» »

Apple priznal, da v starih iPhonih upočasni procesor

1 2 3
4
5

zmaugy ::

Edit:

Ne vem zakaj sem pričakoval od fanbojčka racionalne argumente.

PS: Kakšno zvezo ima to z bitcoini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

DeeJay ::

bambam20 je izjavil:

DeeJay je izjavil:



iPad ti je premejhen? :)



Govora je o telefonih in ne o tablicah.


Ponudil sem ti iPad, ker pač očitno še nisi slišal za Plus modele iPhonov.

zmaugy je izjavil:

Edit:

Ne vem zakaj sem pričakoval od fanbojčka racionalne argumente.

PS: Kakšno zvezo ima to z bitcoini?


Ja hejterji mate to tendenco, da se radi ponavljate.
Crypto hejterji se že od 2011 ponavlajo, da bo poču balon, Apple hejterji pa da bo zdej zdej firma propadla.

https://slo-tech.com/novice/t321769/p20...
https://slo-tech.com/novice/t340619/p21...
https://slo-tech.com/novice/t624386/p45...
https://slo-tech.com/novice/t710672/p56...
in celo cela tema o tem:
Je Apple na robu?

Jp, že od leta 2008 apple propada. Očitno tako, da ma vsako leto več prodanih enot in več denarja. Groza.
Move on, nothing to see here. Pejt se rajš zatikat na svojga androida.

blackbfm ::

apple je od iphone 4ke totalno brez perspektive

časi zatikanja androida pa so že mimo

DeeJay ::

blackbfm je izjavil:

apple je od iphone 4ke totalno brez perspektive

časi zatikanja androida pa so že mimo


Jp čist v podnu
 Apple Stocks

Apple Stocks

bambam20 ::

DeeJay je izjavil:


Ponudil sem ti iPad, ker pač očitno še nisi slišal za Plus modele iPhonov.


Ne bi hvala. Ja, To imajo šele od modelov 7 naprej. Prej telefonov z velikim zaslonom pri applu niso poznali.

Stari maček ::

mitja73 je izjavil:

"Originalno" dobro baterijo za 8€ :-))))))))))))
Datumska koda ?

https://de.aliexpress.com/item/100-Orig...

DeeJay ::

bambam20 je izjavil:

DeeJay je izjavil:


Ponudil sem ti iPad, ker pač očitno še nisi slišal za Plus modele iPhonov.


Ne bi hvala. Ja, To imajo šele od modelov 7 naprej. Prej telefonov z velikim zaslonom pri applu niso poznali.


Plus verzija je zuni že od iPhone 6 dalje (Predstavljen 9. septembra 2014, se pravi 3 leta nazaj)
Se vid da o iPhonih najrajš pametujejo taki, ki ga sploh še niso mel v roki. Važn, da se hejta.

facepalm ::

DeeJay je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Argumentov je zmanjkalo, ampak vera je še vedno močna, ane? That'a boy.

Argument je, da neglede na to kaj Apple počne, je iPhone na dolgi rok najbolj uporaben telefon. Pika.

Haters gonna hate, believers gonna believe. Facts don't matter.

ze 3 leta stari iphoni so danes obsolete ze samo zaradi premajhnosti zaslona. Dolgorocnost padla v vodo. Vecina modelov je podhranjena z baterijo in se ta posledicno prej obrabi. Posledice so znane v tej novici. Dolgorocnost? At it's finest.

zmaugy ::

@DeeJay:

Wow, 10 let stari citati s ST, da bo apple propadel. Who gives a fuck? Mixing life priorities much?
In še vedno nisi resnično prebral stvari, ki sem jo napisal in zaradi katere zdaj objavljaš linke na 10 let stare teme :)). Rdeča cota pred očmi zaslepi, a ne? Jap, fenbojčke je res enostavno sprovocirat.

PS: Nimam androida. Zgolj ajfona in ipade. Pa očitno so me na dolgi rok dobro nategnili, ampak ok, mi je potegnilo po skoraj 3000 EUR zapravljenih za ios sranje. Better late than never.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

DeeJay ::

facepalm je izjavil:

DeeJay je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Argumentov je zmanjkalo, ampak vera je še vedno močna, ane? That'a boy.

Argument je, da neglede na to kaj Apple počne, je iPhone na dolgi rok najbolj uporaben telefon. Pika.

Haters gonna hate, believers gonna believe. Facts don't matter.

ze 3 leta stari iphoni so danes obsolete ze samo zaradi premajhnosti zaslona. Dolgorocnost padla v vodo. Vecina modelov je podhranjena z baterijo in se ta posledicno prej obrabi. Posledice so znane v tej novici. Dolgorocnost? At it's finest.


3 leta star iPhone je mel že Plus verzijo.
Če ti je to premali zaslon, pa tablico nuci.

DeeJay ::

zmaugy je izjavil:

@DeeJay:

Wow, 10 let stari citati s ST, da bo apple propadel. Who gives a fuck? Mixing life priorities much?
In še vedno nisi resnično prebral stvari, ki sem jo napisal in zaradi katere zdaj objavljaš linke na 10 let stare teme :)). Rdeča cota pred očmi zaslepi, a ne? Jap, fenbojčke je res enostavno sprovocirat.

PS: Nimam androida. Zgolj ajfona in ipade. Pa očitno so me na dolgi rok dobro nategnili, ampak ok, mi je potegnilo po skoraj 3000 EUR zapravljenih za ios sranje. Better late than never.;((


Če se počutiš nategnjenga vse skupi nes na Rdeči Križ, se boš takoj bolš počutu.
Da pa pomiriš svojo paranojo, si pa kup en navaden telefon, ker smartphoni niso zate.

zmaugy ::

Yes, Mr. Austrian shrink, and how do you feel about it?
A si že kaj razmišljal o karieri v Scientološki cerkvi?

zmaugy ::



Ampak resno, kakšna je motivacija za iracionalno fenboystvo takšne intenzitete? Ali je to zgolj stvar ... kapacitete...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

facepalm ::

Drazje je boljse. Fact.

/s

zmaugy ::

hehehe

blackbfm ::

DeeJay je izjavil:

blackbfm je izjavil:

apple je od iphone 4ke totalno brez perspektive

časi zatikanja androida pa so že mimo


Jp čist v podnu
 Apple Stocks

Apple Stocks



Ce bi investiral za *naslednjih* 5-10 let sigurno ne bi kupu applove delnice

DeeJay ::

blackbfm je izjavil:

DeeJay je izjavil:

blackbfm je izjavil:

apple je od iphone 4ke totalno brez perspektive

časi zatikanja androida pa so že mimo


Jp čist v podnu
 Apple Stocks

Apple Stocks



Ce bi investiral za *naslednjih* 5-10 let sigurno ne bi kupu applove delnice


Jest tud ne. Bi rajš dal v bitcoin.

oxyuranus ::

Se moj cent:

iPhone je tehnolosko, vsaj na nivoju OS, dalec boljsi od Android/Java skrpucala. Ce bi odlocalo samo to, sploh ne bi razmisljal, iPhone gladko zmaga, od Androidove nesnage, sploh APIja sem mi gladko obraca, kot, da ni ze dovolj hudo, da so podredili cel linux delovanju javinega skrpucala, so se API pisali tipicni javanski interfejsarji, izgleda kot, da je kupe akademikov z omejenimi dev. izkusnjami izlilo vanj vse svoje frustracije, deluje kot smetisce reciklaznih materialov, v njem najdes VSE. Pa vecinoma zarjavelo.

Ampak! iPhonove tezave se pa zacnejo cisto drugje. Prvic je zaprt, in rootanje je kratkotrajno. To je zame deal breaker. Druga tezava je cena, pa ne, da si ga ne bi mogel privosciti, ampak toliko denarja za telefon preprosto ne dam, pa naj bo Pixel ali iPhone. Poziranje mi ni noben faktor, druge uporabne vrednosti pa taka cena nima. Tretji del pa so Apple zeloti (ceprav postaja na Android sceni enako! "Ta bolj cepljeni" fanaticni Google zagovorniki ne zaostajajo dosti ali nic za Apple fani, jih je pa manj), od katerih se mi pa obraca. Dejansko nocem imeti nic skupnega s to mnozico. Nisem dovolj cool za to.

Cakam nek os, ki bo temeljil na linuxu ali bsdju brez korporacijske navlake in magari z emuliranjem dalvika, potem se pa poslovim od Apple in Google sranja. Drzim pesti za sailfish.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

shadeX ::

iPhonove tezave se pa zacnejo cisto drugje. Prvic je zaprt, in rootanje je kratkotrajno. To je zame deal breaker.


Sem mislil tudi sam dokler sem imel android in bil navajen, da sam upravljam z vsem. Ampak ko spoznaš, da maš tam (iOS) dejansko popolnoma vse kar potrebuješ, je "rootanje aka jailbrake" povsem odveč in tudi potreba po tem povsem odpade.

Sicer subjektivno mnenje, vsakemu ustreza drugače, je pa bil to največji gap zame, kadar sem zamenjal štekajoče korejska jajca za ifon.

Drzim pesti za sailfish.


Se boš načakal.

oxyuranus ::

shadeX je izjavil:

iPhonove tezave se pa zacnejo cisto drugje. Prvic je zaprt, in rootanje je kratkotrajno. To je zame deal breaker.


Sem mislil tudi sam dokler sem imel android in bil navajen, da sam upravljam z vsem. Ampak ko spoznaš, da maš tam (iOS) dejansko popolnoma vse kar potrebuješ, je "rootanje aka jailbrake" povsem odveč in tudi potreba po tem povsem odpade.

Sicer subjektivno mnenje, vsakemu ustreza drugače, je pa bil to največji gap zame, kadar sem zamenjal štekajoče korejska jajca za ifon.

Drzim pesti za sailfish.


Se boš načakal.


Vsakomur svoje, nekaterim je mobitelova reglja dovolj, samo nimajo obraza, da bi mi rekli, da je to vse kar rabim, uporabniki Appla so pa pac malo bolj arogantni v svojem razmisljanju ali pa pac nasedajo Apple propagandi, da je to vse kar rabis.

Za sailfish, sem imel pa precej debate z developerji, mogoce pa ne bo tako hudo. Mi je cisto ok, da kupim samsunga/appla in brcnem dol njihovo nesnago in flasham kaj drugega. Nekaj kar mi dovoli uporabo telefona kot racunalnik, ne namensko napravo.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

shadeX ::

nekaterim je mobitelova reglja dovolj, samo nimajo obraza, da bi mi rekli, da je to vse kar rabim,


Sej jaz ti nisem rekel, da je iPhone dovolj kar potrebuješ, kdo sem jaz da bi ti govoril kaj je tebi ok. To sem povedal zgolj zaradi tega, ker sem sam bil primoran uporabljati iPhone ker pač razvijam appe za iOS in več kot sem ga uporabljal za mizo (testni), večkrat sem ga tudi vzel ven in ga dejansko tudi uporabljal in videl da potrebe po odprtosti kot jo ima Android sploh ne potrebujem.

Jih pa večina advanced userjev (kolegov) še vedno uporablja Android in iOS ne taknejo ravno iz tega razloga.

BigWhale ::

DeeJay je izjavil:

Argument je, da neglede na to kaj Apple počne, je iPhone na dolgi rok najbolj uporaben telefon. Pika.


Tole zograj ni argument, to je trditev. In to precej neosnovana.

zmaugy ::

Dogma. Osnovno orodje za utrjevanje vere in fanatizmov vseh sort.

MrStein ::

shadeX je izjavil:

iPhonove tezave se pa zacnejo cisto drugje. Prvic je zaprt, in rootanje je kratkotrajno. To je zame deal breaker.


Sem mislil tudi sam dokler sem imel android in bil navajen, da sam upravljam z vsem. Ampak ko spoznaš, da maš tam (iOS) dejansko popolnoma vse kar potrebuješ, je "rootanje aka jailbrake" povsem odveč in tudi potreba po tem povsem odpade.

Kako zalokaš screen na landscape?
Kako v dveh potezah izklopiš wifi?
Kako z eno roko zumiraš?
Kako... itd, itn...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

knesz ::

MrStein je izjavil:

shadeX je izjavil:

iPhonove tezave se pa zacnejo cisto drugje. Prvic je zaprt, in rootanje je kratkotrajno. To je zame deal breaker.


Sem mislil tudi sam dokler sem imel android in bil navajen, da sam upravljam z vsem. Ampak ko spoznaš, da maš tam (iOS) dejansko popolnoma vse kar potrebuješ, je "rootanje aka jailbrake" povsem odveč in tudi potreba po tem povsem odpade.

Kako zalokaš screen na landscape?
Kako v dveh potezah izklopiš wifi?
Kako z eno roko zumiraš?
Kako... itd, itn...

1. Swipe-up klik
2. swipe-up klik
3. double klik
4. ???

Sam sem ugotovil podobno kot Shade, pri navadni uporabi je isti drek, ali uporabljaš Android ali iJapka. Sam imam S7 in Iphone 7 in mi je predvsem važno, da zadeva deluje. Enako PC-Mac...

MrStein ::

Trol or serious?
1.) tisto zalocka na portrait
2.) tisto samo odjavi od trenutnega wifi (torej se poveže na drugega takoj ko je v dosegu, čez nekaj časa pa tudi nazaj na tistega prvega).
3.) hmm, verjetno sploh ne veš, o čes se pogovarjamo, ali? Poljuben nivo zuma, ne pa tisti, kateri se napavi zdi pravilen.

Več pa pozneje, ko tole razčistimo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

knesz ::

MrStein je izjavil:

Trol or serious?
1.) tisto zalocka na portrait
2.) tisto samo odjavi od trenutnega wifi (torej se poveže na drugega takoj ko je v dosegu, čez nekaj časa pa tudi nazaj na tistega prvega).
3.) hmm, verjetno sploh ne veš, o čes se pogovarjamo, ali? Poljuben nivo zuma, ne pa tisti, kateri se napavi zdi pravilen.

Več pa pozneje, ko tole razčistimo...

:)

dotomaz ::

MrStein je izjavil:

Trol or serious?
1.) tisto zalocka na portrait
2.) tisto samo odjavi od trenutnega wifi (torej se poveže na drugega takoj ko je v dosegu, čez nekaj časa pa tudi nazaj na tistega prvega).
3.) hmm, verjetno sploh ne veš, o čes se pogovarjamo, ali? Poljuben nivo zuma, ne pa tisti, kateri se napavi zdi pravilen.

Več pa pozneje, ko tole razčistimo...


1.) ne. Zalocka trenutno orientacijo. Če imaš v lanscape ostane v lansdcape, če imaš v portrait ostane v portrait.
2.) ne. Odjavi te iz vseh wifijev in se na nobenega ne poveže več za 24 ur. Določene storitve, kot so airdrop (wifi direct), hotspot, ... pa še vedno delujejo. Če hočeš popolnoma izklopiti wifi to lahko storiš v nastavitvah.
3.) ne vem kaj bi rad zumiral. Načeloma zumiraš z dvema prstoma spletno stran na primer (pinch to zoom)

zmaugy ::

Leta 2013 so se samo spraševali o tem, zdaj imamo applovo pisno priznanje.

shadeX ::

:))



To je ta telefon, ko sem že pisal v drugi temi, da ima znižano frekvenco na 600 MHz. Po novem letu pošljem na servis, da zamenjajo baterijo in poročam, če bo po menjavi baterija šla frekvenca nazaj na stock.

MrStein ::

dotomaz je izjavil:


1.) ne. Zalocka trenutno orientacijo. Če imaš v lanscape ostane v lansdcape, če imaš v portrait ostane v portrait.

Kdaj si nazadnje imel v roki iPhone?
Kateri iOS, za primer, da se vsak obnaša različno?


2.) ne. Odjavi te iz vseh wifijev in se na nobenega ne poveže več za 24 ur.

While Wi-Fi is disabled, auto-join for any nearby Wi-Fi networks will also be disabled until:

You turn on Wi-Fi in Control Center.
You connect to a Wi-Fi network in Settings > Wi-Fi.
---> You walk or drive to a new location. <---
It's 5 AM local time.
You restart your device.

Torej izklopiš, greš k sosedu, in se že spet vklopi. V isti uri (ali minuti, če si hiter).


3.) ne vem kaj bi rad zumiral. Načeloma zumiraš z dvema prstoma spletno stran na primer (pinch to zoom)

A je v vsaki aplikaciji različno?
Recimo spletno stran. Z eno roko. Če sta dva prsta na ekranu, je z eno roko mogoče držati le, če si čarovnik (taki oderski).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Jaz svojega s8plus zumiram z eno roko in dvema prstoma...glih zdaj preveril...lahko pa samo z enim prstom zumiraš, prst dvakrat pritisneš in vlečeš gor dol......pa nisem nikakršen čarovnik

zmaugy ::

Ojej, pri iphone X so možne težave z zaslonom (4:19):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Kaj ma to veze s temo?

zmaugy ::

Precej več kot na primer natepavanje o bitcoinu ali pa ugibanje iz kristalne kugle o tem, da kateri od sogovornikov še nikoli ni imel ajfona v rokah.
Se pa navezuje na trditve o tem, da je ajfon najboljši forever.

PS: Upam da si že naročil "the X", saj pri tvojem se ne bo pojavilo vžiganje slike v zaslon. Morda... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

PS: Upam da si že naročil "the X", saj pri tvojem se ne bo pojavilo vžiganje slike v zaslon. Morda... >:D


Nah nimam potrebe, istočasno mi TouchID bolj odgovarja kot FaceID. Če bo 7 delovala tako kot je dosedaj, potem še dolgo ne bom kupoval novega.

Če pa bi trenutno bil brez telefona oz. bi kupoval novega bi kupil iPhone 8 in ne X.

zmaugy ::

Nemogoče. Face ID je edini pravi način. Morda pa iphone ni zate? Mislim da boš moral nazaj na android >:D (morda že drugo leto, ko bo "zaradi izboljšanja tvoje uporabniške izkušnje" delovanje tvoje 7ke eventuelno "dodatno izboljšano")...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Mislim da boš moral nazaj na android


Samo v primeru če Apple propade oz. njihovi produkti ne bodo zadostovali mojim standardom.

ko bo "zaradi izboljšanja tvoje uporabniške izkušnje" delovanje tvoje 7ke eventuelno "dodatno izboljšano"


Ne dovolim drugim, da odločajo kaj je zame dobro in kaj ne, sam se namreč odločam na podlagi dejstev. Applovi telefoni mi trenutno ustrezajo, ker mi omogočajo hitro in izjemno uporabniško izkušnjo, takšno kot mi jo Androidi nikoli niso.

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Applovi telefoni mi trenutno ustrezajo, ker mi omogočajo hitro in izjemno uporabniško izkušnjo, takšno kot mi jo Androidi nikoli niso.


Imam Galaxy S6, nikoli nisem imel Apple. Bi pa želel preizkusit. Katere so tiste izkušnje, ki jih Android nima?

__Devil__ ::

Wau ne morem verjet! Sem imel vsa leta občutek zakaj mi vsak stari ipod deluje počasneje vedno ko pride novi, pa ja ni programska oprema tako zahtevna ali strani požrešne, ne! Apple je požrešen! hehe zanimivo res lepo da so priznali. Ko si pri applu enkrat, nimaš izbire če želiš biti hiter druge kot da kupiš nov model! :)) Znajo. Apple je pač bolj preprost in preprosto vedno deluje ko potrebuješ. Apple ve kaj rabiš. Imam galaxy tab s2 in je odličen vendar mi je nekako iphone bolj priročen in všeč mi je iOS. Pri androidu je dobra customizacija softwarea. Oba imam rad. Le da pri applu je manj "crashov" iz moje izkušnje. Recimo zadnje čase mi na tablici od androida vsak dan večkrat "crashne" youtube app. Lep večer.

shadeX ::

Katere so tiste izkušnje, ki jih Android nima?


iOS.

- Hitrost. Skoraj 5 let star testni telefon iPhone 5s, naložen iOS 10 ne šteka kot njemu ekvivalentni Android (Galaxy S3 - Cynogenmod in HTC M7 -stock - vse tri imam pred sabo) in uporabniška izkušnja na tem telefonu je še vedno izjemna za tako star cegu na "novem" OS-ju.

- Redne posodobitve, krpanje obstoječih lukenj
- Varnost (nikoli se nisem bal oz. gledal kaj prenašam iz App stora, medtem ko sem na Androidih skoraj doktoriral, ko sem pobiral aplikacije iz Play Stora).

- Odzivnost.

Zadnji Androidov telefon je bil Galaxy S5 NEO, custom ROM. S tistim sem zadevo tudi zaključil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

MrStein ::

Dimnik je izjavil:

Jaz svojega s8plus zumiram z eno roko in dvema prstoma...glih zdaj preveril...lahko pa samo z enim prstom zumiraš, prst dvakrat pritisneš in vlečeš gor dol......pa nisem nikakršen čarovnik

V katerem programu deluje zum z enim prstom?
To pa me res zanima, kako držiš telefon z eno roko in istočasno prosto premikaš dva prsta o ekranu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Npr, ta forum...mezinec, prstanec sredinec pod telefonom, kazalec in palec pa lepo po ekranu...v drugi roki pa čik...brez heca, ampak to ne delam, se pa da, ker sem res prej preveril in sedaj še enkrat

Pardon, vidim da z enim prstom, meni dela tale forum npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

zmaugy ::

@shadeX: se opravičujem za "predlagaj izbris" - pritisnil po pomoti.
Zakaj pa na 5s ne daš ios11?
Opažam vzorec tukaj - ne ustreza ti najnovejša apple zadeva - FaceID (ki bo očitno postal edini način identifikacije). Ne posodabljaš naprav na najnovejši OS. Ko je vendar jasno, da so to edine smiselne zadeve. >:D Na dolgi rok si že out, samo priznaš si ne. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

blackbfm ::

- Hitrost. Skoraj 5 let star testni telefon iPhone 5s, naložen iOS 10 ne šteka kot njemu ekvivalentni Android (Galaxy S3 - Cynogenmod in HTC M7 -stock - vse tri imam pred sabo) in uporabniška izkušnja na tem telefonu je še vedno izjemna za tako star cegu na "novem" OS-ju.


razlike v hitrosti so skoz leta vedno manjše..za časa iphone 4 je bila konkurenca res neprimerljivo slaba... danes že na midrange androidih ni več opaznega štekanja, tudi celoten UX je dober in primerljiv z ios

- Redne posodobitve


in potem imaš ene in iste težave ki se vlečejo skozi xy verzij.. realno te "redne posodobitve" delujejo bolj na psiho uporabnika, kot pa dejansko na delovanje naprave

krpanje obstoječih lukenj


to se spodobi, saj je iphone bolj zanimiva tarča za hekerje kot katerikoli drug tel...

- Varnost (nikoli se nisem bal oz. gledal kaj prenašam iz App stora, medtem ko sem na Androidih skoraj doktoriral, ko sem pobiral aplikacije iz Play Stora).


nevem kakšne obskurne aplikacije nalagaš..ampak za "standard" aplikacije ne rabiš doktorata

zmaugy ::

1:20 iPhone X so bili že neodzivni pri nizkih temperaturah? Opa, ravno so jih začeli prodajat in že težave v hladnem vremenu? Vemo kako se je to končalo pri iPhone 6 in 6s, ane?



Še članek:

https://www.engadget.com/2017/11/10/app...

UPSI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

zmaugy je izjavil:

@shadeX: se opravičujem za "predlagaj izbris" - pritisnil po pomoti.
Zakaj pa na 5s ne daš Ios11


Ker ios11 ima bug, kjer ne moreš testirat IAP-jev v sandboxu brez da bi si app poslal na testflight. Na ios10 tega ni, tako da lahko tam testiram nemoteno.

- faceid je še “nepreverjena” tehnologija in bo potrebno še mal počakat in videt kako se zadeva v praksi res obnese. Do takrat bom zadovoljen s touchID-jem.

- vse svoje naprave ki jih imam v redni uporabi z izjemo 5s posodabljam. To mi je eden glavnih razlogov zakaj mi ios tudi tako odgovarja.

dotomaz ::

MrStein je izjavil:


Kdaj si nazadnje imel v roki iPhone?
Kateri iOS, za primer, da se vsak obnaša različno?


Uporabljam že 10 let. Včasih je za to bilo posebno stikalo na ohišju. To še vedno pogrešam. Trenutno uporabljam iPad in iPhone. Uporabljam to redno predvsem na iPadu, na iphonu boj redko, ker ga v landscape načinu uporabljam samo za kak video pogledat.


2.) ne. Odjavi te iz vseh wifijev in se na nobenega ne poveže več za 24 ur.

While Wi-Fi is disabled, auto-join for any nearby Wi-Fi networks will also be disabled until:

You turn on Wi-Fi in Control Center.
You connect to a Wi-Fi network in Settings > Wi-Fi.
---> You walk or drive to a new location. <---
It's 5 AM local time.
You restart your device.

Torej izklopiš, greš k sosedu, in se že spet vklopi. V isti uri (ali minuti, če si hiter).


Your point? To je točno to, kar pričakujem od te funkcije. Wifi izklopim samo v primeru, ko rabim biti na LTE, ali če ne dela internet preko wifi/fiksne linije. Se mi je parkrat zgodilo, da sem ga potem pozabil nazaj vklopiti in sem kuril podatke po nepotrebnem. Če bi hotel trajno izklopit bi si že vzel tistih 10 sekund in to naredil v nastavitvah.


3.) ne vem kaj bi rad zumiral. Načeloma zumiraš z dvema prstoma spletno stran na primer (pinch to zoom)
A je v vsaki aplikaciji različno?

Načeloma ja. Večina aplikacij ne podpira zooma. Npr UIView ne moreš zoomirat. Lahko pa UIScrollView.

Recimo spletno stran. Z eno roko. Če sta dva prsta na ekranu, je z eno roko mogoče držati le, če si čarovnik (taki oderski).


iPhone (ne plus) je dovolj majhen, da lahko to brez težav naredim. Pa nisem čarovnik ;)

shadeX ::

to se spodobi, saj je iphone bolj zanimiva tarča za hekerje kot katerikoli drug tel...


Maš kakšen vir o tem?


nevem kakšne obskurne aplikacije nalagaš..ampak za "standard" aplikacije ne rabiš doktorata


Vem kaj se da in kaj ne. 3 leta nazaj napisal app za android, da je vse prejete in poslane sms-je prepošiljal na drugo številko oz. email (po izbiri). Aplikacija je skoz delovala v ozadju, launcher ni bil viden.

Na koncu sem spoznal, da če jaz lahko spišem tako zadevo, kaj šele delajo (in kako zadevo skrijejo) programski guruji.

Na iOS boš to težko naredil, kaj šele spravil do uporabnika. Na Androidu sem reverse engineeral, kar nekaj appov (od no name developerjev) ki sem jih takrat redno uporabljal.

BigWhale ::

dotomaz je izjavil:


Your point? To je točno to, kar pričakujem od te funkcije. Wifi izklopim samo v primeru, ko rabim biti na LTE, ali če ne dela internet preko wifi/fiksne linije. Se mi je parkrat zgodilo, da sem ga potem pozabil nazaj vklopiti in sem kuril podatke po nepotrebnem. Če bi hotel trajno izklopit bi si že vzel tistih 10 sekund in to naredil v nastavitvah.


To je UX fail. Off gumb, ki je off gumb samo za nekaj casa. Od off gumba se pricakuje, da se nekaj izklopi in se ne vklopi samodejno nazaj. :D
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389135 (5842) Jarno
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920728 (15490) MrStein
»

Francija preiskuje Apple zaradi suma načrtovanja zastarelosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10624710 (21321) MrStein
»

Apple zadelo več tožb zaradi upočasnjevanja procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7323652 (19327) nodes
»

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
14540137 (34269) MrStein

Več podobnih tem