» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
72 / 96
»»

matobeli ::

Lahko tud hčerki direkt odpreš revolut račun, če še nima bančnega računa je to kar dobra opcija
https://www.revolut.com/revolut-under-1...

rs1975 ::

matobeli je izjavil:

Lahko tud hčerki direkt odpreš revolut račun, če še nima bančnega računa je to kar dobra opcija
https://www.revolut.com/revolut-under-1...

A s tem kaj pridobim, če vzamem na njo? Ker ni polnoletna ne rabim sporočat na FURS?

GupeM ::

Poročanje na FURS ti vzame minuto. Pa sklepam da je obvezno tudi za mladoletne. Če ne bi bilo treba, bi vsi odprli te otroške račune, pa preko njih prali denar. Tako da tukaj ne pridobiš nič.

Pridobiš pa to, da ima hčerka svojo kartico, kjer bo ona "gospodar svojega denarja." Da dobi nekaj občutka, da denarja na kartici enkrat tudi zmanjka. Da se lahko sama odloči, ali bo recimo 50 € zapravila za neumnosti, za kaj uporabnega, ali pa celo del tega zneska dala na poseben kupček za varčevanje ... Predvsem se ji bo pa verjetno fajn zdelo, da je kartica samo njena.

Vidiš pa lahko tudi ti vse njene transakcije, omejiš (u)porabo in tako naprej. Tako lahko glede na njeno ravnanje z denarjem celo povečaš/zmanjšaš žepnino.

matobeli ::

Vidiš transakcije tudi pri 12-18yo? (imajo za 6-11 in 12-18 različne varjante)

Pridobiš da bo lahko uporabljala moderno banko z vsemi perks ki pridejo zraven že takoj od začetka, vodenje stroškov, varčevanje v "vault" in pridobiš brezplačne UPN naloge z "Instant sepa".

Ampak: Ker pa smo pač slovenci, bo prikrajšana za slovensko različico instantnega prenosa - flik

driver_x ::

Pri Revolut Junior ne gre za odprtje drugega računa ampak samo otrok dobi kartico v okviru obstoječega.

matobeli ::

"Teens aged 13 and above can create an account for free with parent or guardian approval. If your child is 12 or under, you'll need to create an account for them from your Revolut app. Payments to and from customers on Revolut < 18 are only available to teens aged 13+."

Oboje je, odvisno od starosti.

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Vidiš transakcije tudi pri 12-18yo? (imajo za 6-11 in 12-18 različne varjante)

To pa ne vem. Niti ne vemo koliko je njegova hčerka stara. Mi je pa čudno, da pri 12+ še ne bi imela svojega računa vsaj na slovenski banki? S starši mislim, da smo ga ravno nekje pri takšni starosti odprli.

Sicer tudi če ne vidiš transakcij, vidiš vsaj porabo, menda. Pa verjetno lahko omejiš porabo tudi pri 12-18?

Kakorkoli se bo že odločil, dali smo mu nekaj predlogov in tudi navedli, zakaj so kakšne stvari boljše/slabše od drugih.

Ne vem, koliko in kako si otroci danes med seboj dajejo denar, ampak zna bit da bi bil Flik kar uporaben. Mogoče še bolj v srednji šoli, ko gresta dva iskat malico za 5 kolegov.

rs1975 ::

Hvala vsem za nasvete. Hčerka ima 14 let. Ji bom odprl račun na njeno ime in naročil fizično kartico.

miroB ::

Zdravo, fantje in dekleta. Ali je imel kdo sledeče težave s KYC pri Revolut? Karkoli storim, probal sem že več kot 20x, pri ne vem koliko različnih svetlobnih pogojih, pa se sistem vedno pritožuje, da je selfie in foto osebne to blurry. Čeprav je fotka osebne ostra in ok, pa selfie prav tako...

buttcrack ::

poizkusi z drugim telefonom.

miroB ::

Ja, sem poskusil in dela s prve. Hvala. Naslednje vprašanje: ko želim virtual card dodati v google pay mi wallet odvrne da banka ne podpira brezstičnega plačevanja s to kartico. Revolut support pa mi pravi, da se naj obrnem na google pay support...:))

clix ::

Katera kartica se pa generira? Mislim da gpay podpira slo revolut viso, ne pa slo revolut mastercarda.

buttcrack ::

...

Zgodovina sprememb…

simonsimon ::

1. Je res da NLB zaracuna neko provizijo pri nakazilu na revolut? S predplačniške Vise electron od Banke Intesa provizije ni. Lahko kdo, ki si nakazuje z NLB,to potrdi/ovrže?
2. Direktna bremenitev dela? Je tudi brez provizije? Ker E-račun baje ne dela...ali se motim? (vzajemna, T-2)
lp
Simon

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

1.Pri bančnem nakazilu (ni važno kam) vse slovenske banke zaračunajo strošek nakazila.
1.1 Če na revolut spraviš denar preko Vise/MC/... topup al kako že temu pravijo, je zastonj pri vseh Visa/MC/... tretira se enako kot da bi v trgovini plačal.
2.Eračun ne dela, QR branje položnic ne dela, direktna bremenitev bi morala delat.

kokica2000 ::

1. Pri top-upu, ki je itak najboljša možnost (ker je denar takoj na Revolutu), ni provizije.
2. Direktna bremenitev dela.

velikBrokoli ::

Nekaj slovenskih bank ti zaračuna provizijo, če dvigneš na njihovem bankomatu in uporabiš Revolut/N26. Očitno se jim že malo pozna konkurenca :)

Spura ::

simonsimon je izjavil:


2. Direktna bremenitev dela? Je tudi brez provizije? Ker E-račun baje ne dela...ali se motim? (vzajemna, T-2)

Za QR in eracun smo ze parkrat postal svoje App-e.

kunguruj ::

Potujem v ZDA in med drugim nameravam uporabljati Revolut ter klasično kreditno kartico Mastercard

- plačilo nočitev in ostalo, kaj se bolj izplača? Ali opraviti menjavo iz € v $ z Revolut aplikacijo ter nato plačevati z Revolut kartico? Ali plačevati z Mastercard kreditno kartico in izbrati plačilo v lokalni valuti in potem MC opravi pretvorbo valut? Katera varianta se bolj izplača?

- Kako pa je z dvigovanjem gotovine na bankomatih? Ali Revolut ali MC?

- Imam najbolj standardno brezplačno Revolut kartico. Kolikor sem zasledil lahko opraviš v mesecu dni za 1000 € transakcij brez provizije. Med tednom se bolj izplača.

- Morda bi celo razmislil o kakšni plačljivi varianti Revoluta, ima vključeno kar precej zavarovanj in drugih ugodnosti, ki znajo priti prav na takšnem potovanju.

BuDi79 ::

kunguruj je izjavil:

Potujem v ZDA in med drugim nameravam uporabljati Revolut ter klasično kreditno kartico Mastercard

- plačilo nočitev in ostalo, kaj se bolj izplača? Ali opraviti menjavo iz EUR v $ z Revolut aplikacijo ter nato plačevati z Revolut kartico? Ali plačevati z Mastercard kreditno kartico in izbrati plačilo v lokalni valuti in potem MC opravi pretvorbo valut? Katera varianta se bolj izplača?

- Kako pa je z dvigovanjem gotovine na bankomatih? Ali Revolut ali MC?

- Imam najbolj standardno brezplačno Revolut kartico. Kolikor sem zasledil lahko opraviš v mesecu dni za 1000 EUR transakcij brez provizije. Med tednom se bolj izplača.

- Morda bi celo razmislil o kakšni plačljivi varianti Revoluta, ima vključeno kar precej zavarovanj in drugih ugodnosti, ki znajo priti prav na takšnem potovanju.

1.) Revolut
2.) ne dviguješ gotovine, ker je ne rabiš - sicer itak Revolut.
3.) ne vidim vprašanja.
4.) veliko sreče z zavarovanji kot slovenski državljan, pa me prav zanima koliko ljudem so pri nas dosegljiva zavarovanja iz plačljive verzije že komu dejansko prav prišla glede na pogoje.

Pred nedavnim sem bil v ZDA, sem dvignil denar ker sem mislil da ga bom zapravil pri uličnih prodajalcih... no, vsak je imel terminal za kartice (posledica korone, tri leta nazaj niso imeli). Sem se prav silil da sem plačeval z gotovino da sem kaj porabil (pa še na bankomatih imajo provizijo... kot pri nas za tujce). Če boš v New Yorku nam ni nikakor uspelo z Revolutom plačati več kot 20$ na metrocard avtomatih (smo potem z NLB in N26), ampak itak načeloma ne rabiš če ne rabiš ravno terminske kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

user4683 ::

Vedno za vse uporabljam revolut, razen kjer eksplicitno hocejo kreditno kartico (prakticno samo car rental, pa se to se da vcasih zmenit in sprejmejo debetno).

GupeM ::

Za backup svetujem vsaj še eno, po možnosti kreditno kartico. Če je ta MC, drugo vzemi Visa. Saj načeloma dela vse, samo ko najbolj rabiš, pa ne :D

rs1975 ::

A kdo ve ali Revolut omogoča obročne nakupe?
Nekatere SLO banke omogočajo, da si višji znesek razdeliš na več obrokov, običajno preko SMS sporočila.

Pro ::

Ne omogoča obročnih nakupov.
To je tudi ena od razlik med kreditnimi in debetnimi karticami. In pri Revolutu dobiš debetno.

Steinkauz ::

kunguruj je izjavil:


- Morda bi celo razmislil o kakšni plačljivi varianti Revoluta, ima vključeno kar precej zavarovanj in drugih ugodnosti, ki znajo priti prav na takšnem potovanju.


Za ameriko so povečini prenizka kritja.
Tam si si zelo hitro na 100k računa.
Sam imam celoletno sava turistično, sam če bi šel v ZDA bi zihr vzel neki z več kritja kot je npr:
https://www.vzajemna.si/zavarovanja/zav...

user4683 ::

Revolut (Metal) med drugim krije nujno zdravnisko pomoc do 10 milijonov eur, dental samo 300 eur (vzajemna zgoraj od 200-1000 eur), 5000eur za trip cancellation, zavarovanje za najet avto, do 1 milijon zavarovanja za skodo/poskodbe, ki jih povzrocis drugim in se kar nekaj drugih stvari. Sicer se nobene nisem rabil koristiti (na sreco), je pa to moje edino zavarovanje za tujino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

kunguruj ::

Kaj pa funkcijo Stays - rezervacijo prenočišč na Revolutu je že kdo koristil? Mislim, da uporablajo storitev Expedia. Dobiš nekaj cashback-a, 3% do 10% odvisno katero kartico imaš. Kolikor sem na hitro pogledal dve tri prenočišči, je bila cena enaka kakor na Bookingu, pa recimo da nekaj profitiraš s cashbackom. Včasih imajo tudi kakšne akcije, pa tudi Booking ima večkrat kakšne akcije. Bom enkrat bližje domu testiral to funkcijo.

Hvala za odgovore in pomoč zgoraj

kokica2000 ::

kunguruj je izjavil:


4.) veliko sreče z zavarovanji kot slovenski državljan, pa me prav zanima koliko ljudem so pri nas dosegljiva zavarovanja iz plačljive verzije že komu dejansko prav prišla glede na pogoje.

Meni že dvakrat, enkrat za flight cancelation in enkrat za flight delay.

Nasvet: če plačuješ z drugo valuto kot EUR (v ZDA pač USD), poskrbi, da jo imaš na računu pred vikendom, da se izogneš dodatni proviziji.

WaterBoy ::

kunguruj je izjavil:

Kaj pa funkcijo Stays - rezervacijo prenočišč na Revolutu je že kdo koristil? Mislim, da uporablajo storitev Expedia. Dobiš nekaj cashback-a, 3% do 10% odvisno katero kartico imaš. Kolikor sem na hitro pogledal dve tri prenočišči, je bila cena enaka kakor na Bookingu, pa recimo da nekaj profitiraš s cashbackom. Včasih imajo tudi kakšne akcije, pa tudi Booking ima večkrat kakšne akcije. Bom enkrat bližje domu testiral to funkcijo.

Hvala za odgovore in pomoč zgoraj

Ko sem želel preko tega rezervirati, je bilo dražje kot na bookingu, zato sem opustil to zadevo

vinkop ::

katero fizično kartico trenutno revolut ponuja za Slovenijo? Viso ali MC? Baje lahko samo Viso dodaš v gpay?

matobeli ::

Viso dobiš

vinkop ::

kaj pa menjava telefona? Je kakšna komplikacija?

Meee ::

ni nujno da dobiš Visa kartico. Js še vedno ne vem po kakšem ključu jih talajo. Jaz in punca imava Revolut. Dolgo sem jaz imel MC, ona Viso. Nato je Revolut nekaj menjal kartice in je meni poslal Viso, njej pa MC. Nato sem na potovanju izgubil kartico, in sem dobil nadomestno MC. Tako, da malo menjajo očitno. Meni je dost vseeno, morda le je kje v tujini Visa bolje sprejeta.

Glede zavarovanja, sem imel free premium trial in šel na potovanje. Zaradi vremena, smo morali odpovedati 4 dni rezervacije non-refundable hotela in sem dobil brez težav v nekaj tednih povrnjen keš (minus 50 EUR odbitna franšiza). Je pa res da je šlo za bolj majhen znesek, morda za večje zneske kaj komplicirajo oz. zahtevajo več potrdil,...

Kar me moti pri potovalnem zavarovanju preko Revoluta je to, da si zavarovan ti in tvoji otroci, ki potujejo s teboj. Ne pa tudi partner. Kar pomeni, da bi morala oba jaz in žena vzeti revolut premium ali metal. To je pa že kar strošek in je ugodneje vzeti neko letno družinsko zavarovanje za tujino preko kakšne naše zavarovalnice.

kokica2000 ::

Meni trenutno kaže takole za nove kartice:
- Virtual: MasterCard
- SDMN Standard (special edition): Visa
- Standard: MasterCard
- Plus: Visa
- Premium: Visa
- Metal: MasterCard

vinkop je izjavil:

kaj pa menjava telefona? Je kakšna komplikacija?

Ni komplikacije, če pri menjavi telefona ohraniš telefonsko številko. Identifikacija uporabnika v aplikaciji Revolut je telefonska + PIN številka.

Zgodovina sprememb…

Snail ::

Jaz ko sem ponovno namestil Revolut app (ker se je nekaj sesul) sem moral še selfie ponovno dat, da sem se lahko prijavil.

Excavator ::

Ravno mi je support sporočil da so omogočili dodajanje Mastercardov v Google Wallet - testiral in deluje. :) Končno.

MrStein ::

Težave pri polnjenju (Maestro kartico) so se zdaj pojavile še meni.

Polnil enako kot prej, isti znesek.

Je sicer res nova kartica, stara nekje 2 meseca.

Vse je bilo navidez OK, vključno s potrditvijo transakcije v aplikaciji banke izdajateljice (Sparkasse). Čez nekaj sekund pa SMS obvestilo od Sparkasse, da je plačilo bilo zavrnjeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Kaj Sparkasse dinozaver še ne misli zamenjat Maestra? Sem upal, da vsaj nove kartice so že MC.

vinkop ::

pozitivno presenečen, revolut visa preko telefona dvig gotovine brez provizije na NLB bankomatu najbližje meni, kjer je do sedaj obračunalo provizijo tako za mastercard deželne banke kot viso od vivida...

vinkop ::

Excavator je izjavil:

Ravno mi je support sporočil da so omogočili dodajanje Mastercardov v Google Wallet - testiral in deluje. :) Končno.

res je, tudi mastercard deluje od danes. Tako da je sedaj vseeno katero kartico ti revolut pošlje, ker sta obe podprti sedaj.

MrStein ::

vinkop je izjavil:

pozitivno presenečen, revolut visa preko telefona dvig gotovine brez provizije na NLB bankomatu najbližje meni, kjer je do sedaj obračunalo provizijo tako za mastercard deželne banke kot viso od vivida...

Kako to "preko telefona"?

Brez fizične kartice?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Brezstično, prisloniš telefon namesto kartice k nfc mestu pri bankomatu. Nič novega.
Glede dviga pa prav tako vse po starem, Revolut nima provizije do 200€ (na free planu), pa če nisi mučkal z menjavo naslova imaš tudi slo BIN, tako da bankomati ne obračunavajo kakšne provizije.

MrStein ::

Ampak to imaš fizično kartico ("vneseno" v telefon) ?

Ker za virtualne kartice zadnjič še niso podpirali dvigov (ker nima PIN-a, je eden od razlogov).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

vinkop je izjavil:


res je, tudi mastercard deluje od danes. Tako da je sedaj vseeno katero kartico ti revolut pošlje, ker sta obe podprti sedaj.

Za Google Wallet je res vseeno, za Garmin Pay pa žal ne. Mislim, da podpirajo samo MC.

vinkop ::

Trenutno kartična plačila ne delujejo ali imam samo jaz problem?

Alec999 ::

Tudi jaz imam težave. Revolut transakcijo na pos terminalu označil za sumljivo in jo zavrnil.

Oktan ::

Meni isto, sem hotel kupit vinjeto na Dars strani pa mi je zavrnilo. Pa sem že mislil, da je Dars stran problem ;((

Tukaj tudi piše da imajo težave https://www.revolut.com/en-SI/system-st...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

delavec44 ::

Ne delujejo sepa transakcije, še manj instant. Ne delujejo kartična plačila.
Direktne bremenitve je podvojil, vprašanje kaj bo 20., ko se bodo odtegnile.

Chatbot pravi 30 min za človeško pomoč, pa čakam že 4 ure :)

xseki ::

Zdaj naj bi delovalo.. Naredil nakup in poslal nekaj €. Je šlo skozi.

vinkop ::

hmmm, a z virtualko pa ne gre nakupovat večje zneske ali pa dvig gotovine? zato ker nima pina?
««
72 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134596 (391) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132303 (7067) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121025 (10330) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109803 (37724) Andro457

Več podobnih tem