včeraj sem zadevo namestil na Pi 2 model B v1.1 iz nule. Kakšnih deset - petnajst minut mi je vzelo, če odmislim čas same inštalacije (del, ki ne zahteva interakcije) in formatiranje kartice. Skupaj je trajalo kako uro in pol, dve max.

https://www.raspberrypi.com/software/ (Pi Imager)
https://www.raspberrypi.com/tutorials/r...

Je pa res, da sem bil razkurjen, ker me je pred tem raz*izdil Docker Desktop na drugi mašini. Do te mere, da sem ga bil odločen odinštalirat za zmeraj. En od containerjev je laufal pihole, ki sem ga moral nadomestit.

V bistvu bom probal še to, naroču sem en rPI, ruknu bom not pi-hole kartico pa upajmo da dela.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AdGuard DNS

Oddelek: Informacijska varnost
181608 (238) gansta
»

Konec brskanja brez oglasov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9115068 (5380) ales85
»

Pi-hole - slovenska blocklista?

Oddelek: Omrežja in internet
152039 (1220) TheHijacker
»

Moja domaca mreza

Oddelek: Omrežja in internet
466694 (4542) mahoni
»

Blokiranje reklam na routerju

Oddelek: Omrežja in internet
71285 (922) Spajky

Več podobnih tem