» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
7 / 96
»»

OK.d ::

Kaj je to magstripe?
LPOK.d

Daniel ::

Magnetni trak na kartici.

OK.d ::

Ja tnx to že:), ampak tisto o vklopu.
LPOK.d

Ales ::

Eh no, poglej malo Revolut aplikacijo in katere možnosti imaš v nastavitvah.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Eh no, poglej malo Revolut aplikacijo in katere možnosti imaš v nastavitvah.

A ta nastavitev tudi obstaja?

Magnetni trak na kartici

kokica2000 ::

Ja, pod Cards -> Security imaš nastavitev, ki se imenuje "Swipe payments".

Jerry000 ::

Vas veliko uporablja Revolut kot primarno kartico? Koliko od vas ima Premium?

wragetz ::

KSZ

Revolut je lansiral metal kartice. V čem je fora teh metal kartic?

Mare2 ::

A tole?

Hey Mare,
Something big is dropping tomorrow.

Cut from a single sheet of reinforced steel and at three times the weight of a regular card, we’ll be launching Revolut Metal - our new contactless metal card.

If we’re being totally honest with you, we’ll only have 10,000 metal cards to begin with, and these will be reserved for our Premium customers.

Don’t worry though, from tomorrow you’ll be able to pre-register for Revolut Metal on a first come, first serve basis and we’ll let you know as soon as you can upgrade.

And because there’s no other card quite like it, we suggest you keep an eye on your inbox.

Nesta ::

Jerry000 je izjavil:

Vas veliko uporablja Revolut kot primarno kartico? Koliko od vas ima Premium?


jaz ce se le da samo Revolut uporabljam. Sem pa navaden user

gr2707 ::

Uporabljam Revolut kot primarno kartico za plačevanje vse neokrog (POS, bankomat).
Imam dodatno Virtual kartico, ki pa jo uporabljam izključno za online plačila.

Za položnice bom pa v prihodnjih dneh uporabljal N26, samo zato, ker imajo spletno banko in je enostavneje upravljati na ta način.

Sem ravno v fazi spremembe načina poslovanja z bankami in zapiram račune v SLO bankah kot po tekočem traku :-)

wragetz ::

Mare2 je izjavil:

A tole?

Hey Mare,
Something big is dropping tomorrow.

Cut from a single sheet of reinforced steel and at three times the weight of a regular card, we’ll be launching Revolut Metal - our new contactless metal card.

If we’re being totally honest with you, we’ll only have 10,000 metal cards to begin with, and these will be reserved for our Premium customers.

Don’t worry though, from tomorrow you’ll be able to pre-register for Revolut Metal on a first come, first serve basis and we’ll let you know as soon as you can upgrade.

And because there’s no other card quite like it, we suggest you keep an eye on your inbox.


To ja. V čem je fora? Prednosti, slabosti?

mortal ::

wragetz je izjavil:

Mare2 je izjavil:

A tole?

Hey Mare,
Something big is dropping tomorrow.

Cut from a single sheet of reinforced steel and at three times the weight of a regular card, we’ll be launching Revolut Metal - our new contactless metal card.

If we’re being totally honest with you, we’ll only have 10,000 metal cards to begin with, and these will be reserved for our Premium customers.

Don’t worry though, from tomorrow you’ll be able to pre-register for Revolut Metal on a first come, first serve basis and we’ll let you know as soon as you can upgrade.

And because there’s no other card quite like it, we suggest you keep an eye on your inbox.


To ja. V čem je fora? Prednosti, slabosti?


To je nov paket, do sedaj sta bila standard in premium.

https://www.revolut.com/si/pricing

looser ::

metal kartica ti doda 1 cm onetu... :-)
so pa malo boljši pogoji, ki pa se jih itak lahko zmeniš...
https://www.revolut.com/si/fee-schedule

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

krneki0001 ::

7 funtov na mesec za premium in 13 funtov za metal
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

weasel ::

b4d je izjavil:

Pred kratkim sem po Revolutu klikal pa racun odprl.

Na FURS sem preko oddaje lastnega dokumenta poslal samo posnetek zaslona s telefona, iz aplikacije, kjer se vidijo podatki o racunu. Po nekaj dnevih je bil ze vpisan. Tako da ni potrebno izpolnjevati obrazec DR-02.


Jaz sem tudi malo klikal in imam po novem IBAN racun.

Kaj pa je potrebno napisati pod polje "Tip priloge" in "Opis priloge"? Da sem ponesreci odprl nov racun? :D

Matevzs1 ::

OvCa77 je izjavil:

kljuc je izjavil:

Hvala, potem bo pa treba kar gotovino vzet.

Saj lahko greš namesto na avtomat na okence, tam imajo normalne terminale, tako da bi moralo delati.

Matevzs1 je izjavil:

kljuc je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me, če je imel kdo kakšne težave s plačevanjem hrvaške cestnine z revolutom? V sosednji temi je več ljudi pisalo, da jim je avtomat požrl N26 kartico.


Jp, sem ravno ta teden šel v dalmacijo in poskusil plačati cestnino z Revolut kartico. Avtomat je ni sprejel, tako da sem se po tretjem poskusu vdal in plačal s nkbm kartico. :)

Si imel vklopljen magstripe?


Imam vklopljeno ja. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matevzs1 ()

Nesta ::

A se splaca rezervirat tale metal card? Al bo to pomenil da ga placas ko bo na voljo za nas standard userje?

dukaric1991 ::

Tudi meni se je avtomatsko vklopil IBAN in sem v appu pisal pod help chat pa mi je ženska "odklopla" IBAN. Čeprav IBAN ostane ampak ne več na tvoje ime, tako da nerabiš javlat FURSU te kartice :)

b4d ::

weasel je izjavil:

b4d je izjavil:

Pred kratkim sem po Revolutu klikal pa racun odprl.

Na FURS sem preko oddaje lastnega dokumenta poslal samo posnetek zaslona s telefona, iz aplikacije, kjer se vidijo podatki o racunu. Po nekaj dnevih je bil ze vpisan. Tako da ni potrebno izpolnjevati obrazec DR-02.


Jaz sem tudi malo klikal in imam po novem IBAN racun.

Kaj pa je potrebno napisati pod polje "Tip priloge" in "Opis priloge"? Da sem ponesreci odprl nov racun? :D


"Samoprijava bančnega računa v tujini" mogoče? Malo pa treba razmišljat no :D
b4d.sablun.org

zk_eu ::

Matevzs1 je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

kljuc je izjavil:

Hvala, potem bo pa treba kar gotovino vzet.

Saj lahko greš namesto na avtomat na okence, tam imajo normalne terminale, tako da bi moralo delati.

Matevzs1 je izjavil:

kljuc je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me, če je imel kdo kakšne težave s plačevanjem hrvaške cestnine z revolutom? V sosednji temi je več ljudi pisalo, da jim je avtomat požrl N26 kartico.


Jp, sem ravno ta teden šel v dalmacijo in poskusil plačati cestnino z Revolut kartico. Avtomat je ni sprejel, tako da sem se po tretjem poskusu vdal in plačal s nkbm kartico. :)

Si imel vklopljen magstripe?


Imam vklopljeno ja. ;)


To se zgodi, ker imajo Hrvati te stvari enostavno cenene. Meni niti SKB kartice ne zagrabi včasih. Včasih pa mi jo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

buttcrack ::

dukaric1991 je izjavil:

Tudi meni se je avtomatsko vklopil IBAN in sem v appu pisal pod help chat pa mi je ženska "odklopla" IBAN. Čeprav IBAN ostane ampak ne več na tvoje ime, tako da nerabiš javlat FURSU te kartice :)

Kako si opazil, da imaš odprt IBAN?

krneki0001 ::

Na prvi strani klikni na + in klikni na kartico iz katere delaš top-up, kot da bi hotel dodati novo in klikni na bank transfer. Spodaj na ekranu boš videl svoje ime in tvoj iban.

dukaric1991 je izjavil:

Tudi meni se je avtomatsko vklopil IBAN in sem v appu pisal pod help chat pa mi je ženska "odklopla" IBAN. Čeprav IBAN ostane ampak ne več na tvoje ime, tako da nerabiš javlat FURSU te kartice :)


Mislim da moraš revolut vseeno prijaviti, tudi če nimaš iban-a.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

To pa ne drži.
LPOK.d

krneki0001 ::

https://data.si/blog/2017/07/28/racuni-...
Na FURS opozarjajo še, da je ponudnik Revolut računa pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.


https://www.racunovodstvo.net/pojasnila...
Vprašanje 1: Katere račune iz tujine moram prijaviti Finančni upravi RS? (5. 10. 2016, 26. 7. 2017) V skladu s 7. točko 1. odstavka in 17. točko 2. odstavka 49. člena Zakona o finančni upravi je potrebno prijaviti plačilne račune iz tujine. Plačilnih računov, ki so odprti v Republiki Sloveniji, ni potrebno prijaviti, ker jih Finančna uprava RS pridobiva po uradni dolžnosti.

a. Ali je potrebno prijaviti plačilni račun v tujini, čeprav je zavezanec oddal napoved za odmero dohodnine? DA
b. Če študent odpre plačilni račun v tujini le za namene nakazovanja štipendije, ali mora prav tako prijaviti račun? DA c. Če ima zavezanec plačilni račun v tujini odprt le za namene plačevanja stroškov, za npr. počitniško hiško na Hrvaškem, ali mora prav tako prijaviti račun? DA
d. Ali je potrebno prijaviti tudi plačilni račun v tujini, preko katerega zavezanec že več let ni posloval? DA
e. Ali je potrebno prijaviti plačilni račun v tujini, na katerem ni obdavčljivih dohodkov? DA
f. Lastnika računa sta zavezanec in njegova soproga, ali morata oba prijaviti račun? DA (Potrebno je izpolniti dva obrazca DR-02, v katerih se navede isti plačilni račun iz tujine. To pa ne velja, kadar je lastnik računa eden, drugi pa je samo pooblaščen za ta račun. V tem primeru prijavi plačilni račun le lastnik računa.)
g. Ali velja obveznost prijave le za račune, odprte v državah članicah EU ali velja tudi za ostale države, npr. Švico, ZDA? Prijaviti je potrebno plačilne račune, odprte v katerikoli tuji državi.
h. Ali je potrebno prijaviti podatke o hranilni knjižici, odprti v tujini? NE
i. Ali je potrebno prijaviti podatke o varčevalnem računu? NE
j. Ali je potrebno prijaviti račun, ki ima zgolj vlogo za odplačevanje kredita? NE
k. Ali je potrebno prijaviti trgovalne račune, odprte pri bankah v tujini? NE
l. Ali je potrebno prijaviti predplačniške kartice, odprte pri tujih bankah? NE
m. Ali je potrebno prijaviti trgovalne račune, odprte pri borznoposredniških hišah v tujini? NE
n. Ali je potrebno prijaviti podatke o odprtih e-varčevalnih računih v tujini? NE
o. Ali je potrebno prijaviti podatke tudi o računu, ki ga je zavezanec zaprl? NE
Ali je potrebno prijaviti naslednje račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese ...? NavedenihTakih spletnih storitev zaenkrat ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti. (Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

"pred kratkim že nadgradil", ja če si potrdil to spremembo;)
LPOK.d

krneki0001 ::

Datum te spremembe je 26.7.2017
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amacar ::

Ne bluzi. Furs je objavil spremembo, ko so se prvim uporabnikom aktivirali računi (oz so jih aktivirali sami), drugače ni potrebno prijaviti, ker niti nimaš kaj za prijaviti, če nimaš IBANA.

krneki0001 ::

To je razumljivo da brez ibana ne moreš nič prijavit. Ampak vsak, ki sedaj na novo odpre revolut, se mu že takoj aktivira iban. Vsaj trem poznanim se je to naredilo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kokica2000 ::

Vidim, da je veliko zmede v zvezi z IBANi. V Revolut se lastništvo IBAN računa preberi tako, da klikneš na Accounts in nato na evrsko vrednost na tvojem računu (ali pa Profile -> Account Details in nato Euro). Če se pod Beneficiary izpiše tvoje ime, potem si lastnik IBAN računa in ga moraš prijavit, če pa Revolut, potem nimaš svojega personaliziranega računa in ti ga ni treba prijavit.

buttcrack ::

a pa se ga da zapreti, da ga ni potrebno prijaviti?

meni so ga očitno kar brez "odobritve" odprli :(

weasel ::

V FAQ pise, da je edina moznost preko komunikacije z live agentom.

buttcrack ::

pobje so polno zasedeni...

ScSIII ::

weasel je izjavil:

V FAQ pise, da je edina moznost preko komunikacije z live agentom.


Lahko link do tega FAQ, meni namreč angent ni želel zapreti.

leeon ::

zdravo. lahko dodam standarden revolut račun (visa) v google pay in plačujem s telefonom? tako, da mi ni treba nositi več kartice s samo, ampak samo telefon. hvala

buttcrack ::

Ne.

noob96 ::

ScSIII je izjavil:

weasel je izjavil:

V FAQ pise, da je edina moznost preko komunikacije z live agentom.


Lahko link do tega FAQ, meni namreč angent ni želel zapreti.



Jaz sem ravno danes pisal, nisem kompliciral, samo npisal sem da mi naj zaprejo IBAN račun. Sem pa premium user

weasel ::

ScSIII je izjavil:

weasel je izjavil:

V FAQ pise, da je edina moznost preko komunikacije z live agentom.


Lahko link do tega FAQ, meni namreč angent ni želel zapreti.


https://www.revolut.com/si/help/profile...

Ales ::

Ojoj no, noče zapret celotnega Revolut računa pač pa ukinit IBAN bančni račun.

gtu ::

Edina malo slabša izkušnja z Revolut so dvigi, ki so za navadne uporabnike do 200€ na mesec brezplačni, kar je več pa plačaš 2% provizije. N26 tega nima.

youPlonker ::

Ehm, a nima N26 pet brezplačnih dvigov na mesec?

gtu ::

youPlonker je izjavil:

Ehm, a nima N26 pet brezplačnih dvigov na mesec?

Ja, samo niso pa omejeni na vrednost.

techfreak :) ::

gtu je izjavil:

Edina malo slabša izkušnja z Revolut so dvigi, ki so za navadne uporabnike do 200€ na mesec brezplačni, kar je več pa plačaš 2% provizije. N26 tega nima.
Je pa teh 200 EUR brez provizije tudi v tujini, medtem ko jo pri N26 placas.

buttcrack ::

Zato imaš pa oboje in si v sekundi prenakažeš iz N na R, če si v tujini.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Zato imaš pa oboje in si v sekundi prenakažeš iz N na R, če si v tujini.


Jep. :)

Pri N26 je razlika: tujina, Evropa, Hrvaška.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

weasel ::

Kako si pa nakazujete denar gor? Sem hotel preko Mastercard placilne kartice, pa mi zavrne, nekaj v povezavi s 3-D Secure, ki ni omogocen s strani NLB-ja.

Mare2 ::

weasel je izjavil:

Kako si pa nakazujete denar gor? Sem hotel preko Mastercard placilne kartice, pa mi zavrne, nekaj v povezavi s 3-D Secure, ki ni omogocen s strani NLB-ja.


Plača ali pa s klikom. :)

buttcrack ::

Iz n26 na R je v sekundi gor, kontra ne delam.

Apple ::

weasel je izjavil:

Kako si pa nakazujete denar gor? Sem hotel preko Mastercard placilne kartice, pa mi zavrne, nekaj v povezavi s 3-D Secure, ki ni omogocen s strani NLB-ja.

Meni je uspelo iz NLB MCja nakazati gor denar BP - prek 3-D Secure.
LP, Apple

kokica2000 ::

@Weasel: Si bo treba pač 3-D Secure vklopit (https://www.nlb.si/3d-secure). Priporočam tudi za Maestro, ne semo za MasterCard.
««
7 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133442 (7476) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131789 (6553) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120503 (9808) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109334 (37255) Andro457

Več podobnih tem