» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
45 / 96
»»

radmannsdorf ::

Potrebujem fizično kartico, ki omogoča plačevanje brez provizije. Torej, da naložim recimo par sto EUR na račun in potem to uporabljam za drobnarije, špecerijo...
Pogoj je da je fizična kartica(NFC odpade), da nima stroškov vodenja in provizij pri plačevanju. Kaj je boljše, N26 ali Revolut? N26 res zapira račune?
Uporabljal bom samo EUR valuto, samo za plačevanje na POS terminalih, nič dviganja na bankomatih.

Zgodovina sprememb…

Kosek1 ::

radmannsdorf je izjavil:

Potrebujem fizično kartico, ki omogoča plačevanje brez provizije. Torej, da naložim recimo par sto EUR na račun in potem to uporabljam za drobnarije, špecerijo...
Pogoj je da je fizična kartica(NFC odpade), da nima stroškov vodenja in provizij pri plačevanju. Kaj je boljše, N26 ali Revolut? N26 res zapira račune?
Uporabljal bom samo EUR valuto, samo za plačevanje na POS terminalih, nič dviganja na bankomatih.


Glasujem za N26. :)

joze67 ::

mBills. Ko kaj ne dela, greš na prvi Petrol in se zdereš.

Ales ::

Se pravi Mare2 = Kosek1, alter ego. Še vedno zbiraš cente od promoviranja N26? :)

Skyman ::

Pa se da preko mbills nalozit na revolut je kaj provizije

radmannsdorf ::

Živim v Avstriji, tako da Mbills odpade. Sem naročil kar obe, N26 in Revolut. Pa da sprobam. :)

Kosek1 ::

Skyman je izjavil:

Pa se da preko mbills nalozit na revolut je kaj provizije


Ni provizije. :)

radmannsdorf ::

Koliko časa dejansko čakate za nakazilo iz klasične banke na Revolut? Iz avstrijske Raiffeisen na Revolut je trajalo 2 dni, kar se mi zdi veliko.
Kolega pravi iz slovenske Intesa Bank na Revolut, par sekund.

carlosk1966 ::

Iz SKB na Revolut, takoj.

OK.d ::

Iz Nlb Vise takoj.
LPOK.d

MrStein ::

Kartična plačila so vedno "takoj".
Oni verjetno govorijo o SEPA nakazilu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

Jaz imam pri banki osebni račun in Maestro bančno kartico, ki spada zraven.
Revolut pa je debetna Visa kartica. Ali potrebujem še dodatno debetno Visa ali Mastercard kartico svoje banke, da bo to šlo takoj al kako? Je pogoj Visa oz. Mastercard?
Naredil sem klasično SEPA plačilo ja.

https://www.revolut.com/help/getting-st...

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Zdaj sem šel drugo možnost vplačila v Revolut app-u. "add money by card". Številka kartice + varnostna koda. Zdaj piše da se kartica dodaja, da počakam par minut.
EDIT: Your card failed 3DS verification.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Klasicno Sepa nakazilo je normalno da traja dan ali dva.. Za placevanje po netu rabis viso ali mastercard.. maestra ne podpira nihce

radmannsdorf ::

Hvala, sem pisal na banko kaj od Vise/Mastercarda mi lahko ponudijo. :)

BuDi79 ::

blackbfm je izjavil:

maestra ne podpira nihce
Ni čisto tako, je pa skoraj tako.

andro23 ::

tudi jaz nakazujem na Revolut z navadno Sparkasse maestro kartico tako, da je nakazilo takoj v Revolutu...brez provizije

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Klasicno Sepa nakazilo je normalno da traja dan ali dva.. Za placevanje po netu rabis viso ali mastercard.. maestra ne podpira nihce

Maestro zdaj že podpirajo skoraj vsi. Revolut tudi. Preverjeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bastadu ::

A ni tako, da če uporabiš Maestro kartico za prenos denarja na Revolut, ti SLO banka zraven zaračuna provizijo, kot bi plačal z UPN položnico? Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje to testiral ...

radmannsdorf ::

andro23 je izjavil:

tudi jaz nakazujem na Revolut z navadno Sparkasse maestro kartico tako, da je nakazilo takoj v Revolutu...brez provizije

Meni Revolut zavrne Maestro kartico. Je kakšen obvod?
Prosim razkrij postopek. :)

radmannsdorf ::

Ima pa moja Maestro kartica, poleg IBAN-a, tudi številko kartice(19 znakov) in CVV kodo. S PayPal deluje brez problema.

BuDi79 ::

radmannsdorf je izjavil:

andro23 je izjavil:

tudi jaz nakazujem na Revolut z navadno Sparkasse maestro kartico tako, da je nakazilo takoj v Revolutu...brez provizije

Meni Revolut zavrne Maestro kartico. Je kakšen obvod?
Prosim razkrij postopek. :)
Tak da kontaktiraš banko, da ti omogoči online plačevanje z Maestrom. Pri "največji slovenski banki" to pogojujejo s plačljivo storitvijo SMSja (če je že nimaš v paketu). ( https://www.nlb.si/spletno-nakupovanje-... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

andro23 ::

meni ni bilo potrebno kontaktirat banke, tudi provizije ni
v Revolut sem dodal Maestro kartico, za CVV vpišem 000, dobim na gsm PIN, ga vnesem v Revolut in je denar na računu:)

Kosek1 ::

andro23 je izjavil:

meni ni bilo potrebno kontaktirat banke, tudi provizije ni
v Revolut sem dodal Maestro kartico, za CVV vpišem 000, dobim na gsm PIN, ga vnesem v Revolut in je denar na računu:)

Različne banke, različne Maestro kartice. Smiselno sporočilo bi bilo, če bi navedel, pri kateri banki imaš Maestro.

MrStein ::

bastadu je izjavil:

A ni tako, da če uporabiš Maestro kartico za prenos denarja na Revolut, ti SLO banka zraven zaračuna provizijo, kot bi plačal z UPN položnico? Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje to testiral ...

Meni nič ne zaračuna. Sparkasse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Včeraj sem hotel nekaj plačati v zneski nekaj čez 600€. Plačilo ni šlo skozi, pa nimam nobenega limita, dovolj sredstev. Preko N26 je šlo brez problema.
Mogoče kake težave včeraj?

Ales ::

Vprašaj Revolut, ne Slo-tech...

andro23 ::

Kosek1 je izjavil:

andro23 je izjavil:

meni ni bilo potrebno kontaktirat banke, tudi provizije ni
v Revolut sem dodal Maestro kartico, za CVV vpišem 000, dobim na gsm PIN, ga vnesem v Revolut in je denar na računu:)

Različne banke, različne Maestro kartice. Smiselno sporočilo bi bilo, če bi navedel, pri kateri banki imaš Maestro.


sem napisal v enem sporočilu prej, da Sparkasse maestro

Kosek1 ::

Aha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

miko22 ::

kak je že z dvigi na bankomatu? Mislim da je 200€/mesec?
Pozabil.

Killermode ::

miko22 je izjavil:

kak je že z dvigi na bankomatu? Mislim da je 200€/mesec?
Pozabil.


ATM Withdrawals
Free withdrawals up to €200 per rolling month, then a fee of 2% of all withdrawals above this.

v tem primeru je rolling mont prvi dan v mesecu enak dnevu ko je bil račun ustvarjen.

Ales ::

Killermode je izjavil:

miko22 je izjavil:

kak je že z dvigi na bankomatu? Mislim da je 200€/mesec?
Pozabil.


ATM Withdrawals
Free withdrawals up to €200 per rolling month, then a fee of 2% of all withdrawals above this.

v tem primeru je rolling mont prvi dan v mesecu enak dnevu ko je bil račun ustvarjen.

To ne velja za vse Revolut račune. Pri meni se resetira 1. v mesecu, pa lahko komot npr. 29.4. dvignem 200 in potem 2.5. še 200, oboje brez njihove 2% provizije, preverjeno.

Kakorkoli, v sami aplikaciji je na voljo podatek, koliko je še na voljo za dvig brez provizije.

radmannsdorf ::

Kopiram z jabuk foruma:
"Revolut bo 1. junija 2020 omogočil SEPA Instant Payments! To pomeni, da bo Revolut SEPA transakcije izvedel takoj.
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
Torej nakazila Revolut-N26 naj bi s tem dnem postala instantna.
Ko se bodo slovenske banke vključile v ta sistem (konec leta) bodo tudi te transakcije instantne."

Za nas ki uporabljamo AT banke, to pride v poštev s 1.6. za slovenske trr-je pa konec leta. Kul!

bastadu ::

Končno!

MrStein ::

Hmm, zakaj na onem spisku sploh ni slovenskih bank?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

Preberi še enkrat moj post.

MrStein ::

Sam, pa nič ne piše, zakaj Slovenije ni tam. Torej?

(da bodo slo banke priklopljene letos, pa vem že en čas, sem tudi linkal na forumu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Skyman ::

Pravkar sem si odprl racun pri revolut zato imam nekaj vprašanj
V revolut app dam add money ko poskeniram oz rocno vpisem kartico(mbills) mi napise da ni avtorizirana kartica,kolikor sem bral naj bi bp šlo iz mbils na revolut? Drugace pa bom sel osebno tekom tedna na svojo osebno banko.Hvala

greatdrakon ::

mbills blokira nakazila s kartico. nakaži preko mbills upn, pride hitro čez.

Skyman ::

Hvala za odgovor...Se mi je zdelo da je nekaj takega

Sicer ne vem ce sem pravilno izpolnil UPN vem da IBAN te prvo praša,a moti me le BIC to dam dol ko je Referenca prejemnika oz kaj? Ostalo mi je logicno da das svoj ime im priimek ter vneses znesek koda namena pustis? ter referenca?

lp

kokica2000 ::

Namesto top-up se lahko uporabi tudi zahteva za plačilo (Plačila -> Povezava za plačilo -> Zahtevaj). Na ta način ustvariš povezavo za internetno plačilo, ki za razliko od top-upa ni blokirano. Denar je na Revolutu takoj, za razliko od SEPA nakazila, ki traja od nekaj ur do treh dni (če je vmes vikend).

Skyman ::

Vrjetno mora v tvojem primeru naprej kartica pridet oz narediti prvi nakup ter aktivirat PIN? mozno? Neke kontakte rabis oz mi ni uspelo narediti oz usposobiti zadeve

Sicer rocni vnos v Mbills app me samo zanima kaj moram izpolniti da zadeva deluje,bi rajse instant ampak ne bom umrl ce bo cez 1-2 dni denar gor

Ales ::

Glede na to, da plačuješ iz mBills, je morda bolje, da vprašaš še v mBills temi, morda hitreje dobiš odgovor. Bi ti pomagal, a nimam mBills, da pogledam, kako zgleda obrazec za plačilo...

Skyman ::

Ni panike,sj nekdo ze ima hehe bom potrpel ne bo konec sveta

radmannsdorf ::

Danes sem z nemške spletne strani naročil eno reč v vrednosti 12,90€. Plačal sem preko PayPal, ki je vezan na Revolut kartico. Na njej imam denar v evrih. Odtegnilo pa mi je 13,51€. Kaj je fora? Mogoče to, da je Revolut račun britanski in dela neko konverzijo? Al moram v Paypal kaj nastavit? Ne gre se za par centov, zanima me pa kaj je fora, ker če bom naročeval kaj vrednejšega, bo v tem primeru verjetno več €.
Naročil sem na https://www.curaprox.com/de-de na naslov v Avstrijo.

kloko ::

Včasih pride do razlike zaradi tega, ker so oglaševane cene s tujim DDV, pri dejanskem plačilu pa ti obračunajo slovenski DDV, ki je lahko višji od npr. nemškega.

L.p., Kloko

OK.d ::

radmannsdorf je izjavil:

Danes sem z nemške spletne strani naročil eno reč v vrednosti 12,90€. Plačal sem preko PayPal, ki je vezan na Revolut kartico. Na njej imam denar v evrih. Odtegnilo pa mi je 13,51€. Kaj je fora? Mogoče to, da je Revolut račun britanski in dela neko konverzijo? Al moram v Paypal kaj nastavit? Ne gre se za par centov, zanima me pa kaj je fora, ker če bom naročeval kaj vrednejšega, bo v tem primeru verjetno več €.
Naročil sem na https://www.curaprox.com/de-de na naslov v Avstrijo.

Preveri v Paypalu kdo ti dela konverzijo.

buneech ::

Če maš evre v Revolutu, in spletna trgovina zaračuna v evrih, ti nihče ne dela konverzije. Najverjetneje je obračunan tuj DDV, kakor je kloko napisal. Primerjaj račun od curaprox in paypal.

radmannsdorf ::

Paypal narobe računa ja. Kar avtomatsko GBP, čeprav sem anročal na avstirjski strani, iz Avstrije. Sem včeraj še eno malenkost naročil in je namesto okroglih 10€, hotelo funte, potem sem izbral € in je bilo okroglo 10,00€.

OrkAA ::

Ja, na to je potrebno zelo pazit, ker Paypal z najvecjim veseljem vsili neko svojo konverzijo.

Bodite pozorni, da vedno kliknete na tole in izberete svojo valuto preden zakljucite nakup:

««
45 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133294 (7328) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131694 (6458) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120413 (9718) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109196 (37117) Andro457

Več podobnih tem