» »

Bitcoin davek.

Bitcoin davek.

exoclap1 ::

Pozdrav,

Nekaj časa nazaj sem vložil v Litecoin nekaj malega in sedaj bi rad to vsoto vzel ven. Slišal sem preko klepetalnic ter nasplošno na internetu, da je Slovenija ena izmed redkih držav, ki ne obdavčuje kriptovalut in trgovanja z njim. Ali je kdo tukaj že cashov out in ali je kaj davka treba plačat na te kripto valute ?

Hvala za odgovore.

Mare2 ::

Zaenkrat ni davka. :)

svecka ::

obdavčeno je samo rudarjene, trgovanje trenutno še ni.

exoclap1 ::

Mare2 je izjavil:

Zaenkrat ni davka. :)

Sem mislil da bi Slovenija bila ena izmed prvih držav katera bi obdavčila kripto valute. Me zanima koliko časa bo to trajalo... Hvala za odgovor !!

Samuel ::

Vlada se hvali z namenom, da bi postali center za cryptovalute v EUju. Po moje ne bodo sprejeli nobenega davka letos, ker smo tudi v volilnem letu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

exoclap1 ::

Zanimivo... Drugače pa sem tudi zasledil da "strokovnjaki" menijo, da tista država, ki bo sprejela kriptovalute z odprtim rokam bo zelo uspešna v prihodnosti. Nevem koliko od tega pa leti na Slovenijo in koliko je res.

s1ck ::

Komot prideš v banko in mu na vprašanje izvora denarja odgovoriš z nasmehom "Trgovanje s kriptovalutami."
Nič ti ne morejo.

jype ::

s1ck je izjavil:

Nič ti ne morejo.
Komot pa prosijo, da predložiš kakšen materialen dokaz za svojo trditev. Fino je iz borz izvozit poslovanje v 2017 in shranit na varno (na papirju, ker je zelo obstojno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

steex ::

Zdravo.

Kako pa drzava obdavci npr. da odpres navadni s.p. in delas za tuje podjetje, ki ti mesecno placo nakazuje v BTC? Predpostavimo, da prejete BTC mesecno pretopis v denar. Kako placujes davek v taksnem primeru?

alkor ::

v primeru plačila v btc ali kateri koli kriptovaluti za opravljeno storitev, se ti steje v dohodnino....placujes glede na dohodninsko lestvico....oziroma pavšal če imaš normiran sp.
LP, a


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233801 (4276) redtech
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310326 (1520) Mana
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993168995 (79481) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507148521 (112667) Aquafriend
»

Hekerji Coinchecku ukradli za pol milijarde kriptovalute

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3619968 (12448) Saul Goodman

Več podobnih tem