» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
70 / 96
»»

Kleemen ::

Kje lahko dobim še več točnih informacij glede Revoluta? Ker tu vidim da noben ne ve točno kako je za Slovenijo. :) Chat na Revolutu je že par dni nedosegljiv.

Groot ::

Kaj točno pa ti ni jasno?

Kleemen ::

Kot sem zgoraj napisal.. Kako je z ukradenimi stvarmi (refund do 1000$ v primeru kraje) pri plus planu in obrestmi za gbp/usd vault ali so tudi pri nas ali samo v uk?

Kleemen ::

Zadnje dni testiral Vault na Revolutu. Imam standart brezplačen paket in v gbp trezor sem naložil 1000gbp in se stanje iz dneva v dan spreminja. Kaj vpliva na to? Obresti ali kaj drugega? Včeraj sem imel v trezorju 1000gbp in poleg je pisalo v eur 1187,87eur, danes je v trezorju isto 1000gbp in v eur 1188,49eur kar je skoraj 1eur več kot včeraj. Kaj vpliva na to nihanje cen?

Groot ::

Kleemen je izjavil:

Zadnje dni testiral Vault na Revolutu. Imam standart brezplačen paket in v gbp trezor sem naložil 1000gbp in se stanje iz dneva v dan spreminja. Kaj vpliva na to? Obresti ali kaj drugega? Včeraj sem imel v trezorju 1000gbp in poleg je pisalo v eur 1187,87eur, danes je v trezorju isto 1000gbp in v eur 1188,49eur kar je skoraj 1eur več kot včeraj. Kaj vpliva na to nihanje cen?


Tečaj med EUR in GBP?? Pri 1000 EUR se pač nihanja že malce bolj opazijo, niso več samo centi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Kleemen ::

To je res, ampak kaj ima veze tečaj s stanjem na računu? A ne bi moralo biti cel čas enako stanje? Ali so poleg zapisani samo euri v primeru da bi želel pretvoriti iz gbp v eur po takšni ceni?

weasel ::

Stanje je isto, 1000GBP. EUR je relevantno, ce hoces pretvorit, ja.

GupeM ::

Stanje imaš vseskozi 1.000 GBP. Tisti eur so zraven samo informativno, glede na trenutni tečaj. "Goljufija" bi bila, če bi recimo za 1187 € kupil 1000 GBP, potem bi se ti pa stanje GBP spreminjalo, eur bi pa ostali 1187. To bi pomenilo, da v resnici sploh nimaš GBP, ampak eur, ki ti jih "v živo" konvertirajo v GBP.

Podobno je recimo s kriptovalutami. Če imaš en bitcoin, imaš en bitcoin. Ves čas enako. Informativno zraven pa lahko piše 20.000 € ali pa 50.000 €, ali pa 300 €. Odvisno, koliko je takrat bitcoin vreden.

Kleemen ::

Aha, se mi je zdelo ja. Torej če sedaj to stanje v eur naraste za par eur lahko prodam gbp za eur in imam nekaj plusa ali ne gre to tako? Hvala za info. :)

MrStein ::

Gre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Kleemen je izjavil:

Aha, se mi je zdelo ja. Torej če sedaj to stanje v eur naraste za par eur lahko prodam gbp za eur in imam nekaj plusa ali ne gre to tako? Hvala za info. :)

Mora kar dobro narasti, ker Revolut pobere nekaj feeja, če se ne motim?

Sicer pa ja. Temu se reče forex trading. Trgovanje s (tujimi) valutami.

miko22 ::

Je kdo bral spet nove pogoje? Nonstop spreminjajo.

gansta ::

Je kaj presenetljivega ?

Kleemen ::

GupeM je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Aha, se mi je zdelo ja. Torej če sedaj to stanje v eur naraste za par eur lahko prodam gbp za eur in imam nekaj plusa ali ne gre to tako? Hvala za info. :)

Mora kar dobro narasti, ker Revolut pobere nekaj feeja, če se ne motim?

Sicer pa ja. Temu se reče forex trading. Trgovanje s (tujimi) valutami.


Verjetno ja.. Sploh če imaš standart free paket je sigurno nekaj provizije.

Zanimivo ja, to me je vedno zanimalo, ampak nikoli nevem kdaj je treba kupit in kdaj prodat. :D

GupeM ::

Kdor bi to vedel, bi bil daleč najbogatejši zemljan. Pa če bi z enim evrom začel.

mtosev ::

Revolutu se rabim zahvaliti, ker sem dobil 10 EUR v polkadot kot nagrado zaradi tega, ker sem rešil kviz o polkadotu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

buttcrack ::

jest se pa tebi, ker sem s kvizom pravkar prišel do 14€ v DOT :D

delavec44 ::

Tu so pa odgovori:

 Odgovori

Odgovori

mtosev ::

Jaz sem sam ugotovil brez tega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delavec44 ::

Škoda časa brati.

WaterBoy ::

Se da prenesti na kakšno drugo menjalnico potem to?

delavec44 ::

Ne vem, jaz sem prodal v €. Nasplošno prenos kripta pri nas po moje še ni možen. SvetIdej je nekaj pisal na to temo.

Kleemen ::

Hvala za info in odgovore. Teh 14$ lahko prenesemo iz crypto na svoj trr ali je po novem potrebno prijaviti tudi vsak prodani kripto konec leta?

eeslliw54 ::

Kleemen je izjavil:

Hvala za info in odgovore. Teh 14$ lahko prenesemo iz crypto na svoj trr ali je po novem potrebno prijaviti tudi vsak prodani kripto konec leta?


Če boš imel samo teh 14 eurov prometa potem res ni potrebe po kakršnikoli prijavi.

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

eeslliw54 je izjavil:


Če boš imel samo teh 14 eurov prometa potem res ni potrebe po kakršnikoli prijavi.
formalno je.

miko22 ::

From the week of 3 October 2022, we'll be changing the amount we charge you for buying and selling crypto from 2.50%, to 1.99% or EUR 0.99, whichever is higher.


Danes mi ne gre topup z IntesaSaoPaolo. Banda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Spura ::

Kdaj so Revolut zaprl GB racune? Rabi bi FURSu prijavil zaprtje racuna. Pa tudi ne vem kje dobit kak dokument, ki to dokazuje.

mtosev ::

Revolut podari 40€ za vsakega novega uporabnika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gansta ::

Ja, si prebral pogoje? Moraš naročiti fizično kartico (15€+), povezat z bančnim računom, narediti 3 nakupe nad 5€ itd...

OK.d ::

A zdaj je že 15€?
LPOK.d

gansta ::

6.99€ je standardna, nato naprej

leeon ::

treba narediti 3 nakupe nad 5 eur... čez vikend sem jih naredil 5 nad 5 eur: hofer, lidl, mercator, petrol in tedi. preveril sem na revolut chat, če je pogoj 3 nakupov nad 5 eur ok in so rekli, da se samo petrol in tedi upoštevata med njihovimi 'eligible' trgovci. je kdo ugotovil, kateri trgovci so 'eligible'?

gansta je izjavil:

6.99€ je standardna, nato naprej

moj prvi referal je dobil kartico zastonj, drugi je plačal 6,99 eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

gansta ::

Kartica je vedno zastonj (osnovna), placas postnino 6.99€ ?

leeon ::

gansta je izjavil:

Kartica je vedno zastonj (osnovna), placas postnino 6.99€ ?

za moj prvi referal je bila poštnina brezplačna

delavec44 ::

Je že kakšen plačljiv paket izbral.

gansta ::

leeon je izjavil:

gansta je izjavil:

Kartica je vedno zastonj (osnovna), placas postnino 6.99€ ?

za moj prvi referal je bila poštnina brezplačna


Kdaj?

leeon ::

prejšnji teden 1x

gansta ::

Potem so to očitno spremenili :)

6151 ::

Kdo ve, kako je najceneje dvigniti ~1500-2000€ iz revolut kartice? Bankomat cca 30€ provizije..

Je na pošti prek POS terminala manj?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

clix ::

Nakazilo na slo banko in dvig na bankomatu, ali pa osebno v poslovalnici?

miko22 ::

Včeraj(ob 14 uri) nakazal iz IntesasaoPaolo, kot sepa, pa še danes ni gor. topup več ne deluje, dobim obvestilo, da je banka zavrnila transakacijo.
Torej naša banka drži sredstva, saj z Revolutom po izkušnjah zadeva gre zelo hitro.
Banda

velikBrokoli ::

6151 je izjavil:

Kdo ve, kako je najceneje dvigniti ~1500-2000€ iz revolut kartice? Bankomat cca 30€ provizije..

Je na pošti prek POS terminala manj?


Nakažeš na slovensko ali N26 kartico in dvigneš :D

miko22 ::

Revolut je podražil nakup ali prodajo btc na 1,99% od vrednosti. To se meni zdi ogromno.

delavec44 ::

Eh, kdo pa na banki kupuje kripto. Pa še prenesti ga ne moreš drugam. Banke naj bodo banke, za kripto je dosti poceni menjalnic.

mtosev ::

Jaz sem ETH kupil prek revoluta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

karafeka ::

Po kakem letu se poskušam prijaviti v revolut preko telefona, pa hoče da jim selfi pošljem. Kaj je to za ena fora? Ni dovolj da imajo kopijo osebne, zdaj se moraš slikat še pri vsaki prijavi? Sicer sem prišel noter v browserju, ampak tisto tam je bolj kiosk, kot pa kaj uporabnega. Je kaka opcija da se izogneš selfiju?

bastadu ::

A ko greš na banko račun odpret si tudi daš vrečko na glavo?

Snail ::

Ker se nisi prijavil tolko časa, med tem verjetno tudi na novo namestil app, rabijo preverit, da si to res ti.
To z selfijem je že vsaj 2+ leti, če ne več.

mtosev ::

karafeka je izjavil:

Po kakem letu se poskušam prijaviti v revolut preko telefona, pa hoče da jim selfi pošljem. Kaj je to za ena fora? Ni dovolj da imajo kopijo osebne, zdaj se moraš slikat še pri vsaki prijavi? Sicer sem prišel noter v browserju, ampak tisto tam je bolj kiosk, kot pa kaj uporabnega. Je kaka opcija da se izogneš selfiju?

Jaz sem jim dal in BTW je zaradi varnosti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sentiš ::

A za s.p. je Revolut Pro ok? Al je treba Business odpret?
««
70 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133359 (7393) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131746 (6510) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120456 (9761) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109215 (37136) Andro457

Več podobnih tem