» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
8 / 96
»»

miko22 ::

Prva slaba izkušnja z Revolutom. Plačal nekaj preko Paypal. In so mi zaračunali nekaj centov provizije, zaradi menjalnega tečaja funt/euro.
Znesek je bil v €, denar imam v €, oni pa mi naredijo neko konverzijo z funti. Zakaj?

kokica2000 ::

Zgodila se ti je dvojna konverzija (EUR - GBP - EUR). Tudi sam sem to že doživel in to celo v trgovini v Sloveniji, kjer je POS terminal kar privzel, da je osnovna valuta kartice GBP.

Pri plačilih (in tudi dvigih na bankomatih) je treba biti pozoren, da ni nastavljena (izbrana) konverzija, ampak bremenitev v originalni valuti. Enako velja za PayPal. V nastavitvah računa je potrebno izklopit konverzijo ("Bill me in the currency listed on the seller's invoice."). https://www.paypal.com/si/cgi-bin/websc...

buttcrack ::

Tole je danes prišlo v moj inbox s strani supporta:
Unfortunately there is no possibility to close personal EUR IBAN.

miko22 ::

kokica2000 je izjavil:

Zgodila se ti je dvojna konverzija (EUR - GBP - EUR). Tudi sam sem to že doživel in to celo v trgovini v Sloveniji, kjer je POS terminal kar privzel, da je osnovna valuta kartice GBP.

Pri plačilih (in tudi dvigih na bankomatih) je treba biti pozoren, da ni nastavljena (izbrana) konverzija, ampak bremenitev v originalni valuti. Enako velja za PayPal. V nastavitvah računa je potrebno izklopit konverzijo ("Bill me in the currency listed on the seller's invoice."). https://www.paypal.com/si/cgi-bin/websc...


Hvala, sem si nastavil.

weasel ::

Sem za hec tudi jaz preko e-davkov, kot lasten dokument nalozil le screenshot iz app-a, kjer se vidi IBAN.

Naslednji dan me je poklicala iz FURS-a in vprasala za datum, kdaj sem ga odprl in to je bilo to.

ManDriver ::

weasel je izjavil:

Sem za hec tudi jaz preko e-davkov, kot lasten dokument nalozil le screenshot iz app-a, kjer se vidi IBAN.

Naslednji dan me je poklicala iz FURS-a in vprasala za datum, kdaj sem ga odprl in to je bilo to.

In v tem primeru si ji javil kateri datum?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

weasel ::

Takrat, ko sem si nalozil aplikacijo in hkrati dobil IBAN racun.

Moj datum je ustrezal roku 8 dni :)

ManDriver ::

weasel je izjavil:

Takrat, ko sem si nalozil aplikacijo in hkrati dobil IBAN racun.

Moj datum je ustrezal roku 8 dni :)


Aha... Problem je v primeru, kadar to dvoje ni sočasno.... :(
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

weasel ::

Vprašanje 3: Ali lahko račun, ki sem ga odprl v tujini pred več kot osmimi
dnevi, še vedno prijavim na FURS? Ali se lahko s tem izognem kazni?

Vsem zavezancem, ki doslej še niso sporočili odprtega plačilnega računa v tujini, Finančna
uprava RS svetuje, da to storijo čim prej. Zakaj uporabljamo izraz čim prej? Če bodo
zavezanci račune prijavili sami, še preden bo do podatka o njihovem plačilnem računu v tujini
prišel davčni organ, se bodo lahko izognili kazni.


Torej povej kar en datum (oz. datum, ki ustreza prvemu obdavcenemu prilivu na tvoj racun).

Mare2 ::

weasel je izjavil:


Torej povej kar en datum (oz. datum, ki ustreza prvemu obdavcenemu prilivu na tvoj racun).


Jaz ne bi lagal pri prijavi. Običajno se v takih primerih pri prijavi v zgornji desni kot napiše "Samoprijava".

ManDriver ::

Mare2 je izjavil:

weasel je izjavil:


Torej povej kar en datum (oz. datum, ki ustreza prvemu obdavcenemu prilivu na tvoj racun).


Jaz ne bi lagal pri prijavi. Običajno se v takih primerih pri prijavi v zgornji desni kot napiše "Samoprijava".


Bom kljub temu glede datuma aktivacije IBAN-a kontaktiral Revolutov "ultra odziven" support...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

krneki0001 ::

21.3.2018 so vsem uporabnikom aktivirali personal iban, ki do takrat še niso imeli aktiviranega, novim uporabnikom pa ga aktivirajo takoj. (vsaj tako so meni zatrdili na "ultra odzivnem helpdesku")
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ManDriver ::

krneki0001 je izjavil:

21.3.2018 so vsem uporabnikom aktivirali personal iban, ki do takrat še niso imeli aktiviranega, novim uporabnikom pa ga aktivirajo takoj. (vsaj tako so meni zatrdili na "ultra odzivnem helpdesku")


Tnx.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

buneech ::

krneki0001 je izjavil:

21.3.2018 so vsem uporabnikom aktivirali personal iban, ki do takrat še niso imeli aktiviranega, novim uporabnikom pa ga aktivirajo takoj. (vsaj tako so meni zatrdili na "ultra odzivnem helpdesku")

Meni so ga šele ta mesec, prej ga nisem imel. Na accountu od moje drage še vedno ni aktiviran.

OK.d ::

Jaz ga tudi še nimam.
LPOK.d

Matevzs1 ::

Eno vprašanje glede te prijave FURSU. Pod LOCAL račun sem kot Beneficiary naveden jaz, spodaj je tudi IBAN, medtem ko pod SWITH je beneficiary Revolut ltd. Torej je ta local bolj kot nek interni podatek ali so mi že aktivirali lasten iban račun, ki ga moram prijaviti? Če ja, potem me pa še zanima zakaj se pa SWIFT beneficiary ni spremenil? Nisem ravno poznavalec teh kratic, sem pa prepričan, da bo odgovor koristil še komu. :)

Hvala že vnaprej!

barakus ::

Imam dodano N26 kartico za top-up, prvi top-up je sel skozi. Danes sem skusal naredit drugi top up, pa je bila transakcija v revolutu napisana kot pending 1 uro, sedaj pa pise reverted for compliance reasons?

weasel ::

Matevzs1 je izjavil:

Eno vprašanje glede te prijave FURSU. Pod LOCAL račun sem kot Beneficiary naveden jaz, spodaj je tudi IBAN, medtem ko pod SWITH je beneficiary Revolut ltd. Torej je ta local bolj kot nek interni podatek ali so mi že aktivirali lasten iban račun, ki ga moram prijaviti? Če ja, potem me pa še zanima zakaj se pa SWIFT beneficiary ni spremenil? Nisem ravno poznavalec teh kratic, sem pa prepričan, da bo odgovor koristil še komu. :)

Hvala že vnaprej!


LOCAL je tvoj osebni IBAN, ki ga moras prijaviti (preko UPN obrazca si lahko nakazujes denar direktno na ta IBAN). Pod SWIFT najdes podatke o REVOLUT-ovem racunu, na katerega lahko tudi nalagas denar, pazi le, da vpises pravo referenco, ker potem prenakazejo denar na tvoj racun preko te reference. Teh podatkov v SWIFT tab-u ne prijavlas na FURS, ker ni tvoj racun.

kokica2000 ::

SWIFT (de facto standard za medbančna nakazila na svetovnem nivoju - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) @ Wikipedia - drago in počasno
SEPA (evropski plačilni promet - Single Euro Payments Area) @ Wikipedia - relativno poceni in veliko hitreje

Plačilom prek sistema SWIFT se je bolje izogniti v velikem loku.

@Weasel: bodi pozoren tudi na opombo spodaj pri LOCAL in SWIFT (LOCAL = samo SEPA plačila, SWIFT = samo SWIFT plačila). Za nas v Sloveniji je uporaba SWIFT nakazil na Revolut nesmiselna. Razen, če imaš firmo na Kajmanskih otokih :D.

Nesta ::

miko22 je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

Zgodila se ti je dvojna konverzija (EUR - GBP - EUR). Tudi sam sem to že doživel in to celo v trgovini v Sloveniji, kjer je POS terminal kar privzel, da je osnovna valuta kartice GBP.

Pri plačilih (in tudi dvigih na bankomatih) je treba biti pozoren, da ni nastavljena (izbrana) konverzija, ampak bremenitev v originalni valuti. Enako velja za PayPal. V nastavitvah računa je potrebno izklopit konverzijo ("Bill me in the currency listed on the seller's invoice."). https://www.paypal.com/si/cgi-bin/websc...


Hvala, sem si nastavil.


Katero opcijo moram izbrat?

Hvala.

Conversion Options


PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

The PayPal currency conversion process
The MasterCard and Visa currency conversion process
Please select your option below:

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

modelno1 ::

Izberi zadnjo, "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." Tako bo Revolut delal konverzijo, ne pa PP.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Nesta ::

modelno1 je izjavil:

Izberi zadnjo, "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." Tako bo Revolut delal konverzijo, ne pa PP.


Hvala

BlaY0 ::

ManDriver je izjavil:

Mare2 je izjavil:

weasel je izjavil:


Torej povej kar en datum (oz. datum, ki ustreza prvemu obdavcenemu prilivu na tvoj racun).


Jaz ne bi lagal pri prijavi. Običajno se v takih primerih pri prijavi v zgornji desni kot napiše "Samoprijava".


Bom kljub temu glede datuma aktivacije IBAN-a kontaktiral Revolutov "ultra odziven" support...

Ne kompliciraj preveč... FURS-u sporoči približni datum odprtja in to je to. Ne bodo hudi...

barakus je izjavil:

Imam dodano N26 kartico za top-up, prvi top-up je sel skozi. Danes sem skusal naredit drugi top up, pa je bila transakcija v revolutu napisana kot pending 1 uro, sedaj pa pise reverted for compliance reasons?

A imaš vpisan "Billing postal/ZIP code" ki ustreza onemu v N26 personal nastavitvah? Oziroma a imaš to top-up kartico dejansko "preverjeno" na Revolut-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Daniel ::

Jaz sem poslal screenshot iz appa, pa so mi na mail vrnili obrazec za vpis računa v tujini. Datuma nisem vpisoval, ker ga enostavno ne vem, support pa je neuporaben.

Račun je že viden v E-davkih.

BlaY0 ::

amacar je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Aha, tole sem nucal, ja, hvala! Vidim sobota... a je to tisti dodatni 1%? Danes je prodajni na NLB recimo 7,34...

Kje pa si prebral, da je v soboto 1% zraven?
Drugače je na revolutu trenutno 7,43 tečaj.

No pa pametno bi se bilo prestaviti v Revolut temo.

https://www.revolut.com/si/help/getting...

Forex exchange rate ni bistveno drugačen od MC ali ECB tečaja. Razlike za nas navadne smrtnike ne igrajo bistvene vloge.

amacar ::

Hvala za info, niti nisem vedel.

BlaY0 ::

Na to temo je cel kup ranta na njihovem forumu in določeni ljudje so izpostavljali da ima Revolut v nekaterih primerih oderuške menjalne tečaje za vikend. Iz vse tiste solate niti nisem mogel razbrati kaj je res in kaj ne, ker je čisto možno, da so nekateri od teh na bankomatih dvigovali keš s konverzijo. Prek tvojega primera sem lahko glede na Revolutov tečaj na petek 17.8.2018 (7,4338) izračunal, da so ti v soboto pribili ~1% (1,18%). Skratka, da res kaj pametnega izveš, se moraš prebiti čez tone in tone napisanih nebuloz...

gr2707 ::

Sej je kar v redu napisano v splošnih pogojih, če se ti seveda da prebirat čez dokument(e) (jaz sem).

Skratka, vedno plačuj v lokalni valuti, drugače konverzijo izvaja banka, kjer ima račun prejemnik sredstev (ali pač lastnik bankomata v primeru bankomatov). Te konverzije so ponavadi oderuške (visoke).

Če dviguješ/plačuješ torej v lokalni valuti, revolout vedno pretvori po tečaju medbančne konverzije v primeru delovnih ur. Delovne ure so od pon-pet delovni čas v UK timezone-i (prazniki so izločeni seveda).

Če dviguješ/plačuješ v nedelovnem času (glede na UK), pa je vedno pribitek na medbančni tečaj 0,5%. Tečaj seveda, ki bo veljaven takoj, ko se ponovno začne (naslednji) delovni čas oz. se transakcija poknjiži. Vikend torej kakšen bo ponedeljkov tečaj + 0,5%.

Revolut seveda ima tudi podvalutne račune. Ponavadi človek ve kam potuje in si vnaprej pretvoriš v delovnih časih v valuto katero potrebuješ, nato pa enostavno plačuješ s to valuto (lokalno potem ko si tam). Žal recimo nima HRK, ima pa skoraj vse ostalo.

Ales ::

A Revolut sam izbere ustrezno valuto za plačilo? Če imaš npr. funte in je valuta plačila funt, bo Revolut sam odštel funte ali..?

gr2707 ::

To vprašanje sem zastavil na Revolut Community, pa še ni objavljen.
Potem, pa sem že našel odgovor od nekoga drugega.

Recimo Avstralija, imaš subaccount AUD.

Revolut pogleda stanje na AUD računu, če imaš dovolj stanja, potem se izvrši plačilo.
V nasprotnem primeru, gre na "podračun" z najvišjimi sredstvi in iz tega izvede plačilo (seveda posledično konverzijo).

Ales ::

Aha, hvala za razlago.

kokica2000 ::

Pribitki na menjalni tečaj izven delovnega časa so od 0,5% do 2%, odvisno od valute.

https://www.revolut.com/si/help/getting...

BlaY0 ::

gr2707 je izjavil:


Revolut seveda ima tudi podvalutne račune. Ponavadi človek ve kam potuje in si vnaprej pretvoriš v delovnih časih v valuto katero potrebuješ, nato pa enostavno plačuješ s to valuto (lokalno potem ko si tam). Žal recimo nima HRK, ima pa skoraj vse ostalo.

TransferWise borderless account recimo ima HRK. Nabaviš ko je tečaj ugoden in potem plačuješ v tej valuti z njihovo debetno MC kartico. Dvige na bankomatu imajo tudi brez nadomestila do 200 GBP na mesec. Včeš mi je tudi ko menjaš, dobiš garantiran rate takrat ko začneš postopek menjave in ta rate potem velja dokler ne končaš postopka oziroma max 48 ur, medtem ko pri Revolutu v bistvu nikoli ne veš kakšen bo rate tisto sekundo, ko boš dejansko potrdil plačilo/dvig/menjavo. Je pa res da ima TW exchange fee EUR -> HRK 0,5% kar pomeni da je v tem primeru Revolut v povprečju še vedno ugodnejši.

BlaY0 ::

gr2707 je izjavil:


Če dviguješ/plačuješ v nedelovnem času (glede na UK), pa je vedno pribitek na medbančni tečaj 0,5%. Tečaj seveda, ki bo veljaven takoj, ko se ponovno začne (naslednji) delovni čas oz. se transakcija poknjiži. Vikend torej kakšen bo ponedeljkov tečaj + 0,5%.

Tole ne vem če si dobro prebral... na linku ki sem ga pripopal piše da se med vikendom vzame petkov "closing rate" + 0,5%, + 1% oziroma + 2%.

b4d ::

Se pravi katera varianta je najbolj ugodna ce zelim placevat s kartico na Hrvaskem?
b4d.sablun.org

kokica2000 ::

Kot je napisal BlaY0, je Revolut v povprečju zelo konkurenčen.

BlaY0 ::

Ja, moja izkušnja v HR je takšna...

* plačilo s kartico: med tednom Revolut, za vikend N26

* dvig na bankomatu: med tednom Revolut, za vikend (če je res nuja) TransferWise

miko22 ::

Pred časom sem na Revolutu kupil nekaj bitcoinov. Sedaj bi rad nekaj kupil na spletu z bitcoine, pa ne vem kako? Nikjer nimam možnosti nakazat iz revoluta bitcoine. Čemu sploh služi možnost v aplikaciji, če ne morem kupit z njimi nič? Kdo kaj ve več, ker jaz ne razumem.

Mikrohard ::

Kolikor sem na hitro prebral njihov support page, res ne moreš z njimi nič počet (razen špekulirat).

krneki0001 ::

Lahko jih kupiš in jih imaš v denarnici in lahko jih prodaš, to je pa vse. Ne moreš z njimi plačevat, ne moreš jih poslati ven iz te denarnice,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kokica2000 ::

To, da ne moreš plačevati z Bitcoini, ni čisto res. Pri plačevanju se obveznosti poravnavajo iz katerega koli valutnega podračuna, na katerem je zadostno stanje, tudi iz BTC. Je pa res, da ne moreš (še) plačevati direktno v valuti BTC.

miko22 ::

torej neuporabno.

Mare2 ::

Saj bodo kmalu cene proizvodov v trgovinah v Bitcoin. Bo šele tajrat uporabno?

Racunalnik ::

kako ste zadovoljni z revolutom?
ZAdje cajte fajn pešajo, support se odzove po 3 dneh ce imas sreco cez 3 ure, topup denar iz banke traja vsaj 3 dni, jest nevem smo v digitalni dobi pa denar rabi 3 dni za prispetje na revolut?

Mare2 ::

Topup iz N26 mi je naredil v trenutku. In potem sem lahko v Sparu plačal z Gpay-em. Super dela.

OK.d ::

Racunalnik je izjavil:

kako ste zadovoljni z revolutom?
ZAdje cajte fajn pešajo, support se odzove po 3 dneh ce imas sreco cez 3 ure, topup denar iz banke traja vsaj 3 dni, jest nevem smo v digitalni dobi pa denar rabi 3 dni za prispetje na revolut?

A to nakazuješ preko polžnic, sarkazem on.
LPOK.d

bastadu ::

Top-up na Revolut mi še nikoli ni trajal dlje kot cca. 1 sekundo ...

buneech ::

Top-up s kartico je instanten.

Racunalnik ::

ja nevem kako je lahko instanten ce mi revolutov agent govori da placilo denarja v europi traja 3 dni min. Pac jest hitreje kot v 3 dneh ne dobim nikoli.
Jest si nakazujem preko spletne banke

b4d ::

Ti zal ne locis osnovnih pojmov.

Eno je nakazilo preko SEPA/banke/spletne banke, ki traja kot se jim sprdne (meni na N26 vcasih 3h vcasih 3 dni).

Drugo je pa top up s kreditno/debetno/prepaid kartico, ki je instanten,
b4d.sablun.org
««
8 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134888 (683) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132395 (7159) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121167 (10472) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109878 (37799) Andro457

Več podobnih tem