» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
55 / 96
»»

perci ::

Pa sploh razumete o čem se pogovarjate? Pustimo, da je offtopic.

RoccoC ::

Ne, sam nabijamo, čakamo da nam ti razložiš.

perci ::

ne drži, davka na dobiček (trgovanje) ni ne pri enem ne pri drugem.

Od kje ti tole, recimo, da davka na dobiček ni?
Davek na dobiček nastane pri vsaki dejavnosti, kjer je poslovni izid pozitiven (dobiček), pa nima veze ali pride od prodaje buč ali pa od prodaje delnic in zlata.

Davek na dobiček ni davek na trgovanje (oz. prometni davek), kot pišeš, ampak je točno to, kar ime pove - davek na dobiček. Če dobiček je, davek je - če dobička ni pa tudi davka ni.

RoccoC ::

perci je izjavil:

ne drži, davka na dobiček (trgovanje) ni ne pri enem ne pri drugem.

Od kje ti tole, recimo, da davka na dobiček ni?
Davek na dobiček nastane pri vsaki dejavnosti, kjer je poslovni izid pozitiven (dobiček), pa nima veze ali pride od prodaje buč ali pa od prodaje delnic in zlata.

Davek na dobiček ni davek na trgovanje (oz. prometni davek), kot pišeš, ampak je točno to, kar ime pove - davek na dobiček. Če dobiček je, davek je - če dobička ni pa tudi davka ni.


LOL... pri spot trgovanju z zlatom in srebrom za fizične osebe ni davka na dobiček, tudi ne rabiš prijaviti takšno trgovanje na furs, ravno tako kot ne rabiš prijaviti forex trgovanja.

perci ::

Pustimo ob strani, da nikjer ni napisal, za kakšno vrsto trgovanja gre in v kakšni pravnooranizacijski obliki (fizična/pravna) bi to izvajal.

Mimogrede, Forex trgovanje je treba prijaviti, če ga opravljaš kot dejavnost, enako kot pri kriptovalutah. Ista zgodba. V teoriji, v praksi pa vemo, kako je. Nihče ne prijavi, nihče ne nadzira.

RoccoC ::

perci je izjavil:

Pustimo ob strani, da nikjer ni napisal, za kakšno vrsto trgovanja gre in v kakšni pravnooranizacijski obliki (fizična/pravna) bi to izvajal.

Mimogrede, Forex trgovanje je treba prijaviti, če ga opravljaš kot dejavnost, enako kot pri kriptovalutah. Ista zgodba. V teoriji, v praksi pa vemo, kako je. Nihče ne prijavi, nihče ne nadzira.


Pa dej nehaj nabijat no... a smo se pogovarjali o dejavnosti?

perci ::

Pisal si o davku na dobiček ampak očitno ne veš, da ta davek plačujejo poslovni subjekti (pravne in fizične osebe z dejavnostjo).

RoccoC ::

perci je izjavil:

Pisal si o davku na dobiček ampak očitno ne veš, da ta davek plačujejo poslovni subjekti (pravne in fizične osebe z dejavnostjo).


si očitno cepljen na neumnost... iz konteksta je iz aviona vidno da sprašuje za fizično osebo in gre za davek na kapitalski dobiček. Ampak okej, maš prav, lol.

mit3k ::

Naslov teme je Revolut, kateri omogoča med drugim tudi nakup borznega zlata oz. srebra. Se opravičujem, ker moje vprašanje ni bilo bolj jasno zastavljano, na srečo je RoccoC razumel, hvala še 1x.

Likalnik ::

Živjo,
zanima me kako si nakažem iz Revoluta denar na mojo bančno kartico...ali si lahko nakažem na Mastercard ali samo na maestro?

kaj sem do sedaj naredil:
šel sem pod transfer
bank accounts
dodal bančno kartico (ampak deluje maestro kartico..ker mastercard ne sprejme...IBAN ni pravi)
ok naj bo maestro potem
vpišem znesek prenosa
nadaljujem...mi pokaže vse podatke...iz kje in kam bom prenesel...dam send
in pod checkout..spodaj piše pay in količina denarja katerega sem izbral
pritisnem pay
potem pa zahteva enter card in your name....zakaj spet hoče kartico? oziroma ali mi bo trgalo potem iz moje kartice...no tu pa lahko vpišem mastercard..
no tu se mi ustavi...recimo vpišem mastercard...mi bo iz mastercarda trgal in preneslo na maestro?

oziroma zakaj ta zadnji korak in ponovni vpis kartice...zahteva št.kartice, expiry date in cvv

matobeli ::

Sem ravno dodal moj drug TRR not (maestro), vse štima.

Send->Bank Accounts-> Add recipient->ustvariš->pošlješ

kartica nima veze, ker pošiljaš na IBAN in ne na kartico, sploh me pa nikjer ni vprašalo po kartici.

Likalnik ::

Hvala ti....sem zrihtal

cortez ::

Lep pozdrav !

Na revolutu imam € in $.

Kupim blago na ebayu preko paypala v $.

Na revolutu mi konvertira znesek $ v €, $ pa mi ne pobere iz revolut računa.

Kaj moram narediti, da mi najprej pobere $ in šele nato €, če kupujem kaj v $ ?

Hvala za info.

Zdravi ostanite.

krucymucy ::

Ko placujes preko paypal izberes moznost "other conversion options" ali nekaj podobnega in izberes da bi rad placal v dolarski valuti.
v nasprotnem primeru ti pac konvertira dolarje v evre po neugodnem paypal tecaju.

edit: to se splaca tudi sicer, ce nimas v tej valuti na racunu, ker je tecaj ugodnejsi od paypalovega v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

krucymucy je izjavil:

Ko placujes preko paypal izberes moznost "other conversion options" ali nekaj podobnega in izberes da bi rad placal v dolarski valuti.
v nasprotnem primeru ti pac konvertira dolarje v evre po neugodnem paypal tecaju.

Ja, samo cortez@ trdi, da mu Revolut konvertira $ v €.

krucymucy ::

Hja, ne vem, meni je to vedno delovalo, edino ce nisem imel dovolj sredstev v tej valuti, je seveda odtegnilo iz druge.

cortez ::

other conversion options

to je paypal odstranil že 2020.

https://www.paypal-community.com/t5/My-...

kakob ::

Dunno, jst ob check-outu redno zamenjam valuto katero hoče kasirat PP po defaultu. Nazadnje včeraj.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

matobeli ::

Men je tudi delovalo še v poznem decembru. Edin mal so premikal to opcijo. Obstaja pa še.

Snail ::

Pravkar preveril in stara opcija za nastavit "founding sources" v paypal ni več aktivna. Zdaj ne vem več kje permanentno nastavit, da ti ne konvertirajo valut :/

delavec44 ::

Permanentno se ne da več. Moraš pred vsakim plačilom.

rofl_1 ::

Kdaj pa je treba zdaj prijaviti zaprtje GB računa FURSu ker naj bi ti bili aktivni še do polovice tega leta?

BuDi79 ::

rofl_1 je izjavil:

Kdaj pa je treba zdaj prijaviti zaprtje GB računa FURSu ker naj bi ti bili aktivni še do polovice tega leta?
Pred nekaj meseci.
Aktivni so samo virtualno zaradi prehodnega obdobja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

rofl_1 ::

BuDi79 je izjavil:

rofl_1 je izjavil:

Kdaj pa je treba zdaj prijaviti zaprtje GB računa FURSu ker naj bi ti bili aktivni še do polovice tega leta?
Pred nekaj meseci.
Aktivni so samo virtualno zaradi prehodnega obdobja.


Kateri datum pa bi lahko navedel sedaj glede na to da takrat nisem prijavil zaprtje?

matobeli ::

pravi datum navedeš, nič ne sprašujejo.

rofl_1 ::

sem pisal revolut podpori, pa pravijo, da je račun še vedno aktiven do 30. 6. 2021, niso pa omenili, da je virtualno aktiven

BuDi79 ::

rofl_1 je izjavil:

niso pa omenili, da je virtualno aktiven

Potem pa jih vprašaj koliko imaš na enem računu in koliko na drugem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

bastadu ::

A so kje uradno obvestili, da bo račun še vedno odprt? Če ne, potem to ni moj problem ...

rofl_1 ::

A vi drugače ste že prijavili zaprtje računa?

BuDi79 ::

ZPS piše neumnosti...

@zpsslo
[OPOZORILO] Zaradi #Brexit morate uporabniki @RevolutApp, ki želite njihovo spletno banko uporabljati še naprej, odpreti nov račun v Litvi.

Veliko sreče pri odpiranju novega računa.

rofl_1 je izjavil:

A vi drugače ste že prijavili zaprtje računa?
A misliš, da smo v prekršku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

rofl_1 ::

BuDi79 je izjavil:

ZPS piše neumnosti...

@zpsslo
[OPOZORILO] Zaradi #Brexit morate uporabniki @RevolutApp, ki želite njihovo spletno banko uporabljati še naprej, odpreti nov račun v Litvi.

Veliko sreče pri odpiranju novega računa.

rofl_1 je izjavil:

A vi drugače ste že prijavili zaprtje računa?
A misliš, da smo v prekršku?


Sam vprašam ker zdaj sam ne vem ali naj prijavim zaprtje in dam 28. 11. 2020 za datum ali pa počakam na 30. 6. 2021.
Sprašujem zato, ker če vi do zdaj niste imeli težav, če ste že prijavili zaprtje računa (in dali datum 28. 11.), potem je očitno v redu...

weasel ::

Ce ze imas litvanski racun, daj 28.11. Menda ne bomo vsi spreminjali datuma zaprtja, ker ga bo Revolut se nekajkrat spremenil.

OK.d ::

Ali ima še kdo težave s pridobitvijo statementa na androidu?
LPOK.d

zgorg ::

A kdo trguje z delnicami na Revolutu? A ve kdo kako poteka prijava tega pri FURS? A je potrebno prijavljati če gre za bolj minorne zneske, nekaj 100 eur.

Ales ::

Prijaviš kot vsako drugo delniško poslovanje, nič drugače ni. Vse je potrebno prijaviti, tudi nekaj 100 EUR.

miko22 ::

Kakšen je sedaj postopek za odpret račun? Skenirat osebno ali tudi kaki chat?
Je možno naročiti samo virtualno kartico brez fizične?

MrStein ::

miko22 je izjavil:


Je možno naročiti samo virtualno kartico brez fizične?

Nazadnje je bilo. Dvomim, da so to ukinili.
(če so, pa bi pisalo na njihovi spletni strani)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Snail ::

miko22 je izjavil:

Kakšen je sedaj postopek za odpret račun? Skenirat osebno ali tudi kaki chat?
Je možno naročiti samo virtualno kartico brez fizične?

skenirat moreš osebno, se slikat, da potrdijo da si to ti. Meni so šele po treh al štirih poskusih (verjetno ročno) potrdili :/
In ja, trenutno imam samo virtualno kartico.

Gogo ::

Skeniraš z app?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

GupeM ::

Ja, slikaš.

redtech ::

Ima kdo Revolut za d.o.o.? 0€/mesec, plastično kartico dobiš free, metal je 50€. Ali je to tudi kreditna master/visa nikjer nimajo napisano?

N26 ima dobro ponudbo, samo je pa samo za s.p.-je.

Ales ::

Revolut ne ponuja kreditnih kartic, samo debetne, če niso kaj spremenili.

shark99 ::

Na mail so totalno neodzivni(več kot teden). V appu mi zahteva, da naredim selfie, da lahko vstpim v app, da izbrišem račun. Pisal sem na mail z vsemi mojimi podatki in da e ne bom slikal, pa ni odgovora. A je še kaka opcija, ker bi rad izbrisal račun?

eeslliw54 ::

Če si lahko naredil selfie ob odprtju računa, ga boš pa tudi ob zaprtju. Kje je problem? Sam sebi greniš življenje.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Delaj malo "pizdarij," pa ti ga bojo sami zaprli. Preberi njihov ToS, pa malo krši :D

Dober dan ::

O bed. Samo klikneš na gumb zapri račun in je gotovo. Tako sem se jaz rešil svojega v trenutku.

JorBuf13 ::

Ce nisem prijavil racuna v 8ih dneh na FURS in ga prijavim sedaj (odprl sem ga na zacetku decembra in je racun ze odprt v Litvi), komplicirajo kaj z globo?

Kripto mesi ::

Ja, dobis 5000€ kazni in v 8 dneh moras zaprti racun.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

miko22 ::

Kaj prinese kake €€, če povabiš koga, ki se prijavi?

redtech ::

JorBuf13 je izjavil:

Ce nisem prijavil racuna v 8ih dneh na FURS in ga prijavim sedaj (odprl sem ga na zacetku decembra in je racun ze odprt v Litvi), komplicirajo kaj z globo?


Ma ne no... naredi samoprijavo in ne bodo kompliciral.

Kakšen IBAN je na revolut računu GB?
««
55 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133869 (7903) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132015 (6779) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120831 (10136) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109589 (37510) Andro457

Več podobnih tem