» »

Kriptovalute vodič

Kriptovalute vodič

1963keko ::

Se oproščam , če sem odprl novo temo in nekaj podobnega že obstaja, a jaz nisem našel, pa iščem že nekaj dni, zato sem se sem obrnil za pomoč.V svetu kriptovalut sem popoln začetnik. Ker je o tem povsod veliko govora, sem seveda tudi sam malce pobrskal in se odločil, da bom nekaj malega investital, a imam težave z razumevanjem vsega na spletnih straneh, tako da bi rabil en vodič, kako vseskupaj izpeljati. Moja zamisel je bila, da odprem račun pri nekem ponudniku kriptokovancev, naložim nekaj evrov in potem te evre zamenjam za kriptovalutom ki bi se mi zdela zanimiva in ko bi dosegel željeni cilj, bi jo prodal in kupil katero drugo. To so bile seveda samo pobožne želje. Ko sem to želel izpeljat , sem ugotovil, da tako lahko pa to ne bo šlo.
Odprl sem račun na HitBTC, ker se mi je zdelo, da imajo veliko različnih kriptovalut. Stvar je v tem, da ne morem naložiti nikakršnih evrov ali dolarjev, ker ta možnost ne obstaja. Kako sedaj naložiti denar, če te možnosti ni. Razmišljal sem takole, grem na Petrol in kupin kriptovaluto, ki jo naložim v denarnico. Potem iz te denarnice pošljem v denarnico HitBTC. Težava je v tem, da je to lahko reči, izpeljati pa ne znam, saj se bojim, da ob najmanjši napaki lahko pošljem denar neznano kam. Torej sedaj bi od vas poznavalcev žele nekakšen vodič, kako vse skupaj izpeljati.

Machete ::

Ne se zmotit, pa je :] To je vse. Petrolov kupon lahko vnovčiš direkt na HitBTC wallet, kjer si generiraš deposit naslov za ETH ali BTC. Sicer pa izbral si eno izmed bolj sleparskih borz (vsaj po mnogih zapisih na forumih). Išči dalje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

p0ki ::

kupiš BTC,ETH,XRP,BCH na bitstampu in pošlješ na bittrex kjer kupuješ in prodajaš kar si želiš. Nevem pa će sprejemajo nove uporabnike
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

1963keko ::

Saj ni problem, predlagajte katerokoli, ki ima čimveč različnih kriptovalut, sam sem jih našel ene par ampak imajo ponavadi vsamo te najbolj znane kriptovalute.

c3p0 ::

https://www.livecoinwatch.com/exchanges

Pa Binance vidim da ima spet open reg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

slotechar ::

Potrebujemo nov oddelek na slotech forumu za kripto valute. Tam bi bil zazeljena tema, na vrhu oddelka, tema za zacetnike, kjer bi bile razlozene osnove. Tako bi se lahko izognili stevilnim nenehnim enakim vprasanjem. Pa tudi zacetnikom bi olajsala iskanje po nepregledni temi z 300 stranmi.

Zgodovina sprememb…

Jaki-1 ::

slotechar je izjavil:

Potrebujemo nov oddelek na slotech forumu za kripto valute. Tam bi bil zazeljena tema, na vrhu oddelka, tema za zacetnike, kjer bi bile razlozene osnove. Tako bi se lahko izognili stevilnim nenehnim enakim vprasanjem. Pa tudi zacetnikom bi olajsala iskanje po nepregledni temi z 300 stranmi.

To se mi zdi smiselno in dobro (za osnovna vprašanja)
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

ideep ::

Jaki-1 je izjavil:

slotechar je izjavil:

Potrebujemo nov oddelek na slotech forumu za kripto valute. Tam bi bil zazeljena tema, na vrhu oddelka, tema za zacetnike, kjer bi bile razlozene osnove. Tako bi se lahko izognili stevilnim nenehnim enakim vprasanjem. Pa tudi zacetnikom bi olajsala iskanje po nepregledni temi z 300 stranmi.

To se mi zdi smiselno in dobro (za osnovna vprašanja)



ja lepo prosim, ker se uvajam. bi bila zelo hvaležna.

niso mi jasne denarnice, ni mi jasn 15 usd bonus na bitstampu - ker ga nikjer v balancu ni - kako ga vnovčim?

iščem tu pa tam malo, ampak moram reči, da če bi nekdo naredu youtube posnetek kripto za telebane
1. registracija na straneh
2. kako nastaviš opominjanja padca valute - z nekim piskom - to je menda ključ
3. kakšne vrste kriptovalut poznamo? kje lahko najdem podatek o opisih posamezne valute?
4. denarnice, ključi.. kam to prenesit .. kaj je s tem denarnicami na bitstampu - a je to varno? a moram potem ko kupim, to kam prenest, na varno?
5. varnost, qr kode.. zakaj ne smem printat v wifi povezavi, zakaj ne na kabl.. pa take banalne
6. a talajo kje BTC zastonj? tam na enem youtube posnetku so enemu ko si je ustvaril exodus wallet kar dali 20 BTC tak za brezveze..
pa tak naprej.. da vem osnovo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

luclucluc ::

1. registriraš se na straneh, tako kot se boš registriral kjerkoli drugje.
2. ce nimas zakupljenega tradeviewa ali coinigy lahko alarme rudimentarno stimas na Tabtraderju na telefonu.
3. coinmarketcap.com
4. guglaj rudimentary introduction into cryptocurrencies.
5. zato ker to kar tebi ni jasno nekomu drugemu mogoče je, banalno bo do trenutka ko ti bo nekdo spraznu denarnico.
6. Jezus Kristus tip..

ni tole zate imo, se da denar se kje drugje naredit.

boro10 ::

ideep je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

slotechar je izjavil:

Potrebujemo nov oddelek na slotech forumu za kripto valute. Tam bi bil zazeljena tema, na vrhu oddelka, tema za zacetnike, kjer bi bile razlozene osnove. Tako bi se lahko izognili stevilnim nenehnim enakim vprasanjem. Pa tudi zacetnikom bi olajsala iskanje po nepregledni temi z 300 stranmi.

To se mi zdi smiselno in dobro (za osnovna vprašanja)



ja lepo prosim, ker se uvajam. bi bila zelo hvaležna.

niso mi jasne denarnice, ni mi jasn 15 usd bonus na bitstampu - ker ga nikjer v balancu ni - kako ga vnovčim?

iščem tu pa tam malo, ampak moram reči, da če bi nekdo naredu youtube posnetek kripto za telebane
1. registracija na straneh
2. kako nastaviš opominjanja padca valute - z nekim piskom - to je menda ključ
3. kakšne vrste kriptovalut poznamo? kje lahko najdem podatek o opisih posamezne valute?
4. denarnice, ključi.. kam to prenesit .. kaj je s tem denarnicami na bitstampu - a je to varno? a moram potem ko kupim, to kam prenest, na varno?
5. varnost, qr kode.. zakaj ne smem printat v wifi povezavi, zakaj ne na kabl.. pa take banalne
6. a talajo kje BTC zastonj? tam na enem youtube posnetku so enemu ko si je ustvaril exodus wallet kar dali 20 BTC tak za brezveze..
pa tak naprej.. da vem osnovo


Predlagam članek:
Sem začetnik, rad bi kupil kriptovalute, na katere borze naj se prijavim?

Če pa hočeš hitro pričeti trgovati pa:
Kako sem v enem dnevu začel trgovati z Bitcoini in drugimi Kripto Kovanci

Nič pa ni zastonj, 20BTC, lol. Predvsem ne nasedaj visokoletečim obljubam in ne klikaj čudnih povezav. Najbolj varno je prenesti kriptote v denarnice. Ne moreš pa potem hitro trgovati. Pripravim vodič...
Pozdrav

ideep ::

super hvala boro.. komi čakam da začnem trejdat..

Mato989 ::

Drugače pa je tukaj tudi moja tema, kjer sem prilepil PDF starter guide :) in nekaj uporabnih linkov

lp
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

alenkkka ::

Ob vsem tem dogajanju se mi zdi, da se nam zna zgoditi preskok v digitalni keš .. Države se bodo fajn zapufale in namiguje se že, da banke ne bodo mogle zagotoviti dovolj papirnatega denarja. Zato je prehod na digitalno valuto povsem možen, po mojem.

Vprašanje - s katerimi kripto borzami imate dobre izkušnje do zdaj? Bistamp sta Slovenca prodala, ane? So še ok? Kaj pa eToro? Ali Cex.Io? Katerega priporočate?

Aja, pa čista začetnica sem pri tem ;)

kakob ::

alenkkka je izjavil:

Kaj pa eToro? Ali Cex.Io?


Poskušam ugovoit kakšne trike uporabljajo zgoraj omenjeni shit-servici, da se novinci tako lepijo nanje? A mi lahko kdo razloži prosim?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kamiKaZaA ::

kakob je izjavil:

alenkkka je izjavil:

Kaj pa eToro? Ali Cex.Io?


Poskušam ugovoit kakšne trike uporabljajo zgoraj omenjeni shit-servici, da se novinci tako lepijo nanje? A mi lahko kdo razloži prosim?

Po mojem mišljenju marketing. Občasno poslušam glasbo na telefonu in mi zmes meče reklame o tem eToro, ki pa so na nivoju, da te takoj not potegnejo, če se ne spoznaš na zadeve. In vsak cent, ki so plačali tistemu, ki jim je naredil reklamo, se jim povrne pomoje v Eurih.

3man ::

alenkkka je izjavil:

Ob vsem tem dogajanju se mi zdi, da se nam zna zgoditi preskok v digitalni keš .. Države se bodo fajn zapufale in namiguje se že, da banke ne bodo mogle zagotoviti dovolj papirnatega denarja. Zato je prehod na digitalno valuto povsem možen, po mojem.

Vprašanje - s katerimi kripto borzami imate dobre izkušnje do zdaj? Bistamp sta Slovenca prodala, ane? So še ok? Kaj pa eToro? Ali Cex.Io? Katerega priporočate?

Aja, pa čista začetnica sem pri tem ;)


Kaj je zate "digitalni keš" in kaj bi rada počela na kripto borzah?
Digitalni keš ni nujno enako kripto valuta. Digitalni keš so tudi tisti evri na tvoji banki.
Bi rada nekaj tega fiata dala v kripto za dnevno uporabo al bi rada nekaj dala na stran tudi v kripto valutah?

simone ::

pozdravljeni

Nekako prebiram članke o bitcoinu in vidim da je folk znorel.Odločil sem se da bi probal tudi jaz.Mi lahko kdo razloži potek vem da obstaja več različnih platform kje se registriraš baje je najboljiši etoro.Lahko investiram poljubni znesek ali je omejen?Lahko investiram ne vem recimo 50 evrov.Teh recimo 50 evrov si naložiš gor potem pa verjetno trguješ kolk js razumem.Kako pa je potem če se ti donos poveča kako ta denar dobiš na svoj trr račun?Prosim če mi poveste svoje izkušnje.hvala

Andraz1988 ::

Etoro se mi ne zdi dobra platforma oz borza za kripto. jaz uporabljam bitstamp, binance, kucoin in do sedaj še ni bilo težav. ja če želiš znesek dvignit prodas BTC in nakazes na trr.

3man ::

simone je izjavil:

pozdravljeni

Nekako prebiram članke o bitcoinu in vidim da je folk znorel.Odločil sem se da bi probal tudi jaz.Mi lahko kdo razloži potek vem da obstaja več različnih platform kje se registriraš baje je najboljiši etoro.Lahko investiram poljubni znesek ali je omejen?Lahko investiram ne vem recimo 50 evrov.Teh recimo 50 evrov si naložiš gor potem pa verjetno trguješ kolk js razumem.Kako pa je potem če se ti donos poveča kako ta denar dobiš na svoj trr račun?Prosim če mi poveste svoje izkušnje.hvala


Na kaj misliš s tem, da je folk znorel?
Kaj bi ti "probal"? Če bi rad na hitro zaslužil z Bitcoinom se ti to sicer lahko zgodi ampak trgovanje je cela znanost in ne, ni lahko zaslužit denar s trgovanjem česarkoli. Sicer pa si na izjemno slabi poti, če si izbral etoro... drži se nasveta Andraz1988 in uporabi kripto menjalnice. Bitstamp ali Kraken bi ti morala več kot zadostovati.

simone ::

Mi lahko kdo malo razloži bitstamp recimo.Se pravi se registriram potem lahko vložim poljuben znesek ali je omejeno?Lahko zgubim denar ki ga vložim ali v vsakem primeru toliko lahko dobim nazaj?Čist za začetnika če mi kdo obrazloži

3man ::

simone je izjavil:

Mi lahko kdo malo razloži bitstamp recimo.Se pravi se registriram potem lahko vložim poljuben znesek ali je omejeno?Lahko zgubim denar ki ga vložim ali v vsakem primeru toliko lahko dobim nazaj?Čist za začetnika če mi kdo obrazloži

Registracija pomeni oddajo vseh osebnih podatkov z osebnim dokumentom vred in (če se ne motim in če še vedno to delajo) še kak dokaz o rezidentstvu ala nek račun, ki povezuje tebe in naslov na tvojem IDju.
Nato na Bitstamp, ki ima EU licenco za opravljanje finančnih poslov (dovoljenje, da lahko v tvojem imenu držujo fiat) nakažeš EUR ali pa kakšno drugo podprto (kripto)valuto. Denarja na BS ne boš kar tako izgubil, dokler ne gredo v franže. So med najbolj zanesljivimi na svetu a še vedno jih lahko spraznijo barabe ali nekdo popiha z denarjem pod kakšno pretvezo.
Ko imaš vrednosti gor, pač z njimi po svoji presoji trguješ - to je zagotovo za vsakogar najbolj tvegan del. Ko se odločiš, da greš domov iz kazinoja, pobereš kojne ali dirty fiat in si jih nakažeš na hww ali na IBAN račun.
Za nakazilo mislim, da nimajo provizij, za dol dat fiat/kripto in za trgovanje pa so provizije, recimo, da zmerne.
Ti to kaj pomaga?

simone ::

3man nakažem si lahko poljuben znesek ali je omejen?uporablja kdo omenjen bitstamp?vaše izkušnje?

3man ::

simone je izjavil:

3man nakažem si lahko poljuben znesek ali je omejen?uporablja kdo omenjen bitstamp?vaše izkušnje?

Mislim, da znesek navzgor ni omejen. Če te zanima trading z nekaj 10k ali nekaj 100k morda razmisli o OTC traderjih.

Bitstamp sicer obratuje od 2011 in je bil enkrat delno spraznjen a so vsi uporabniki dobili vse nazaj. UI je dober, likvidnosti je dovolj, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

kakob ::

simone je izjavil:

uporablja kdo omenjen bitstamp?vaše izkušnje?


Seveda. Kraken je manj shitty.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

simone ::

Js nebi nekih zneskov vlagal kolk pa najmank vlozis?

kakob ::

0.01 fiatov.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

3man ::

simone je izjavil:

Js nebi nekih zneskov vlagal kolk pa najmank vlozis?

Ja toliko, da se ti bančno nakazilo še splača. Verjetno imaš neke stroške nakazila.
Vprašanje je bolj, kaj bi ti rad z Bitcoinom dosegel. Iz 20 narediti 26?

Kaj pa Lightning? A si se že kaj naučil o njem. Recimo mobilni Phoenix wallet ali Zap ti omogočajo hitra in poceni plačila majhnih zneskov. Malo te bodo prisilili da se naučiš kaj je to Bitcoin, kaj je to sidechain kot je Lightning ipd.

Če bi rad na hitro zaslužil, bi morda več, če bi zdaj pridno maske šival doma. Bitcoin je IMHO mnogo več kot le špekulativno sredstvo za prodobit več fiata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

Nesta ::

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala

Mato989 ::

Pogooglaj

BTC wallet

in ga naredi

Pazi da ne bo scam.

nato daj withdraw in prilepi v withdraw na svoji strani BTC wallet address iz denarnice ki jo ustvariš v prejšnjem koraku
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Neon87 ::

Nesta je izjavil:

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala


Zdravo, pošlji BTC na naslov 1LqVxg4HDUHqpYXq6216rdArfJYqAtcJ6B jaz pa ti potem pošljem / nakažem EUR.

Mato989 ::

scammer :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

Neon87 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala


Zdravo, pošlji BTC na naslov 1LqVxg4HDUHqpYXq6216rdArfJYqAtcJ6B jaz pa ti potem pošljem / nakažem EUR.


LOL, don't do that!

Nesta ::

Neon87 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala


Zdravo, pošlji BTC na naslov 1LqVxg4HDUHqpYXq6216rdArfJYqAtcJ6B jaz pa ti potem pošljem / nakažem EUR.


Mi bos fliknu? :)

Nesta ::

Baja je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala


Zdravo, pošlji BTC na naslov 1LqVxg4HDUHqpYXq6216rdArfJYqAtcJ6B jaz pa ti potem pošljem / nakažem EUR.


LOL, don't do that!


Sicer je najbolj enostavno ker se mi več ne z BTji ukvarjat. Skoda da cloveka ne poznam bi mu z veseljel dal vse pa da mi nakaže na TRR.

Neon87 ::

Lahko ti fliknem tudi ja? iz katerega konca Slovenije si, lahko se dobiva na kavi in izvedeva?

3man ::

Nesta je izjavil:

Kako si lahko ustvarim BTC WALLET ADDRESS?

Rab bi si preostanek bitcoinov iz strani placecoinex.com prenesel na BTC wallet oz prnesel na svoj bancni račun.

Hvala


Na telefon si prenesi Phoenix wallet (https://acinq.co/) ali Wallet Of Satoshi (https://www.walletofsatoshi.com/).
Taka mobilna denarnica je primerna za manjše zneske.
Tam najdi gumb, ki pravi "Receive" in dobil boš Bitcoin naslov, ki ga prilepiš v denarnico iz katere nakazuješ.
Če imaš večji znesek, nimaš druge poti, kot s strojno denarnico. Več o tem si v slovenščini lahko prebereš na dakript.

To kar ti ponuja Nesta pa je seveda neumno iz več razlogov:
- moraš mu zaupat, da ti bo vse prenakazal, če ti že bo in da tvojih podatkov ne bo delil naokoli...
- moraš vedet, da nima pojma, ker uporablja prastar tip naslova z najvišjimi provizijami
- moraš vedet, da nima pojma, ker ponovno uporablja Bitcoin naslov, česar se ne počne! To lahko preveriš tako, da njegov naslov vneseš v nek blokčejn raziskovalec, kot je npr https://mempool.space

Če bi rad naredil neumnost in Bitcoin pretvoril v dirty fiat, ti priporočam, da uporabiš Peach Wallet (https://peachbitcoin.com/) kjer ga boš prodal P2P, zelo varno in brez KYC in še po dobri premiji (vsaj nekih 6% nad tržno ceno). Likvidnost je kar dobra za prodajo.

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

3man ::

3man je izjavil:


To kar ti ponuja Nesta pa je seveda neumno iz več razlogov:


Tole je moja napaka, moral bi napisat "uporabnik Neon87" in ne Nesta :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13527997 (10145) Mato989
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505854088 (215578) Machete
»

eToro

Oddelek: Loža
3819242 (4704) Picajzl
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856841 (43955) PrihajaNodi

Več podobnih tem