» »

Apple priznal, da v starih iPhonih upočasni procesor

Apple priznal, da v starih iPhonih upočasni procesor

Slo-Tech - Apple je priznal, da v starih pametnih telefonih iPhone programsko upočasnijo procesor, o čemer se je špekuliralo že leta, debate pa so ponovno oživele ta mesec. Apple je sedaj potrdil, da se to res dogaja. Razlog ni v siljenju uporabnikov v nakup novejšega aparata, temveč je krivec iztrošena baterija.

Kot je ugotovilo že več uporabnikov iPhona, je upočasnitev procesorja sorazmerna z iztrošenostjo baterije. Špekulirali so, da Apple to stori zato, da lahko tudi slabša baterija še vedno zagotavlja en dan avtonomije. Apple je sedaj priznal, da so v iPhone 6, 6S in SE lani s programsko nadgradnjo vpeljali to funkcijo. Novejši iPhone 7 jo je dobil decembra, pričakujemo pa jo lahko tudi na novih napravah v prihodnosti.

Apple pojasnjuje, da se upočasni frekvenca procesorja, kadar ima telefon iztrošeno, izpraznjeno ali zgolj zelo mrzlo baterijo. V vseh teh primerih je baterija nezmožna zagotavljati dovolj visoke tokove, da bi lahko vse komponente v napravi tekle z največjo zmogljivostjo, zato procesor upočasnijo. Apple trdi, da ne gre za namerno slabšanje zmogljivosti starih naprav v želji po prodaji novih (planned obsolescence), temveč zaščitni mehanizem, ki preprečuje nepričakovano ugašanje telefona zaradi sunkov in podaljšuje življenjsko dobo naprav.

Kakorkoli, baterijo v iPhonu seveda lahko nesemo zamenjat, kar stane 80 evrov. Glavni problem pa je pomanjkanje komunikacije, saj Apple doslej tega početja ni priznal. Ljudje, ki so opazili počasnejše delovanje telefona, seveda niso pomislili, da bodo težave rešili z zamenjavo baterijo, temveč so pogosto kupili nov telefon.

208 komentarjev

«
1
2 3
...
5

FireSnake ::

Naslov pravi, da Apple upočasni baterijo.
Novica pa, da upočasnijo procesor (ob iztrošeni bateriji).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shadeX ::

Ljudje, ki so opazili počasnejše delovanje telefona, seveda niso pomislili, da bodo težave rešili z zamenjavo baterijo, temveč so pogosto kupili nov telefon.


In zaradi tega je nemogoče, da bi Apple dokazal da uporabnikov ni silil k menjavi telefona kakor sami trdijo. Meni logika upočasnevanja procesorja, da prihrani na energiji, izjemno ustreza. Applu zamerim edino to, ker je o tem molčal in bi lahko izpisal nekje opozorilo, da je baterija slaba ter da se bo telefon upočasnil dokler ne rešimo tega problema.

Kakorkoli, baterijo v iPhonu seveda lahko nesemo zamenjat, kar stane 80 evrov.


Od kje ta cena? A je to preračunano v EUR iz cene na ameriškem trgu ali je taka cena zamenjava baterije v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

opeter ::

Že vidim kakšno množično tožbo v ZDA. Odvetniki si že manejo roke! 8-) $$
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

"Apple faces first class action lawsuit after confirming it slows down older iPhones with battery wear" - https://9to5mac.com/2017/12/21/apple-la...
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Pravilno. Naslednjič naj tega pač ne skrivajo ali pa dajo uporabniku možnost izbire naj se sam odloči kaj bo naredil. V vsakem primeru so izbrali najslabšo možno pot - skrivanje resnice.

WyattEarp ::

Barabe, samo da bi ljudje kupili nove iphone... jao.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

gusto ::

shadeX je izjavil:

Meni logika upočasnevanja procesorja, da prihrani na energiji, izjemno ustreza.


Ne ga srat no. Najprej vedno hvale, kako je procesor A#*fancyname* oh in sploh, kako to rabimo, kako bo naša izkušnja re-inventana, potem je pa kar naenkrat dobro, če ta dela nekaj napol? Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije. Če je baterija po nekaj časa slaba jo bom menjal, ko bom to želel oz. mi bo šlo na živce, da telefon zdrži eno uro. Do takrat pa hočem, da telefon dela, ne da nekaj varčuje in najeda z upočasnjevanjem.

Invictus ::

gusto je izjavil:

shadeX je izjavil:

Meni logika upočasnevanja procesorja, da prihrani na energiji, izjemno ustreza.


Ne ga srat no. Najprej vedno hvale, kako je procesor A#*fancyname* oh in sploh, kako to rabimo, kako bo naša izkušnja re-inventana, potem je pa kar naenkrat dobro, če ta dela nekaj napol? Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije. Če je baterija po nekaj časa slaba jo bom menjal, ko bom to želel oz. mi bo šlo na živce, da telefon zdrži eno uro. Do takrat pa hočem, da telefon dela, ne da nekaj varčuje in najeda z upočasnjevanjem.

Če bi Apple napisal app, ki bi te opozoril, da upočasnuje CPU zaradi slabe baterije, se ne bi nihče sekiral.

Ker je to čisto lepa gesta, da ni treba vreči telefona v smeti. Če ti zmanjšana brzina ustreza. Drugače pač menjaj baterijo.

Ampak ni..

Grem stavit, da bo Android 8.2 ali 9.0 imel to funkcijo :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

gusto je izjavil:

shadeX je izjavil:

Meni logika upočasnevanja procesorja, da prihrani na energiji, izjemno ustreza.


Ne ga srat no. Najprej vedno hvale, kako je procesor A#*fancyname* oh in sploh, kako to rabimo, kako bo naša izkušnja re-inventana, potem je pa kar naenkrat dobro, če ta dela nekaj napol? Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije. Če je baterija po nekaj časa slaba jo bom menjal, ko bom to želel oz. mi bo šlo na živce, da telefon zdrži eno uro. Do takrat pa hočem, da telefon dela, ne da nekaj varčuje in najeda z upočasnjevanjem.


Pri slabi bateriji, se pri povečanju voltaže (večja frekvenca) lahko telefon nepričakovano ugasne tudi če ima baterija 30%+.

Torej je tebi kul, da imaš 40% baterije, greš ven za 30min, itak veš da toliko ti bo baterija še zdržala, v tem času pa ti telefon potrebuješ za klic in ti kar naenkrat crkne?

Ne ga srat. Tega noče noben človek na zemlji, pa ni važno kakšen trol je. Kot že rečeno, Apple bi to lahko rešil na izjemno eleganten način in to tako, da bi uporabnika na to opozoril.

Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije


Če bi bilo to mogoče, ta ideja sploh ni slaba, ampak vsi vemo da Apple noče dat uporabniku kakšne večje svobode nad njihovim HW kot je to v navadi pri Androidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mirancar ::

baje naj bi to se prikazoval že od 10.2.1: https://support.apple.com/en-us/HT207453 "Published Date: Nov 29, 2017"
mogoče majo typo in se prkazuje od 11.2.1, kar je 1 teden star update.

System ::

Ko prizgem star iPhone 5s mi napise, da je prevroc in da ga moram najprej ohladit :D
Ko pa je bil minus pa je sestica kar nehala delovat. Potem pa se to...
Medtem, ko sem bolj zadovoljn z Xiaomi, ki dela, ko je mrzlo, toplo in ne omejuje frekvenc, ko je iztrosena baterija.

Nikec3 ::

To bi pojasnilo marsikaj pri mojem iPhoneu 6. Baterija ja po enem letu in pol povsem zanič, telefon pa šteka kot Andorid za 50 €.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

zeleni ::

Pri slabi bateriji, se pri povečanju voltaže (večja frekvenca) lahko telefon nepričakovano ugasne tudi če ima baterija 30%+.


Ne telefon ampak iphone. To je ze nekaj casa znan problem. Mogoce so ga sedaj resili vsaj za novejse modele.

Drugod se meni to se nikoli ni zgodilo.

shadeX ::

Očitno je po novici ljudi zgrabila "panika". Vsi namreč vneto iščejo "battery life" na App Storu (trending). :))

Pa to so geniji. Sedaj bodo še s prodajo baterij zaslužili :))

Dimnik ::

shadeX je izjavil:

gusto je izjavil:

shadeX je izjavil:

Meni logika upočasnevanja procesorja, da prihrani na energiji, izjemno ustreza.


Ne ga srat no. Najprej vedno hvale, kako je procesor A#*fancyname* oh in sploh, kako to rabimo, kako bo naša izkušnja re-inventana, potem je pa kar naenkrat dobro, če ta dela nekaj napol? Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije. Če je baterija po nekaj časa slaba jo bom menjal, ko bom to želel oz. mi bo šlo na živce, da telefon zdrži eno uro. Do takrat pa hočem, da telefon dela, ne da nekaj varčuje in najeda z upočasnjevanjem.


Pri slabi bateriji, se pri povečanju voltaže (večja frekvenca) lahko telefon nepričakovano ugasne tudi če ima baterija 30%+.

Torej je tebi kul, da imaš 40% baterije, greš ven za 30min, itak veš da toliko ti bo baterija še zdržala, v tem času pa ti telefon potrebuješ za klic in ti kar naenkrat crkne?

Ne ga srat. Tega noče noben človek na zemlji, pa ni važno kakšen trol je. Kot že rečeno, Apple bi to lahko rešil na izjemno eleganten način in to tako, da bi uporabnika na to opozoril.

Potem si ti pri novem iPhonu znižaj na frekvenco na 30%, če ti tako izjemno ustreza prihranek energije


Če bi bilo to mogoče, ta ideja sploh ni slaba, ampak vsi vemo da Apple noče dat uporabniku kakšne večje svobode nad njihovim HW kot je to v navadi pri Androidu.


Kaj ne ga srat? Normalen telefon se nima kaj ugašat pri 40%.....kakšno bedno razmišljanje, najboljse , da se priključiš na en powerbank, ko greš s telefonom iz hiše...

vesolc ::

to bi mogla avto industrija uporablat tud...po 5 letih bi lahko blokado iz 230km/h znižali na 50kmh recimo...pa varnost na cestah bi se tud povečala...

shadeX ::

Normalen telefon se nima kaj ugašat pri 40%


Telefon s slabo avtonomijo baterije ni normalen telefon.

kakšno bedno razmišljanje,


To so žal preverjena dejstva in velja za vse baterije. Jap, tudi za vaše zelene robotke.

najboljse , da se priključiš na en powerbank, ko greš s telefonom iz hiše...


Če imaš Androida s slabo baterijo bo to verjetno kar držalo. Apple je pa za svoje uporabnike poskrbel, da se pri 30% telefon ne bo ugasnil sam od sebe.

vesolc ::

shadeX je izjavil:



Če imaš Androida s slabo baterijo bo to verjetno kar držalo. Apple je pa za svoje uporabnike poskrbel, da se pri 30% telefon ne bo ugasnil sam od sebe.


pa maš izkušnje s tem? doma mam samsungovo tablico 2011 letnik wifi...baterija še vedno pri vsakdanji rabi drži cca 1 teden, kot na začetku...tadruga tablica ipad 2 izdelana 2011 kupljena 2012 uporabljena samo za wifi...po 3 letih nemogoče slaba baterija, trenutno je nihče več ne uporablja, saj se samo brskalnik odpira skoraj 5s, da ne govorim o odzivnosti tipkovnice, odzivnosti nalaganja strani, baterija naj bi bila od enakega proizvajalca, podobna kapaciteta...pač veliko uporabnikov vemo, da je to en bulšit...
pa iskreno...13 let delam v telekomunikacijah, testiral verjetno že čez 10000 aparatov...ne pomnem androida, da se izklopi, če mu kaže 30% baterije...tako da teh tvojih 30% za apple je lahk samo tolažba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

shadeX ::

pa maš izkušnje s tem?


Imam.

- Pred leti na partnerkinem Galaxy S3, se je ugašal na 30%. Problem rešil z nakupom kitajske baterije in zadeva naprej normalno delovala

- Pred leti na svojem HTC-ju popolnoma isti problem in ista rešitev.

- Sedaj na Partnerkinem 6S je baterija potrebna zamenjave že vsaj pol leta, predvsem zato ker so bile že v štartu te baterije defektne (kar je apple priznal in omogočil brezplačno zamenjavo baterije za te modele). Na iOS 9 in 10 se je meni kot prejšnemu lastniku tega telefona, prej ugašal tudi na 50% (povod je bil predvsem mraz, ni pa bilo nujno), na iOS 11 pa pravi da se ji še ni izklopil.

tako da teh tvojih 30% za apple je lahk samo tolažba...


Ali pa tvoja.

pa iskreno...13 let delam v telekomunikacijah,


Zaradi mene lahko tudi 50. Zakonov fizike si nisem sam izmislil, nikjer tudi ne piše da se pri vseh slabih baterijah telefon pri določeni kapaciteti sam od sebe ugasne. Verjetno je odvisno od več dejavnikov, je pa tudi na slotechu že malo morje tem ki opisujejo povsem isti problem in isto rešitev - preprosto menjavo baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

vesolc ::

shadeX je izjavil:


Zaradi mene lahko tudi 50. Zakonov fizike si nisem sam izmislil.


verjamem da si jih nisi, ker nimajo veze s tem primerom od apple, ki ga tako čislano braniš...ker bi mogle potem podobne težave z baterijo bit tud na androidih...pač zraven so jih dobli da omejujejo uporabnike in to je po tvoje 100% zarad baterije in ne povečanja prodaje...ker apple nikol ni imel takih for...zato so edini ki računajo vgradnjo navadnega rama v svoje naprave 3x ceno, prodajajo svoje dongle po izredno nizkih cenah, skratka na vsakem področju se "res" trudijo, da ne oskubijo stranke, ko gre enkrat zadeva po zlu...
apple pač ni zakon, ampak so dejstva tista, ki jih moraš gledat kot zakon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

System ::

Razlika je samo v tem, da iOS sam ne dovoli uporabe telefona, ko se njemu zdi prevroce ali prehladno ali, da je baterija presvoh, ne zato, ker dejansko tehnicno nebi deloval.
Vsak seveda zeli uporabljat stvar dokler gre.
Pac iOS je narejen za to, da ga gre uporabljat samo tako kot mu je doloceno, ne tako kot bi ti morda zelel.

Dimnik ::

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...

Nikec3 ::

Če imaš Androida s slabo baterijo bo to verjetno kar držalo. Apple je pa za svoje uporabnike poskrbel, da se pri 30% telefon ne bo ugasnil sam od sebe.

Meni se je enkrat pri 50%.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

zmaugy ::

Meni se je lansko sezono na smučanju icrap 6 plus enostavno ugasnil. Pa je bil nafilan krepko čez 50 %. Nemogoče ga zbudit. Nakar po koncu dneva sedim na toplem v hotelu in sem ga lahko ponovno vklopil, baterija kazala približno toliko kot pred izklopom. Je pa bilo zunaj kar lepo pod nulo in sem ga med vožnjo na vlečnici nekaj mečkal po rokah. Apple fenčki so se takrat delali, da problem ne obstaja in da bi itak že moral zamenjati icrap z novim.
Rešitev - naslednje dni sem ga imel v žepu reči pod bundo.
Moja boljša polovica ima LG G3 in ji dela povsem normalno, niti slučajno se ji ni takrat kaj izklapljal. Jebeni android, ane?
Nekaj dni nazaj mi je rekla, da bo zaradi varnosti naslednjič kupila icrap, tole namakanje prstov v marmeladi s strani appla se mi zdi da ji je dalo malce misliti o tej odločitvi.

aborko ::

Problem poddimenzioniranih baterij z mizernimi kapacitetami (iphone 6,7... tam 1700mAh, konkurenca na 5" 3000-4000mAh) je ne samo da si hitro nabereš več ciklov polnjenja in praznenja in s tem obrabe, ampak so tudi obremenitve baterije pri samem polnjenju večje. Nekje okoli 0,25C do max 0,5C naj bi bila sprejemljiva hitrost polnjenja, če želiš da se ti baterija ne obrablja pretirano....Pri iphonu 6 in 7 s okoli 1700 mAh baterijo si že na priloženem crappy 1A polnilcu na 0,6C. Folk potem uporablja razne 2A powerbanke (logično, sej z baterijo ne pridejo skozi dan), kjer iphone potegne tam 1,5A, kar predstavlja skoraj 1C hitrost polnjenja...

zmaugy ::

Kar se tiče drugih naprav - že zdaj zaradi Civilization Revolution nisem hotel posodobit ipada pro na ios 11, zdaj imam dodaten razlog da ostanem na desetki.
Pa gre u kurac en od razlogov da človek ima apple gadžete.

shadeX ::

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...



Ovca si ti, ker ne sprejmeš realnih dejstev, prav tako pa ne znaš uporabljat Googla preden govoriš bedarije.

Evo sedaj jih poznaš.

https://www.google.si/search?q=samsung+...

Pa zakaj se telefon lahko sam od sebe ugasne če tudi kaže da ima 30% ali več ne glede na znamko.

Člankov o tem je malo morje, ampak ne bom opravljal tvojega dela.

zmaugy ::

vesolc je izjavil:

to bi mogla avto industrija uporablat tud...po 5 letih bi lahko blokado iz 230km/h znižali na 50kmh recimo...pa varnost na cestah bi se tud povečala...


Nova ideja za Volkswagen - dajo notri batne obročke iz crap materiala in po dve letih "zaradi uporabniške izkusnje" omejijo maksimalne vrtljaje motorja na 1500/min.
Boljše to, kot da raznese motor, it's a feature >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

noraguta ::

Kolk pa pride menjava baterije na pooblaščnem servisu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sirotka ::

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...

pobič panično brani nek OS od katerega sam nima nič veselo druge z ovcami zmerja :D Vsak telefon, pa naj bo neumen ali pameten, se bo ugasnil preden pade na 1% v primeru slabe baterije, ker se le ta "podre".

Bencc ::

Ideja in izpeljava logična, potrebujemo pa stikalo za deaktivacijo in bo...

Dimnik ::

sirotka je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...

pobič panično brani nek OS od katerega sam nima nič veselo druge z ovcami zmerja :D Vsak telefon, pa naj bo neumen ali pameten, se bo ugasnil preden pade na 1% v primeru slabe baterije, ker se le ta "podre".


Nebi o tem, kdo je pobič...mislim, da ti še dosti manjka do mene

shadeX ::

Po pameti dokazuješ ravno obratno.

zmaugy ::

noraguta je izjavil:

Kolk pa pride menjava baterije na pooblaščnem servisu.


117,18 EUR

https://www.epl.si/servis1/izvengaranci...

Ampak sam se ne bi prej odločil za to, predno apple uradno ne izjavi, da menjava odpravi težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...


Ohjoj...imam doma 3 take androide in ena 2 dumbphone-a. Pod 40% mrknejo vsi in je to popolnoma normalen pojav pri prevec iztroseni bateriji.

gusto ::

Kako eni tiščite glavo v pesek je neverjetno. Seveda je prav, da se telefon izklopi, če obstaja nevarnost, da bi prišlo do poškodbe strojne opreme. Ampak vprašajte se kakšen je to telefon, da se izklaplja pri 40%, v mrazu, v vročini. To so jajca, ne pa telefon za 1000€. Kakšna je to zasnova telefona? Ne morete to izklapljanje oglaševati kot "feature" lol.

Dimnik ::

gusto je izjavil:

Kako eni tiščite glavo v pesek je neverjetno. Seveda je prav, da se telefon izklopi, če obstaja nevarnost, da bi prišlo do poškodbe strojne opreme. Ampak vprašajte se kakšen je to telefon, da se izklaplja pri 40%, v mrazu, v vročini. To so jajca, ne pa telefon za 1000EUR. Kakšna je to zasnova telefona? Ne morete to izklapljanje oglaševati kot "feature" lol.


Jap eni zelo očitno in jim je to normalno...

klinker je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...


Ohjoj...imam doma 3 take androide in ena 2 dumbphone-a. Pod 40% mrknejo vsi in je to popolnoma normalen pojav pri prevec iztroseni bateriji.


No pri meni delata dva xiaomija že več kot dve leti in noben ne ugaša glede procentov in mraza...
Jaz pa svojega res menjavam pred dvema letoma in tudi še nobeden ni ugašal...pa sem imel različne firme

shadeX je izjavil:

Po pameti dokazuješ ravno obratno.


Ti raje skrbi za svojo pamet in še malo googlay, da izveš kaj pametnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

lovro535v2 ::

4 leta star nexus 7 2013 baterija še zmeraj zdrži zelo dolgo pa se nič ne ugaša pri 40%. Pa oneplus one tut že 3 leta star baterija še kar dobro drži glede na to kolk ga uporabljam ugasneta se obadva pri 0% pa nič prej. apple ima problem zato ker so dajali čim manjše baterije in iz njih iztisnil koker se le da po tem pa po enem letu začne tok pešat de se že pri 40% ugaša
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Grey ::

Kake bučke prodajajo in folk jih potem še zagovarja :))

Telefon kupiš zaradi performansa in ne zato, da ti "čuva" baterijo.

Če je baterija slaba in je OS tako pameten da ve, da je baterija slaba, naj opozori in reče, da jo je potrebno zamenjati.

Ne pa, da odvija performans telefona (in v tem primeru še brez, da opozori o tej funkciji).

To je navadna fugazi zgodbica zato, da imajo nek kao plausible deniability ravno za to, kar se dogaja (tožba).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

"Apple faces first class action lawsuit after confirming it slows down older iPhones with battery wear" - https://9to5mac.com/2017/12/21/apple-la...


Upam da jih iztožjo za milijarde in upam da se zgodi tudi kakšna tožba EU kupcev.

Tarzan ::

Se pravi če telefon priklopiš na vtičnico spet deluje hitro, ker bypassaš baterijo. Po mojem tudi če nabaviš baterijo ni telefon nič hitrejši. Nateg prve klase. Morali bi jih dobiti pošteno po pi....

bambam20 ::

Nima veze. Iphoni X se še vedno noro prodajajo. če bi jih imel 100 na zlogi bi vse prodal.

zmaugy ::

Tarzan je izjavil:

Se pravi če telefon priklopiš na vtičnico spet deluje hitro, ker bypassaš baterijo. Po mojem tudi če nabaviš baterijo ni telefon nič hitrejši. Nateg prve klase. Morali bi jih dobiti pošteno po pi....

Bingo! Moj icrap priklopljen na napajalnik ne deluje nič hitreje. Zato pa čakam, kdaj bojo na applu povedali, da menjava baterije reši težavo.

klinker ::

Dimnik je izjavil:

gusto je izjavil:

Kako eni tiščite glavo v pesek je neverjetno. Seveda je prav, da se telefon izklopi, če obstaja nevarnost, da bi prišlo do poškodbe strojne opreme. Ampak vprašajte se kakšen je to telefon, da se izklaplja pri 40%, v mrazu, v vročini. To so jajca, ne pa telefon za 1000EUR. Kakšna je to zasnova telefona? Ne morete to izklapljanje oglaševati kot "feature" lol.


Jap eni zelo očitno in jim je to normalno...

klinker je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Vesolc, ovco ne boš prepričal....
Kolikor poznam se še en android ni ugasnil, dokler ni prišel na 1%, sploh pa da bi šel na mraz in bi kapaciteta padla kar naenkrat...


Ohjoj...imam doma 3 take androide in ena 2 dumbphone-a. Pod 40% mrknejo vsi in je to popolnoma normalen pojav pri prevec iztroseni bateriji.


No pri meni delata dva xiaomija že več kot dve leti in noben ne ugaša glede procentov in mraza...
Jaz pa svojega res menjavam pred dvema letoma in tudi še nobeden ni ugašal...pa sem imel različne firme



Hej, mene ne briga to, samo ti povem da se to pac dogaja. Pri hisi so sicer 3 iphone-i ki se vedno delajo normalno, ceprav je samo 7ka v aktivni uporabi, 4ka in 5s pa rezerve...sam osebno pa imam se v predalu Nexus S, Nexus 4, SGS2, SGS3, M7, 5X in Redmi 3 pro...pa so Samsungom in HTCju sle baterije in zanimivo prav na vseh treh ko pride baterija na okoli 40% in zalavfas npr. browser se ugasnejo, medtem ko ostali delajo ok se zdaj...no...pred 4 mesci so, ko sem jih nazadnje uzigal, ker jih vsaketolko prizgem da se sprazne baterija, jo nafilam, spet pustim da padejo na 30-40%, vgasnem in pospravim.
Kar je za moje pojme narobe pri jabuk nacinu je to, da o tem nisi bil obvescen in pa to, da nimas sam nadzora nad to funkcijo. Tako da ce ze, pljuvajte po temu, ker to kar vi tu nabijate ni nic drugega kot skodozeljno hatersko nabijanje prazne slame, ker funkcija je v bistvu zelo dobra zadeva, ce pravilno implementirana.
Drugace pa ima Apple po moje ze od vedno v prenosnih napravah malo drugacno logiko upravljanja z baterijo, ker v 95% videnih primerih je baterija pri Apple-u odlicno drzala do prakticno tega dneva ko je popolnoma crknila, medtem ko je pri ostalih v 100% primerih prvo drasticno padla avtonomija in po cca par mescih je baterija popolnoma odpovedala.

srus ::

Eh, saj ti ni treba drugega kot na starejši (beri - vse kar ni naj, naj, hiper duper) model Iphona ali Ipada naložiti novejšo verzijo IOS ali aplikacije.

Takoj bo vse začelo delovati počasneje.

opeter ::

Mavrik je izjavil:

"Apple faces first class action lawsuit after confirming it slows down older iPhones with battery wear" - https://9to5mac.com/2017/12/21/apple-la...


Heh, ne bom komentiral in hitro pospravil vedeževalsko kuglo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

b4d ::

Ce kdo, ki ga zanima, mimo tega flame wara sploh se bere...

Zamenjal baterijo z najbolj poceni kar sem jo v EU dobil in je sel i6 nazaj na prvotnih 1400MHz.
b4d.sablun.org

bambam20 ::

b4d je izjavil:

Ce kdo, ki ga zanima, mimo tega flame wara sploh se bere...

Zamenjal baterijo z najbolj poceni kar sem jo v EU dobil in je sel i6 nazaj na prvotnih 1400MHz.


Tako drag telefon pa si ti v 2 letih naredi takšna neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MrStein ::

WyattEarp je izjavil:

Barabe, samo da bi ljudje kupili nove iphone... jao.

Ja, ker če bi pustili, da baterija drži samo pol dneva, ali pa bi telefoni kar crknili med uporabo, pa folk ne bi novih kupoval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389137 (5844) Jarno
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920732 (15494) MrStein
»

Francija preiskuje Apple zaradi suma načrtovanja zastarelosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10624714 (21325) MrStein
»

Apple zadelo več tožb zaradi upočasnjevanja procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7323664 (19339) nodes
»

Apple bojda ob iztrošeni bateriji upočasni iPhone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
14540146 (34278) MrStein

Več podobnih tem