» »

Ranljivost v Intel procesorjih

Ranljivost v Intel procesorjih

klinker ::

Za manj. 1600X je 210€, za 280 pa 1700 dobis.

mirancar ::

ja, zdej pa še ceno matične in rama pa vidš zakaj 4790k drži ceno. Če greš pa stopničko nižje in si zadovoljen z 4770 brez K je pa že precej cenej.
cena je kr na mestu.

klinker ::

mirancar je izjavil:

ja, zdej pa še ceno matične in rama pa vidš zakaj 4790k drži ceno. Če greš pa stopničko nižje in si zadovoljen z 4770 brez K je pa že precej cenej.
cena je kr na mestu.


???8-O

ziga1990 ::

^^to tudi mene zanima
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mirancar ::

kaj? dobra matična je preko 150 eur, ram je zdej že 200 eur in pol z poštnino je vse skp že bliz 600 eur. Po možnosti te igre ne zanimajo in je treba še grafično nabavt.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...
tole je pomoj blo prodano v par urah.

ziga1990 ::

malo površno prebral, sicer dati toliko za star CPU je norost
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

klinker ::

mirancar je izjavil:

kaj? dobra matična je preko 150 eur, ram je zdej že 200 eur in pol z poštnino je vse skp že bliz 600 eur. Po možnosti te igre ne zanimajo in je treba še grafično nabavt.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...
tole je pomoj blo prodano v par urah.


Ker rabljene plate in rami so pa res ful cenejsi od novih, ja :))

mirancar ::

So, sam ti bi rd za četrt cene vse mel.
imaš naprodaj nekaj kompletov 4790k+asus rog+16gb za pod 400 eur, to je dost cenej kot novo. še velik cenej je pa ratal lga 1155 ki je prav takoj dober.

ziga1990 ::

^^Kaj pa bugi ki povzročajo težave intelu sprijazni se procesorji 4 generacije niso vredni 200€ ali več
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pegasus ::

Ne skrbi, to je samo PR.

tikitoki ::

Bomo videli, sam res ni pocasen odziv. Bolj me moti, da si zelijo lepo umiti roke po takem zajebu, istocasno pa se hvalijo z 60+% marzami.
Ce bodo nekaznovano cez sli, bodo se mastno zasluzili, k bo folk menjal defektne CPUje za nove :S.

D3m ::

To je Q4 2017. Še preden je napaka bila javno objavljena.

Bomo videli Q1 in Q2 2018 v data centrih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jukoz ::

Gledam te sezname za ranljive CPUje, pa nikakor nisem ziher ali je Atom N280 ranljiv ali ne. Na seznamih so C, E, A, x3, Z. Ampak to so novejši seznami CPUjev, ker na seznamu tudi Core duo in podobni manjkajo. A obstaja kakšen celoten seznam tega?

pegasus ::

N280 je še safe, ker je še Bonnell mikroarhitektura brez speculative branchinga.

hojnikb ::

first gen atom je praktično edina somewhat moderna arhitektura, ki ni ranvljiva. Vse ostalo od pentium pro naprej pa je.
#brezpodpisa

FireSnake ::

Slika, ki lepo ponazarja stanje.
Ker so nekateri meltdown pripisovali tudi AMDju:

 Drevo

Drevo

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

Slika, ki lepo ponazarja stanje.
Ker so nekateri meltdown pripisovali tudi AMDju:

 Drevo

Drevo


Ne vidim, ampak ti se kar sprenevedaj. ker pod vejo Meltdown je samo intel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

????
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Mr.B je izjavil:


Ne vidim, ampak ti se kar sprenevedaj. ker pod vejo Meltdown je samo intel.


Nisem povsem prepričan, če razumem kaj si želel povedati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Mene je zmedel. Po napisanem se strinja s teboj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ne vidim, ampak ti se kar sprenevedaj. ker pod vejo Meltdown je samo intel.


Nisem povsem prepričan, če razumem kaj si želel povedati.

Mas prav, sem preskocil. Da.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Zanimivo, da je Intel popravke zdaj preprosto umaknil

Govorijo, da bodo novi procesorji imuni na te napade.

Kaj pa stari? O tem pa sploh ne govorijo več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

Ermmmm, potlej prvi popravek je bil za Variant 1?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

FireSnake je izjavil:

Zanimivo, da je Intel popravke zdaj preprosto umaknil

Govorijo, da bodo novi procesorji imuni na te napade.

Kaj pa stari? O tem pa sploh ne govorijo več.


To je ze pokasirano.
Tu bi jih blo treba prisilit v menjavo starih za nove, pa ene 20% doplacila >:D

FireSnake ::

Ja, za spectre so se še nekaj trudili, za meltown pa nič.
Kot, da ga ni.

klinker: točno tako, kot si rekel. Zdaj si bodo pa celo reklamo delali. Češ: imamo procesorje brez ranljivosti?
Bil sem dolgoletni uporabnik a moram reči, da se mi prav gabijo.

Na srečo Ryzenu zelo dobro kaže in ne vem, če bom še kdaj pogledal nazaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blay44 ::

FireSnake je izjavil:


Na srečo Ryzenu zelo dobro kaže in ne vem, če bom še kdaj pogledal nazaj.


Boh ste naivni:) Do prodaje zalog so itak vsi varni.

klinker ::

Naivni zakaj?
Varen nisi ze takoj ko si povezan in imas okoli sebe x mikrofonov in kamer. Zvedlo se bo itak se svasta, ker vemo nic vec kot nam dovolijo vedet ;)
Vseeno to ne spremeni dejstva, da bi Intel zdaj mogu zveste kupce nekako prepricat da ostanejo pri njem. Ce so znali kasirat ko ni blo konkurence, naj zdaj kj castijo, ki jih je konkurenca sesula, ker samo bebec bo zdaj sel kupit 8700k za 380€, oz. katerikoli Intel procesor. AMD je pocasnejsi za dlako, zre manj, za zdaj imun in stane lih dva bureka.
Mene cudi da folk uspe prodat rabljene i7ke 4xxx za 250€+....folk je res zabit.

blay44 ::

Klinker to razumem.
Ne razumem pa v čem bi bil Amd varnejši? Oba imata več cevno tehnologijo z več Nivojskimi keši. Mogoče je ožičenje in dodatna oprema(gpu,matematični...) malo drugačno.
Sprašujem zakaj bi prešel na amd? Nisem pripadnik znamke. Tukaj se mi pa zdi, da eni ...kr nekaj..

klinker ::

Imas gor slikco nalimano, pa en kup napisanega po netu zakaj se treba Intela trenutno raje izogibat, ce si v fazi nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

TOP ::

Nikjer ne piše,da se je treba Intela izogibat,izogibajo se tisti ki vse verkamejo.Zakaj ljudje kupujejo rabljene Intele,zato ker nekateri imajo že plate in sam zamenjajo proc za močnejši,kar je definitivno bolj smotrno,kot pa nakup celega sistema z predragim ramom in AMD če gledamo za nazaj,kaj sploh ima razen požrešnih FX8 modelov,ki itak so bili za en drek mapram I5 ali I7 Intelu.Mene nekaj drugega bolj čudi.AMD je končno po dolgih sušnih obdobjih uspel priklop k Intelu,pišem priklop,ker bolši niso in folk še vedno kupuje nove Intele,kot pa Ryzne in to sem se pogovarjal kar z nekaj našimi trgovinami.

klinker ::

Za nadgradnjo se strinjam, pod pogojem da dobis CPU za realno ceno, ne pa da bom za 4570ko dajal 150€+, 4790ko 200€+ ipd nebuloze...ceprav dokler bebci kupijo, kr naj folk prodaja za ta kes, jim ne zamerim. Je pa to ze 4 generacije stara platforma in je cena napram novim smesno nizja, sploh ker ima nova se 50% vec jeder/niti.
Raja je itak nevedna na tem podrocju in bi kupila Intela tudi ce bi bil 50% pocasnejsi od AMDja, da pa dam za 8700K skoraj 400€, ki je zluknjan in nic kaj hudo hitrejsi od AMDja za 250€...ne hvala ;)
Kar trenutno imam, imam...novo ne mislim kupovat, dokler so take cene rama, saj ga imam sedaj 48GB, novo platformo pa bi nafilal s 64GB ali vec, ki pa je drazje od plate in cpuja skupaj.
Poleg tega je trenutno tu se SW problem, ker kot vidis delajo se popravki en kup tezav.

FireSnake ::

TOP je izjavil:

Nikjer ne piše,da se je treba Intela izogibat,izogibajo se tisti ki vse verkamejo.Zakaj ljudje kupujejo rabljene Intele,zato ker nekateri imajo že plate in sam zamenjajo proc za močnejši,kar je definitivno bolj smotrno,kot pa nakup celega sistema z predragim ramom in AMD če gledamo za nazaj,kaj sploh ima razen požrešnih FX8 modelov,ki itak so bili za en drek mapram I5 ali I7 Intelu.Mene nekaj drugega bolj čudi.AMD je končno po dolgih sušnih obdobjih uspel priklop k Intelu,pišem priklop,ker bolši niso in folk še vedno kupuje nove Intele,kot pa Ryzne in to sem se pogovarjal kar z nekaj našimi trgovinami.


V času Ryzenov ti še govoriš o FX8?
Kje si ti spal zadnje leto? Aprila prihaja že nova verzija Ryzena.

Ryzen ni bolši od Intela? Potem midva nisva gledala istih testov. Tvoji špili pa mene, kot resnega uporabnika, ne zanimajo.

Prav zanimivo je, kako se eni trudite očrniti AMD. Med tem pa je Intel tisti, ki ima težave s spectre in meltdown.

Naši trgovci so 300 let za leseno žlico zato niti niso merodajni. Med tem pa se v nemčiji (v samo eni trgovini, samo en model - R6 1600) proda 85+ ryzenov.

No, ti pa še kar tišči glavo v pesek.

Ko gremo pa v server/datacenter segment pa glede Epyca sploh ni za izgubljati besed.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Zgoraj nisem vredu napisal:

proda 85+ ryzenov na dan.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TOP ::

Klinker se popolnoma strinjam,kar si napisal.FireSnake,ti pa napišeš,kot tebi paše in odgovarjaš,kot da si zastopnik od AMD in povsem druge odgovore,preberi še enkrat.Če te res zanima miško pa ti bom napisal,da imam doma tudi sam Ryzna 1600,ki ga moram še zložit sem lih dobil komponente in Intela prejšnje generacje.

D3m ::

Če še nisi opazil nikoli ni bil zastopnik, prav tako ne hojnik, klinker in ostali.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Zastopnik bom zadevi ki dela in mi ponuja najvec za moj kes, ne glede na znamko. Trenutno, so to CPUji od AMD in grafe od Nvidie, pred Ryzenom pa Intel in Nvidia, v casu 4xxx in 5xxx, Intel in AMD, ce se vrnem se dosti nazaj v case AthlonXP, pa AMD in ATI...itd

FireSnake ::

TOP je izjavil:

Klinker se popolnoma strinjam,kar si napisal.FireSnake,ti pa napišeš,kot tebi paše in odgovarjaš,kot da si zastopnik od AMD in povsem druge odgovore,preberi še enkrat.Če te res zanima miško pa ti bom napisal,da imam doma tudi sam Ryzna 1600,ki ga moram še zložit sem lih dobil komponente in Intela prejšnje generacje.


Pišeš stavke, ki se razprostirajo čez 5 vrstic in pričakuješ, da bomo mi luščili informacijo ven?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Vir je bolj tako, tako.
Ampak tole je pomembno (in zame zelo zanimivo):

AMD Type 1 attacks will not work on Intel or ARM hardware because of implementation differences, and the converse is true too. This means hackers would have to tailor their malware to not just the Type 1/2/3 attack but also for the specific hardware.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

se je že začelo, medtem pa nič pametnega s strani Intela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Zanimivo, da je Intel popravke zdaj preprosto umaknil

Govorijo, da bodo novi procesorji imuni na te napade.

Kaj pa stari? O tem pa sploh ne govorijo več.


To je ze pokasirano.
Tu bi jih blo treba prisilit v menjavo starih za nove, pa ene 20% doplacila >:D


Eu nima jajc, da intel tko za zabije, kot so zda vw.

FireSnake ::

Najprej sem prebral tole, potem sem pa našel članek, tukaj.

Najprej sem mislil, da so natolcevanja, a zgleda, da niso.

SgxPectre torej dejansko obstaja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Roflmao.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Ne najdem pa uradne intelove izjave, ki jo omenjajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TOP ::

No potem nisi našel nič.Intel ima očitno ogromno bagov,zanimivo nikjer se pa v resnici ne pozna.

FireSnake ::

Zelo globokoumna izjava.
Si pomislil, da zadeve niso objavili ampak preprosto poslali po mailu, ali je to že preveč?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

TOP je izjavil:

No potem nisi našel nič.Intel ima očitno ogromno bagov,zanimivo nikjer se pa v resnici ne pozna.



Pa saj ne, da je na voljo tudi izvorna koda.

Ti pa še kar imej tišči glavo v pesek.

Članek in na koncu izjava s strani Intela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ranljivost v AMD Ryzen procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
555095 (189) Mr.B
»

Novi Intelovi mobilni procesorji Ice Lake so tu

Oddelek: Novice / Procesorji
4613543 (8532) D3m
»

Odkritih 13 kritičnih ranljivosti AMD Ryzen in EPYC procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10832742 (26071) rdecaluc
»

Zaradi hude ranljivosti bodo Intelovi procesorji do 50 odstotkov počasnejši (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Procesorji
620123229 (93221) krneki0001
»

Kaj vemo o napadih Spectre in Meltdown na procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9132966 (27461) D3m

Več podobnih tem