» »

PC se zagon težava

PC se zagon težava

Linko ::

Morda kdo ve, zakaj se mi pc zažene in ugasne ko ga priključim na štrom? Pol ga lahko normalno štartam preko gumba.

Je to krivda napajalnika?

chrush ::

Sem že imel tak primer in je bil kriv napajalnik.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Riff ::

poglej v bios pod power nastavitve

filip007 ::

Mislim, da je P35 čipovje krivo, meni dela enako.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

jst mam MSI ploščo crossfire ne vem točmo modela, pa gor Q6600 in se mi isto prižiga najprej se prižge in crkne, potem se pa spet prižge in normalno boota naprej

Baja ::

tudi jaz sem že par takih kišt videl. nikoli ugotovil v čem je štos.

mam pa na ene dveh obraten problem. ko mašino ugasnem, se cez 3sec prizge nazaj. tudi nikoli ugotovil v čem je štos, v bistvu pa tak laufajo 24/7.

filip007 ::

Na Abit IP35, se je recimo sistem, ko si pritisnil gumb, zagnal in ugasnil, potem zagnal končno. Mi je šlo malo na živce.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

ja lahko proba za foro še drug napajalnik sm najbrž je fora v plošči kot pr nas vseh ostalih

TheBlueOne ::

Poglej v BIOS, ce ima kaj podobnega kakor: "Power on on AC loss". Ce ima, potem izkljuci. :) Preveri se kable in ce imas kaksen stik maticne z ohisjem, ki ne bi smel obstajat.

In izklopi vse kable kakor reset, power on, Speaker, ki so priklopljeni iz maticne na stikala. Potem poizkusi ponovno. Ce se ne starta jih priklapljaj dokler se Problem zopet ne pojavi.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Dodajam se to, mi ne pusti popravlajti prejsnjega sporocila....

In izklopi vse kable kakor reset, power on, Speaker, ki so priklopljeni iz maticne na stikala. Potem poizkusi ponovno. Ce se ne starta jih priklapljaj dokler se Problem zopet ne pojavi. Lahko, da so cudna stikala...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

filip007 je izjavil:

Na Abit IP35, se je recimo sistem, ko si pritisnil gumb, zagnal in ugasnil, potem zagnal končno. Mi je šlo malo na živce.


Ce se imas problem se ga morda da resit. Ce bos izklopil "PLL overvoltage" v BIOSU, se bo problem morda resil. Menda se pojavlja tam, kjer lahko overclockas komponente in je instaliran dodaten programcek. Naj bi bil nek System check. Ce onesposobis ta programcek in enostavno postimas sam v BIOSU zna biti, da problema ne bo vec.

Za bolj natancno bos moral pobrskati, ker ze dolgo nimam potrebe po overclockanju in se zal ne psomnem tocno. Sem pa zabil kar nekaj casa za to vprasanje. :) Drugace pa je najboljsa ideja iti na Support Forum proizvajalca plosce.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Ta plošča je same od sebe navijala CPU, tako da nisem nikoli znal nastaviti navadno stanje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535390 (4326) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317333 (13456) G_mAn
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9872 (704) haxorcek
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398614 (8061) Pšenični
»

Procesor- ali je skurjen

Oddelek: Strojna oprema
51113 (883) WeeZard

Več podobnih tem