» »

Nek čuden problem s tipkovnico

Nek čuden problem s tipkovnico

alexxloow3 ::

Pozdravljeni!
Imam neko Genius tipkovnico, ki ima možnost osvetlitve. Problem nastane ko to osvetlitev želim uporabljati. Ko prižgem lučke mi računalnik deluje normalno največ 5minut potem, pa začne tipkovnica utripati in je ne morem več uporabljati in ko začne tipkovnica utripati računalnik čisto zmrzne. Tipkovnica ponavadi utripa 1minuto in ko neha utripati jo lahko normlano uporabljam dokler se problem ne pojavi ponovno. Ko pa je tipkovnica ugasnjena (da lučke niso prižgane) pa deluje vse normalno. Ni važno če osvetlitev uporabljam v igri, ali wordu. Zdaj pa ne vem, če je tipkovnica kriva ali je računalnik? Spomnim se ko sem menjal računalnik (novo ohišje, ram, matična, procesor, grafična) sem imel ogromno težav z USBji..nekatere USB slote sploh nisem mogel uporabljati. Sem samo dobival zvok, da sem nekaj dal v USB slot in to dal ven. Zdaj mi USBji delajo normalno (vsaj nimam več takih problemov) samo tipkovnica mi nagaja. Pri tipkovnici lahko osvetlitev prižgem tudi ko je računalnik ugasnjen :D Ali obstaja kakšen program, ki bi mi pokazal če USB sloti dejansko delajo vredu? Mogoče kdo ve v čem je problem?
Hvala in LP

Han ::

Ali dobi tipkovnica iz USB prenizko napetost in tok ali pa je rahlo defektna in porabi več kot predvideva USB specifikacija. Mogoče bi rešil težavo USB HUB z lastnim napajanjem, poskusiš pa lahko še z USB 3.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zuz3k ::

prenosnik imam priklopljen na zunanjo USB žično tipkovnico
ko zaženem prenosnik zunanja tipkovnica ne dela, ko pa dam USB kabel vn in nazaj noter pa dela

kaj bi lahko bilo narobe?

lp
Life is a psychological game.

val46 ::

zuz3k je izjavil:

prenosnik imam priklopljen na zunanjo USB žično tipkovnico
ko zaženem prenosnik zunanja tipkovnica ne dela, ko pa dam USB kabel vn in nazaj noter pa dela

kaj bi lahko bilo narobe?

lp



Pomoje je kaj z driverji za to tipkovnico narobe. Namreč, ko ugasneš računalnik, se ti driverji zgleda razgubijo in ko ponovno prižgeš računalnik ti tipkovnica ne deluje, dokler je ne odklopiš in nazaj priklopiš, s tem pa se takrat ti driverji ponovno zaženejo. To je ena varianta, druga bi pa lahko bila ta, da imaš kje v nastavitvah naštimano, da so tvoji USB izhodi brez napajanja, dokler ne priklopiš kakšne naprave. Maš samo tipkovnico, ali tudi miško na USB priklopljeno? Če nimaš, poskusi na isti usb priklopit miško, pa nanovo zaženi računalnik in boš videl kaj se zgodi pol pa poročaj

_Denny_ ::

Če imaš Win10, poskusi izklopiti fast startup, ker to ponavadi dela probleme.

https://www.tenforums.com/tutorials/418...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

sandmat ::

mogoče je problem bo v napajanju. USB naprave se "pogajajo" za amperažo, zato ti pri ponovnem priklopu spet dela. Priključi tipkovnico neposredno na računalnik in poročaj

Scorpia ::

.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

[D]emon ::

Drek driverji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zuz3k ::

hvala za odgovore

tako je, ko ko užgem računalnik (imam Windows 7) tipkovnica ne dela in tudi ni driver inštaliran
ko pa ponovno priklopim na USB (ni važno kateri) se inštalira driver za USB tipkovnico HID Keyboard Device

to se mi je začelo dogajat pred kratkim, prej sem imel že tako naštimano pa je delov BP
Life is a psychological game.

zuz3k ::

še vedno enak problem, ko zaženem laptop ne zazna tipkovnice niti driver ni inštaliran, ko ponovno dam vn
iz USB tipkovnico zazna in driver se naloži, tipkovnica dela
Life is a psychological game.

[D]emon ::

Ti se vedno ni kliknilo, da imas za en drek tipkovnico ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus N550 problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151213 (944) perci
»

Tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
142021 (1433) shintaro
»

laptop polil- tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
216215 (3726) ttommy
»

Druga, moderna inkarnacija Commodoreja 64 razkrita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614293 (11705) driver_x
»

laptop zunanje tipkovnice ne zazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
101805 (1617) xlarge

Več podobnih tem