» »

Nedostopnost storitve

1
2
3

kuglvinkl ::

The best post o hrčih ever :).
Your focus determines your reallity

galu ::

Tako to gre.

Unknown_001 ::

A bo vmesno če tole sem prilimam?

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Baja ::

bigWhale, res hvala za tole, verjetno se bom še zjutraj smejal :)

Daniel ::

Odličen opis hrčkov :)

korenje3 ::

a kdo ve, da je to moj 30. account na slo-tech? :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Baja ::

korenje0.1, korenje0.2, korenje0.3, ...?

Mare2 ::

korenje3 je izjavil:

a kdo ve, da je to moj 30. account na slo-tech? :)


Vsake 3 let odpreš enega? :) Ojoj.

AštiriL ::

BigWhale top
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem komaj zdaj toliko pri sebi, da lahko tole pišem. Abstinenčna kriza je bila premočna (potenje, tresavica rok taka, da nisem mogel zadeti želenih tipk na tipkovnici, blodnje z belimi hrčki...)!

Bo treba nuujno razmišljati o redundančnosti hrčkov, hampster mirroring je nujen! Dva tima hrčkov, ki povsem ločeno poganjata strežnike s kakšnim hrčkom za hot-svap zamenjavo....

Kam lahko pošljem hrano za hrčke...?

P.S. Ne mi tega več delat, lepo, lepo prosim...

LP

Jože

opeter ::

korenje3 je izjavil:

a kdo ve, da je to moj 30. account na slo-tech? :)


Ti si kriv za smrt tolikšnega števila hrčkov. Preberi BigWhale-ov post na prejšnji strani.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bakunin ::

Kurzweil je izjavil:

... da je Slo-techov Facebook praktično mrtev in je od vseh tech novic in forumov menda edini, ki se požvižga na to - res škoda!


saj imaš #slo-tech (irc) kanal vedno na voljo. 8-)

opeter ::

Kurzweil je izjavil:

Ni problem, če par ur ni STja, itak ga preveč prebiram. Je pa res velika škoda, da je Slo-techov Facebook praktično mrtev in je od vseh tech novic in forumov menda edini, ki se požvižga na to - res škoda!


Sploh nisem vedel, da ima ST tudi FB profil.

Ja, jaz bi tudi kupil kakšno majico, skodelico ali kaj podobnega, če bi lahko tako podprl delovanje strani/foruma.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Pa Discord za tiste, ki gredo v korak s casom. :P

https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

goranzaric ::

Čistilka je rabila vtičnico za sesalec da je lahko prah posesala pa je strežnik spipala iz štroma ven :D

opeter ::

Tr0n je izjavil:

Pa Discord za tiste, ki gredo v korak s casom. :P
https://discord.gg/ppCtzMW


Ajaj, kaj je Discord?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Netrunner ::

opeter je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa Discord za tiste, ki gredo v korak s casom. :P
https://discord.gg/ppCtzMW


Ajaj, kaj je Discord?


Nevem zakaj niso naredili raje Slack-a saj discord je primerno namenjen samo igram.

Blisk ::

Razlaga je tako napisana, kot bi jo napisal en iz vrtca.
Še vedno ni jasno, ali je crknil server ali so dali odpoved fizični ljudje.

Baja ::

poginila je polovica hrčkov (dead cpu?)

Riff ::

D3m je izjavil:

Riff je izjavil:

no sm da se je zrihalo smo pa tud preživeli par ur brez slo techa ;((


Bo baby boom zaradi tega. ;)


ja kaj pa veš lahko se tud to zgodi :D

Tr0n ::

Netrunner je izjavil:

Nevem zakaj niso naredili raje Slack-a saj discord je primerno namenjen samo igram.

Ker je Discord boljsi, free in ne samo za gaming. :)

BigWhale ::

Zakaj ne Discord al pa Slack? Zato ker nocmo se enga Electron memory leaka instalirat. :D

Looooooka ::

Jaz sem pa ze poslovilno pismo napisal,za vsak slucaj zbrisal zgodovino v vseh brskalnikih,nastavil avtomatsko zaprtje racunov v primeru neprijave na vseh socialnih omrezjih,v strop uspesno pritrdil jekleno boksarsko kljuko do teže 150 kil in ravno na youtubu gledal "Noose knot" tutoriale.
Panika za brezveze zgleda :D

Tr0n ::

BigWhale je izjavil:

Zakaj ne Discord al pa Slack? Zato ker nocmo se enga Electron memory leaka instalirat. :D

Ne rabis nic instalirat, Discord chat odpres v browserju. :)

AštiriL ::

Samo ce jim je server crknil ne boš mogel odpred discorda
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Tr0n ::

AštiriL je izjavil:

Samo ce jim je server crknil ne boš mogel odpred discorda

Ce IRC server crkne, tudi. :)

BigWhale ::

Tr0n je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zakaj ne Discord al pa Slack? Zato ker nocmo se enga Electron memory leaka instalirat. :D

Ne rabis nic instalirat, Discord chat odpres v browserju. :)


Ja, sej to je isto. Al odpres discord/slack v browserju al pa applikacijo instaliras. Oboje je abominacija.

Drgac je pa Slack vceri kr lepo delal. :> Pri ircu se kej tacga res tezko zgodi. :P

Netrunner ::

Tr0n je izjavil:

Ker je Discord boljsi, free in ne samo za gaming. :)


Slack je tudi free. Zakaj je Discord boljši? Uporabljam oboje in ne vidim nobene prednosti v Discordu. Pa večina resnih kanalov (vsaj katere jaz spremljam) so na slacku in vse kar je povezano z igrani tako ali drugače pa je na Discordu. Za slo tech kot tehnološki forum bi se mi zdel Slack primernejša izbira.

@BigWhale => Discord in Slack delujeta preko browserja in je dekstop klient samo kot opcija. In mimogrede nek discord kanal že obstaja za slo tech ... če še nisi vedel. btw nahaja se v temi katero naj bi ti moderiral :)

Tr0n ::

Netrunner je izjavil:

Slack je tudi free.

Free slack nima vseh funkcionalnosti, Discord jih ima. :)

Netrunner ::

:) Koliko funksionalnosti pa rabiš. Plain text in postanje slik ter videov .. pa kakšen snippet. To je to

BigWhale ::

Slackware in Discord sta tak bloat, da grozn. Oba skupi in vsak posebi. Ne glede na to a gre za desktop ali pa za browser verzijo. :>

Netrunner ::

Mogoče imaš prav vendar ne opazam kakšnih težav ali počasnosti delovanja zaradi uporabe. Slack imam stalno odprt, discord pa po potrebi. Zadeva je zelo uporabna. Če bom kdaj zašel na kakšen slack/discord slo tech kanal, verjemi, da te ne bom pogrešal, če te tam ne bo.

jype ::

IRC je deloval, ko je bil slo-tech nedostopen.

[D]emon ::

Discord je cisto v redu. Redne posodobitve pa soliden user base.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Tr0n ::

Itak, IRC je zastarela zadevica. Ce nimas na kanalu bota ali nisi 100% online, sploh nimas zgodovine, kdo je kaj pisal.

Ves t.i. "bloat" se da tudi izklopit in imas samo navaden txt, ce te motijo embedded video in druga multimedia.

[D]emon ::

Obstajajo tudi bnc-ji za IRC. ;) In nekateri se vedno vztrajamo na njem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Tr0n je izjavil:

Itak, IRC je zastarela zadevica. Ce nimas na kanalu bota ali nisi 100% online, sploh nimas zgodovine, kdo je kaj pisal.
Kako smo si različni! IRC je edina smiselna oblika komunikacije, ker zgodovina sproti izginja!

AštiriL ::

jype :: danes, 22:42:45citiraj
predlagaj izbris
#
Tr0n je danes ob 20:25:05 izjavil:

Itak, IRC je zastarela zadevica. Ce nimas na kanalu bota ali nisi 100% online, sploh nimas zgodovine, kdo je kaj pisal.
Kako smo si različni! IRC je edina smiselna oblika komunikacije, ker zgodovina sproti izginja!



Internet is presenting ... ... Snapchat
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

[D]emon ::

Snap je za bizgece rojene po letu 2000. Jaz bom ostal pri IRC-u.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Tr0n ::

Pa seveda da ne omenjamo voice group in video chat, ki je pravtako ze vgrajen in free. :)

jype ::

AštiriL je izjavil:

Internet is presenting ... ... Snapchat
Čudovito!

Kje lahko dobim izvorno kodo za lasten Snapchat strežnik?

AštiriL ::

Ne rabiš lastnega, ker če bi ga rabil, ti snapchat v server-crashed situaciji ne bi pomagal.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

BigWhale ::

Tr0n je izjavil:

Itak, IRC je zastarela zadevica. Ce nimas na kanalu bota ali nisi 100% online, sploh nimas zgodovine, kdo je kaj pisal.

Ves t.i. "bloat" se da tudi izklopit in imas samo navaden txt, ce te motijo embedded video in druga multimedia.


Kako nej izklopim bloat, da mi Discord client nau pozrl 300MB rama? :> Pa da bo delal vsaj priblizno tolk hitr kot katerkol irc client?

Tr0n ::

Kako to mislis hitreje? Tekst se izpisuje instantno. Ali rabis hardware acceleration? :P

jype ::

AštiriL je izjavil:

Ne rabiš lastnega, ker če bi ga rabil, ti snapchat v server-crashed situaciji ne bi pomagal.
Ko mi ljudje z interneta razlagajo, da nečesa ne rabim, se primem za lasersko sabljo.

Tr0n je izjavil:

Kako to mislis hitreje? Tekst se izpisuje instantno. Ali rabis hardware acceleration? :P
Kaj pa takrat, ko se ne, ker posiljeni brskalnik, ki se pretvarja da je desktop aplikacija, požene garbage collection?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tr0n ::

Heh, imate pa eni tezave.

jype ::

Tr0n je izjavil:

Heh, imate pa eni tezave.
Ne, nimamo jih, ker ne zavržemo rešitev, ki odlično delujejo, čeprav nekateri vztrajate, da bi jih morali.

Tr0n ::

Tak sem jaz tudi dolgo casa razmisljal in so me morali dobesedno odvlect od IRCa, ampak zdaj vidim, da sem se motil. Discord je naslednji logicni tehnoloski korak.

Zares edini razlog, da bi se dandanes uporabljal IRC je, da lahko hostas svoj server in imas celostno kontrolo nad njim. To pa je tudi vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BigWhale ::

Pa to, da povsod dela in da je client v velikosti nekaj kB in pozre tud ene tolk rama. Ce je pa sila pa tud dedicated clienta ne rabis, sam telnet uporabis. :> IRC je neki kar ti lahko cepi v ozadju brez, da se sekiras, da ga imas odprtga.

In to, da lahko sam svoj server (network) hostas in imas na voljo odprtokodne kliente prakticno za vsako platformo pod soncem, je precej vredno.

Sej ne, da je Discord neki kar folk neb smel uporabljat, tudi jaz ga obcasno. Ampak to ni aplikacija katero vklopis, ko se racunalnik zboota in jo ugasnes po dveh mesceh, ko mors spet rebootat.

Tr0n ::

BigWhale je izjavil:

Ampak to ni aplikacija katero vklopis, ko se racunalnik zboota in jo ugasnes po dveh mesceh, ko mors spet rebootat.

Pri meni vedno laufa v tray-u na desktopu, na telefonu pa pac pozenem, ko nisem za kompom. Notifikacije pa lahko mas vedno vklopljene v ozadju, tako na desktopu, kot mobile.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi Sojuz brez posadke po 33 letih s seboj nosi robota

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
84061 (3379) Pac-Man
»

vibra in volti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6962 (668) mulc007

Človeške rase (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
529040 (7353) Reycis
»

Ranljivost v vseh operacijskih sistemih zaradi napačnega branja dokumentacije proceso

Oddelek: Novice / Varnost
84831 (3016) GizmoX
»

Pravkar Lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
269444 (7566) Spc

Več podobnih tem