» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
69 / 96
»»

miko22 ::

Jaz sem včeraj naredil topup z Intesasaopaolo v znesku 500€. Šlo brez težav. Naj tako tudi ostane.

VladarP ::

A vam niso iz NLB namesto maestro kartic poslali debetne mastercard z prvim majem? Vsaj tako je zena dobila
Akhmat sila

Spxy ::

Zdravo.

Spet težave pri nakazilu NLB -> Revolut. Anyone else? Opazil sem tudi, da mi je tokrat spet poslalo geslo na SMS, namesto potrditve v NLB pay.

BC3 ::

tudi meni po štirih letih ne dela več top-up (sparkasse).

stara mama ::

Zakaj menjujejo kartice, če še stara ne poteče?

delavec44 ::

Ker se združujejo na Revolut Bank.

buneech ::

Mislim, da menjajo payment processor iz neke zunanje firme na svoj RevP, in vse stare kartice menjujejo. Meni so zamenjali vse kartice, razen testne RevP kartice, tista pa ostane kot je.

Vaseer ::

BC3 je izjavil:

tudi meni po štirih letih ne dela več top-up (sparkasse).

Ravnokar naredil top-up iz Sparkasse Maestro. Brez posebnosti.

BC3 ::

Vaseer je izjavil:

BC3 je izjavil:

tudi meni po štirih letih ne dela več top-up (sparkasse).

Ravnokar naredil top-up iz Sparkasse Maestro. Brez posebnosti.
tudi jaz nisem imel nobenih posebnosti 4 leta, zdaj bo pa očitno treba iti na n26.

GupeM ::

Tudi jaz ravnokar za test. S Sparkasse Maestro na Revolut. Brez problema.

Imaš mogoče onemogočena obvestila z M.stik aplikacijo, pa te ne obvesti, da moraš potrdit transakcijo?

MrStein ::

Sem jaz tudi v nedeljo napolnil Revolut račun s Sparkasse Maestro kartico. Brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spxy ::

Se opravičujem da nisem javil. V soboto mi je potem normalno delalo.

leeon ::

Dobil sem novo revolut kartico, prejšnja se je iztekla. Zdaj sem dobil viso. Če grem na spodnji spletno stran, mi napiše, da je to kreditna in ne debetna kartica. Prejšnja je bila debetna. Poizkusil sem še z n26 in mi isti javi, da je debetna. Imate ostali tudi kreditno viso? Gre se za to, da s kreditno lahko vzamem rent a car,z debetno ne

https://www.bincodes.com/creditcard-che...

PARTyZAN ::

Vse Revolut kartice so debetne.

buttcrack ::

leeon je izjavil:

Dobil sem novo revolut kartico, prejšnja se je iztekla. Zdaj sem dobil viso. Če grem na spodnji spletno stran, mi napiše, da je to kreditna in ne debetna kartica. Prejšnja je bila debetna. Poizkusil sem še z n26 in mi isti javi, da je debetna. Imate ostali tudi kreditno viso? Gre se za to, da s kreditno lahko vzamem rent a car,z debetno ne

https://www.bincodes.com/creditcard-che...

tudi moja revolut visa piše da credit, n26 pa da je debit :)

očitno bo treba v praksi preverit, če jo res zazna kot kreditno.

leeon ::

PARTyZAN je izjavil:

Vse Revolut kartice so debetne.

Kje to piše?

49106 ::

Kaj je kreditna in kaj debetna kartica? :))

Credit cards allow you to borrow money from the card issuer up to a certain limit to purchase items or withdraw cash.



Debit cards allow you to spend money by drawing on funds you have deposited at the bank.

buttcrack ::

Saj to nam je (verjetno) vsem jasno, gre se za to kako se kartica predstavlja...

Podobno foro je imel Monese ali nekaj podobnega.

deco16 ::

Zanimivo stara je imela izbočene številke pa je bla debetna, le to so mi pravočasno ukinili in poslali novo, ta nima izbočenih številk. Sej to se ne uporablja več tolk ampak definicija taprave kreditne je tudi da jo lahko odtisnejo in imajo podatke o njej razni hoteli rentacari itd.

Sam bi za rentacar še vedno uporabil tapravo kreditno slovenske banke.

Meee ::

deco16 je izjavil:

Zanimivo stara je imela izbočene številke pa je bla debetna, le to so mi pravočasno ukinili in poslali novo, ta nima izbočenih številk. Sej to se ne uporablja več tolk ampak definicija taprave kreditne je tudi da jo lahko odtisnejo in imajo podatke o njej razni hoteli rentacari itd.

Sam bi za rentacar še vedno uporabil tapravo kreditno slovenske banke.


Ja to je meni tud zanimivo (bedno). Lani sem najel avto v Španiji in imel klasično kreditno kartico s seboj. Ampak ker je praktično ne uporabljam, sem pozabil PIN! Me je že oblil polt, kaj naj sedaj naredim, cel dopust propade (da ne govorim kok keša bi izgubil :) ). Ko mi reče da ni problem , vzamejo Revolut MC :) Sem pa doplačal za zavarovanje, kar je mogoče razlika ali ti dovolijo uporabit tudi takšno debetno (ala Revolut, N26...) ali hočejo kreditno, da se bolj zavarujejo...

buttcrack ::

pa saj ti na debetni isto lahko naredijo rezervacijo za npr 2k€ (če jih imaš gor). Vrneš nepoškodovan avto in ti jo v parih dneh skinijo.

BC3 ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz ravnokar za test. S Sparkasse Maestro na Revolut. Brez problema.

Imaš mogoče onemogočena obvestila z M.stik aplikacijo, pa te ne obvesti, da moraš potrdit transakcijo?
nimam m.stika. sem odstranil kartico iz revoluta in je ne morem dodati nazaj, če poskusim ročno vpisati številko mi javi, da "kartica ni podprta", če uporabim nfc, pa "continue" gumb ostane neaktiviran. zelo razočaran :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Meee ::

buttcrack je izjavil:

pa saj ti na debetni isto lahko naredijo rezervacijo za npr 2k€ (če jih imaš gor). Vrneš nepoškodovan avto in ti jo v parih dneh skinijo.


hja ni čisto tako vedno. Nekatere agencije v nekaterih mestih to res dovolijo, nekje so pa še vedno strogi in jemljejo samo kreditne. Jih je vedno več, ki sprejemajo debetne a sigurno ne vse. Treba bit pozoren na T&C, če imaš samo debetno pa na to kok keša moraš imet minimalno gor. Js nisem bil pozoren, ker sem imel kreditno,ampak sem imel srečo da je šlo.

Vaseer ::

BC3 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tudi jaz ravnokar za test. S Sparkasse Maestro na Revolut. Brez problema.

Imaš mogoče onemogočena obvestila z M.stik aplikacijo, pa te ne obvesti, da moraš potrdit transakcijo?
nimam m.stika. sem odstranil kartico iz revoluta in je ne morem dodati nazaj, če poskusim ročno vpisati številko mi javi, da "kartica ni podprta", če uporabim nfc, pa "continue" gumb ostane neaktiviran. zelo razočaran :(


Sem skoraj 100% da potrebuješ M.Stik aplikacijo, saj drugače ne moreš potrditi transakcije.
Kot drugo v aplikaciji (verjetno tudi prek spletnega vmesnika) lahko preveriš in nastaviš "Spletne nakupe" in "Nakupe v tujini" - če nimaš teh 2 nastavitev odkljukanih, ti avtomatsko zavrne transakcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()

BC3 ::

Vaseer je izjavil:

Sem skoraj 100% da potrebuješ M.Stik aplikacijo, saj drugače ne moreš potrditi transakcije.
Kot drugo v aplikaciji (verjetno tudi prek spletnega vmesnika) lahko preveriš in nastaviš "Spletne nakupe" in "Nakupe v tujini" - če nimaš teh 2 nastavitev odkljukanih, ti avtomatsko zavrne transakcijo.
kot rečeno, mi je do sedaj 4 leta delalo brez težav (potrjeval sem preko obrazca ob nakupu in sms-a). kako mi bo m.stik pomagal, če ne morem dodati kartice v revolut?

amacar ::

Sparkasse kartico se lahko doda samo preko web vmesnika, preko appa je ne sprejme. M-Stik pa rabiš za potrjevanje topupa. Pa ne objavljaj javno številke svoje kartice!

GupeM ::

BC3 je izjavil:

Vaseer je izjavil:

Sem skoraj 100% da potrebuješ M.Stik aplikacijo, saj drugače ne moreš potrditi transakcije.
Kot drugo v aplikaciji (verjetno tudi prek spletnega vmesnika) lahko preveriš in nastaviš "Spletne nakupe" in "Nakupe v tujini" - če nimaš teh 2 nastavitev odkljukanih, ti avtomatsko zavrne transakcijo.
kot rečeno, mi je do sedaj 4 leta delalo brez težav (potrjeval sem preko obrazca ob nakupu in sms-a). kako mi bo m.stik pomagal, če ne morem dodati kartice v revolut?

Pa kje nekateri živite? Že nekaj mesecev po vseh medijih, obvestilih in ne vem kje vse, poročajo, da je po novem zahtevana potrditev transakcije z aplikacijo. Za vse kartice vseh bank.

Pa javna objava številke svoje kartice??? Res... Kje nekateri živite?

Ales ::

BC3 je izjavil:

... sem odstranil kartico iz revoluta in je ne morem dodati nazaj ...

TAKOJ UMAKNI SLIKE NA KATERIH SE VIDI CELOTNA ŠTEVILKA KARTICE

A si nor??

delavec44 ::

In kaj boste naredili s številko maestro kartice? Saj moraš transakcijo potrditi preko app.

Bolt ::

Ales je izjavil:

BC3 je izjavil:

... sem odstranil kartico iz revoluta in je ne morem dodati nazaj ...

TAKOJ UMAKNI SLIKE NA KATERIH SE VIDI CELOTNA ŠTEVILKA KARTICE

A si nor??

Pa kaj se dereš butl!
A si ti nor!
Kje vidiš celotno kartico?
Potrebuješ še podatek izteka kartice in CVV.
Poleg tega moraš potem potrdit preko appa.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

predi ::

Remember that your card number is a valuable piece of information that can be used to commit fraud against you. The only thing you need to share from your card to make a card transfer is the card number; you do not need the expiry date and you certainly don’t need the security code, so make sure you keep these pieces of information safe.

https://www.revolut.com/legal/terms

ginekk ::

GupeM je izjavil:


Pa kje nekateri živite? Že nekaj mesecev po vseh medijih, obvestilih in ne vem kje vse, poročajo, da je po novem zahtevana potrditev transakcije z aplikacijo. Za vse kartice vseh bank.



To nikakor ni res oziroma odvisno kje in kaj kupuješ. Pri plačevanju goriva s petrolove appke recimo, ni treba absolutno nič potrjevat. Tudi vsaj dva spletna nakupa sem nardil in ni bilo treba nič. Spet pri dveh drugih pa je bilo treba potrditi.

Kdo da je kar random, kot vedno.

GupeM ::

Je že bila debata na to temo. Če se trgovec odloči, da ne bo zahteval potrditve, mu ni treba. Ampak v tem primeru sam nosi odgovornost, če pride do zlorabe.

Tako da ne preveč bla, bla. Vsekakor pa je bilo na milijone obvestil vsepovsod, da bodo od tega in tega naprej, potrjevanja plačil potekala preko mobilnih aplikacij. Opozarjali so tako prodajalci kot banke. In še vedno opozarjajo. Tudi Petrolov app Na poti z rdečo piše, da moraš preveriti, če app od banke zahteva potrditev in po potrebi potrditi, al nekaj podobnega. Ne spomnim se sedaj točno.

-ninja-91- ::

Še včeraj se ni dalo preko NLB polnit (je zahtevalo neko sms geslo in zabklokiralo), danes pa le zahteva potrdilo prek NLBpay in gre normalno čez.

MrStein ::

Še en primer: na glovo plačal z Maestro (Sparkasse) in ni bilo potrebno potrditi.
(ni prvič, da sem tam plačal, mogoče je enkrat prej bilo potrebno potrditi na mobitelu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vaseer ::

V Revolut appu kupim Forinte (HUF). Ko bom na Madžarskem, bom pri plačevanju s kartico in dvigu na bankomatu najprej porabil HUF in nato € (v primeru da znesek presega stanje HUF na računu)?
Ali je treba kje ročno nastaviti s katerega računa naj pobira sredstva?

bastadu ::

Če imaš stanje valute X, katero želiš plačati, dovolj, potem ti najprej porabi to valuto X. Če imaš le 1 cent premalo, ti bo celoten znesek vzelo iz € računa ...

miko22 ::

Sem na Hrvaškem. Pri menjavi 500€ v kune bi moral plačati 38 kun fee. V šlo tega med tednom ni bilo. Za vikend pa je? Kdo kaj ve o tem?

neskoncno ::

Za vikend ima Revolut 1% ali 2% feeja na menjavo odvisno od valute. In to že od nekdaj.

miko22 ::

AHA, Hvala

dj_andy ::

Evo, spet mi ne deluje topup z maestro nlb. Znova pošilja sms, namesto potrditve v nlb aplikaciji.

Ras003 ::

Probaj z upn nakazilom, z nlb imam denar v sekundi na revolutu.

Kleemen ::

Revolut ima akcijo za Plus plan 1eur na mesec prve 3 mesece s tem da vzameš plan za minimalno 1 leto. V praksi torej prve 3 mesece 1eur in ostalih 9 mesecev normalno 2,99eur. Torej 30eur za celo leto, niti ni nek strošek.

Kaj točno se dobi v zameno in koliko je to uporabno? Piše nek everyday protection do 1000eur torej če nekaj kupiš preko revoluta in ti ukradejo ti kar povrnejo denar ali kako to zgleda v praksi? Kaj pa daily interest savings za prihranke v trezorju? 0,65% dnevno na gbp torej če imam v trezorju 1000eur dobim vsak dan 0,65% oz. 6,5eur? :D

buttcrack ::

Obresti so na leto :)

Kleemen ::

aha logično ja.. ker piše daily zato sem mislu, da so dnevne :D

delavec44 ::

Pa ste sigurni, da tole "daily interest savings za prihranke v trezorju? 0,65%" velja za Slo? Ker tole čakam da vpeljejo. V app mi drugače glede tega nič ne piše.

Miha 333 ::

0,65% je seveda letna stopnja, izplačano pa je dnevno. Treba prebrat.

delavec44 ::

Jaz še vedno berem, da to velja samo za UK uporabnike. Zato tudi piše zraven GBP. Naj nekdo, ki ima kakšen plačljiv plan to potrdi.

Kleemen ::

Jaz imam že nekaj časa nekaj eur v trezorju in nisem dobil nič. Mogoče zato ker bi moral ustvariti trezor z gbp ali usd.

Sicer pa ali se sploh splača vzet plus plan za 2,99eur na mesec ali nima nekega smisla za Slovenijo? Bolj me mika zato da bi imel še eno kartico, trenutno imam viso, če bi vzel plus bi dobil še free mastercard.

Kleemen ::

Kako je pa z ukradenimi rečmi in refundi za tikete, če imaš plus? To tudi velja samo v Uk ali tudi pri nas?
««
69 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134447 (242) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132212 (6976) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120948 (10253) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109771 (37692) Andro457

Več podobnih tem