» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
73 / 96
»»

MrStein ::

Dvig prej ni deloval.
Zdaj ti praviš, da gre...?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

MrStein je izjavil:

Dvig prej ni deloval.
Zdaj ti praviš, da gre...?

z virtualko ne gre, ker zahteva pin? Jaz za virtualko nimam nobenega pina, oziroma, da bi ga lahko nastavil. Dvigi delujejo samo s fizičnimi karticami, oziroma glavnimi karticami, ki imajo pin.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Težave pri polnjenju (Maestro kartico) so se zdaj pojavile še meni.

Polnil enako kot prej, isti znesek.

Je sicer res nova kartica, stara nekje 2 meseca.

Vse je bilo navidez OK, vključno s potrditvijo transakcije v aplikaciji banke izdajateljice (Sparkasse). Čez nekaj sekund pa SMS obvestilo od Sparkasse, da je plačilo bilo zavrnjeno.


Obvestilo je crap UX, ker ne navede dejanskega vzroka zavrnitve, kar je v tem primeru bila napačna CVC številka.

Kot omenjeno, sem nedavno menjal kartico za novo in zamešal številke.

Topup s pravo Maestro kartico je deloval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

ima kdo v gpay dodani tako virtualno kot fizično revolut kartico? kako potem telefonu poveš s katero kartico bi plačal?

delavec44 ::

Enako kot če imaš več kartic drugih bank. Izbereš aktivno v gpay.

blink ::

vinkop je izjavil:

ima kdo v gpay dodani tako virtualno kot fizično revolut kartico? kako potem telefonu poveš s katero kartico bi plačal?


Izbereš jo v Wallet izmed vseh kartic, ki jih imaš tam. Določiš lahko tudi katera naj bo prikazana privzeto (na prvem mestu).

vinkop ::

obe karici sta dodani v gpay. Zamislil sem si pa tako, da bi z virtualko opravlljal vse nakupe, fizično pa bi uporabil samo za dvig denarja. Verjetno se to ne da nastaviti tako, da bi bilo avtomatično. Vedno bi moral ročno izbrat kartico v telefonu?

GupeM ::

Kot privzeto daš virtualno in bo avtomatsko plačevalo s te kartice. Ko greš na bankomat, takrat pa odpreš google wallet in izbereš kartico s katere bi rad dvignil.

Sicer mi ni jasno zakaj takšno kompliciranje, ampak ok. Bi razumel, če bi šlo z različnih računov, tako mi pa res ni jasno kaj je prednost tega.

vinkop ::

ok, sem dal privzeto za virtualko, fizično pa bom potem uporabljal samo kadar bo potreben kak dvig denarja, v preostalem času pa bo fizična zamrznjena. V glavnem ni kompliciranje, rad bi najbolj praktično rešitev s čim manj tipkanja po telefonu, ker fizičnih kartic tako in tako nikoli ne nosim s sabo in so doma v predalu. Zato hočem nekako najti kompromis, ki bi čimbolj avtomatičen.

GupeM ::

Ja, ampak zakaj imaš ločeno virtualno za plačevanje in fizično za dvige? Zakaj ne bi imel fizične tudi za plačevanje? Saj lahko da imaš dober razlog, pa ga jaz ne vidim. Zato sprašujem.

delavec44 ::

Ker mu jo lahko zlorabijo in je virtualno enostavneje in ceneje zamenjati kot fizično. Jaz bi isto naredil.

vinkop ::

GupeM je izjavil:

Ja, ampak zakaj imaš ločeno virtualno za plačevanje in fizično za dvige? Zakaj ne bi imel fizične tudi za plačevanje? Saj lahko da imaš dober razlog, pa ga jaz ne vidim. Zato sprašujem.

Bolj iz varnostnih razlogov, če bi mi kdo doma kartico ukradel?

GupeM ::

delavec44 je izjavil:

Ker mu jo lahko zlorabijo in je virtualno enostavneje in ceneje zamenjati kot fizično. Jaz bi isto naredil.

Ok, tole recimo da drži vodo.

vinkop je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ja, ampak zakaj imaš ločeno virtualno za plačevanje in fizično za dvige? Zakaj ne bi imel fizične tudi za plačevanje? Saj lahko da imaš dober razlog, pa ga jaz ne vidim. Zato sprašujem.

Bolj iz varnostnih razlogov, če bi mi kdo doma kartico ukradel?

Tole mi pa še zmeraj ni jasno. Če ti doma ukrade fizično kartico, kaj ti potem pomaga plačevanje z virtualno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Meni je jasno, čeprav ni najbolj uporabno. Fizično ima zaklenjeno v appu in jo odklene le pred dvigom na bankomatu. Tako je lopov ne more uporabiti.

Če te to skrbi, bi fizično uničil po povezavi na gpay.

Spura ::

Dost je da imas vklopljen geofencing, pa si lahko ukradeno kartico v rit vtaknejo. Geofencing sicer celo meni vcasih zavrne transakcijo ker se lokacija stacune in lokacija telefona kao ne ujemata in moras potem izklopit da lahko placas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

toshiba008 ::

Mene pa zanima, katero tujo banko uporabljate, ki ima neomejene dvige na bankomatih. Imam Revolut, N26 in Curve kar je skupaj 600€/mesec.

miko22 ::

toshiba008 je izjavil:

Mene pa zanima, katero tujo banko uporabljate, ki ima neomejene dvige na bankomatih. Imam Revolut, N26 in Curve kar je skupaj 600€/mesec.

Kak 600€?
Na N26 lahko dvigneš neomejeno. Omejitev je le število dvigov.

toshiba008 ::

Aja pa res... Trije dvigi so brezplačni nato pa 2€/dvig. Hvala.

miko22 ::

Če maš tam plačo, je brezplačnih 5 dvigov. Čisto dovolj.
Jaz grem največ 1x na mesec na bankomat.

amacar ::

miko22 je izjavil:

toshiba008 je izjavil:

Mene pa zanima, katero tujo banko uporabljate, ki ima neomejene dvige na bankomatih. Imam Revolut, N26 in Curve kar je skupaj 600€/mesec.

Kak 600€?
Na N26 lahko dvigneš neomejeno. Omejitev je le število dvigov.

Kolikor vem je dvig max 1k na dan.

GupeM ::

Drži. Bilo je 2k na dan, pa so znižali na 1k.

barakus ::

Ampak pri N26 to velja sam znotraj EU?

blink ::

Se da kje izklopiti spam sporocila, ki jih posiljajo v inbox v Revolut aplikaciji?

samovprasam ::

Potrebujem malce pomoci, in sicer da mi neka dobra dusa preko Revoluta nakaze 10-15eur.

Dam 5eur extra v poljubni kriptovaluti ali stablkojnu.

Problem je da ne dobivam potrditvenih SMSov na mobilnem telefonu in ne morem naloziti denarja(ker zahtevajo SMS potrdilo, ki ga ne prejmem). Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

amacar ::

Če boš prvi nakazal mi pošlji ZS, da se dogovoriva.

samovprasam ::

amacar je izjavil:

Če boš prvi nakazal mi pošlji ZS, da se dogovoriva.


Hvala za pomoc.

Potrebujem ponovno, ker mi se vedno ni uspelo zrihtati SMSov... :8)

vinkop ::

malo za hec sem pred 14. dnevi 100€ investiral v kriptovalute, računajoč, da bi vsaj za eno kavo pridobil, ampak sem v tem času izgubil 10€. Zdaj pa ne vem ali naj to prodam in vzamem denar ali pa pustim in izgubim vseh 100€? Ima kdo kakšen namig kaj narediti?

anketar ::

lol, odvisn v kero

GupeM ::

Odvisno kam si investiral. Če si v kar eno kriptovaluto, potem je mogoče bolje vzeti ven. Če si dal v recimo BTC, ETH ali kaj podobnega potem je pa odvisno, kako nujno rabiš teh 100 oz 90 €.

Če teh 100 € ne rabiš nujno, počakaj. Prej ali slej bo zadeva vredna več.
Če teh 100 € rabiš, vzemi ven.

Jaz bi v bearu z veseljem ruknil noter par tisočakov, ampak me skrbi, ker vem, da bom rabil ta denar. In to v kratkem/srednje dolgem času. Če bi vedel, da ga bom rabil šele čez 5+ let, bi zagotovo vrgel kaj (več) noter.

vinkop ::

res je, v BTC on ETH sem dal na vsakega po 50€...en čas je bilo kar nekje v mejah normale. V zadnjem tednu pa se mi zdi, da kar precej pada. Ne, ne potrebujem teh 100€, samo ne bi jih rad pa kar na suho izgubil.

samovprasam ::

vinkop je izjavil:

malo za hec sem pred 14. dnevi 100€ investiral v kriptovalute, računajoč, da bi vsaj za eno kavo pridobil, ampak sem v tem času izgubil 10€. Zdaj pa ne vem ali naj to prodam in vzamem denar ali pa pustim in izgubim vseh 100€? Ima kdo kakšen namig kaj narediti?


Lahko ti jaz povrnem teh 10eur pa zraven se dobis kriptovalute v svojo denarnico namesto v revolut :)

vinkop ::

top-up z mastercard deželne banke Slovenije noče skozi? zaradi pina?

vinkop ::

tole sem našel kakšni bi lahko bili vzroki za top- up declined:

Some of the most common reasons resulting in your Revolut card being declined are: inputting incorrect card details (PIN, expiration date, or CVC), declines due to exceeding PIN/CVV tries, certain payment types (swipe, contactless) being disabled in your security settings, issues with 3DS verification for online.

mogoče ne gre skozi zaradi PIN-a, ampak mi nikjer ne ponudi opcije za vpis PIN-a?

delavec44 ::

Mešaš pojme. To kar limaš nima veze s top-up ampak s plačilom z Revolut kartico.

PIN ni potreben pri spletnem plačilu kar top-up je.

Zgodovina sprememb…

vinkop ::

res sem prilimal napačne informacije, ampak moja mastercard od DBS noče top-upat...pol bom moral požreti 0.40€ za bančno nakazilo iz DBS na Revolut?

FrEaKmAn ::

Ali je komu uspelo odpreti business račun v zadnjem obdobju? Meni nonstop javlja da ni mogoče.

delavec44 ::

vinkop je izjavil:

res sem prilimal napačne informacije, ampak moja mastercard od DBS noče top-upat...pol bom moral požreti 0.40€ za bančno nakazilo iz DBS na Revolut?


Če ti jo je uspelo dodati in odleti samo pri top-upu, potem moraš to rešiti z DBS. Sigurno vidijo zakaj je bilo blokirano (3D secure, tujina, splet). Si pa podal premalo informacij kaj točno gre sploh narobe.

vinkop ::

delavec44 je izjavil:

vinkop je izjavil:

res sem prilimal napačne informacije, ampak moja mastercard od DBS noče top-upat...pol bom moral požreti 0.40€ za bančno nakazilo iz DBS na Revolut?


Če ti jo je uspelo dodati in odleti samo pri top-upu, potem moraš to rešiti z DBS. Sigurno vidijo zakaj je bilo blokirano (3D secure, tujina, splet). Si pa podal premalo informacij kaj točno gre sploh narobe.


Failed 3DS challenge je status zakaj ne gre transakcija skozi. Zdaj pa ne vem kaj naj rečem na moji banki? Če bom rekel, da ne morem nakazat na drug račun z kartico bo že narobe?

vinkop ::

rešil: rekono app in aktivacija 3DS. Tudi ostali spletni nakupi ne bi šli skozi brez tega. Čedalje več kompliciranja se grejo banke.

Utk ::

Imam odprt račun, ampak ga ne uporabljam, moram pa nekam poslat promet iz njega za zadnje 3 mesece. Grem na Statement, izberem 3 mesece, izpiše, prometa ni, samo začetno in končno stanje...ampak kje zaboga piše, da je to ves promet v nekem obdobju? Kako naj to nekomu pošljem? A obstaja še bolj zabita banka, ali sem jaz tako zabit, da ne znam potegnit normalnega mesečnega izpiska? Edini datum na izpisu je datum generiranja. Če bi imel nek promet, bi morda še tam pisal datum, ampak tudi to nič ne pomaga, nekje bi moral pisat začetni in končni datum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WaterBoy ::

Zdravo
Je imel kdo že probleme z revolutom, da ni mogel dvigniti denarja na bankomatu? Meni se je to zgodilo ko sem bil na potovanju v filipinih. Noben bankomat mi ni dal denarja, z kartico pa sem lahko plačeval.

Se je komu kaj podobnega naredilo? V sloveniji in drugje po evropi do sedaj še nisem imel takšnih težav.

GupeM ::

Z Revolutom ne, se mi je pa v USA (takrat še ni sem imel Revoluta) na random zgodilo, da katera od kartic ni šla čez. S punco sva skupaj imela 5 različnih kartic: debetna visa in kreditni MC od NKBM, ona pa kreditno viso, debetni maestro in predplačniški MC od NLB. Največ težav je bilo sicer s predplačniškim MC od NLB, ker na njem ni imena, ostale so pa na random delale, ali pa ne. Večinoma sicer so, se je pa včasih zgodilo, da kakšna ni. Na bankomatih pa nisva veliko dvigala.

Nikonja ::

A ve kdo kako Revolut deluje v ZDA, so kakšne omejitve kje lahko plačuješ/dviguješ gotovino ali večinoma laufa BP. Čez kakšen mesec grem tam in mi je najlažje gor naložit dnar in konvertirat v USD kot plačevat konverzijo svoji banki plus provizijo.

BuDi79 ::

Nikonja je izjavil:

A ve kdo kako Revolut deluje v ZDA, so kakšne omejitve kje lahko plačuješ/dviguješ gotovino ali večinoma laufa BP. Čez kakšen mesec grem tam in mi je najlažje gor naložit dnar in konvertirat v USD kot plačevat konverzijo svoji banki plus provizijo.
Nama ni uspelo plačat na avtomatu Newyorške podzemne ker sva hotela tedensko karto - tudi N26 ni deloval - je pa NLB. Sicer pa dela vse povsod in v vseh mestih, tudi brezstično, kot namazano. Američani precej pogosto zahtevajo vpis 5-mestne poštne številke (evropske ne delujejo), načeloma za tujce dela 00000 ali pa 99999 (razen na avtomatu NYC podzemne za zneske nad 20$, tam je na NLB delovalo 00000, Revolut in N26 pa nista sprejela nobene možnosti).

- Revolut ima čez vikend višjo provizijo za menjavo tujih valut.
- Revolut ima omejitev koliko mesečno lahko zamenjaš po nižji proviziji glede na tvoj paket.
- Nikjer v ZDA ne moreš dvignit gotovine brez provizije (pa ne Revoluta). Če rabiš poceni dvige na bankomatu potem so to ponavadi v diskontih ali fast food restavracijah (npr. Dunkin' Donats).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Nikonja ::

BuDi79 je izjavil:

Nikonja je izjavil:

A ve kdo kako Revolut deluje v ZDA, so kakšne omejitve kje lahko plačuješ/dviguješ gotovino ali večinoma laufa BP. Čez kakšen mesec grem tam in mi je najlažje gor naložit dnar in konvertirat v USD kot plačevat konverzijo svoji banki plus provizijo.
Nama ni uspelo plačat na avtomatu Newyorške podzemne ker sva hotela tedensko karto - tudi N26 ni deloval - je pa NLB. Sicer pa dela vse povsod in v vseh mestih, tudi brezstično, kot namazano. Američani precej pogosto zahtevajo vpis 5-mestne poštne številke (evropske ne delujejo), načeloma za tujce dela 00000 ali pa 99999 (razen na avtomatu NYC podzemne za zneske nad 20$, tam je na NLB delovalo 00000, Revolut in N26 pa nista sprejela nobene možnosti).

- Revolut ima čez vikend višjo provizijo za menjavo tujih valut.
- Revolut ima omejitev koliko mesečno lahko zamenjaš po nižji proviziji glede na tvoj paket.
- Nikjer v ZDA ne moreš dvignit gotovine brez provizije (pa ne Revoluta). Če rabiš poceni dvige na bankomatu potem so to ponavadi v diskontih ali fast food restavracijah (npr. Dunkin' Donats).


Hvala z info, a je potrebe sploh vlečt veliko gotovine ker predvidevam da se da povsod plačat z kartico ali ni tko?

GupeM ::

Ja, praktično povsod se da plačat s kartico. Midva sva imela nekaj malega gotovine za rezervo. Sva tam že takoj na letališču dvignila nekih 100, mogoče 150 $. Zadnji dan sva pa z gotovino plačevala, da nisva dolarjev domov nosila :) No, za spomin sva jih nekaj tudi domov prinesla.

BuDi79 ::

Nikonja je izjavil:

Hvala z info, a je potrebe sploh vlečt veliko gotovine ker predvidevam da se da povsod plačat z kartico ali ni tko?
Korona je prinesla da se res v 95% da plačat s kartico. Pred korono si rabil gotovino.

Imaš pa še vedno nekaj lokalov ki so "cash only" (tudi precej znanih iz raznih Lonely Planetov in Pocket Guidov) pa itak skoraj vsi ulični prodajalci spominkov in drugih drobnarij (cocacola od kitajca na ulici je $1, kar je ceneje kot v trgovini, ampak pač samo z gotovino). Dejansko pa sem na zadnjem potovanju dvignil $100 za dva in jih 87 prinesel nazaj, od 13 porabljenih sem jih verjetno 10 porabil na nekem bolšjaku (sva šla mimo cash only lokalov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

MrStein ::

V ZDA so pred časom imeli na presenetljivo veliko mestih plačilo s karticami.
So pa vedno izjeme in je dobro imeti nekaj gotovine v rezervi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

BuDi79 je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Hvala z info, a je potrebe sploh vlečt veliko gotovine ker predvidevam da se da povsod plačat z kartico ali ni tko?
Korona je prinesla da se res v 95% da plačat s kartico. Pred korono si rabil gotovino.

Imaš pa še vedno nekaj lokalov ki so "cash only" (tudi precej znanih iz raznih Lonely Planetov in Pocket Guidov) pa itak skoraj vsi ulični prodajalci spominkov in drugih drobnarij (cocacola od kitajca na ulici je $1, kar je ceneje kot v trgovini, ampak pač samo z gotovino). Dejansko pa sem na zadnjem potovanju dvignil $100 za dva in jih 87 prinesel nazaj, od 13 porabljenih sem jih verjetno 10 porabil na nekem bolšjaku (sva šla mimo cash only lokalov)

Ah, jaz sem bil tam leta 2017, precej pred korono, pa sem povsod plačeval s kartico. Še tam na nekih štantih, kjer sem mislil, da bom moral še z goldinarji plačat, so vsi imeli POS terminale. Se mi pa zdi, da sem moral z gotovino plačat hot doge v New Yorku. Vse ostalo pa kartica.

Groot ::

Bil cel december v New Yorku, tja nesel 100 USD iz SLO banke in jih prinesel cca. 80 nazaj. Gotovino rabiš zgolj in le v posameznih malih trgovinicah in redkih fast food lokalčkih (npr. kos pice za 2 USD).
««
73 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134445 (240) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132208 (6972) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120946 (10251) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109767 (37688) Andro457

Več podobnih tem