» »

Procesor- ali je skurjen

Procesor- ali je skurjen

kalcek16 ::

Dobil sem en računalnik, ki je biu pokvarjen neki, pa sm pol zrihtu disk, pa rame pa grafično, pa napajalnik, to use dela, računalnik se prižge samo slike pa ni na ekranu je tema, ali je skurjen procesor, ali se kako vid če je skurjen procesor? procesor je pa en celeron.

SimplTech ::

Edini 100% način kako ugotoviš kaj je crknalo je ta, da odklopiš čisto vse kar ni potrebno. Daj samo procesor v ploščo, RAM, grafiko. Priklopu vent na procesorju in probaj najprej pridet v BIOS. Pa prikluči so gor PC speaker in poslušaj beep kode od BIOSa. Če je procesor skurjen, bo tako BIOS javil z beep kodo, da je napaka na procesorju. Če prideš do BIOSa noralno, malo poglej temperature in če zgleda vse normalno, ga ugasni. Potem pa začneš počasi postopno priklapljat disk, CD-rom, kakšne PCI kartice. Ko eno stvar priklopiš, ponovno zaženeš in vidiš če BIOS zazna normalno novo komponento. Tako počasu dodajaj, da vidiš kje se zatakne.

Lahko pa tudi na drugem računalniku probaš (če imaš to možnost) in izmenjuješ komponente dokler ne kajdeš katera povzroča probleme.

Housy ::

Če nimaš slike, je verjetno kriva grafična, možno pa je tudi to, da je kriv kabl od monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Baxxxter ::

Housy: Če nimaš slike, je verjetno kriva grafična, možno pa je tudi to, da je kriv kabl od monitorja.

ni nujno. sem mel podobn problem na sempronu 3100+ pa ni bla kriva grafična. grafična je v drugem računalniku delala normalno. tudi procesor in rami so v drugem računalniku delali normalno. torej je vrjetno bla kriva plata, ampak se nisem posebaj ukvarjal s tem, :\ sem raje novega nabavil. :D

Dodgeviper ::

Ja no men se pa danes ni zbudil, po včerajšnjem uspešnem updateu vse delalo cool
danes pa se vse prižge, nobenih piskov itd...
Probal menjat grafo in to ni bil vzrok
Vse odklopil, sem mislil da napajalc nemore pognat?
Sedaj nevem ali je kriv bios ali plata?
Plata je pa nf7s rev 2.0 abit
Samo glede na to da je dan pred tem delal normalno mi je malo čudno?
A je možno bios na tej plati rešti?
Lp

WeeZard ::

Jst sm enkrat okol in okol obrnu vso kišto, da sem na konc ugotovu, da je napajalnik crknu (štrom je bil sam zgleda da niso ble prave napetosti).
Pa pazi kako imaš zvezane diode ter reset/power gumbe na plato, če to ni pravilno zvezan so lahko simptomi isti kot jih imaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
422973 (2235) suhi
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121416 (983) Robocop1
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292487 (2033) black soul
»

Problem z mojim osebnim racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
201197 (842) Pyr0Beast
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955156 (3872) Timmah

Več podobnih tem