» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
9 / 95
»»

SmeskoSnezak ::

Torej, kako hitro se prenakaze denar (online bancninstvo):
iz NKBM/NLB/DH na N26?
iz NKBM/NLB/DH na Revolut?
iz N26 na Revolut?
iz Revolut na N26?

Kako se pa nakaze na kaksnem bancnem okencu na te digitalne banke?
@ Pusti soncu v srce... @

tomazic89 ::

Torej, kako hitro se prenakaze denar (online bancninstvo):
iz NKBM/NLB/DH na N26?
Iz SKB 1 dan, iz DH se isti dan, ce placilo opravis zgodaj dopoldan.

iz NKBM/NLB/DH na Revolut?
Se nism testiral.

iz N26 na Revolut?
Preko Top-Up instantno (1s).

iz Revolut na N26?
Se nisem testiral

Kako se pa nakaze na kaksnem bancnem okencu na te digitalne banke?
Nisem testiral, ampak verjetno +1dan kot iz spletne banke.

SmeskoSnezak ::

Men je kolega poslal prek onlajn banke nek kes, pa trajalo 3-4dni (tuja banka - NKBM).
@ Pusti soncu v srce... @

BuDi79 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej, kako hitro se prenakaze denar (online bancninstvo):
iz NKBM/NLB/DH na N26?
iz NKBM/NLB/DH na Revolut?
iz N26 na Revolut?
iz Revolut na N26?

Kako se pa nakaze na kaksnem bancnem okencu na te digitalne banke?


Normalno med vsemi bankami traja prenos povsem enako, ker so v istem evropskem Target2 sistemu, zagotovo so sredstva prenešena v 24urah, navadno pa se stvari poklopijo v kakih štirih-petih urah če gre za delovnik (ponedeljek do petek od 8-15, minus zahodnoevropski krščanski prazniki).

Nekaj daljši proces imajo nekatere "stare" evropske banke kjer se jim zaradi dodatnih procesov lahko stvari zavlečejo. Pri nas so predvsem so po tem znan SKB, kjer grejo sredstva čez par ovinkov po Franciji. Še hujše so nekatere druge francoske in skandinavske banke.
Slovenske banke, ki niso del multinacionalk teh problemov nimajo (NLB, DH, Abanka)

Top-up s kartico (ki ga izvaja Revolut) se izvaja drugače, deluje po sistemu POS terminala, sredstva rezervira in jih v resnici ne prenakaže instantno. Kdaj jih res nakaže te niti ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

buneech ::

BuDi79 je izjavil:

Top-up s kartico (ki ga izvaja Revolut) se izvaja drugače, deluje po sistemu POS terminala, sredstva rezervira in jih v resnici ne prenakaže instantno. Kdaj jih res nakaže te niti ne zanima.

Ubistvu ni POS, ampak spletno plačilo. Dobim pa takoj obvestilo s strani Abanke, da sem opravil plačilo preko spleta, ko naredim top-up.

kokica2000 ::

N26 -> Revolut in obratno je instantno, če uporabiš kartično plačilo (top up) in do 3 dni, če uporabiš SEPA plačilo (na TRR).

perci ::

Ma kaksne tri dni no.
Ja, ce nakazes v petek ob 16h, dobis v ponedeljek ob 11h. Sicer pa je praviloma v istem dnevu, ce oddas nalog popoldne pa naslednji dan.

krneki0001 ::

Plačilni promet v sloveniji deluje od 5h zjutraj do 16:30 popoldne.
Torej če nakazuješ v tujino in nakažeš do 16:30, bo nalog oddan naprej še isti dan. Če oddaš po 16:30 pa naslednji dan.
Obeta se pa sprememba na kateri se dela že celo leto (instant pay), ki bo pa delovala 24/7 in naj bi v SEPA območju prenesla denar od plačnika do prejemnika v 10 sekundah. Takrat bo top-up iz transakcijskega računa na revolut trajal max 10 sekund. Zelo verjetno bo to uvedeno januarja 2019.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

buttcrack ::

z rippli oz na XRP platformi ane :)

krneki0001 ::

ne bo na blockchain tehnologiji
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

No shit.

Bosta pa dve varianti takojsnih placil. Na evropskem nivoju bo omogoceno placevanje med racuni, slovenska varianta pa bo omogocala tudi placila na nivoju POS-ov.

nokaut240 ::

Imam povezan paypal račun z revolut kartico. Preko paypal-a hočem nekomu poslati 5€, nakar izvem da mi bodo trgali še 2,51€ za provizijo. To je 50% od nakazila! Kdo ve, kako se izogniti temu?

buneech ::

To nima veze z revolutom, to je provizija paypala.
Če ma revolut račun mu lahko brez provizije pošlješ denar, če mu pa hočeš preko paypala, bo pa nekdo od vaju moral provizijo plačati.

Racunalnik ::

b4d je izjavil:

Ti zal ne locis osnovnih pojmov.

Eno je nakazilo preko SEPA/banke/spletne banke, ki traja kot se jim sprdne (meni na N26 vcasih 3h vcasih 3 dni).

Drugo je pa top up s kreditno/debetno/prepaid kartico, ki je instanten,


Evo nakazal iz revoluta na n26 pa pise da bo enkrat do 9.10 na racunu?

Mare2 ::

Racunalnik je izjavil:


Evo nakazal iz revoluta na n26 pa pise da bo enkrat do 9.10 na racunu?


Morda bo, ja. A ni to tako, da bo še danes? :)

kokica2000 ::

Še enkrat: nakazilo z enega SEPA računa na drugega je ena stvar (počasna), top up pa druga (hitra). Z N26 na Revolut (in obratno) je prav neumno delat SEPA transfer.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

Še enkrat: nakazilo z enega SEPA računa na drugega je ena stvar (počasna), top up pa druga (hitra). Z N26 na Revolut (in obratno) je prav neumno delat SEPA transfer.


A ti lahko narediš tudi top up iz Revolut na N26?

modelno1 ::

PSA: dvig denarjana bankomatu preko NFC ne dela z Google Pay + Revolut, me je danes stalo sprehoda ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Racunalnik ::

Mare2 je izjavil:

Racunalnik je izjavil:


Evo nakazal iz revoluta na n26 pa pise da bo enkrat do 9.10 na racunu?


Morda bo, ja. A ni to tako, da bo še danes? :)


Evo danes mi poslje revolut mail da obdelujejo placilo in potem kasneje se n26 da so dobili denar, torej je pocasen revolut z obdelavo, torej je bilo tokrat se hitro 1 dan.
Ultra pocasi gre pa palcilo na revolut prek sepa kot kokica razlaga, skoda da ni drugega nacina.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Če komu kaj ni všeč, komot na nlb ostane...

Nesta ::

buttcrack je izjavil:

Če komu kaj ni všeč, komot na nlb ostane...


Tisti ki je trenutno še vedno na NLB je bedak!

BlackLight ::

Z DH na Revolut je instant :) Samo napišeš mail če ti lahko aktivirajo ta plačila in sms obvestila, dodaš v revolut svoj meastro (DH Kartico) in potem preko njihovega sistema dobiš kodo vpišeš in je takoj gor :)

Ales ::

Abejš? Pa ti ločiš med plačilom s kreditno kartico in med SEPA nakazilom..?

BlaY0 ::

Zakaj pa je treba nakazovat na Revolut prek SEPA? Narediš top-up prek kreditne/debetne kartice in zdravo.

wired ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pa je treba nakazovat na Revolut prek SEPA? Narediš top-up prek kreditne/debetne kartice in zdravo.

A ni bil včasih top-up fee preko kreditne 1%?

Kot sedaj berem na njihovi strani: "Topping up via debit or credit card in GBP, EUR, USD, PLN, DKK, SEK, NOK, RON, and CHF is completely free.
If you top up with a card that was not issued within the European Economic Area (a US-issued card for example) or with a commercial card, we may charge you a small fee to cover our costs. In these cases, it might be cheaper for you to top up by bank transfer.
"

BlaY0 ::

wired je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pa je treba nakazovat na Revolut prek SEPA? Narediš top-up prek kreditne/debetne kartice in zdravo.

A ni bil včasih top-up fee preko kreditne 1%?

Kot sedaj berem na njihovi strani: "Topping up via debit or credit card in GBP, EUR, USD, PLN, DKK, SEK, NOK, RON, and CHF is completely free.
If you top up with a card that was not issued within the European Economic Area (a US-issued card for example) or with a commercial card, we may charge you a small fee to cover our costs. In these cases, it might be cheaper for you to top up by bank transfer.
"

Ja, na začetku so imeli fee. Zdaj ga že nekaj cajta ni več, mislim da več kot pol leta...

Ales ::

BlaY0 je izjavil:

Zakaj pa je treba nakazovat na Revolut prek SEPA? Narediš top-up prek kreditne/debetne kartice in zdravo.

Pogovor se je začel v obratni smeri, kako hitro nakazati iz Revolut na N26...

BlaY0 ::

Vem sem videl tisti "in obratno". To bi bilo smiselno, če bi imel Revolut za primarni račun, N26 pa za sekundarnega. Osebno bolj zaupam N26 kot Revolutu. Če mi kaj ostane na Revolutu enostavno dvignem na bankomatu. Sam Revoluta ne bi uporabljal za to, da bi mi nekdo prav tako prek Revoluta pošiljal neke visoke zneske. Ne vem, mogoče pa je kdo takšen tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

buttcrack ::

Nesta je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Če komu kaj ni všeč, komot na nlb ostane...


Tisti ki je trenutno še vedno na NLB je bedak!

žal cca "pol" Slovenije

bastadu ::

Revolut ga spet nekaj biksa, malo prejle sem dobil push message, češ da sem izvedel neko transakcijo v višini dobrih 200EUR za nek hotel, čeprav nisem danes ničesar plačeval, takoj freezam kartice, grem gledat kaj bi bilo to in ugotovim da se je kao šele sedaj zaključilo plačilo za nek hotel v katerem sem prenočeval maja 2017 in katerega sem tedaj plačal z Revolut in mi je znesek takrat normalno obračunalo. Ker sem imel na Revolutu trenutno stanje le par EUR mi je stanje po tej transakciji padlo globoko v minus, kar je v normalnih okoliščinah seveda nemogoče, saj Revolut ne omogoča limita oz. stanja pod 0EUR. Pišem na live chat support in so rekli da imajo trenutno neke tehnične težave in da mi je očitno še enkrat potegnilo sredstva in da mi bodo znesek povrnili v 48 urah ... na srečo zame šele prva takšna težava z Revolutom, ampak vseeno skrajno neprijetna ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Mare2 ::

Se mi je kar zdelo, da se bo začelo dagajati. Nič ni zastonj...

amacar ::

Brezvezni komentarji so zastonj očitno.

Killermode ::

Meni se je podobno dogajalo na Abanki par let nazaj, pri dvigu iz bankomata(bankomat je trgal znesek 2x v enem dvigu) sem še na tedanjem študentskem računu zaradi tega padel globoko v nedovljen minus, za kar so mi tudi lepo mastno zaračunali, trajalo je par mesecev, da so mi zaradi svoje napake vse tudi vrnili.

BlaY0 ::

Se pravi v tem primeru je Revolut boljši, ker imaš vedno trenuten vpogled v tekoče stanje in transakcije in lahko takoj ukrepaš.

buttcrack ::

amacar je izjavil:

Brezvezni komentarji so zastonj očitno.

mare2 je pa dežurni grajač na ST... GB, revolut, kitajci, ... vsi so nateguni in za en k... ampak vse pa uporablja, ker bi mu sicer postalo dolgčas v življenju.

SmeskoSnezak ::

Uporablja kdo Revolut kot primarni racun?
@ Pusti soncu v srce... @

terryww ::

kot primarni poslovni, ja
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Demla ::

Na revolut račun želim dodati svojo osebno banančno kartico in mi ne dovoli. Banka je pa intesa sanpaolo bank. Kartica je debetna visa active card. 3d secure kot so že predhodniki v forumu omenjali imam aktiviran za spletne nakupe. Je imel kdo podobno izkušnjo?

miko22 ::

kak ti ne dovoli? če se ti zaustavi pri CVS kodi, vtikaj karkoli. Sparkasse nima cvs kode, pa mi gre skozi, ker ima tri #D secure.

Demla ::

Vpišem vse podatke (številka kartice, veljavnost ter CVS) mi na revolutu napiše da katrtice ni mogoče dodati od banke pa dobim sms o zavrnjenem nakupu.

c0ck4m0u53 ::

Ko omenjaš bančno kartico, a imaš v mislih Maestro kartico? Vem, da je butasto vprašanje, ampak a vpisuješ številko na hrbtni strani kartice, ker na prvi strani je napisan tvoj IBAN oziroma številka tvojega bančnega računa (SI56...)? Številka moje Maestro kartice je 19- mestna za razliko od VISA/ MC kartic kjer so 16- mestne.

Enako kot @miko22 imam račun odprt pri Sparkasse in gre skozi brez problema, za CVS pa vtipkam tri ničle.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Demla ::

kartica je ta na povezavi:

https://www.intesasanpaolobank.si/Inspi...

vpisujem številko, ki je na prvi strani. Predplačniško Visa electron sem dodal brez težav.

Mare2 ::

Jaz sem sicer samo 1 x probal Diners kartico vnest. Nisem bil uspešen. A je komu ratalo?

c0ck4m0u53 ::

@Demla

Aha pri IntesaSanPaolo so bolj napredni in so že zamenjali Maestro z Viso. V primeru, ki je naveden na linku, bi jaz vnesel 4000 0000 0000 0000. Morda je, pa težava na strani Revoluta, ker vem, da neki časa nazaj nisi mogel dodat N26 MC. A dobiš kako obestilo/ error, ko poizkušaš dodat kartico?
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Ales ::

Demla je izjavil:

Vpišem vse podatke (številka kartice, veljavnost ter CVS) mi na revolutu napiše da katrtice ni mogoče dodati od banke pa dobim sms o zavrnjenem nakupu.

Pa si vsaj kaj prebral na domači strani tvoje kartice oz. banke, katere link si napopal sem..? :P

Kartica omogoča poslovanje na internetu z uporabo sistema ˝Verified by Visa˝, ki je pomembna novost pri opravljanju nakupov v spletni trgovini, saj odpravlja dvome glede varnosti pri poslovanju s plačilnimi karticami prek interneta. Imetnik kartice se v spletni trgovini ne predstavlja več s številko kartice in CVV2 kodo, ampak z enkratno osebno številko, ki jo s pomočjo generatorja enkratnih gesel (OTP) ustvari mikroprocesorska kartica.

V spletnih trgovinah, ki so podprte s storitvijo ˝Verified by Visa˝ se pri plačilu s kartico poleg številke kartice vpiše tudi enkratno varno geslo (8 mestno številko), ki ga imetniki generirajo s generatorjem enkratnih gesel (OTP) in se uporablja kot elektronski podpis. Več informaciji dobite na

Demla ::

Nisem prebral ker poznam to :P

Viso electron sem dodal brez težav (ista banka) in ko sem nakazoval denar sem moral transakcijo odobriti s pomočjo Verified by Visa in generatorjem (OTP). To bi pričakoval tudi za debetno kartico s to funkcijo vendar je sploh ni možno dodati.

Sem pisal na banko pa da vidim njihov odgovor.

kokica2000 ::

A si s to kartico že opravil kak drug spletni nakup?

SmeskoSnezak ::

A kdo ve, kako usposobiti Revolut na 4.2.2 androidu ? Lahk tud na privat sporocilu.

In kaj storiti, ce menjas telefon (ne stevilko)?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Kako se znebiti ali pa urediti zasebnost? Friends on Revolut bi radi NE imeli. Ali pa da se vsaj ne bi prikazovali drugim osebam na njihovih telefonih v tem seznamu.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Demla je izjavil:

Nisem prebral ker poznam to :P

Viso electron sem dodal brez težav (ista banka) in ko sem nakazoval denar sem moral transakcijo odobriti s pomočjo Verified by Visa in generatorjem (OTP). To bi pričakoval tudi za debetno kartico s to funkcijo vendar je sploh ni možno dodati.

Sem pisal na banko pa da vidim njihov odgovor.



Imam isto situacijo, s tem, da lahko povem, da se je iz Debetne Vise izdane pri Banki Koper dalo dolgo direktno polniti Revolut račun. Potem pa je kar naenkrat brez kakšnega pametnega razloga vse skupaj nehalo delati, TopUP zavrnjen. Poskušal sem ponovno dodati isto kartico ampak mi potem tudi to ni več uspelo, enostavno je nehalo delati s tisto kartico in isto sem dobival SMSe o zavrnjeni transakciji. Klical na banko, kontaktiral Revolut, mislim, da celo procesni center za kartice, nihče ne ve nič oz. je praktično nemogoče dobiti kompetentnega sogovornika, ki bi mi lahko razložil zakaj kar naenkrat ne dela več. Predplačniška Visa Electron dela OK. Sedaj pač imam en dodaten korak, ko moram najprej sredstva nakazati na Viso Electron in od tam na Revolut. V končni fazi sedaj Revoluta skorajda ne bi rabil, saj je predplačniška Visa Electron praktično enaka stopja varnosti pri spletnih nakupih.
««
9 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132035 (6069) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130570 (5334) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225162 (3933) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108480 (36401) Andro457

Več podobnih tem