» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
71 / 96
»»

velikBrokoli ::

Jaz imam Business, najbrž pa lahko čisto obični Revolutov račun uporabiš..

Slayer69 ::

Danes se mi je prvič zgodilo, da ko sem vnesel "beneficiaryja" kamor bi rad poslal denar, da mi je poleg TRRja in imena (oz naziva, ker gre za podjetje) zatežilo še za "what doeas the company do?" in "Reason for Transfer"... Se je še komu to zgodilo in a je to kak nov "feature" ali je to pač naključno?

In za vsako polje hoče še vsaj 15 znakov teksta, tako da niti "Plačilo računa" ne zadostuje in bo treba malo bolj na dolgo glumit =)

Skratka kr neki, ponavadi si pri dodajanju vpisal samo TRR in ime/naziv ... potem pri samem nakazilu pa še znesek in namen/referenco in to je bilo to.

delavec44 ::

Vsi fintechi gredo v dodatne korake za preprečevanje nategov. Monese recimo te 3x vpraša pri novem stiku kaj počne, če ga poznaš in ali si siguren. Zgleda kot nekaj za neumne ljudi. Ne vem kakšna je dodana vrednost tega teženja razen, da lahko reklamirajo kaj imajo. Ali pa je kakšna nova zakonska zahteva.

OrkAA ::

Vse to so 100% zakonske zahteve, ker jim regulatorji tezijo, da je prek njih prelahko prat denar.

vinkop ::

se pravi pri revoultu dobiš slovensko bin zdaj in ni možno vezat v gpay? kaj pa una fora z virtualko s hrvaško bin še deluje in se da vezat v gpay?

WaterBoy ::

Meni za enkrat še to ni uspelo

6151 ::

vinkop je izjavil:

se pravi pri revoultu dobiš slovensko bin zdaj in ni možno vezat v gpay? kaj pa una fora z virtualko s hrvaško bin še deluje in se da vezat v gpay?


Dela ja
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ziki ::

Je še kdo dobil notification, da lahko sedaj Revolut kartico doda v Google Pay / Google Wallet? Ker kolikor sem videl, je Google sedaj Slovenijo dodal na seznam podprtih držav, ampak, ko jo želim dodati, se mi izpiše Te kartice ni mogoče nastaviti za brezstično plačevanje.

metalc ::

Zgleda, da sta se Google in Revolut vendarle zdilala. Danes zjutraj mi je namreč Revolutova aplikacija kar sama ponudila, naj kartico dodam v GPay. Imam pa samo fizično "slovensko", ker se nisem nikoli zafrkaval s fiktivnimi naslovi zunaj Slovenije. Skratka, kartica je na seznamu "plačilnih sredstev", se mi pa zdaj res ne da teči v trgovino samo zato, da bi to reč preizkusil. :)

delavec44 ::

Visa dela, fizična mastercard pa tudi od danes zgleda.

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

sm res, evo jaz tudi dobil. Bom testiral danes.

miko22 ::

Meni tudi dela fizična. Kaj pa virtualne?

Excavator ::

Meni pa dela samo virtualna :)

miko22 ::

Excavator je izjavil:

Meni pa dela samo virtualna :)

Meni in ženi pa virtualna ne dela.

phnj90 ::

Virtualna se je dala dodati, fizične nisem poskusil, ker ne. Mogoče terminiraš obstoječo virtualno in narediš novo in še enkrat poskusiš?

clix ::

Virtualno viso sem lahko dodal, virtualne MC pa ne. Nisem pa še probal, če delujejo plačila.

wategos ::

Ve kdo, ali obstaja varianta se 'izognit' plačilu davka na denar prejet na Revolut račun?

Kleemen ::

Kako "slovensko"? Imajo po novem tudi SI56 račune kot slo banke ali kakšna je razlika?

Ales ::

Kleemen je izjavil:

Kako "slovensko"? Imajo po novem tudi SI56 račune kot slo banke ali kakšna je razlika?

Mešaš številko bančnega računa in številko kartice, to sta dve različne stvari.

Tudi številka kartice ima seveda svojo strukturo, ki med ostalim omogoča lokacijsko informacijo. Ta ni nujno enaka, kot je lokacija sedeža banke oz. kot bi si človek mislil po bančnem računu. Tu preberi kaj je BIN...

Revolut že dolgo izdaja uporabnikom kartice s številkami glede na njihovo bivališče.

Wolfie ::

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfie ()

ziki ::

Wolfie je izjavil:

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.


Pa gre transakcija skozi, se ti stanje na Revolutu dejansko zmanjša, ali se nakazan znesek nemudoma refundira? Mogoče preveri, če nimaš slučajno pod Security & privacy vklopljen Gambling block, pa ti zato transakcija ne gre skozi.

Snail ::

Poglej nastavitve, da nimaš izklopljena nakazila za igre na srečo.

Wolfie ::

ziki je izjavil:

Wolfie je izjavil:

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.


Pa gre transakcija skozi, se ti stanje na Revolutu dejansko zmanjša, ali se nakazan znesek nemudoma refundira? Mogoče preveri, če nimaš slučajno pod Security & privacy vklopljen Gambling block, pa ti zato transakcija ne gre skozi.


Stanje na Revolutu je nespremenjeno, mi pa na e-stave piše da ni šlo skozi. Sem pa pozneje z Revoluta nakazal na mBills brez problema.
Gambling block je na OFF.

Groot ::

Wolfie je izjavil:

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.


Ne vem točno za e-stave, ampak vsaj Loterija Slovenije blokira uporabo tujih kartic v njihovem appu. Pač preprosto ne moreš nakazati s tujim BIN.

6151 ::

Groot je izjavil:

Wolfie je izjavil:

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.


Ne vem točno za e-stave, ampak vsaj Loterija Slovenije blokira uporabo tujih kartic v njihovem appu. Pač preprosto ne moreš nakazati s tujim BIN.


Revolut ti da slovenski BIN
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

krop ::

Kaj lahko si nakažuješ plačo gor. Imaš samo revolut bančni račun?

Pro ::

Plačo si lahko nakažeš tudi na Revolut račun.
In ja, lahko imaš samo revolut bančni račun, če ti ponujene storitve odgovarjajo.

Nikonja ::

Aja, od kdaj pa to? Par let nazaj sm spraševal v firmi in sem dobil info da ne gre.
Ne najdem na njihovi strani če je opcija dobit MC ali VISO z odloženim plačilom, ali vse funkcionirajo kot debetne kartice?

GupeM ::

Že dolgo je tako. Firme rade rečejo, da to ne gre, ker se jim ne da rihtat, da bi bilo to mogoče. Sicer so pa že precej let zakonsko obvezane omogočati (iz)plačila na vse račune znotraj SEPA območja, ne glede na to ali so v Sloveniji ali v tujini.

Skyman ::

Tud mislim da gambling zavitek traja cca 48h al nekaj casa da se aktivira? Vsaj tako sem jaz videl nekaj casa nazaj.Estave itak prekop mbilsa delujejo,za tuje stavnice mbils ne dela.

black ice ::

Nikonja je izjavil:

Aja, od kdaj pa to? Par let nazaj sm spraševal v firmi in sem dobil info da ne gre.

Kaj so navedli kot razlog?

buttcrack ::

vsak računovodja si izmisli svoje, ponavadi pa je razlog hardcoded SI56.

Sicer po omembi EU direktive hitro najdejo rešitev za ročno nakazovanje :)

black ice ::

buttcrack je izjavil:

Sicer po omembi EU direktive hitro najdejo rešitev za ročno nakazovanje :)

Drzi. :)

Wolfie ::

Wolfie je izjavil:

Eno neumno vprašanje, kako vem, da so mi potrdili račun?

Pred skoraj tednom dni sem si odprl račun, potem nakazal 10 EUR, sedaj pa ne morem nakazati 5EUR na moj račun v e-stavah. V revolutu potrdim transakcijo, potem mi pa v e-stavah napiše, da ni prišlo do transakcije.


Sem prišel do dna te zadeve. Danes sem poslal mail na e-stave in dobil naslednji odgovor:

"Nakazila preko Revoult računov pri nas niso možna. Vplačilo lahko naredite preko drugih plačilnih kartic, Mastercard. Visa, Diners.."

Še dobro da nisem zbrisal mBills, ko sem dobil Revolut. Kaže, da res ne obstaja kartica, ki bi jo povsod sprejemal.

Nejcos ::

Kako narditi topup na Revoult, če je vikend in nimas mastercarda?

phnj90 ::

Preko maestro, dela, dela immediate topup. Instant sepa menda deluje tudi cez vikend ali ne, ne da se mi preverjati.

GupeM ::

Instant sepa, če nimaš kakšne druge kartice na voljo. Ali pa se dobiš z nekom ki ima revolut, mu daš keš na roke, on ti pa nakaže s svojega revolut računa.

pirx ::

Jaz sem poslal denar v Južno Afriko 23.11. in je plačilo še vedno "pending". Support pravi, da imajo na splošno težave s procesiranjem nakazil in da ni nobenega infoja, kdaj se bo zadeva razrešila. Pravkar sem naredil eno nakazilo še v Kanado, je tudi pending, ampak tako je ponavadi prvi 24 ur. Ima kdo podobne probleme s "pending" plačilom?

miko22 ::

topup še sploh kje dela?
Na Intesasaopaolo ne gre skozi, kljub temu, da me vpraša za potrditev transakcije.
Banda.

Snail ::

DH, brez problema šlo skozi danes

matobeli ::

A more kdo pošiljat znesek na specifični datum iz Revoluta za naš CSD (otroški dodatki)? Mam razbit vse skupaj po Vaultih, pa zdej jih na tech supportu matram naj mi dajo izpisek samo za en dan...
Prejšna leta sem imel pa 0, tko da ni blo problema.

BlaY0 ::

pirx je izjavil:

Jaz sem poslal denar v Južno Afriko 23.11. in je plačilo še vedno "pending". Support pravi, da imajo na splošno težave s procesiranjem nakazil in da ni nobenega infoja, kdaj se bo zadeva razrešila. Pravkar sem naredil eno nakazilo še v Kanado, je tudi pending, ampak tako je ponavadi prvi 24 ur. Ima kdo podobne probleme s "pending" plačilom?

Če je v SEPA območju je transakcija vedno izvedena v parih minutah. Kar gre ven pa očitno ne vedo kaj se dogaja dokler pač nazaj ne pride potrditev. Saj če ne gre skozi se rezervirana sredstva sprostijo. Še vedno bolje kot včasih ko itak nisi nič vedel še cel mesec ali več in je bilo šele z izpiska čez dva meseca vidno kako pa kaj ali pa še to ne.

Pro ::

Zanima me, ali dela topup (add money) iz kartice Unicreditbank na Revolut? Tudi avtomatski, da se ti nakaže določen znesek, ko na računu pade pod določeno mejo?

miko22 ::

Danes sem vprašal na IntesaSanPaolo zakaj blokirajo Revolut. Pa so pogledali na moj račun kao pa res ja je bilo zavrnjeno, samo ne vedo zakaj. Bodo dali v preverbo in mi obljubila da me pokličejo. Me prav zanima če bo kaj iz tega.

rs1975 ::

Prosil bi za odgovora na teli 2 vprašanji:
- ko odpreš račun in zaprosiš za fizično kartico - v kakšnem času jo dobiš?
- ali ima katera od SLO bank blokado pošiljanja denarja-dobroimetja na Revolut kartico/račun?

StevicaM ::

rs1975 je izjavil:

Prosil bi za odgovora na teli 2 vprašanji:
- ko odpreš račun in zaprosiš za fizično kartico - v kakšnem času jo dobiš?
- ali ima katera od SLO bank blokado pošiljanja denarja-dobroimetja na Revolut kartico/račun?



Dobis jo v enem tednu. NLB, Dezelna in SKB, kar jaz uporabljam ne blokirajo Revulta niti nevem zakaj bi. Racun pa prijavi, da ne bos placeval kazni FURSu.

GupeM ::

Tudi nakazila s Sparkasse računa delajo. Kartico pa dobiš kar hitro. Kakšen teden. Če pa jo rabiš za plačevanje prek spleta, pa lahko uporabiš virtualno še preden dobiš pravo. Virtualno kartico pa lahko dodaš tudi v google wallet, če imaš androida, in s tem plačuješ tudi v trgovinah. Verjetno ni treba prej delati kakšne potrditve s fizično kartico. Kako je z dvigi na NFC bankomatih, pa ne vem. Sem enkrat probal dvignit na takšnem bankomatu z Garmin Pay, povezanem z Revolut kartico, pa na SKB bankomatu ni šlo, na bankomatu NLB sem pa lahko.

MrStein ::

Z virtualno ali fizično kartico?

Zadnjič ko sem probal z virtualno, ni šlo. Baje ni podprto. "ker nima PIN-a"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Fizičen Mastercard. Sem pa pozabil, kakšna je bila napaka na bankomatu. Mislim, da res nekaj v stilu avtentikacije oz. manjka le te. Na NLB bankomatu je šlo brez problema.

rs1975 ::

V bistvu bi si odprl račun na Revolut in zaprosil za fizično kartico samo zaradi tega, da hčerki zagotovim neko prepaid kartico, ker odhaja za nekaj dni v tujino in da ne rabi imeti pri sebi večje količine gotovine. Po potrebi pa bi iz svojega računa nakazal na Revolut, če ji morda zmanjka denarja.
Druga opcija pa je, da grem npr. na NKBM pa odprem nek Net račun, ki je brezplačen in zaprosil za prepaid kartico in zanjo plačam 10 EUR. Menda pri NKBM ni nobenih provizij za nakazilo dobroimetja.
««
71 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134595 (390) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132302 (7066) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121025 (10330) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109802 (37723) Andro457

Več podobnih tem