» »

Optični signal iz tv v domači kino

Optični signal iz tv v domači kino

Stoyc ::

Imam Sony led tv in ker imajo vgrajeni zvočniki zanič zvok, sem pred kratkim nabavil hišni kino BDVE2100 5.1 BLU-RAY SONY. Najprej sem nameraval nabaviti le soundbar, a sem se premislil, ker bom mogoče občasno pogledal kakšen 3D film. V glavnem, HK dela dobro, zvok je soliden (ne pa nekaj posebnega, le boljši od tistega s tv). Če povežem tv in HK (za predvajanje zvoka) preko optičnega kabla, mi pri največji glasnosti zvočniki predvajajo le cca polovično moč. Če povežem na tv kabel v izhod za slušalke, na HK pa v analogne činč vhode, je sistem glasnejši, le kvaliteta se mi zdi malo slabša. Ali se da kako ojačati optični signal, da bi dobil več glasnosti preko optične povezave?

matobeli ::

Verjetno ne. Poglej na audio nastavitvah tvja. Ampak moj sony je avtomatsko preklopil na optiko in daje kar daje (normalna jakost).

Poglej tudi če moraš kaj še nastavit na HK, poglej da sta obe napravi do konca naglas če ti sploh tv še kaj dovoli štelat.

A prei slušalk drugač slišiš vse zvočnike ali samo stereo? Lahko da bi HK omejil moč če špila na vse zvočnike.

Mavrik ::

Za predvajanje Blu-Rayev pri polni kvaliteti zvoka priklopi preko HDMI, ne pa optike. Drugače pa poglej če imaš passthrough vklopljen, da ti TV še po svoje neki glasnosti ne spreminja.
The truth is rarely pure and never simple.

Stoyc ::

Mavrik je izjavil:

Za predvajanje Blu-Rayev pri polni kvaliteti zvoka priklopi preko HDMI, ne pa optike. Drugače pa poglej če imaš passthrough vklopljen, da ti TV še po svoje neki glasnosti ne spreminja.

Saj preko optike gre le zvok iz tv v HK. Za video imam hdmi.

matobeli je izjavil:

Verjetno ne. Poglej na audio nastavitvah tvja. Ampak moj sony je avtomatsko preklopil na optiko in daje kar daje (normalna jakost).

Poglej tudi če moraš kaj še nastavit na HK, poglej da sta obe napravi do konca naglas če ti sploh tv še kaj dovoli štelat.

A prei slušalk drugač slišiš vse zvočnike ali samo stereo? Lahko da bi HK omejil moč če špila na vse zvočnike.

Prek optike je Ista jakost če vse nastavim na max, le nekako polovica, A je možno, da je problem v poceni kablu: https://www.mimovrste.com/opticni-kabli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stoyc ()

Mavrik ::

Optika ti ne bo nosila DD TrueHD / DTS-MA zapisa zvoka, ki ga najdeš na boljših Blu-Rayih. Le starejši DD/DTS s časov DVD.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

T-h-o-r ::

This ain't 2005 son
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

refosk ::

Poglej če ima BDVE2100 možnost nastavitve nivoja vhoda. Za Marantz in Denon vem, da lahko vse vhode neodvisno zvišaš za do 12 db.

DamijanD ::

Jaz imam Samsung tv povezan na Denona z optiko in lahko samo potrdim, da se mi zdi, da je signal tih. Nisem pa še preveril kako je če imam CD player preko optike (primerjalno z analogno povezavo) (lenoba :-) )

Stoyc ::

Sem danes vse živo probal, edina rešitev za močnejši zvok na zvočnikih, če predvajam s tv-ja je, da nastavim glasnost tv na 50 %, povežem kabel na izhod za slušalke na tv, v vhod činč na HK. Zvok je zadovoljiv, glasnost dobra. Ker sem to zadevo kupil prejšnji teden, sem imel v mislih, da bi vrnil nazaj, ampak za ta denar (250 evrov), se mi ne ljubi. Za v dnevno sobo je zadovoljiva zadeva. V drugem prostoru, ki ga imam namenjenega za druženje s prijatelji in uživanje v glasbi in filmih imam AV reciever Onkyo in pravo ozvočenje, kjer si potešim vse audio in video-filske potrebe.

refosk je izjavil:

Poglej če ima BDVE2100 možnost nastavitve nivoja vhoda. Za Marantz in Denon vem, da lahko vse vhode neodvisno zvišaš za do 12 db.

Ne, nima, sem vse žive kombinacije probal, a je vedno le polovična glasnost- Sony pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stoyc ()

DamijanD ::

Sem danes ravno zaradi tega naredil test s CD predvajalnikom in med optiko ter analognim signalom ni nobene razlike v glasnosti. To pomeni, da ima TV dejansko dokaj tih digitalni audio izhod.

Stoyc ::

Jaz sem probal tudi optično povezavo direkt iz Siol boxa na HK. Ista glasnost, le da zvok ni v fazi s sliko, je zamik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365734 (4856) St235
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286515 (5085) Mavrik
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265751 (3591) ninjaxx
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
476001 (4249) Primož12
»

Hišni kino Sony in LCD Philips - Kako nastaviti zvok?

Oddelek: Zvok in slika
194072 (3814) Dekinio

Več podobnih tem