» »

Nakup mobitela, dobra kamera

Nakup mobitela, dobra kamera

;-) ::

Zdravo
Kupujem mobitel, na nobeno znamko razen apple nisem navezan. Sedaj imam iphone 7 128gb zato bi rad da ima telefon dobro kamero.

Iphona dajem na stran zaradi stvari ki jih android ima jaz pa jih rabim:
-uporaben bluetooth
-boljsa povezljivost z raznimi domacimi pripomocki
-vsestranska prilagodljivost

Razmisljam o xaomijih a se v teh solati ne spoznam kateri ima vsaj kolk tolk dobro kamero tud v slabih pogojih, huawei p10,...nevem rabim predloge. Ima htc mogoce kak dober telefon?

klinker ::

Xiaomi in dobra kamera, ki je na nivoju iPhoneove ne gre skupaj. HTC in Sony tudi odmisli, ce noces da se ti android takoj zameri.
Drugace ze Nexus 5X ima odlicno kamero, katerega dobis rabljenega z garancijo za dobrega stotaka, telefon je pa pure android brez navlake ipd, zal pa imas max 32gb in ni smensi, je pa uporabniska izkusnja s pure androidem edina res na nivoju iOS. Opcija so se Pixli, ki pa so precej drazji, imajo pa po testih res najboljse kamere, 1ka v svoji generaciji in zdaj 2ka, ki poseka prav vse kamere na danasnjih telefonih, jih pa pri nas ni za dobit po klasicnih kanalih.
Drugace S8, Note 8, V20, V30, G6, Huawei bi deloma priporocal...so ok, ampak ko sem ga imel, so se pojavljali zelo podobni bugi kot pri Xiaomi, drugace pa opazno boljse naprave od Xiaomi, sploh kamera je oho boljsa....ciljam seveda na top modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

bambam20 ::

;-) je izjavil:

Zdravo
zato bi rad da ima telefon dobro kamero.




Pojdi testirat v kakšen telekomunikacijski center.

Sam sem decembra povsem po naključju, ko sem bil v Telekomovem centru
vklopil kamero na Huawei Mate 10 Pro in ti potrdim, da ima super ostrino in naravne barve.

;-) ::

Mate 10 Pro je na bolhi najcenejsi kot nov 580€to mi je prevec.

Klinker torej xiaomi niti mi6 nebom zadovoljen z fotografijami proti sedmici?

jype ::

Tudi jaz priporočam Nexus 5X kot veliko muzike za malo denarja, gre pa proti koncu zaloge in nadgradenj programja. Nove še vedno lahko dobiš za dvesto plus davek.

K0l1br1 ::

Morda bi se šel avangardo in nabavil enega compacta z ustreznim zoomom in zajemomom svetlobe, ki ne počepne ob mraku, zoom pa mi zgolj izrez temveč dejanski zoom. Ker če hočeš kvalitetne fotografije, ti jih telefoni kljub oh in sploh idejam, kako kvalitetne kamere imajo, ne bodo nudili. Za povprečno fotografijo pa so čist dovolj ok.

Lonsarg ::

Telefoni so dohiteli kompakte, tle ni več razlik v kvaliteti zgolj v zoomu. Tak da bodisi telefon bodisi advancedCompact/mirrorless 400EUR+, vsi cenejši fotoaparati so slabši od high end telefonov.

Se je pa napredek pri kamerah v telefonih(oziroma nasploh) v zadnjih 2h letih dokaj ustavil, Z drugimi besedami kaj dosti napravm iPhone 7 ne boš profitiral, malo sicer že, Apple se tradicionalno drži kako generacijo nazaj ko vgrajuje kamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ganon ::

Huawei telefoni imajo odlične kamere. Preverjeno.

Mare2 ::

klinker je izjavil:


Drugace S8, Note 8, V20, V30, G6, Huawei bi deloma priporocal...so ok, ampak ko sem ga imel, so se pojavljali zelo podobni bugi kot pri Xiaomi, drugace pa opazno boljse naprave od Xiaomi, sploh kamera je oho boljsa....ciljam seveda na top modele.


Kateri bugi pa se pojavljajo pri S8? Sem imel namen kupit S8. Verjetno si mislil na Samsung Galay S8.

Stipex ::

Huawei P10, Galazx S8 ali pa obdrži ajfona.

negot ::

https://oneplus.net/si/
edina prava menjava, naredil enako in sem prezadovoljen, :)

tomy5 ::

Pixel 2, vse ostalo ima slabšo kamero kot jo imaš sedaj.

klinker ::

Mare2 je izjavil:

klinker je izjavil:


Drugace S8, Note 8, V20, V30, G6, Huawei bi deloma priporocal...so ok, ampak ko sem ga imel, so se pojavljali zelo podobni bugi kot pri Xiaomi, drugace pa opazno boljse naprave od Xiaomi, sploh kamera je oho boljsa....ciljam seveda na top modele.


Kateri bugi pa se pojavljajo pri S8? Sem imel namen kupit S8. Verjetno si mislil na Samsung Galay S8.


Bugi se pojavljajo pri Huawei...no...zdaj Huawei ze kako leto nisem imel po rokah, ampak takrat mi je sral predvsem BT pa se kaka malenkost, pa sistem je zasran enako kot od Xiaomi z vsem moznim "security" sranjem ipd. Na S8 za sedaj nisem zaznal ne bugov, ne kakrsnihkoli anomalij in sem po pravici povedano pozitivno presenecen, ker Samsungov SW mi pred leti nikoli ni bil ok, saj je vedno kaj zajebavalo in sem jih pol skenslal s spiska. Mi je pa S8 bil res hud in sem spet poskusu, pa mi ni zal, dragi pa vzel se Note 8 in mi je malo zal da ga se sebi nisem vzel, ker je res se stopnicko visje.

tomy5 je izjavil:

Pixel 2, vse ostalo ima slabšo kamero kot jo imaš sedaj.


No no, od iPhone ima danes marsikateri highend fon boljso kamero. Necakinja ima 7+, pa moj 5X dela opazno boljse fotke, ki so btw kr na nivoju S8ke ki ga uporabljam sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

Telefoni so dohiteli kompakte, tle ni več razlik v kvaliteti zgolj v zoomu. Tak da bodisi telefon bodisi advancedCompact/mirrorless 400EUR+, vsi cenejši fotoaparati so slabši od high end telefonov.

Se je pa napredek pri kamerah v telefonih(oziroma nasploh) v zadnjih 2h letih dokaj ustavil, Z drugimi besedami kaj dosti napravm iPhone 7 ne boš profitiral, malo sicer že, Apple se tradicionalno drži kako generacijo nazaj ko vgrajuje kamere.


Pozabi na to. Telefon ne bo nikoli dohitel kvalitetnih kompaktov. Optika v telefonu je mizerna in zato je dosti post procesiranja s strani aplikacije. Je znano ze pri Xiaomi A1, da dela precej boljse fotke z Google camero, kot pa z default MIUIjevo.

Ganon ::

negot je izjavil:

https://oneplus.net/si/
edina prava menjava, naredil enako in sem prezadovoljen, :)


Žal kamera ni na nivoju telefonov v tem rangu.

klinker je izjavil:

Bugi se pojavljajo pri Huawei...no...zdaj Huawei ze kako leto nisem imel po rokah, ampak takrat mi je sral predvsem BT pa se kaka malenkost, pa sistem je zasran enako kot od Xiaomi z vsem moznim "security" sranjem ipd.


Redno uporabljam BT in nimam nobenih težav. Prav tako ne vidim, da bi bil telefon "zasran s security sranjem".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Lonsarg ::

klinker je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Telefoni so dohiteli kompakte, tle ni več razlik v kvaliteti zgolj v zoomu. Tak da bodisi telefon bodisi advancedCompact/mirrorless 400EUR+, vsi cenejši fotoaparati so slabši od high end telefonov.

Pozabi na to. Telefon ne bo nikoli dohitel kvalitetnih kompaktov. Optika v telefonu je mizerna in zato je dosti post procesiranja s strani aplikacije.

Če misliš distorcije se to da softwersko odpravit do nivoja da ni vredno bolše optike montirati. Tako ostane zgolj velikost senzorja ter širina zaslonke in teh dveh vrednosti kompakti do 400€ nimajo bolše od mobitelov in so stran vržen denar. Pravzaprav je vsak kompakt z "navadnim" 1/2.3" senzorjem stran vržen denar in vsi navadni kompakti žal imajo le 1/2.3"... Če pa ima zadeva večji senzor kot 1/2.3 potem se ji ne reče več "compact" ampak spada v "advanced compact".

Čisto drugo čudo so pa razni advanced kompakti kot je RX100 oziroma mirrorless/DSLRji, tisto so pa prave zverine in jih ne zamenjam za telefon:) (kadar se mi jih da s sabo vzet seveda).

negot ::

Po zadnji posodobitvi je kamera tako kot cel tel. najman za razred višje.

next3steps ::

;-) je izjavil:

Zdravo
Kupujem mobitel, na nobeno znamko razen apple nisem navezan. Sedaj imam iphone 7 128gb zato bi rad da ima telefon dobro kamero.

Iphona dajem na stran zaradi stvari ki jih android ima jaz pa jih rabim:
-uporaben bluetooth
-boljsa povezljivost z raznimi domacimi pripomocki
-vsestranska prilagodljivost

Razmisljam o xaomijih a se v teh solati ne spoznam kateri ima vsaj kolk tolk dobro kamero tud v slabih pogojih, huawei p10,...nevem rabim predloge. Ima htc mogoce kak dober telefon?

Honor V10, verjetno najboljši telefon, razen če imaš namen čakati na Huawei P20 serijo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Huawei p10 je kul zadeva, ker uporablja dve kameri, in slike izpadejo zelo fajn. Mi je kar žal, da nisem vzel p10, ko sem imel šanso, ampak LG g5... solidne slike - tudi dve kameri zadaj, ampak vsaka kamera deluje samostojno. Ena širokokotna, druga fish eye.

;-) ::

Ok se nagibam k cenkanju za p10 preko bolhe.

Najraje bom iphona prve dni se obdrzal da si vse stike in ostalo prenesem.

hojnikb ::

kaj timpa ne dela na iphone ?
#brezpodpisa

Ganon ::

;-) je izjavil:

Ok se nagibam k cenkanju za p10 preko bolhe.

Najraje bom iphona prve dni se obdrzal da si vse stike in ostalo prenesem.


Takoj zaženi oplikacijo letgo, imaš nekaj oglasov za dobro ceno. Telefoni so kot novi.

smacker ::

Najprej idi sprobat telefon v kako prodajalno, ker če si tolk zakompliciran da ti iphone ni kul, se zna zgodit da te tudi Huawei razočara ;)

next3steps ::

hojnikb je izjavil:

kaj timpa ne dela na iphone ?

saj je že povedal:
Nakup mobitela, dobra kamera

Najverjetneje so fotografije preveč "rumene", kot je v navadi Appla.

next3steps ::

;-) je izjavil:

Ok se nagibam k cenkanju za p10 preko bolhe.

Najraje bom iphona prve dni se obdrzal da si vse stike in ostalo prenesem.

Plus model ima še rahlo boljšo optiko. Stane te rabljen 350EUR (+ popust glede na tvoja pogajanja)

;-) ::

next3steps je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kaj timpa ne dela na iphone ?

saj je že povedal:
Nakup mobitela, dobra kamera

Najverjetneje so fotografije preveč "rumene", kot je v navadi Appla.

Ne slike so super telefon mi ni povezljiv z napravami doma ali pa je in so aplikacije za ios ful okrnjene.

zee ::

Kaj za ene predpotopne naprave imaš to?

Google Chromecast, Synology-jev NAS, Samsungov soundbar in TV je le nekaj naprav, s katerimi so se moji iPhone (prej iPhone 6+, 7+, zdaj 8+) brez težav povezovali. Aha, še router sem nastavil preko telefona.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

next3steps ::

Waste of time za navadnega Janeza.
Naslednji!

;-) ::

zee je izjavil:

Kaj za ene predpotopne naprave imaš to?

Google Chromecast, Synology-jev NAS, Samsungov soundbar in TV je le nekaj naprav, s katerimi so se moji iPhone (prej iPhone 6+, 7+, zdaj 8+) brez težav povezovali. Aha, še router sem nastavil preko telefona.



Xiaomijeve aplikacije so na ios zelo okrnjene proti androidu npr., povezovanje z bt v avtu negre nikak ne na sedmici ne na sestici, z androidom takoj zakaj nevem. Velikokrat dobim kaj v rar formatu na email in si z iphonim neznam pomagat kako bi zadevo odprl...

tomy5 ::

Toj pa čudno, sam ima Xiaomi Mi Home app na iPadu in je veliko boljši kot na original Xiaomi telefonu, bolj je prevedeno v angleščino in tud vse deluje lepše.

;-) ::

Kupil sem galaxy s8+ slike so zanič. Nevem ali se samo tak vidi zarad dobre resolucije zaslona ampak ko jo hoces vsaj malo priblizat je katastrofa, ali pa sem navajen aphonovih ko so vedno v vseh pogojih dobre.

;-) ::

Dobro je po malo igračkanja sem gotovil da slike niso tako slabe kot zgledajo na prvi pogled, le da je na tako velikem ekranu vse bolj opazno, po še malo igračkanja pa lahko rečem da po nevem koliko letih uporabe izključno iOSa so končno zrihtali da se lahko na android z lahkoto prenesejo stiki, beležke, koledar, dnevnik klicev, ura, wifi, ozadje, pa sem šele na drugem koraku od 4 za prenos zadev.

Če kdo ugodno proda huawei p10 se priporočam, kupim, najlažje se bo odločit po parih dneh uporabe ostala dva pa prodat.

next3steps ::

Jaz bi, a je moj v ne ravno prelepem stanju. Zvit dva krat, počeno steklo.

;-) ::

Huawei mate 10 dela boljse slike kot s8+, a ma ze hardware kamero tolk boljso huawei?

next3steps ::

Software je tisti, ki naredi občutno razliko. So pri Huaweiju uvideli, da je vseeno bolje plačati strokovnjake za to, kot pa da sami začenjajo iz nule.

;-) ::

Ce koga zanima s8+ kot nov zs, meni je prevelik sem ga ugasnil resitiral in zakjuco z njim

IkeaAi ::

Fino je, če se pred nakupom mobitela posvetujete še z: DxOMark.

r3dkv1c4 ::

IkeaAi je izjavil:

Fino je, če se pred nakupom mobitela posvetujete še z: DxOMark.

Zakaj že?

Kaj novega bomo izvedeli?

Mare2 ::

;-) je izjavil:

Ce koga zanima s8+ kot nov zs, meni je prevelik sem ga ugasnil resitiral in zakjuco z njim


Meni je 8+ tudi prevelik za s sabo ga nosit. Sem pa interesent za Galaxy S8. Zanima me, če je kamera v redu, ker je eden v tej temi nekaj palamudil o nekem bugu. :)

pitar ::

Pixel 2, najboljša kamera

Karen ::

Prvi vtisi fotkanja na Oneplus 5T (par posnetkov vsega skupaj, 2 dni telefona): fotke so vrhunske, proti recimo Xiaomi Redmi Note 4 sploh ni primerjave (nič zrnatosti pri slabši svetlobi, zunaj pa tudi top fotke). Skratka izjemno pozitivno presenečen. Res pa je da stane za dva in pol Xiaomija:-/.

bambam20 ::

;-) je izjavil:

Ce koga zanima s8+ kot nov zs, meni je prevelik sem ga ugasnil resitiral in zakjuco z njim


Za koliko bi ga dal?

;-) ::

Imas zs daj ponudbo nevem

tomy5 ::

Karen je izjavil:

Prvi vtisi fotkanja na Oneplus 5T (par posnetkov vsega skupaj, 2 dni telefona): fotke so vrhunske, proti recimo Xiaomi Redmi Note 4 sploh ni primerjave (nič zrnatosti pri slabši svetlobi, zunaj pa tudi top fotke). Skratka izjemno pozitivno presenečen. Res pa je da stane za dva in pol Xiaomija:-/.


To je res ja, v primerjavi s top telefoni kot je Pixel2 ali S8 in iPhone pa so za razred ali dva slabše.
Pač odvisno kaj s čim primerjaš.

kuvanasarma ::

Mogoče se splača počakat na Huawei P20.
Tri kamere, 40MPx...
https://www.androidauthority.com/huawei...

r3dkv1c4 ::

Caki, a isce spodoben fotoaparat ali telefon?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214804 (12801) next3steps
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315801 (14025) boris82
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246313 (5419) gusto
»

dilema huawei ali samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8612299 (10373) next3steps

Več podobnih tem